Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

No ale to OFICJALNE części, zamówione przez Valve. To jest oficjalna dystrybucja. Zmiana typu ekranu nie jest taka prosta, inaczej się nim steruje, na tej samej taśmie chodzić nie będzie. Inne sprzęty nie doczekały się takich modów, wątpię żebyśmy tu takie zobaczyli. Chociaż chciałbym się pomylić.

Odnośnik do komentarza

Ciekawostki :)

 

Postanowiłem że zmienię pastę termoprzewodzącą z zwykłej na ciekły metal :banderas: 

Padło na Thermal Grizzly Conductonaut :platinum:

Efekt - temperatury zbite o  ~ 17 stopni, obroty wentylatora mniejsze o ~ 1600 obrótów. Jestem mega zaskoczony. Tak to powinno wyjść z fabryki.

 

 

Spoiler

ya2RrSA.jpg

pU8fjmJ.jpg

 

Wiadomo, że nie u każdego tak to będzie wyglądało, ale Ja piszę bez ściemy - zabieg dał więcej niżeli się spodziewałem.

Zergary APU trzymają taktowanie w miejscu. Wentylatora prawie nie słychać. Win11 w IDLU temperatura 39 stopni. Wcześniej prawie 50 i ciągły szum wentylatora.

Spoiler

hAwNDD7.jpg

Ja osobiście polecam zabieg, nawet na zmianę na pastę lecz taką porządną np. Thermal Grizzly Kryonaut - zbija już temperaturę o ~ 9 stopni.

 

PEACE! 

Edytowane przez S3V3N
poprawki v2
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.10.2022 o 12:11, Bzduras napisał:

Dodaj sobie lutrisa jako grę spoza Steam, w środku zrób skrót i odpalaj bezpośrednio w Gaming Mode.

 

Widzicie, jeden dzień z deczkiem i już daję porady jak profesjonalista-wyjadacz :sonkassie:


 

Po uśpieniu mimo wszystko nadal traci połączenie, wywali z gry i już nie połączy. Trzeba grę wyłączyć i włączyć ponownie. 
Ale już w trybie gamemode.

 

DCA12B51-EE1A-4A9E-80F5-79B4BC96A143.jpeg

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, iluck85 napisał:

Po uśpieniu mimo wszystko nadal traci połączenie, wywali z gry i już nie połączy. Trzeba grę wyłączyć i włączyć ponownie. 

Tak jak w Quick Resume na Xboxie, usypiasz sprzęt, więc można się spodziewać, że nie trzyma połączenia z netem. Ale fajnie, że przynajmniej nie musisz kombinować z włażeniem do desktopu za każdym razem :lapka:

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Bzduras napisał:

Tak jak w Quick Resume na Xboxie, usypiasz sprzęt, więc można się spodziewać, że nie trzyma połączenia z netem. Ale fajnie, że przynajmniej nie musisz kombinować z włażeniem do desktopu za każdym razem :lapka:


Ze utraci to ok i logiczne. Chodzi o to ze w głównym menu gry gdzie jest wybór postaci już nie połączy. Nawiązuje połączenie, mieli i finalnie wyskakuje okno jak na zdj. 
Tak, na plus ze jest dojście do szybkiego menu decka.

Odnośnik do komentarza

 

27 minut temu, pawelgr5 napisał:

U mnie na razie nic nie pomogło. Jak dock nie puszcza to nie puszcza. Gówno hub usb za 100zł dziala a stacja od ThinkPada za cholere nic nie przepuści :/ 

Też mam thinkpada, i czasem mam problem nawet z wrzuceniem obrazu, a mam dwa monitory i na każdym to samo. Po HDMI i DP to samo. Jaka jest procedura właczania zeby puszczało?

Wylaczam SD podpinam kable uruchamiam i nic. Czasem się uda po DP, jak wepne go jak wszystko mam włączone.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, MichAelis napisał:

 

Też mam thinkpada, i czasem mam problem nawet z wrzuceniem obrazu, a mam dwa monitory i na każdym to samo. Po HDMI i DP to samo. Jaka jest procedura właczania zeby puszczało?

Wylaczam SD podpinam kable uruchamiam i nic. Czasem się uda po DP, jak wepne go jak wszystko mam włączone.

Ja będąc w trybie desktop mam podpięty kabel USB do Decka i wtedy jak włączam monitor i podpinam HDMI to łapie zawsze. Jak robie jak Ty to random. Jak mnie wkurwia to podpinam do tego gówno huba co mam i tam dziala zawsze wszystko. Inna sprawa ze do pracy mam to poustawiane i lapek pięknie mi z tym śmiga więc nie odepne tego na stałe i nie bardzo mam miejsce na oficjalnego.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, pawelgr5 napisał:

 wtedy jak włączam monitor i podpinam HDMI to łapie zawsze.

To ważne. Odpalony tryb desktop i usb c z SD do Thinkpada już podpięte? Potem włączasz monitor i dopiero podpinasz HDMI?

Bo juz wszystkiego próbowałem i nie wiem kiedy działa xd

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, MichAelis napisał:

To ważne. Odpalony tryb desktop i usb c z SD do Thinkpada już podpięte? Potem włączasz monitor i dopiero podpinasz HDMI?

Bo juz wszystkiego próbowałem i nie wiem kiedy działa xd

U mnie na 100% działa jak robie tak:

 

1. włączam Desktop mode na SD

2. podpinam USB-C

3. włączam monitor i prawie od razu podpinam HDMI (jak kabel jest wpięty do docka cały czas - a mam tak podczas pracy - to nie zawsze złapie).

 

Wtedy działa bez problemu. Oczywiscie tylko ten jebany dock tak ma bo na wszystkim innym dziala jak trzeba. Obstawiam, że problem jest ze stacją bo to wręcz niemożliwe ze nie łapie tego od razu.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, pawelgr5 napisał:

U mnie na 100% działa jak robie tak:

 

1. włączam Desktop mode na SD

2. podpinam USB-C

3. włączam monitor i prawie od razu podpinam HDMI (jak kabel jest wpięty do docka cały czas - a mam tak podczas pracy - to nie zawsze złapie).

 

Wtedy działa bez problemu. Oczywiscie tylko ten jebany dock tak ma bo na wszystkim innym dziala jak trzeba. Obstawiam, że problem jest ze stacją bo to wręcz niemożliwe ze nie łapie tego od razu.

Chyba jestem już stary, bo czegoś tak oczywistego nie sprawdziłem, że docka można zaktualizować xd

Po wgraniu najnowszego firmware, śmiga od strzała na display porcie, niezależnie jak go wpinam. Dźwięk też ruszył, musiałem jedynie w ustawieniach zmienić źródło w desktop mode. Jakby co mam tego

ThinkPad USB-C Dock Gen2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.10.2022 o 11:21, Ukukuki napisał:

Ja jednak po zastanowieniu kupiłem tą oficjalną stację dokującą. Do dwóch tygodni powinna być. 

Dostałeś już swojego docka? Ponoć dostał update do FreeSync

Ja niestety pozbyłem się tego gównianego JSAUX - brak aktualizacji, no i problemy z podłączeniem TV powyżej 48" skreśla te badziewie totalnie.

Odnośnik do komentarza

Czy to źle, że głośno?

 

Porównując do Switcha, to niebo a ziemia, zarówno jeśli chodzi o głośność, jak i jakość dźwięku. Switch jest na mój gust za cichy w niektórych grach, nawet przy maksymalnych ustawieniach. SD zależy od gry. W niektórych ustawiam maks głośność i jest bardzo przyzwoicie, a w innych muszę wręcz przyciszyć do połowy, lub mniej.

Odnośnik do komentarza

Hmm, no nieporozumienie. ;)

 

Ja wentylator zagłuszam głośnikami. :D

 

A tak serio, to nie gram w "AAA" na SD, więc nie miałem okazji doprowadzić sprzętu do najwyższych obrotów, ale ogólnie nie narzekam. Na emulatorach PS2 czy grach 3D o niewygórowanych wymaganiach musiałbym się wsłuchać, żeby usłyszeć wiatrak.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mój się nie nagrzewa tam, gdzie nie powinien, grając w DMC V czy RE3 wiatrak słychać, ale to jednak gry AAA przy 60 klatkach. Coś tam się nagrzewać musi, a wentylator musi to wypchać. Ale nie mam tego, o czym pisze iluck - tam gdzie trzymam dłonie urządzenie ma normalną temperaturę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...