Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Dock od JSAUX już dotarł, a więc testy tak na szybko zrobione :)

 

Temperatury bez dokowania i wyłączonym FSR

 

gDMorWe.jpg 

 

Temperatury na Dock od JSAUX z włączonym FSR :)

 

XFAWg7o.jpg

 

Gra to Dirt4  i ta sama trasa :)

 

Jestem zadowolony i to bardzo, świetne wykonanie, za te pieniądze warto. 

Edytowane przez S3V3N
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
W dniu 12.10.2022 o 14:25, NemoKOF napisał:

Ja bardzo lubię obecne pady 8bitdo pro 2. Też mi bliżej z padami do Sony i ten mi wyjątkowo przyjemnie leży w dłoniach, tylko oznaczenia ma po Switcha więc odwrotnie no ale nie patrzę jak naciskam więc nie robi mi to różnicy. Konsol prócz Switcha nie mam stąd padów innych nie mam. Dodatkowo akumulator w zestawie który można ładować po USB-C. Irytowało mnie zawsze, pad od XBOXa wymaga żebym dokupić akumulator a jest przy tym droższy. No i 8bitdo ma z tyły dodatkowe 2 przyciski (łopatki). Fajna sprawa.


8BitDo Pro 2 zajebisty padzik. Mi się już nie mylą przyciski bo za sprawą aplikacji od 8BitDo ustawiłem sobie przyciski w Windows zgodnie ze Switchem. W gierkach na PC/xCloud/GF Now mam wrażenie, że zawsze gram na Switchu xd bo A na padzie to A w grach. Polecam, u mnie się sprawdziło. Nie wiem o co chodzi z tym padem ale tylko kiedy go odpakowałem od razu chciałem mieć więcej kontrolerów od 8BitDo mimo, że nie potrzebuje :dunno: . Ten nowy 8BitDo Ultimate Controller to mnie wręcz podnieca :boski_miszcz:

Odnośnik do komentarza

Dual Boot Steam Deck - SteamOS & Windows - to cudo :)

Rbv7TCQ.jpg

o3VD6Ea.jpg

zCvOE86.jpg

QxERpqu.jpg

 

Win 11 zapierdziela jak na moim Asus Rog Zephyrus G14 :) to nie to samo co boot z karty microSD. Jest troszkę zabawy ale myślę że warto!

Spoiler

BTW. gry co nie chciały latać na SteamOS normalnie pod Win11 działają :) Taki bonusik.

 

Edytowane przez S3V3N
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza


 


 

Można od razu dać w okolice 28 minuty- podsumowanie.

W wielu kwestiach się z nim zgadzam. 
Wielu tutaj atencyjnie zaoralo już Switcha. Dla mnie oba sie uzupełniają, nie widzę sensu pozbywania się Switcha. Gry pod Switcha działają lepiej, mniej zachodu niż emulowanie tego na Decku. Ekran u Nintnedo odpływa temu w sprzęcie Valve. Oled to już w ogóle.

 

Do emu ok, jako substytut PC żeby pograć pod kołdra, to szkoda czasu na to. Kupowanie wersji 512 nie ma sensu, ale to już wiadomo od dawna.

Tyle po nie całym miesiącu. 
Switcha mam dalej, a czy to będę dalej miec? Nie wiem, bo mnie ten sprzęt nie pozamiatał jak wielu tutaj wspomniało. Spoko, ale żaden overkill. Kibicuje i czekam na kolejna wersje.

Edytowane przez iluck85
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@iluck85Dlaczego szkoda czasu na to? W tym roku leżałem dwa razy intensywnie się kurując z przeziębienia i Deck z odpalonym Borderlands skutecznie zajmował moją uwagę. Nie mogę patrzeć już na laptopy gemingowe i odpalanie śmigłowca, zwłaszcza w nocy kiedy domownicy śpią.

Odnośnik do komentarza

Mając w domu PC- (mocnego czy średniego czy nawet potwora, to nie ma znaczenia) lepiej i wygodniej ograć duże gry na wygodniejszej klawiaturze i myszce czy nawet padzie. Zelde BOTW tez można ograć na małym ekranie, ale lepiej na dużym. Przynajmniej dla mnie :) 

Na grupach ludzie nagminnie pytają jak podpiąć do tego klawiaturę i myszkę- dla mnie to już traci sens i mobilność. O mobilność i tak trudno, bo SD mały nie jest. Ale umówmy się- nikt z tym w tramwaju nie będzie grał. 
God of war odpalisz, no spoko ale nrgeek pokazał ile sprzęt działa- godzina i 18 minut. 
Klawiatura systemowa tez ma swoje fochy momentami. Ale to detal, bo softem można poprawić takie niuanse. 
Commandosa odpaliłem, ale nie jest to przystosowane pod te mobilne granie. I wracamy do tego co wyżej napisałem- jak mam podłączyć do tego myszkę żeby pograć na tym ekraniku w Commandosa, to wole do PC usiąść. 

 

Zeby nie było, sprzęt nie jest chu***wy, bo jest petarda. Dla ludzi co lubią grzebać to już w ogóle :banderas: Od prawie początku wiadomo ze to nie jest dla niedzielnych graczy.

Ale pozbywanie się Switcha i nazywanie SD gwoździem do trumny dla Nintendo- to nie. 

To jest moja opinia i w wielu kwestiach zgadzam się z Nrgeekiem. 

 

 

Edit:

Skwituje to tak-jakbym siedział u siebie na chacie gdzie stoi PC, to bym SD nie zostawił i go puścił kumplowi. 
A siedzę u dziewczyny i pogrywam w gry PC, te które mam na Steam i nie ukończyłem. Teraz gram w Dragon’s Dogma. Jak wrócimy na finalne mieszkanie, to będzie leżał i zbierał kurz. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

W moim przypadku na graniu w większe gry na pc nie zależy, bo mam od tego konsole przy tv, a jak coś wyszło ekskluzywnie na konkurencyjną to w takim przypadkiem jak na razie Deck sobie spokojnie radzi z nimi i mogę sobie pograć nawet na kanapie. Uwielbiam handheldy przede wszystkim dla gier które zabierają dużo czasu typu RPG albo jakieś looter shootery i Deck daje mi komfort ogrywania ich nie ślęcząc przed tv. Mogę go wyciągnąć w każdej chwili o każdej porze:czezky:

Odnośnik do komentarza

@iluck85 Ja mam w miarę mocnego PCta (12600, 3070, 16GB DDR5) a i tak używam steam decka dosyć sporo. A na pewno więcej niż switcha. Gram w Doom Eternal na PC, w podróży albo w łóżku przed snem kontynuuję grę na decku. Takich sytuacji mam multum i jestem bardzo z tego sprzętu zadowolony. 

 

 @S3V3N Też na bank wgrywam Windowsa, brakuje mi trochę kolekcji Halo przenośnie :) no i wtedy pełna zgodność gierek. 

 

 

Tak poza tym jak ktoś jeszcze nie widział kolejny w miarę świeży film na polskim yt:

 

 

 

Od konsolowego laika w pctowych tematach więc spora zaleta dla większości forumowiczów. Do tego nie wyłapałem żadnego merytorycznego błędu jak u NRGeeka. 

Odnośnik do komentarza

To czy Deck jest lepszy od Switcha technologicznie raczej nie podlega dyskusji. Jedyny wyjątek to wcześniej wspomniany ekran. Czy Deck eliminuje Switcha? To mocno zależy od tego czy lubi sie gry od N czy nie. Mnie nigdy nie kręciły, Mario miałem w dupie (w czasach gdy się poznawało Mario na pegazusie to wolałem grać w Contre). Pokemony, splatony, zeldy - na te gry mam wywalone. Switcha kupiłem tylko dlatego że zaczęły się pojawiać porty z innych platform jak Diablo, Residenty, Bioshocki itp. co dawało nadzieje na balans pomiędzy grami od N a pozostałymi które faktycznie mnie interesują. Teraz jest Deck i w tym aspekcie zmiótł Switcha z planszy a posiadanie go ma tylko sens jak lubisz gry dla osób Nintendo. Nie sprzedałem swojego egzemplarza jeszcze tylko dlatego że dzieci czasem coś tam sobie grają. 

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 14.10.2022 o 11:02, Krzysztof93 napisał:


8BitDo Pro 2 zajebisty padzik. Mi się już nie mylą przyciski bo za sprawą aplikacji od 8BitDo ustawiłem sobie przyciski w Windows zgodnie ze Switchem. W gierkach na PC/xCloud/GF Now mam wrażenie, że zawsze gram na Switchu xd bo A na padzie to A w grach. Polecam, u mnie się sprawdziło. Nie wiem o co chodzi z tym padem ale tylko kiedy go odpakowałem od razu chciałem mieć więcej kontrolerów od 8BitDo mimo, że nie potrzebuje :dunno: . Ten nowy 8BitDo Ultimate Controller to mnie wręcz podnieca :boski_miszcz:

A to ja lubię układ jak w PS bo jestem POLAKIEM więc długo miałem tylko Sony ;-) Mam 2 te Pro2 i są zajebiste. Następny zakup to Arcade Stick będzie, czekam tylko aż wrócą do PB. Deck jest po względem kontrolerów zayebisty bo działa KAŻDY. Jak nie działa out of the box to da się zmusić żeby działał, w końcu to PC. Strasznie mnie w konsolach wkoorviało że musiałem mieć kontrolery do każdej z nich, teraz mam 2 pady które chodzą na switchu, na PC, w tym na SD i styka. Po co mi kolejne elektrośmieci.

W dniu 15.10.2022 o 14:28, S3V3N napisał:
  Ukryj zawartość

BTW. gry co nie chciały latać na SteamOS normalnie pod Win11 działają :) Taki bonusik.

 

Niektóre DRM wymagają Secure Boot a to nie działa na Win11 na SD (EA np. wymaga w Fifie 23) ale tylko na Win11 więc bezpieczniej teraz mieć jeszcze Win10.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, LiŚciu napisał:

Mnie nigdy nie kręciły, Mario miałem w dupie (w czasach gdy się poznawało Mario na pegazusie to wolałem grać w Contre). Pokemony, splatony, zeldy - na te gry mam wywalone. Switcha kupiłem tylko dlatego że zaczęły się pojawiać porty z innych platform jak Diablo, Residenty, Bioshocki itp. co dawało nadzieje na balans pomiędzy grami od N a pozostałymi które faktycznie mnie interesują. 

 


 

Nie no, Switch ewidentnie nie jest dla Ciebie. 

Odnośnik do komentarza

Co do ekranu, to polecam do Decky (taki plugin loader) plugin Vibrantdeck. Domyślnie sprane są kolory, można je sobie podkręcić i zachować ustawienia per gra.

 

Przed (100)

Spoiler

20221017_163954.jpg

 

i po (400, oczywiście tylko żeby było widać różnicę na zdjęciu)

Spoiler

20221017_164010.jpg

 

 

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.10.2022 o 16:32, NemoKOF napisał:

Niektóre DRM wymagają Secure Boot a to nie działa na Win11 na SD (EA np. wymaga w Fifie 23) ale tylko na Win11 więc bezpieczniej teraz mieć jeszcze Win10.

 

Właśnie przesiadłem się na W10 i jest znacznie lepiej, nawet w samych grach. Temperatura pracy też niższa o ~ 3 stopnie. Mało to Win10 sam instaluje brakujące stery, bez żadnej zabawy.

Ogólnie ten DualBOOT powinien zostać zaimplementowany jako standard :) ale wiadomo 

Spoiler

gaben.gif

tego nie zrobi :)

Odnośnik do komentarza

Mi win10 czy tez win11 oba w wersji pro aktywowały się elektronicznie (samoczynnie) bez kombinacji.

BTW.   @pawelgr5 gdzie ogłosili dualboota ? Ba ja o tym pisze, a nie o możliwości instalowania systemu na kartę microSD i jej ręcznego uruchamiania poprzez recovery :) 

źródło : https://github.com/DeckWizard/steamdeck_dualboot

Edytowane przez S3V3N
dodanie źródła
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...