Skocz do zawartości

RETROARCH czyli emulator wszystkiego na Xboxie Series X/S.


Rekomendowane odpowiedzi

Przetestowałem Soul Calibur 3 i jest jakaś tam poprawa, niewielka, ale jednak. Ciągle są problemy z arenami, gdzie świeci słońce, z 60fps robi się +/- 45fps. Valkyrie Profile 2 nadal błędy graficzne tj. wyjście z portu, do lasu który ma "siatkę" i problem z kolorami. Jutro przetestuję inne gry, np; Outrun i Burnout 3. 

Odnośnik do komentarza

Burnout 3 udalo mi sie ogarnac gameplay i niebo, ale muzyka sie sypala caly czas. Ogolnie emu ps2 rozczarowanie, bo kazda gra ktora odpalilem sie sypala mniej lub bardziej i to bardziej kwestia klopotow z emulacja niz wydajnosci jako takiej, bo przy wymuszeniu 4k i AA klatkarz byl ten sam i glitche te same. Nie bylo roznicy czy z pendrive czy z dysku konsoli(jedynie czas wczytywanie duzo szybszy z konsoli)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.08.2022 o 20:03, BRY@N napisał:

W temacie emulacji PS2 pojawiło się coś takiego. Testował to ktoś może ?

 

Działa elegancko, cudo. Jako test odpaliłem jedną z moich ulubionych gierek, czyli Amplitude. Na ustawieniach default był wyczuwalny lekki lag podczas klikania, ale włączyłem optimal frame pacing i dla tej gry wyłączyłem vsync (to za poradą chłopa z Reddita) i albo placebo, albo kliki wchodzą doskonale :) No jak to wygląda, ile detali w tle :banderas:

 

Burnout 3 bez problemów z audio.

 

982ea89b-7b0d-4234-8f9d-fb403e53e1b7.png

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jedynie co mnie wkurza to problem z grą władca pierścieni powrót króla:/

Sprawdzałem wiele Romów i żadnej nie działa mi poprawnie ani na tym emulatorze ani na poprzednim :/

 

czarny ekran i jak nawet udało się przeklinać jakoś to dalej potężne problemy graficzne..

 

próbował ktoś grać w tą grę czy też ma jakiś pomysł co zrobić z tym fantem?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem gdzie ty widzisz ze jest dobrze 

 

Comments:
Pretty short game  All menus need software mode for the text to be visible, some shadow problems on HW mode only. Bumped to playable

Comments:
Pretty short game Tongue All menus need software mode for the text to be visible, some shadow problems on HW mode only. Bumped to playable
 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Apki są dostępne ale zmieniła się metoda - teraz nie ma już appstore do instalacji ze strony tyko sugeruje zalogować się do discorda przez przeglądarkę na xboxie i stamtąd klikać na linki do konkretnych apek. 
 

w razie czego link do discorda emulacji xboxa 

 

https://discord.gg/xboxemus

 

i teraz same apki i linki są tutaj 

 

https://discord.com/channels/1007582798598647889/1007596388894380032
 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wymagają ale tak jest najprościej. Apki jak pisałem są dostępne czasem kilka h i na pewno nikt nie będzie wklejal linków bo Tobie się nie chce konta założyć :) niestety zabawa na xboxie w emu to jest trochę na granicy warunków umowy (konto dev goscia który to wrzuca jest blokowane)i nie ma co się spodziewać ze będzie łatwiej. 

Edytowane przez mozi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ustawienia dla Soul Calibur 3, aby cały czas było 60fps/1440p (XBSX2). Wchodzimy do Enhancement Settings.

 

CRC Fix Level = Full (Direct3D)

Texture Preloading = Full (Hash Cache)

Hardware Download Mode = Unsynchronized (Non-Deterministic).

 

Teraz trzeba znaleźć rozwiązanie na błędy graficzne w Valkyrie Profile 2.

Edytowane przez Alastor84
  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Alastor84 napisał:

Ustawienia dla Soul Calibur 3, aby cały czas było 60fps/1440p (XBSX2). Wchodzimy do Enhancement Settings.

 

CRC Fix Level = Full (Direct3D)

Texture Preloading = Full (Hash Cache)

Hardware Download Mode = Unsynchronized (Non-Deterministic).

 

Teraz trzeba znaleźć rozwiązanie na błędy graficzne w Valkyrie Profile 2.

 

Pograłem trochę dłużej i bardzo rzadko zdarzają się "mini" zwolnienia animacji podczas walki. Ale i tak jest o niebo lepiej. Niestety na chwilę obecną max 2K, bo przy wyższych rozdzielczościach animacja nie wyrabia. Mocno tnie za to przy niektórych scenkach przerywnikowych np; pojedynek Siegfrieda z Nightmarem w katetdrze. Z 60fps spada do 30fps. Na szczęście trwa to max 2 sekundy. Być może nowsze wersje lub jak coś tam jest jeszcze w opcjach poprzestawia sprawią, że będzie jeszcze bardziej stabilnie.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Nie siejcie zamętu. Zawiesili tylko 1 osobę. Może za coś innego.

 

Cytat

***Because nobody reads the announcement***

TL;DR: 
- ***Suspension for uploading SCREENSHOTS / CLIPS of emulators to Xbox Live***.
- We don't know how long.
- Only one person confirmed affected so far
- No, you won't get banned for **using** emulators.

 

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...