Skocz do zawartości

RETROARCH czyli emulator wszystkiego na Xboxie Series X/S.


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze co robimy po włączeniu retroarcha:

 

Import content - online updater - download assets

 

Potem:

 

Settings - user interface - menu - ustawiasz "xmb" i restart programu czyli "quit retroarch" na samym dole

 

Te xmb to bardziej user friendly menu coś ala menu PSP, PS3.

 

Edytowane przez devilbot
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

No po tym Update znalazł więcej emulatorów bo tak bieda była

 

Czyli za każdem razem jak chcę zagrać w jakiegoś roma to trzeba najpierw ładować odpowiednie Core, nie ma gdzieś opcji do zapamiętania jakie emulatory preferujemy do poszczególnych romów/platform?

Edytowane przez GearsUp
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@GearsUp

Nie trzeba. Jest opcja zrobienia playlist ze wszystkimi romam,i że tylko naciskasz i grasz. Dodatkowo jak jest odpowiedni romset to retroarch ściąga sam okładki gier. Zobacz w 1 poście jak to wygląda u mnie skonfigurowane wrzuciłem filmik.

@XM.

@XM1014

 

Jutro wrzucę linki do romsetow odpowiednich

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

Jak ktoś potrzebuje pomocy z retroarch to śmiało uderzać do mnie, od wielu lat korzystam z tego emulatora. Jeśli chcecie dostać kolejnego szoku - zarejestrujcie się na stronce RetroAchievements i zalogujcie w retroarch w menu ustawienia - osiągnięcia. Osiągnięcia w klasycznych grach 8,16 bit, N64, PSX, a nawet PSP! Lista gier obsługiwanych jest na stronce RetroAchievements. Trzeba też upewnić się, że nasz core je wspiera np. dla Snes działają z snes9x. Gdyby komuś po restarcie Retroarch wywalało błąd z logowaniem do RetroAchievements, polecam zmienić GUI na xmb i zalogować się ponownie, u mnie naprawiało to ten problem.

 

Genjalny Duckstation dostępny na ten samej stronie także wspiera tę opcję.

 

 

Screenshot_20211121_082546_org.mozilla.firefox.jpg

Edytowane przez Czoperrr
  • Plusik 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, mozi napisał:

No dobra a jak dorzucić Romy? FTP na dysk? 

Nie wrzucam w ogóle. Mam na podpiętym dysku USB. 

Ale do przerzucania plików i obrazów płyt PS2 i gamecube z USB na xboxa bo te muszą być na SSD Xboxa używam programu na Xboxie "My Files Explorer". Kosztuje 12zł, warto. Pewnie są jakieś darmowe ale ten jest przejrzysty i prosty w obsłudze.

Nie oczekujcie rewelacji w emulowaniu PS2 i gamecube. 

Można też przerzucać programem durango FTP ale komu się chce bawić w FTP.

 

Edytowane przez devilbot
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, devilbot napisał:

Nie wrzucam w ogóle. Mam na podpiętym dysku USB. 

Ale do przerzucania plików i obrazów płyt PS2 i gamecube z USB na xboxa bo te muszą być na SSD Xboxa używam programu na Xboxie "My Files Explorer". Kosztuje 12zł, warto. Pewnie są jakieś darmowe ale ten jest przejrzysty i prosty w obsłudze.

Nie oczekujcie rewelacji w emulowaniu PS2 i gamecube. 

Można też przerzucać programem durango FTP ale komu się chce bawić w FTP.

 

A powiedz mi tylko czy dysk musi być jakoś sformatowany specjalnie zeby działało? Mam ssd na usb 1tb to jak znalazł bedzie pod emu. 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, mozi napisał:

A powiedz mi tylko czy dysk musi być jakoś sformatowany specjalnie zeby działało? Mam ssd na usb 1tb to jak znalazł bedzie pod emu. 

Chyba nie. Nie mam pojęcia ja podłączyłem jakiś co miałem w domu i działa. Ważne żeby nie formatować go na xboxie pod format gier z xboxa

ZAKTUALIZOWAŁEM PIERWSZY POST TEMATU.

 

Dodałem linki z romsetami skopiujcie je sobie zanim Square tu trafi.

Edytowane przez devilbot
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, devilbot napisał:

Chyba nie. Nie mam pojęcia ja podłączyłem jakiś co miałem w domu i działa. Ważne żeby nie formatować go na xboxie pod format gier z xboxa

ZAKTUALIZOWAŁEM PIERWSZY POST TEMATU.

 

Dodałem linki z romsetami skopiujcie je sobie zanim Square tu trafi.

Bohater na którego nie zasługujemy <3

Czy ten  emulator obsługuje gry z Xboxa og i mogę sobie np. the suffering zassać?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.