Skocz do zawartości

RETROARCH czyli emulator wszystkiego na Xboxie Series X/S.


Rekomendowane odpowiedzi

9 hours ago, GearsUp said:

Piękna sprawa. Ktoś poleci jakieś fajne retro pady z małym input lagiem?

 

W ogóle do retroarcha na xbox lepiej lecieć po sygnale MSu padami xboxowymi czy jakimś innym z BT?

Na Xboxie z retropadami jest ciężko. Niedługo ma wyjść pad od 8bit do po kablu więc zainteresuj się nim.

https://www.8bitdo.com/pro2-wired-controller-for-xbox/

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Czoperrr napisał:

Przysk select wywołuje side menu emulatora, niezależnie od tego czy w ustawieniach przypisał do niego inny klawisz. Jest na to jakaś rada?

Zerknę jak wrócę do domu, ale na pewno ustawiłem sobie na Quick Menu combo L3+R3, działa legancko.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Just now, janol said:

Czy w Duckstation da się ustawić ścieżkę do ROMów inną niż w pamięci wewnętrznej?

Da się, ja ustawiłem ścieżkę do pendrive - widniał jako dysk D. Wybierając ścieżkę do gier wybieraj Parent Directory tak długo aż wrócisz do wyboru partycji.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Czoperrr napisał:

Co do Duckstation - kolega ma problem, ja nie miałem czasu zbyt długo testować. Przysk select wywołuje side menu emulatora, niezależnie od tego czy w ustawieniach przypisał do niego inny klawisz. Jest na to jakaś rada?

Poprawka, zbindowałem sobie R3 w Duckstation, combo mam w RA.

 

Persona 3 na Xboxie :banderas: Jak jeszcze RE Outbreak 2 poleco to się pojszczam po majtach, deklaruję to publicznie

 

Edit: majty mokre

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Czoperrr napisał:

Mam MC Addon Manager ale nie ogarniam systemu plików. Jak dostać się do folderów Retroarch albo Duckstation?

Klikasz na dole ikonkę dysku twardego, potem Q-UserMgr0-AppData-Local-Packages-wchujdużocyferekRetroArch. 1.9.2.fixed-LocalState.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, devilbot napisał:

PS2 i gamecube muszą być na dysku wewn Xboxa. Niektóre chodzą z USB ale tragicznie.

Ale nie pokładaj zbyt wielkiej nadziei w poprawną emulację tych sprzętów. Ja zatrzymałem się na PSP bo do tej konsolki emu Xboxa radzi sobie super.

Ok, sprawdziłem PS2 i wynik jest następujący:

1. Xbox One S - nie ma opcji, żeby grać, tak na oko 10 FPS

2. XSX - no mili państwo, zupełnie inna historia: Tenchu i DMC działają aż miło

W obu przypadkach gra odpalana z dysku wewnętrznego.

Aż sobie z ciekawości sprawdzę SSX3, bo kupowałem cyfrówkę, ale to jest wersja z Xboxa, z debilnym sterowaniem. Jak wersja na PS2 będzie poprawnie emulowana to :banderas: 

Odnośnik do komentarza

Tylko uważajcie na wrzucanie gier na wewnętrzny dysk. Przed chwilą usunąłem dwie gierki i system raportował, że nadal zajmują miejsce na dysku. Radą z discorda był wipe konsoli z zachowaniem zainstalowanych gier - pomogło, ale musiałem robić setup od nowa, dodawać konta i takie tam. Jednak emulację PS2 zostawię sobie na PC.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, devilbot napisał:

W którym miejscu system pokazywał ze obrazy jeszcze są. Ja właśnie usunąłem i nie ma. Emu nie widzi więc chyba nie ma?

W bibliotece gier, w ustawieniach systemu i wszędzie tam, gdzie pokazuje ilość wolnego miejsca. Brakowało mi 10GB po wywaleniu gier przez ftp, wipe pomógł.

 

@GearsUp wszystko do rozmiaru 2,5GB pliku śmiga z pena, RA ma problem z plikami tylko powyżej tej wagi. Potwierdzone info od testerów. W ogóle polecam ich kanał na discordzie, devi chętnie pomagają i chętnie przyjmują feedback, niezależnie czy pozytywny czy negatywny, nie boczą się na raportowane bugi itede.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...