Skocz do zawartości

RETROARCH czyli emulator wszystkiego na Xboxie Series X/S.


Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowałem dzisiaj kilka gier PS2, mam najnowszą wersję Retroarch i niestety zwiechy i czarny ekran przy próbie odpalenia. Jednak emulowanie konsol zostawię laptopowi, za dużo problemów w tej wersji xboxowej. Najlepszym wyjściem byłoby odpalenie Retroarch w środowisku developerskim z dostępem do natychmiastowych aktualizacji tak jak Pan Spencer pozwolił, wtedy efekt byłby lepszy.

 

Duckstation działa wybornie, Retroarch niestety to same problemy i jedyne co mi działa to gry najpóźniej do psx i NN64 Gamecube działa tak sobie z USB i ładuje się wieczność.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

Kurde to widać jakiś czysty random. U mnie absolutnie wszystkie gry (a testowałem mnóstwo - Tekken 5, TTT, ICO, Shadow of the Colossus, Dead or Alive 2, Okami, FF10, Silent Hill 2, no długo by wymieniać...) i absolutnie wszystkie chodziły perfekcyjnie albo prawie perfekcyjnie. Odpalane z USB. Gamecube - to samo, odpalane z USB, długość wczytywania normalna, wszystko śmiga elegancko. Emulator Saturna działa też wybornie, wreszcie sprzęt, na którym można bez problemu emulować tę konsolkę Segi (VF2, VC1&2, The House of the Dead, Daytona - 100% perfekt!). Niestety emulacja 3DO i flycast (tak, wiem, że jest wersja standalone tego emulatora) wywalają w retroarchu komunikat "core doesn't support vfs and loading from a local file failed" i tego niestety nie jestem w stanie przeskoczyć, internet również na ten temat milczy :(.

Edytowane przez Meanthord
Odnośnik do komentarza
24 minutes ago, Meanthord said:

Kurde to widać jakiś czysty random. U mnie absolutnie wszystkie gry (a testowałem mnóstwo - Tekken 5, TTT, ICO, Shadow of the Colossus, Dead or Alive 2, Okami, FF10, Silent Hill 2, no długo by wymieniać...) i absolutnie wszystkie chodziły perfekcyjnie albo prawie perfekcyjnie. Odpalane z USB. Gamecube - to samo, odpalane z USB, długość wczytywania normalna, wszystko śmiga elegancko. Emulator Saturna działa też wybornie, wreszcie sprzęt, na którym można bez problemu emulować tę konsolkę Segi (VF2, VC1&2, The House of the Dead, Daytona - 100% perfekt!). Niestety emulacja 3DO i flycast (tak, wiem, że jest wersja standalone tego emulatora) wywalają w retroarchu komunikat "core doesn't support vfs and loading from a local file failed" i tego niestety nie jestem w stanie przeskoczyć, internet również na ten temat milczy :(.

Biosy masz na USB czy na dysku konsoli? Ja na dysku zewnętrznym, może to dlatego. W ustawieniach grafiki dx11 czy dx12?

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Czoperrr napisał:

Przygotowałem dzisiaj kilka gier PS2, mam najnowszą wersję Retroarch i niestety zwiechy i czarny ekran przy próbie odpalenia.

Czyli masz nie ten bios albo nie w tym katalogu. Gdzie go wrzuciłeś? Musi być na dysku konsoli w katalogu pokazanym w tym tutorialu, co go jakiś czaa temu wrzucałem, inaczej zwiecha.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Bzduras said:

Czyli masz nie ten bios albo nie w tym katalogu. Gdzie go wrzuciłeś? Musi być na dysku konsoli w katalogu pokazanym w tym tutorialu, co go jakiś czaa temu wrzucałem, inaczej zwiecha.

BIOS mam ten sam, którego używam na PC. Na USB i ścieżkę do niego wybrałem w ustawieniach RetroArch tak jak zawsze to robiłem na innych platformach. Następnym razem spróbuję według tego tutorialu.

Odnośnik do komentarza

Przysiadłem dzisiaj raz jeszcze i wrzuciłem biosy do odpowiedniego folderu na dysku konsoli, a więc dla ps2 było to w folderze Retroarch - system\pcsx2\bios i gry odpaliło z USB, jednak prędkość wczytywania była niezadowalająca. Następnie skorzystałem z Durango FTP i połączyłem się z Xboxem poprzez laptopa z filezilla i skopiowałem gry na dysk wewnętrzny xboxa - od razu wyczułem różnice. Przetestowane w Retroarch PS2, Gamecube oraz Dreamcast - wszystko działa OK. Ps2 odpala w rozdzielczości x6 a więc 4K.

Trzymanie całej kolekcji nie jest mi potrzebne więc będę wrzucał przez FTP to w co chce zagrać bo trwa to bardzo krótko i nie trzeba nic do konsoli podłączać. Na PC mam full romsety i tysiące gier w kolekcji a i tak gram w kółko w to samo od lat :)

 

Panie @Wredny cold fear działa bez zająknięcia, specjalnie przetestowałem. Niestety gra się mocno postarzała, nie podeszła mi za bardzo na premierę to teraz tym bardziej.

4a4fee4a-38f7-4505-89df-6f8851cbec16.png

Edytowane przez Czoperrr
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

A propo tego co pisałem wcześniej o niedziałających grach z 3DO i dziwnym komunikacie - gry muszą być na wewnętrznym dysku konsoli, wtedy rusza. Trochę to irytujące, część gier na różne platformy działa tylko z dysku (np. 3DO właśnie), a część może być odpalana z USB, jakaś loteria. Fakt faktem, że odpalanie czegokolwiek z wewnętrznej pamięci jest najbezpieczniejsze i najbardziej kompatybilne, ale trochę szkoda zajmować miejsca... cóż.

Odnośnik do komentarza

Co do szybkiego zapełniania się dysku xboxa (mamy tylko 30GB na to) i lokacji gdzie powinno się trzymać iso mam tipa:

ISO wrzucajcie do głównego folderu Retroarch. Wcześniej zrobiłem folder Games w folderze Retroarch i tam wrzucałem gry. Działało to okej ale po wypróbowaniu paru gier zaliczyłem zwieche. Podłączyłem się przez FTP do konsoli i zobaczyłem podwójne pliki. Kiedy odpalamy grę z podfolderu (np Games jak w moim wypadku) program tworzył kopię tych gier w folderze głównym Retroarch - tam gdzie folder System, States itd (nie mam teraz dostępu do PC).

Dlatego lepiej wrzucać je od razu tam. Nie zabierają dodatkowego miejsca i odpalają w kilka sekund bo program nie musi kopiować pliku.

 

Co do obsługiwanych platform :

https://docs.libretro.com/meta/core-list/

 

Jeśli czegoś nie ma na XSX od razu to możemy ściągnąć plik core i wrzucić manualnie przez FTP właśnie.

 

Wczoraj pograłem trochę dłużej, ale musiałem powstrzymać swe konie i obniżyć rozdzielczość do 2k w takim pcsx2 żeby działało to w 60 fps. Grałem w MGS2 Substance z automatycznym patchem widescreen i wygląda to fenomenalnie. Problem mam niestety z moim ukochanym Eternal Darkness z Gamecube, który wiesza mi się na planszy z cytatem z Poego zaraz na starcie. Spróbuję z innym iso. Zelda Wind Waker działała bez problemów.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

Myślę, że jest to pytanie retoryczne. Z MGS jest to wspaniała sprawa, biorąc pod uwagę, że oststnio Konami usunęło kolekcję HD ze sklepików. Na Xboxie odpalimy elegancko MGS1 z widescreen patchem i 4K na Duckstation, dwójkę i trójkę 2K Widescreen w Retroarch i wszystkie odsłony z PSP dzięki PPSSPP dostępnemu także w wersji standalone.

 

Nawet nie wspominam o Silent Hill 2 i 3 w wersji PS2 zamiast nieszczęsnej kolekcji HD, w której brakuje czwórki.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, grzybiarz napisał:

Czyli nikt już nie buli za wersje deweloperską, tylko wszyscy maja tego retroarcha z linka z pierwszej strony?

1. Wygodniej sobie zainstalować wersję retail, bo wygląda to tak samo jak z grami - klikasz Pobierz i już.

2. Nie trzeba skakać między trybem dev/retail za każdym razem, jak chcesz dorzucić sobie grę czy core do RA. 

3. Nie trzeba krok po kroku śledzić długich tutoriali, żeby przypadkiem nie zbrickować sobie konsoli przez nieumiejętne posługiwanie się trybem developerskim. 

4. I najważniejsze: retail jest za darmo, a za dostęp do devmode trzeba wyłożyć stówkę.

 

Więc tak, wszyscy na retailu siedzą :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...