Skocz do zawartości

PS5 Firmware


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Square napisał:

No tak mam ustawione, ale i tak tylko 2.0 mi pokazuje na PCM.


Jeśli amplituner faktycznie obsługuje eARC, to luknij jeszcze czy kabelek HDMI, którym połączone jest ampli z TV, ma napis High/Ultra Speed HDMI with Ethernet. eARC wymaga do działania kanału ethernet, jeśli kabel go nie ma to to może być przyczyną. Reszta ustawień tak jak @Masamune napisał wyżej i powinno śmigać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.08.2023 o 22:59, Square napisał:

Już taka myśl przeszła :Aloy_cool1:

Ogólnie pojebane to jest żeby dźwięk był opóźniony. Te nowe rzeczy w FW to wyeliminują?

 

Nic ci nie pomoże bo to nie konsola robi za dekoder dźwięku do amplitunera tylko telewizor. Jest opóźnienie, bo w TV masz mało wydajny procesor dźwięku i dekoduje/koduje go z opóźnieniem.

 

Dlatego tylko Konsola->Amplituner->TV

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Działa w każdej grze która ma 3d na słuchawki. Opóźnienie wcale nie jest takie idealne. Najłatwiej to zobaczyć w menu konsoli. Jest delikatny lag. 

 

@Rash z tym lagiem na xbox to też nie do końca. Po prostu ludzie to debile. Jak przestawiasz na Atmos w konsoli to lag jest, owszem, we wszystkim oprócz gier które obsługują Atmos. I ludzie tego nie kumają. Jeszcze do tego robią połączenie konsola - tv - ampli. Wtedy lag już jest kosmiczny nawet w grach z atmos 

Edytowane przez PiPoLiNiO
  • This 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, S_600 napisał:

Co teraz trzeba wybrać w sekcji dźwięk? (Mam grajbelkę pod tv z dolby atmosem) Do wybioru typ urzędzenia TV, wzmacniacz AV oraz Listwa dźwiękowa, a poniżej Format audio (prioryte) Linear PCM, Dolby atmos Dolby audio i DTS.

Wybierasz Atmos i koniec. Ale trzeba pamiętać, że to nie jest normalny atmos. Oni stworzyli jakiś konwenter ich 3d na Atmos i tyle. Gra to fajnie, ale póki co po chwili testowania nie miałem okazji usłyszeć dźwięku z góry. 

Odnośnik do komentarza

Panowie co robie źle, mam ps5 pod tv podpięte bezpośrednio, do HDMI eARC w TV podpięty jest ampli (tez eARC) konsola puszcza mi sygnał D Atmos, na tv mam info, ze taki sygnał dźwięku tv przyjmuje, ale już na Ampli pokazuje mi DD+ czyli bez zmian tak jak do tej pory miałem.

Odpalałem GT7 i Horizon wiec powinno iść w D. Atmos.

Konsola bezpośrednio do TV podpięta bo ampli nie obsługuje HDMI 2.1

TV Sony XH90
Ampli Denon X1400H

Z Apple TV Dolby Atmos smiga jak złoto, ale jest podpięte pod ampli bezpośrednio.

Według Flatpanels Tv obsługuje Dolby Atmos

https://flatpanelshd.com/sony_xh90_2020.php

a04bf6ce28cfff8a8e4744f89a18f216.jpg

Kabel HDMI, który idzie z tv do ampli po eARC do wymiany?

Odnośnik do komentarza

Czyli wina leży po stronie ampli, myślałem ze ma eARC Podsumowując ile bym nie kombinował to nic nie wykombinuje, ewentualnie podłączyć PS5 pod ampli bezpośrednio? Tylko wtedy stracę 120HZ i opcje 40FPS w co poniektórych grach

VRR i tak jest z(pipi)any na tym TV bo wyłącza Local Dimming i papa „czarny” kolor🥲

TV musi jeszcze posłużyć ze 2 lata, czyli najpierw ampli do wymiany

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, elvis004 napisał:

Tylko wtedy stracę 120HZ i opcje 40FPS w co poniektórych grachemoji854.png

Ano niestety, to albo brak synchro dźwięku. Przy okazji zapytam, jaki masz zakres korygowania opóźnienia na tym ampli? Na moim Onkyo TX-NR656 jest to -100/+500 i te -100 mogłoby być większe.

Odnośnik do komentarza

Nie można "przyspieszyć" dźwięku. Jak chcesz PRZYŚPIESZYĆ dźwięk. Sprawisz że sygnał będzie płynął szybciej niż jest nadawany? Możesz go tylko opóźnić. Ewentualnie masz coś takiego jak korekta video do dźwięku więc sobie opóźniasz obraz względem opóźnienia dźwięku ale to się tylko do filmów nadaje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...