Skocz do zawartości

PS5 Firmware


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, _Red_ napisał:

Raczej nie o to chodzi ile gra ustawia dynamicznie w danym trybie, ale jaki stały sygnal (output) konsola generuje natywnie (a przy tym tv jest to 4k/60Hz co widac w info o obrazie w dashu konsoli lub wciskając OK na pilocie szajsunga w czasie gry). Musiałbym chyba w settingach konsoli wymusic full hd by output wykrzesal 120Hz. Ale wtedy czcionki sa gowniane na duzym tv. Potwierdzi ktos czy dobrze to rozumiem? 

 

Nic nie musisz wymuszać. Jak gra działa w 120pfs w Full HD to będziesz mógł taki tryb włączyć, a jak w 4k120pfs to po prostu nie będzie dostępny. 

Odnośnik do komentarza

No zobacze czy gra tak potrafi. Przepialem sie na HDMI1 i dopiero teraz realnie włączył sie VRR, działa wraz z HDR. Wtf, HDMI1 to jakies specjalne gniazdo? :p Tak czy inaczej Twoj hint pomógł. Zaproponowalbym piwo, ale ja nie pije a Ty nie masz kiedy wyjsc z domu bo dzieci i blablador ;/ :dynia:

IMG_20220427_145037.thumb.jpg.58579e4c2a2298062b21e39e3cab7db3.jpg

 

 

Wcześniej bylo bankowo 3840x2160 60Hz (bez freesync).

A i w tym trybie wyłączony jest motion plus (upłynniacz gier, w sumie zrozumiałe).

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Miałeś rację, tryb 120Hz od razu sam przestawił mi sygnał na full hd np. w Dirt 5. Ale jestem ogolnie laik i nie czuje specjalnie lepszych wrażeń z tym VRRem, włączam wyłączam w TV i wydaje się identyko podczas wyścigu (ani płynność, ani responsywnosc etc.)

 

Nawet to 120p vs 60p tak bardzo mi nie robi różnicy.

 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, WisnieR napisał:

No ale to musi być gra w której klatki lecą, a nie taka ze starym frameratem czy spadkami 1fps bo tego nie widać gołym okiem.


Dlatego nie wiem gdzie to najlepiej sprawdzić. O wiem, Cyberpunk w centrum miasta w performance potrafił trochę pogubić + ewidentnie był screen tearing. Będę testował, ale na ten moment ten ficzer jest homeopatyczny :sapek: Zamiast grać i się bawić będę ściągał 20 gier i z lupą badał klatki, bo ludzie piszo że Elden Ring stał się uber płynny : D

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, _Red_ napisał:


Dlatego nie wiem gdzie to najlepiej sprawdzić. O wiem, Cyberpunk w centrum miasta w performance potrafił trochę pogubić + ewidentnie był screen tearing. Będę testował, ale na ten moment ten ficzer jest homeopatyczny :sapek: Zamiast grać i się bawić będę ściągał 20 gier i z lupą badał klatki, bo ludzie piszo że Elden Ring stał się uber płynny : D

Zamiast się cieszyć że większość gierek działa w stałych 60 fps to jest płacz że działają za dobrze i nie ma gdzie sprawdzić VRRa :shieeet:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, tjery napisał:

Jeszcze co do Elden Ringa to czytałem, że pomimo dropów do 50 kls nie było screen tearingu, więc vrr w tej grze niewiele zmienia.

Oj heńku heńku, był był:diablo: wystarczyło konikiem pojezdzic po otwartym światku.Nie no w elden jest na pewno lepiej z vrr na ps5 ale ciągle rwie... Czemu? Może to kwestia ze sony ogarnia vrr w przedziale 48+ a np xszrot 30+ gdzie nie czarujmy sie bo eldenie potrafi szarpać do 30+ w performance mode na obu next genach. 

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Rash napisał:

Oj heńku heńku, był był:diablo: wystarczyło konikiem pojezdzic po otwartym światku.Nie no w elden jest na pewno lepiej z vrr na ps5 ale ciągle rwie... Czemu? Może to kwestia ze sony ogarnia vrr w przedziale 48+ a np xszrot 30+ gdzie nie czarujmy sie bo eldenie potrafi szarpać do 30+ w performance mode na obu next genach. 

A to widzisz, źle czytałem ;)

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, GearsUp napisał:

 

VRR to nie jest to samo co VSync

 

Co do Elden Ringa i screen tearingu to znalazłem wątek na reddicie o tym i każdy się zarzekał, że na PS5 screen tearingu nie ma. Widocznie ludzie nawet nie widzą jak im ekran rozrywa. W sumie spoko, widać niewiele im przeszkadza.

Co do VRR i Vsync, to VRR to Vsync bez input laga. Ale ogólnie cel mają ten sam, zapobiegać screen tearingowi.

Odnośnik do komentarza

W praktycznie żadnej grze z ostatnich dwóch generacji konsol nie ma screen tearingu bo wszystkie mają v-sync, tylko jak nie ma v-sync'a będzie screen tearing (nawet dałem przykład z Ghostwire Tokyo który ma tryby bez v-sync). A VRR w nowych konsolach nie ma na celu zapobiegać screen tearingowi którego i tak najczęściej nie ma tylko upłynnić rozgrywkę dostosowując odświeżanie ekranu do dostarczanych klatek (a nie ograniczać się tylko do 30, 60 lub 120).

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, łom napisał:

W praktycznie żadnej grze z ostatnich dwóch generacji konsol nie ma screen tearingu bo wszystkie mają v-sync, tylko jak nie ma v-sync'a będzie screen tearing (nawet dałem przykład z Ghostwire Tokyo który ma tryby bez v-sync). A VRR w nowych konsolach nie ma na celu zapobiegać screen tearingowi którego i tak najczęściej nie ma tylko upłynnić rozgrywkę dostosowując odświeżanie ekranu do dostarczanych klatek (a nie ograniczać się tylko do 30, 60 lub 120).

Tearingu jako tako nie ma ale rwanie ekranu to zwykła codzienność w grach z luźnym framerejtem i to właśnie tutaj vrr robi mega robote. Kolejną rzeczą są devy którzy do spóły z vrr są w stanie robić swego rodzaju cuda. INSOMNIAC.          PS. Shady nie wiem na jakim telewizorze grasz,i tak mnie tearing na lcdkach jako tako też nie drażni ale grając na oled mimo wszystko przy ich mega responsywności pixeli głupie spadki klatek potrafią wyczyniać z obrazem cuda. 

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza

Pojeździłem w kółko po Kabuki Market w cyberku w trybie performance (4k/60Hz) bo tam przy jeżdżeniu i obracaniu kamery potrafi trochę dropnac (duzy ruch, ludki, auta). Musiałem tylko włączyć wymuszanie VRR w grach niekompatybilnych. To może być tylko placebo, ale sila sugestii wmawia mi, ze bardziej gładko jest z VRR, a po wyłączeniu są takie mikro szarpnięcia. Może potem nagram dwa filmiki porownawcze (o ile screengrabber to wychwytuje) Jednak na ten moment nic takiego co by było gamechangerem growym.

Odnośnik do komentarza

Wolalbym, zeby wymyslili cos, zeby te 30fps dzialalo lepiej. Przecie w CP2077 w Quality chodzi się jak pod wodą, a od wciśnięcia buttona do skoku mija pół sekundy. To nie zafixowanie klatek, to jakiś slow-mo z input lagiem. Podobnie w Asasynach, gdzie juz kursor po menu plywa jak po grudzie. Nie kojarze by takie ociężałe były gry 30fps na PS4/PS3 i dawniej.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, _Red_ napisał:

Wolalbym, zeby wymyslili cos, zeby te 30fps dzialalo lepiej. Przecie w CP2077 w Quality chodzi się jak pod wodą, a od wciśnięcia buttona do skoku mija pół sekundy. To nie zafixowanie klatek, to jakiś slow-mo z input lagiem. Podobnie w Asasynach, gdzie juz kursor po menu plywa jak po grudzie. Nie kojarze by takie ociężałe były gry 30fps na PS4/PS3 i dawniej.

Ponoć już robią. Odpowiednik dlss załatwi robote poniekąd. Oszukana rozdziałka to para może iść w klatki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...