Skocz do zawartości

PS5 Firmware


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Potestowałem na moim XH90 i Elden Ring. Gram w trybie 60fps i widzę większą płynność. Tryb VRR jednak w moim tv wyłącza strefowe wygaszanie przez co obraz jest bardziej "szary". Mimo wszystko jestem zadowolony. Muszę jeszcze włączyć RE8, ale najpierw muszę uruchomić NG+, a zaczynać jeszcze raz mi się jak na razie nie chce.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, _Red_ napisał:

Wolalbym, zeby wymyslili cos, zeby te 30fps dzialalo lepiej. Przecie w CP2077 w Quality chodzi się jak pod wodą, a od wciśnięcia buttona do skoku mija pół sekundy. To nie zafixowanie klatek, to jakiś slow-mo z input lagiem. Podobnie w Asasynach, gdzie juz kursor po menu plywa jak po grudzie. Nie kojarze by takie ociężałe były gry 30fps na PS4/PS3 i dawniej.

A to już jest zależne od gry i jej input laga albo priorytetu animacji nad rozgrywką. W NFS Hot Pursuit było 30 klatek a gra była responsywna, w Resistance 3 też, ale w KillZone już był mega wysoki input lag. Po ograniu Ratchetów na PS2 i 3 które były bardzo responsywne, ledwo co ukończyłem Ratcheta na PS4 bo nie dość że działał w 30 a nie w 60 fps-ach jak wcześniej, to do tego dali motion blur którego nie można było zmniejszyć i input lag był mocno widoczny, dosłownie na bełty mnie zbierało przez pierwsze godziny. W ostatnich grach Rockstara też jest wysoki lag.

Odnośnik do komentarza

Odpaliłem wczoraj konsolkę i na początku opcji vrr nie było, ale po jakimś czasie się pojawiła, jak chciałem ją uruchomić to znów telewizor nie obsługuje, a jak pogrzebałem w XR to się okazało, że w opcjach hdmi też trzeba zmienić żeby obsługiwał vrr. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w jakiejś gierce i chyba trzeba będzie posprawdzać hdr jak z tym trybie działa.

Odnośnik do komentarza

Odpaliłem te 120Hz + Fidelity + VRR w Ratchecie no i jest troszkę płynniej, ale wiadomo, na Q70R od razu zbija sygnał do FullHD.
Zakładam, że na telewizorach z HDMI 2.1 jest prawilny sygnał 4K przy 120Hz, jakości Fidelity i tych ok ~50 fps z VRR (bez żadnych kompromisów graficznych porównując do Fidelity / 60 Hz / 30 fps?).

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, WisnieR napisał:

VRR to nie tylko kwestia FPSów ale trzeba pamiętać, że TV z włączonym VRR ma najniższy możliwy input lag. W moim przypadku dla FullHD (a to najczęściej rozdziałka trybów performance) spada z 18ms do ... 6.3ms. Mega różnica.

To jakiś nowy tv fhd z vrr? Co do tego input lag to 18 ms jest niezauważalny tak czy siak.

Odnośnik do komentarza
Super update k#rwo! Jak to zwykle u sony...
Konsola włączona, ale mój LG w ogóle nie odbiera od niej obrazu.
Do trybu serwisowego też się nie dostanę, bo sygnału brak :facepalm:
Przez boxa puszczasz sygnał? Jak tak to spróbuj odpiąć. Jak będzie ok bez boxa to wyłącz HDCP w konsoli i wtedy puść przez boxa. Minus? Nie będziesz mógł oglądać YouTube i filmów na konsoli o ile oglądasz.
Odnośnik do komentarza

Nie, żaden box - bezpośrednio do HDMI1.
Ale najlepsze jest to, że mam podgląd, kiedy wejdę w menu wejść HDMI - wtedy normalnie w małym okienku mam obraz z PS5 i sobie nawiguję po menu.
YouTube lubię oglądać na konsoli, więc nie wyłączę tego na stałe, ale i tak wyłączenie nie pomogło.
Odpalam XBOXa, a PS5 samo się w nocy naprawi - czytałem, że wystarczy odłączyć z prądu na 20-30 minut zarówno konsolę, jak i TV, żeby wszystko się samo ogarnęło.
Jeden typ na reddicie wspomniał też o przełączeniu PS5 na HDMI3, bo na jedynce też mu przestało działać (też ma LG C9).
 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...