Skocz do zawartości

Marvel's Midnight Suns


Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

70 godzin później i wciąż nie ukończyłem fabuły, choć niewiele do tego zostało (3 główne misje chyba). Podtrzymuje to co pisałem wcześniej. Gra wciąga niesamowicie i czasami odpalam na chwilę a kończę po minimum 2 godzinach. A to ulepszam karty, a to idę potestować nowy build, albo robię misje poboczne żeby kogoś podlevelować czy zdobyć materiały.

Wyeksplorowałem też wszystko co się da.

 

Czekam na DLC. Na sam początek Deadpool.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
W dniu 3.01.2023 o 12:26, Bigby napisał:

70 godzin później i wciąż nie ukończyłem fabuły, choć niewiele do tego zostało (3 główne misje chyba). Podtrzymuje to co pisałem wcześniej. Gra wciąga niesamowicie i czasami odpalam na chwilę a kończę po minimum 2 godzinach. A to ulepszam karty, a to idę potestować nowy build, albo robię misje poboczne żeby kogoś podlevelować czy zdobyć materiały.

Wyeksplorowałem też wszystko co się da.

 

Czekam na DLC. Na sam początek Deadpool.

Kurde, odpaliłem po długim oczekiwaniu gry na swoją kolej, czekałem na patche, dlcki, były inne gierki w kolejce itp. 

 

Gra daje ZAJEBISTE pierwsze wrażenie. Nie wiem co się stało, że się słabo sprzedała, może to przez słabą reklamę i problemy techniczne na premierę, któych jak czytałem była masa. Dla mnie na razie bomba, jest często w promo (z racji kiepskiej sprzedaży na premierę) polecam sprawdzić. 

 

Piękna oprawa, czuć AAA: cutscenki, znakomita oprawa.

 

System walki skrzyżowanie XCOM z karcianką od początki niszczy głębią i jest dosyć unikatowym połączeniem. Do tego klimacik Marvela. Miód na moje uszy i oczy. 

Polecam każdemu to zakupić w jakimś promo, to może kiedyś znowu dostaniemy coś o podobnej skali od Firaxis, ale boję się, że może być już za późno :/. Perełka. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ta gra ma masę zawartości, DLC z Deadpoolem właśnie już 3cią godzinę jadę jego mini opowieść :D. Ta gra to ukryte GOTY 2022. 

 

Na razie po 14h złapałem się na tym, że więcej spędzam czasu na eksploracji tego przesiąkniętego interakcjami huba, niż na misjach.  Nie spodziewałem się, że Firaxis ma takie talenty w tworzeniu wątków fabularnych. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, KrYcHu_89 napisał:

Ta gra ma masę zawartości, DLC z Deadpoolem właśnie już 3cią godzinę jadę jego mini opowieść :D. Ta gra to ukryte GOTY 2022. 

 

Na razie po 14h złapałem się na tym, że więcej spędzam czasu na eksploracji tego przesiąkniętego interakcjami huba, niż na misjach.  Nie spodziewałem się, że Firaxis ma takie talenty w tworzeniu wątków fabularnych. 

 

Jeśli zamierzasz zrobić wszystko co się da, to przygotuj się na kolejne 60 godzin.  ;) 

Odnośnik do komentarza
Teraz, KrYcHu_89 napisał:

W to mi graj, porzuciłem na razie inne gry dla tej, którą miałem tylko odpalić, żeby zobaczyć co to jest xD. 

 

Warto. Łącznie spędziłem 80 godzin i do samego końca miałem mega frajdę. I tak jak piszesz, eksploracja naszego opactwa i zdobywanie sympatii innych superbohaterów potrafi zająć najwięcej czasu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, oFi napisał:

@Bigby

@KrYcHu_89

 

Gra dopisana do backloga. Tylko pewnie będzie ogrywana w sezonie ogórkowym bo zbliża sie final 16 wiec okno gierkowe na najbliższe miesiące będzie zajęte.

Dzięki za recki :lapka:

 

Co forumek to forumek :drakeyeah:

Gra nie miała jeszcze premiery ostatniego DLC, ma być na dniach, nie podali daty, więc będziesz mógł już zagrać w "pełne doświadczenie" xD. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Sedrak napisał:

Prawie we wszystkich recenzjach narzekają na te motywy jak z gier Persona czyli motywy z huba. Faktycznie są takie średnie? Bo tutaj chyba kilka pochlebnych komentarzy było.

 

No dla mnie to są na poziomie Person właśnie, które uwielbiam (no w sumie mało jest takich social simów z tak duzym nastawieniem na relacje i "social linki"), tylko w Marvelowym, zachodnim, komediowym wydaniu. Naprawdę nieźle jest to napisane.

 

ALE jak ktos oczekuję XCOMA w Marvelowym sosie, to tutaj complexity walki jest nieco niżej, niż w tymże, a na pewno jest inaczej. Narzekano też na premierę, że te zwykle misje są monotonne, no teraz też jest inaczej, bo są już 3 dlcki, czyli w sumie dodatkowe 9 fabularnych misji z przerywnikami itp. które dodatkowo są wplecione w wątek główny. Więc tego wrażenia monotonni wrogów też już nie ma. 

 

Może stąd część ludzi zarzucało, że za dużo tutaj tej RPGowości, ja tego nie rozumiem. Główny bohater to taki Geralt z Rivii, który spotka bohaterów z Marvela :).

 

Rzeczywiście walki to tutaj jest tak 50%, a 50% to social sim z RPG, ale większość tego contentu z huba jest opcjonalna. 

 

No ciezko mi jakiś minus znaleźć dla tej gry i szczerze podoba mi się bardziej niż XCOM 2, wlasnie ze wzgledu, że jest tutaj dużo fabuły i dialogów, a nie tylko taktyczna walka i zarządzanie bazą. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Dokładnie. Niestety dla niektórych "graczy" taktyczne gry są często za trudno, bo wymagają za dużo myślenia xD. 

 

No teraz po co myśleć - wystarczy nasr.ać na ekranie znaczników i jeszcze wyjebac strzałkę na środku byś przypadkiem nie porzucił gry :dafuq:

  • This 1
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, PanKamil napisał:

70 godzin? Ja pierdole, no to sobie pograłem xd Może na emeryturze nadrobie.

Niekoniecznie, gra jest bardzo dobra na krótkie sesyjki, bo misje trwają po góra 30 minut. A do tego fajnie działa na Steam Decku. Polaczenie z PC + SD wypada świetnie. Wszystko się pięknie synchronizuje, wczoraj walnalem partyjke na ogrodzie. Miodzik. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

W temacie cisza, a Ja ostatnio skończyłem gierkę wreszcie. Szkoda, że tak niedoceniona, bo to naprawdę diamencik od Firaxis. 

 

Fabuła + dlc zajęła mi 65h. 

 

O grze już wczesniej pisałem, super klimacik Marvela, ciekawa fabuła i świetnie napisane postacie. DLCki też swoje dodały do pieca (Venom rządzi). 

 

Mocne 9/10, najbardziej niedoceniona gra 2022 roku. Polecam i dla fanów turowych gier strategicznych i RPGów. To unikalna hybryda obu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Koledzy mam pytanie - może mądre może głupie. 

Mianowicie gram na swoim polskim profilu w kopię gry kupioną u pana turka, następnie zakupiłem u niego również season passa, a dodatkowych postaci nie uświadczyłem grając na moim poljackim koncie. 

Czy to po prostu w ten sposób nie zadziała, czy też odblokowują się później w fabule? Zacząłem właśnie drugi rozdział.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...