Skocz do zawartości

Marvel's Spider-Man 2


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Przez pierwsze kilka godziny przestawiałem mózg z jakości wykonania postaci z Residenta 4 na to...tutaj. Rozumiem, że open world i w ogóle Insomniac czarodzieje kodu, że wyciągnęli tyle z PS5 no ale w tym aspekcie przesiadka ze sztosa Capcomu gryzła potężnie w oczy. 

 

Jak kilka osób wcześniej pisało, akcja rozkręca się i wywala poza skalę po poznaniu najpierw mocy, a później samego wiecie-kogo. 

 

Jak na razie mocne 8/10. 

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, PiotrekP napisał:

Odstawiam na chwilę fabułę i biorę się za poboczne, żeby podnieść moc pajączków. Tyle się na tej karuzeli działo, że przerwa dobrze zrobi. 

A mnie powoli bierze na ciśnięcie szybciej fabuły. Takie rzeczy się dzieją w głównym wątku że później jak przenosi nas np. do Milesa i jego jakiś tam przyziemnych wątków lub pobocznych questów to takie lekkie meh. 

 

Odnośnik do komentarza

Nie no, Spider jest mocno popsuty i z tym nie ma nawet co dyskutować, pierwszy raz od dawna musiałem tak często resetować jakąś grę od Sony. Zawsze robię sobie prywatną kompilację bugów i w tym przypadku jest pełno rzeczy typu przeciwnicy obracający się dookoła własnej osi, lewitujący Miles, nieoczekiwany fast-travel do menu głównego konsoli, blokujący się Spider-Bot i tak dalej xD Co chwilę coś tutaj nie działa, parę razy nawet zdarzyło się, że musiałem porzucać daną misję i robić całość od nowa, moim zdaniem niedopuszczalna sprawa w przypadku tytułu oferowanego za trzy i pół bomby.

 

Warto poczytać sobie o SM2 w miejscach spoza "niebieskiej strefy komfortu" parafrazując pewnego jegomościa, np. na Neogafie (klik) czy gdzieś tam, dobra beczka z tej gry jest momentami. Produkt nieskończony i niekompletny, ale to wie już każdy, niestety. Oby następca Jima ogarnął trochę tę patologię, bo Insomniac w odpowiednich warunkach ma potencjał na zrobienie gry generacji, a tak w ciągu ostatnich pięciu lat musieli taśmowo wyprodukować cztery sympatyczne, ale przy tym wyraźnie wybrakowane gierki. Sequel Pajączka odwalony na szybko i przede wszystkim za szybko, co znajduje uzasadnienie w tych wszystkich debilizmach typu wspomniane WCIŚINIJ X ŻEBY ZROBIĆ WIWAT albo

Spoiler

sekwencjach skradankowych, o ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć zasadność wprowadzenia spektakularnej mechaniki rzucania kamieniami w obozie Łowców, tak złapana z zaskoczenia w mieszkaniu MJ, która potrafi bez problemu wyciągnąć nieskończoną ilość kamieni z kurtki to za dużo xD 

 

albo

Spoiler

momencie z końcówki, czyli całe miasto zostało już zawładnięte przez symbionta, Venom bezwzględnie dojeżdża każdego jak leci, a tutaj Peter wpada na genialny pomysł skontaktowania się z Harrym przez telefon i zostawienia mu przejętej wiadomości, chlip chlip wiem że tam jestes Harry chlip chlip xD myślałem, że popłaczę się ze śmiechu przy tym fragmencie

 

Platynę i tak wbiłem, wiadomo, licznik pokazuje 25h, ale jestem przekonany, że rzeczywisty czas to coś około 30-35h. Akurat poruszanie się z możliwością dostosowania poziomu asysty i efektami DS to jedne z nielicznych rzeczy, które udały się tutaj bez zarzutu i w taki też sposób spędziłem większość czasu po fabule. 

  • beka z typa 2
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, shoegaze napisał:

Nie no, Spider jest mocno popsuty i z tym nie ma nawet co dyskutować, pierwszy raz od dawna musiałem tak często resetować jakąś grę od Sony. Zawsze robię sobie prywatną kompilację bugów i w tym przypadku jest pełno rzeczy typu przeciwnicy obracający się dookoła własnej osi, lewitujący Miles, nieoczekiwany fast-travel do menu głównego konsoli, blokujący się Spider-Bot i tak dalej xD Co chwilę coś tutaj nie działa, parę razy nawet zdarzyło się, że musiałem porzucać daną misję i robić całość od nowa, moim zdaniem niedopuszczalna sprawa w przypadku tytułu oferowanego za trzy i pół bomby.

 

Warto poczytać sobie o SM2 w miejscach spoza "niebieskiej strefy komfortu" parafrazując pewnego jegomościa, np. na Neogafie (klik) czy gdzieś tam, dobra beczka z tej gry jest momentami. Produkt nieskończony i niekompletny, ale to wie już każdy, niestety. Oby następca Jima ogarnął trochę tę patologię, bo Insomniac w odpowiednich warunkach ma potencjał na zrobienie gry generacji, a tak w ciągu ostatnich pięciu lat musieli taśmowo wyprodukować cztery sympatyczne, ale przy tym wyraźnie wybrakowane gierki. Sequel Pajączka odwalony na szybko i przede wszystkim za szybko, co znajduje uzasadnienie w tych wszystkich debilizmach typu wspomniane WCIŚINIJ X ŻEBY ZROBIĆ WIWAT albo

  Pokaż ukrytą zawartość

sekwencjach skradankowych, o ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć zasadność wprowadzenia spektakularnej mechaniki rzucania kamieniami w obozie Łowców, tak złapana z zaskoczenia w mieszkaniu MJ, która potrafi bez problemu wyciągnąć nieskończoną ilość kamieni z kurtki to za dużo xD 

 

albo

  Pokaż ukrytą zawartość

momencie z końcówki, czyli całe miasto zostało już zawładnięte przez symbionta, Venom bezwzględnie dojeżdża każdego jak leci, a tutaj Peter wpada na genialny pomysł skontaktowania się z Harrym przez telefon i zostawienia mu przejętej wiadomości, chlip chlip wiem że tam jestes Harry chlip chlip xD myślałem, że popłaczę się ze śmiechu przy tym fragmencie

 

Platynę i tak wbiłem, wiadomo, licznik pokazuje 25h, ale jestem przekonany, że rzeczywisty czas to coś około 30-35h. Akurat poruszanie się z możliwością dostosowania poziomu asysty i efektami DS to jedne z nielicznych rzeczy, które udały się tutaj bez zarzutu i w taki też sposób spędziłem większość czasu po fabule. 

Jesteś botem? Większość tutaj gra i kilku zrobiło już platynę bez żadnych lub z kilkoma pomniejszymi błędami, a Ty ciągle napierdalasz posty z doopy o kamieniu i ten teraz. 

 

image.png.92822ce5d199299c0dc6a7580b10be53.png

 

A ten link co podałeś to 90% postów typu:

 

image.thumb.png.e0573aa5a739bba6a78daea69c3df8bd.png

 

Także fajnie, good try, bardzo próbowałeś obrzydzić ludziom grę, szkoda, że wszyscy inni się dobrze bawią i nie mają tylu bugów, co Ty, sorry. Raczej jest ich stosunkowo mało jak na skalę projektu jest to podobna ilość jak w SP1 i Milesie, czyli jakieś tam pojedyncze rzeczy, glitche każdy znajdzie i nie ma gier bez bugów, nazywanie SP2 grą niedokończoną to beka, ale dostaniesz przynajmniej plusy od forumowych xbotów. 

Edytowane przez KrYcHu_89
  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza

No ja mam dokładnie jak kolega pisze, błąd na błędzie.
Dosłownie cyberpunk.
Nie chce mi się tego zapisywać już nawet bo mi miejsca na dysku zbraknie.
Wydaje mi się że może być jakis memory leak bo błędy mi wywala po dłuższym graniu i częstym używaniu fast travel.
Dopóki nie miałem fast travel na dzielni to wydaję mi się że było lepiej.
Ale to tylko teoria może poprostu misję główne są lepiej dopracowane a w pobocznych wychodzą kwiatki .
Msm już 20h nabite, więc to nie jest opinia na podstawie pierwszych 3h xD.
Oczywiście że można grać, ale w exie sony takie kwiatki na taką skalę to jednak jest niesmak.



To z wczoraj nagrałem 1 filmik nie proście o wincyj.
Nie lubię takiej gadki bo ja nie miałem to jest super.
Myślę że połatają szybko te największe błędy, bzdety nikogo nie bolą.


Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Schranz1985 napisał:

No ja mam dokładnie jak kolega pisze, błąd na błędzie.
Dosłownie cyberpunk.
Nie chce mi się tego zapisywać już nawet bo mi miejsca na dysku zbraknie.
Wydaje mi się że może być jakis memory leak bo błędy mi wywala po dłuższym graniu i częstym używaniu fast travel.
Dopóki nie miałem fast travel na dzielni to wydaję mi się że było lepiej.
Ale to tylko teoria może poprostu misję główne są lepiej dopracowane a w pobocznych wychodzą kwiatki .
Msm już 20h nabite, więc to nie jest opinia na podstawie pierwszych 3h xD.
Oczywiście że można grać, ale w exie sony takie kwiatki na taką skalę to jednak jest niesmak.

Kto Wie, może jednak tkwi w tym jakaś tajemnica i coś gdzieś poszło nie tak... Nie wiem, reszta poza wami, jak i @wet_willy, który grę spatynował i nie narzekają, może coś jest co psuje grę xD. Już jestem na 55% story i miałem dalej 1 glitch po 10h, zwyczajnie nie mam pojęcia co wam się tam wywala do dashboarda, może klikacie ciągle fast travel i nie odkurzacie konsoli xD? 

 

image.png.c10b7b4b2761d02b43de8dffd445b0a8.png

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Może nie tyle bugi, ale są pewne głupotki w tej grze jak np. 

 

Spoiler

sekcje skradankowe z MJ

 

gdzie patrzący na mnie przeciwnik odwraca się (bez animacji) plecami abym mógł wykonać ciche powalenie. xdd AI też działa w kratę, bo chyba tylko raz widziałem jak po spętaniu kogoś z pary druga osoba zastanawiała się gdzie podział się jej partner. Najczesciej po prostu chodzą jakby nigdy nic. Żaden gamechanger, ale rzuca się w oczy.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Może nie tyle bugi, ale są pewne głupotki w tej grze jak np. 

 

  Pokaż ukrytą zawartość

sekcje skradankowe z MJ

 

gdzie patrzący na mnie przeciwnik odwraca się (bez animacji) plecami abym mógł wykonać ciche powalenie. xdd AI też działa w kratę, bo chyba tylko raz widziałem jak po spętaniu kogoś z pary druga osoba zastanawiała się gdzie podział się jej partner. Najczesciej po prostu chodzą jakby nigdy nic. Żaden gamechanger, ale rzuca się w oczy.

No te sekcje to trzeba przyznać, bez szału, MGS to to nie jest :). 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Schranz1985 napisał:

No ja mam dokładnie jak kolega pisze, błąd na błędzie.
Dosłownie cyberpunk.
Nie chce mi się tego zapisywać już nawet bo mi miejsca na dysku zbraknie.
Wydaje mi się że może być jakis memory leak bo błędy mi wywala po dłuższym graniu i częstym używaniu fast travel.
Dopóki nie miałem fast travel na dzielni to wydaję mi się że było lepiej.
Ale to tylko teoria może poprostu misję główne są lepiej dopracowane a w pobocznych wychodzą kwiatki .
Msm już 20h nabite, więc to nie jest opinia na podstawie pierwszych 3h xD.
Oczywiście że można grać, ale w exie sony takie kwiatki na taką skalę to jednak jest niesmak.



To z wczoraj nagrałem 1 filmik nie proście o wincyj.
Nie lubię takiej gadki bo ja nie miałem to jest super.
Myślę że połatają szybko te największe błędy, bzdety nikogo nie bolą.

 

Z ciekawości poczytałem i w Spider-Man Remastered też był jakiś mem leak wykryty na PC, związany z częstą zmianą kombinezonów, większość graczy nie zmienia ich co 10 sekund i nie robi fast travel co 5 sekund, ale to może być powód problemów. Wolę na moim savi'e nie próbować :). Imo w normalnej grze fast travel używa się sporadycznie. 

 

Odnośnik do komentarza

Ok to może jednak będę zapisywał i na koniec zrobię jakaś kompilację.
Strojów prawie w ogóle nie zmieniam, bo mam już wybrane i nie ma sensu
Fast travel normalnie od questa do questa a nie że we freeroam co 3sek.
Zerknij na ten filmik co wrzuciłem.
Mogę ci zaraz wrzucisz jak przechodzę przez niewidzialne ławki i ludzi.
Część ma detekcję kolizji część nie problem.png

I jeszcze dodam że kolega który kupił ze mną na premierę też mi ostatnio wysyłał jak biegał po budynku gdzie się tekstury nie wczytaly i budynek był przezroczysta ściana.

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Jesteś botem? Większość tutaj gra i kilku zrobiło już platynę bez żadnych lub z kilkoma pomniejszymi błędami, a Ty ciągle napierdalasz posty z doopy o kamieniu i ten teraz. 

 

image.png.92822ce5d199299c0dc6a7580b10be53.png

 

A ten link co podałeś to 90% postów typu:

 

image.thumb.png.e0573aa5a739bba6a78daea69c3df8bd.png

 

Także fajnie, good try, bardzo próbowałeś obrzydzić ludziom grę, szkoda, że wszyscy inni się dobrze bawią i nie mają tylu bugów, co Ty, sorry. Raczej jest ich stosunkowo mało jak na skalę projektu jest to podobna ilość jak w SP1 i Milesie, czyli jakieś tam pojedyncze rzeczy, glitche każdy znajdzie i nie ma gier bez bugów, nazywanie SP2 grą niedokończoną to beka, ale dostaniesz przynajmniej plusy od forumowych xbotów. 

Chyba z kimś mnie pomyliłeś, to mój drugi post w tym temacie, pierwszy post na temat kamieni i to nie ja pierwszy wspominałem o wszechobecnych gliczach, tylko nawiązywałem do dyskusji z poprzedniej strony. Zarzuty o "bycie botem" brzmią tym bardziej zabawnie w kontekście tego, co odwalałeś przed premierą Zeldy albo nowego Mario, więc daruj sobie to upośledzone ad personam, bo na pewno nie jesteś odpowiednią osobą do pisania takiego ścieku. Ale żeby nie być gołosłownym, to możesz sobie podejrzeć jak to u mnie wyglądało, poniższe bugi uwiecznione w odstępie... chwili?

Raz

I dwa

 

Sporo tego mi się przydarzyło, tylko też nie za bardzo rozumiem, czy jest w ogóle sens postować na ten temat, bo tobie wszystko zawsze działa, zero problemów, po dziesięciu godzinach gierka cymesik, a wszystkie materiały - nie tylko moje, ale również te w internecie - zostały zmontowane i wymyślone przez niedobrych trolli. Wiadomo.

Edytowane przez shoegaze
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, shoegaze napisał:

Chyba z kimś mnie pomyliłeś, to mój drugi post w tym temacie, pierwszy post na temat kamieni i to nie ja pierwszy wspominałem o wszechobecnych gliczach, tylko nawiązywałem do dyskusji z poprzedniej strony. Zarzuty o "bycie botem" brzmią tym bardziej zabawnie w kontekście tego, co odwalałeś przed premierą Zeldy albo nowego Mario, więc daruj sobie to upośledzone ad personam, bo na pewno nie jesteś odpowiednią osobą do pisania takiego ścieku. Ale żeby nie być gołosłownym, to możesz sobie podejrzeć jak to u mnie wyglądało, poniższe bugi uwiecznione w odstępie chwili?

Raz

I dwa

 

Sporo tego uwieczniłem, tylko też nie za bardzo rozumiem, czy jest w ogóle sens postować na ten temat, bo tobie wszystko zawsze działa, zero problemów, po dziesięciu godzinach gierka cymesik, a wszystkie materiały - nie tylko moje, ale również te w internecie - zostały zmontowane i wymyślone przez niedobrych trolli. 

Widać, dalej się bardzo starasz, skoro znalazłeś bugi w premierowej grze, którą splatynowałeś. Dla innych nie jest to niedokończony produkt i wyróżnia się na tle konkurencji, dla Ciebie to bubel, trudno. 

 

Masz kompilacje ze Spider-Man na PS4 po 30 patchach, tam też można znaleźć, powodzenia w dalszym nagrywaniu :)

 

 

Hejt do gier Sony na tym forum to jest na pewno coś :). 

11 minut temu, Schranz1985 napisał:

Ok to może jednak będę zapisywał i na koniec zrobię jakaś kompilację.
Strojów prawie w ogóle nie zmieniam, bo mam już wybrane i nie ma sensu
Fast travel normalnie od questa do questa a nie że we freeroam co 3sek.
Zerknij na ten filmik co wrzuciłem.
Mogę ci zaraz wrzucisz jak przechodzę przez niewidzialne ławki i ludzi.
Część ma detekcję kolizji część nie problem.png

I jeszcze dodam że kolega który kupił ze mną na premierę też mi ostatnio wysyłał jak biegał po budynku gdzie się tekstury nie wczytaly i budynek był przezroczysta ściana.
 

Ale ten temat miał być o grze, fabule, już wszyscy widzieli twoje glitche, będziemy uważać i skończymy sobie gierkę w tym czasie, idź dalej :). 

Edytowane przez KrYcHu_89
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

W każdej grze można się czegoś doszukać albo w jakiś sposób ja "złamać"
Problem jest taki że tutaj te problemy pojawiają się same przy najzwyklejszym graniu.
I nie 2/3 na grę tylko 2/3 na godzinę.
Bo mnie już wczoraj qrwica strzelała.
Stoję przy drzwiach wiem że powinien być trójkąt żeby otworzyć ale nie ma.
Mówię, kurde może jakoś oknem trzeba się dostać czy coś, kombinuje jak koń pod górę.
Daję restart checkpointu podchodzę pod drzwi i nagle magicznie gra pozwala mi je otworzyć.
Brawo, glowna misja story tam gdzie się zanosi jedzonko dla dimy.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Schranz1985 napisał:

W każdej grze można się czegoś doszukać albo w jakiś sposób ja "złamać"
Problem jest taki że tutaj te problemy pojawiają się same przy najzwyklejszym graniu.
I nie 2/3 na grę tylko 2/3 na godzinę.
Bo mnie już wczoraj qrwica strzelała.
Stoję przy drzwiach wiem że powinien być trójkąt żeby otworzyć ale nie ma.
Mówię, kurde może jakoś oknem trzeba się dostać czy coś, kombinuje jak koń pod górę.
Daję restart checkpointu podchodzę pod drzwi i nagle magicznie gra pozwala mi je otworzyć.
Brawo, glowna misja story tam gdzie się zanosi jedzonko dla dimy.

Właśnie dzisiaj po południu robiłem i ZROBIŁEM tą misję, zgadnij - zero problemów, jestem wybrańcem Sonki :). Dobra nie róbmy już offtopa, dajmy ludziom pograć. Może osobny temat do bugów i glitchy :). 

Edytowane przez KrYcHu_89
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

U mnie właśnie kliknęło 25h w tej grze. Przez cały ten czas miałem jeden błąd związany z tym, że postać widoczna na ekranie do połowy wpadła pod ziemie. 

Nic innego, reszta perfekcyjnie. 

 

Co do samej gry, dla mnie to jest sequel doskonały. Nie rozumiem, jak tu można narzekać na grafikę. Przecież ten Spider wygląda obłędnie dobrze. Jasne, że nie każdy przechodzień na ulicy będzie wyglądać oszałamiająco, ale przy tej skali miasta, ilości pojazdów, ludzi, detali, RT i jeszcze tym, że wszystko jest natychmiast doczytane - przecież to jakiś obłęd, co tu sie dzieje. A są momenty, gdy ten Spider-Man 2 wygląda najlepiej ze wszystkich gier wydanych ever. Zrobiłem już ponad 500 screenów i często zbieram szczękę z podłogi. 

 

Dla mnie na ten moment to jest 10/10 i najlepsza gra w swoim gatunku wydana kiedykolwiek. Pewnie jak skończę to zweryfikuje opinie, ale platynka będzie grana na 100%, bo każda minuta spędzona w tym tytule sprawia mi ogromnie dużo radości. 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie ma w sumie gier bez błędów (chyba, że Nintendo xd) Nawet jedynka miała u mnie już jeden crash po cutscence, lewitującą ciężarówkę, polski dubbing pomimo ustawienia angielskiego. W Starfieldzie miałem wielokrotnie crashe, mimo to grałem i nie marudziłem.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Schranz1985 napisał:

Nieee, Wojna!
Jihad sony!
Tylko bugi glicze i fpsy!
To się liczy w gierkach.
|| odpalam spiderka, mam nadzieję że konsola nie wybuchnie ||
 

Mimo wszystko liczę, że jednak uda się ukończyć, a konsola nie wybuchnie. :)

 

Teraz, Rozi napisał:

Nie wiem co z tymi błędami, u mnie całe zero. Pewna sekwencja słodziutkim zwierzaczkiem, ja pierdole, co to było :whatuh:

Witaj w klubie.

 

Btw. gra ma bardzo mało trofików związanych z główną fabułą, dla łowców to w sumie chyba plus :).

 

Ciągnie, żeby skończyć fabułkę najpierw i dopiero grać poboczne, no ciężko, w sumie chciałbym, aby Wolverine nie był open worldem, za dobrze im idzie tworzenie tych głównych akcji, żeby to rozmywać open worldem po raz kolejny. Naprawdę ogromny skok w stosunku do SP z PS4, gdzie fabuła praktycznie nie istniała i była dodatkiem do latania po NY.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...