Skocz do zawartości

Retro handheldy do emulacji


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem ostatnio myśleć o jakimś retro handheldzie i najwięcej pozytywów czytałem o Miyoo Mini+.

Z tym że widzę w tej tabelce, że to jest głównie konsolka do wczesnych Nintendo i PS1, a wszystko inne po prostu nie działa. Nie ma w tabelce Arcade i Amigi, a to mnie głównie interesuje. Czy obie te platformy działają na Mini+?

Bo jeśli tak, to teoretycznie ten Miyoo Mini+ by wystarczył, ale skoro już się decyduję na zakup, to w jakieś Dreamcasty czy N64 też bym pewnie pograł, gdybym miał okazję :)

Widzę, że w moim zakresie cenowym (do 100 $) najlepiej teoretycznie pod kątem liczby platform wyglądają:

PiBoy DMG

Retroid Pocket 2+

GPi Case 2

RG-353VS

RK2023

PowKiddy X55

RG-353PS

 

Warto iść w któryś z tych modeli, czy zostać przy MIni+ i skupić się na tym, co oferuje?

Odnośnik do komentarza

Stwierdzam, że jednak handheldy z androidem nie są dla mnie. Tzn. pod względem mocy itp. taki Retroid daje radę, ale jak dla mnie za bardzo wydaje mi się, że mam do czynienia z telefonem, a nie konsolą co strasznie mnie wkurwia i wybija z konsolowej immersji. Nie po to odpalam konsolę, żeby po raz kolejny widzieć androidowe menu. Jeśli komuś to nie przeszkadza, to śmiało polecam flipa czy pocket 3+. Ja zacząłem rozglądać się za czymś na linuxie i niedługo obadam RG353V. 2 GB ram powinno wystarczyć (podobnie jak 640 kb ;)), różne OS-y do wyboru, dwie galki, emulacja Dreamcasta i Saturna - czego chcieć więcej?

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, Benson said:

Im więcej czytam o tych handheldach, tym bardziej się zastanawiam nad Powkiddy RK2023.

Jakoś bardziej do mnie przemawia pozioma budowa. Do tego dochodzi emulacja (w większości poprawna) N64, PSP i Dramcast.

Ktoś ma ten model i poleca/odradza?

Powkiddy raczej nie ma dobrych opinii jako producent. Jak chcesz poziomej konsoli to weź coś z Anbernica albo Retroid Pocket. 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, grzybiarz napisał:

sorry mam w notatkach anbernic rg-405m i on ma androida i garlica. nie kupilem jeszcze zadnej z tych konsol, zbieram info, za i przeciw :)

 

Ale to nie jest zakup za ciężkie tysiące i tutaj nie ma co analizować. Kup pierwsze lepsze z brzegu na Ali lub podobnym, w budzecie do 350zl, a gdy przyjdzie konsola i okaże się że nie pasi to sprzedasz za te sama cenę na olx. 

Tygodniowe zakupy w spożywce kosztują więcej niż te konsolki. To nie New3ds czy Vita. 

  • This 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Benson napisał:

Im więcej czytam o tych handheldach, tym bardziej się zastanawiam nad Powkiddy RK2023.

Jakoś bardziej do mnie przemawia pozioma budowa. Do tego dochodzi emulacja (w większości poprawna) N64, PSP i Dramcast.

Ktoś ma ten model i poleca/odradza?

Patrz na wsparcie producenta i ewentualnie społeczności. Na co ci szrot z systemem który ledwo działa a flaki ma fajne - to się mija z celem. 

Zwróć uwagę co ci będzie potrzebne , WiFi  BT HDMI . Pamiętaj ilu użytkowników tyle opinii :) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...