Skocz do zawartości

Retro handheldy do emulacji


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne są te konsolki i wiem, że za grosze i bez porównania do... (patrz niżej), ale... raz Steam Deck OLED i już się nie odzobaczy tej jakości w gierkach na emulatorach... Gierki ze snesa czy PS1 wyglądają :banderas:

albo kupić sobie jakiś pad do smartfona np. Ipega za ok 130 złotych i raj na ziemi 

Edytowane przez k0ntra
adnotacja
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj na Ali zaszła wyprzedaż na Anberniki. RG35XX H można było wyrwać za około 150 zł, a R353VS za około 200 zł, wersję na Androidzie za 225 zł. Tak w sumie nie wiem po co, ale wziąłem RG35XX H. A dopiero co przyszedł R36S... Jedna zostanie, druga pewnie pójdzie w świat. 

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Kris77 napisał:

Dzisiaj na Ali zaszła wyprzedaż na Anberniki. RG35XX H można było wyrwać za około 150 zł, a R353VS za około 200 zł, wersję na Androidzie za 225 zł. Tak w sumie nie wiem po co, ale wziąłem RG35XX H. A dopiero co przyszedł R36S... Jedna zostanie, druga pewnie pójdzie w świat. 

Podrzuciłbys link czy już promka się skończyła? Płacę plusikiem :nosacz2:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Post po postem, ale mały ruch w temacie.

Dojechał Trimui Smart Pro, wstępne wrażenia bardzo pozytywne. Dobra wielkość żeby wygodnie grać, wypas ekran, PSP śmiga o wiele lepiej niż w RG35XX H. W Motorstorm Arctic Edge idzie pograć bez problemu, GoW śmigają świetnie, Burnouty tak samo dobrze. GTA obadam na dniach.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.04.2024 o 12:27, Kris77 napisał:

Post po postem, ale mały ruch w temacie.

Dojechał Trimui Smart Pro, wstępne wrażenia bardzo pozytywne. Dobra wielkość żeby wygodnie grać, wypas ekran, PSP śmiga o wiele lepiej niż w RG35XX H. W Motorstorm Arctic Edge idzie pograć bez problemu, GoW śmigają świetnie, Burnouty tak samo dobrze. GTA obadam na dniach.

 

napisałbyś coś wiecej (np. o grach z PSP)? troche mysle o zakupie tego. czy w grach psx da sie zrobic widescreen hack?

Odnośnik do komentarza

Garlic z rg35xx nie pójdzie, bo rg35xxSP ma takie same bebechy jak Plus i H, Batocera jest jeszcze w wersji beta, ale projekt zmienił nazwę na Knulli, które jeszcze aktualnie nie wyszło, jest za to MuOS, na którym już sporo rzeczy śmiga, m.in. portmaster.

Ja w każdym razie wciąż jeszcze siedzę na stockowym systemie, bo mimo wszystko jest na chwilę obecną najlepszy, wszystko jest fajnie skonfigurowane, niestety jak ktoś chce Stardew Valley odpalić, bez Portmastera nie ruszy.

Nie jest jednak problemem mieć systemów na dwóch oddzielnych kartach i w razie czego podmieniać w przypadku chęci korzystania z portów, gry w każdym razie warto mieć na karcie trzeciej ;)

 

Co do bebechów SP:

image.thumb.png.7cb302e33bc889c477ad15597af436b6.png

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.05.2024 o 12:00, frankfuter napisał:

napisałbyś coś wiecej (np. o grach z PSP)? troche mysle o zakupie tego. czy w grach psx da sie zrobic widescreen hack?

 

Gry z PSP jak pisałem wcześniej śmigają świetnie, niczego więcej na razie nie sprawdzałem, bo się nie złożyło. Może w przyszłym tygodniu znajdę trochę czasu. Wg mnie, jeśli zależy Ci na PSP, to chyba niczego tańszego nie znajdziesz co sobie tak dobrze radzi. Poza tym w Trimui jest świetny ekran.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, friedrich napisał:


Dlaczego? Nie jestem w temacie portmastera.

Przyznam, że nigdy nie wnikałem ;)

Portmaster to aplikacja ułatwiająca instalację nieoficjalnych portów gier na Linuxa (często potrzebne są pliki z oficjalnie wydanych gier), Anbernic jest na Linuksie i część gier odpala, dlaczego nie ma możliwości uruchomienia wszystkich? Nie mam pojęcia, ale wynika to chyba z rodzaju systemu.

 

Jest też oficjalna strona Portmastera, warto tam zajrzeć.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja też mam RG35XX H i Steam Decka. 

 

Moim zdaniem fajnie się uzupełniają, na Steam Decku grał głównie w domu, w większe tytułu +emulacja Gamecube, PS2 i Wii

 

Anbernica z kolei biorę wszędzie i gra w starsze gierki i te z DSa

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...