Skocz do zawartości

Alan Wake II


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynka to zupełnie inna liga. Nie, nie chodzi nawet o oprawę itp. Zupełnie inne rozłożenie ciężaru. 13 lat różnicy zrobiło swoje nie tylko w aspekcie technicznym, ale też poszczególnych mechanik. W AW2 dosłownie czuć, że pomysły tliły się w głowach ekipy Remedy od dawna. Kłębiły i dojrzewały, by ostatecznie przyjąć perfekcyjnie dopasowaną formę. AW2 (którego uwielbiam i na premierę katowałem jak szalony) to przy tym zaledwie zalążek, nieopierzone pisklę, z którego dopiero po 13 latach wyrosło coś niezwykłego.

 

@.:marioo:., zdaje się że jesteś sympatykiem cięższych klimatów w gierkach (wnioskuję po avatarze), więc raczej nie ma szans byś przejechał się na tym tytule. Graj i koniecznie dawaj znać jak siadło. Nie pytam "czy" tylko jak bardzo :)

Edytowane przez Amer
Odnośnik do komentarza

Im dłużej w to gram tym więcej mam skojarzeń z The Evil Within 2, które uwielbiam.
Zabawa z różnymi rzeczywistościami, zrodzonymi w czyjejś głowie, ludzie, których spotykamy w alternatywnych wymiarach, większe lokacje z mapą i punktami wartymi odwiedzenia na niej zaznaczonymi - to wszystko miałem już w zajebistym tytule od Tango Gameworks, tyle że tu jest zdecydowanie wyższy poziom wykonania.

  • This 2
Odnośnik do komentarza

Jestem w rozdziale Return 3, grę chłonę po mału, w wolnym tempie żeby jak najdłużej się tym tytułem rozkoszować , brak mi słów żeby opisać jak niesamowita jest ta gra, dawno czegoś takiego nie miałem, wiedziałem, że to będzie bardzo dobra produkcja ale nie, że aż tak, tutaj nie ma słabego elementu. Już wiem, że gra będzie u mnie na równi z inną gra życia jeśli chodzi o takie liniowe tytuły narracyjne czyli The last of us. 

Ta gra jest też o tym jak można zrobić coś tak niesamowitego co jednocześnie nie jest napierdalanka gdzie co chwilę się strzela, tutaj jest to idealnie wyważone.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, MEVEK napisał:

Wydaje mi sie ze 2 pierwsze godzinki Ci stykna. Sam zobaczysz :reggie:

IMO 2h może być ciut mało. Sam spędziłem tyle w pierwszym rozdziale, a ten stanowi bardziej tutorial i wprowadzenie. A już bankowo nie pokazuje fantastycznych pomysłów i mechanik, którymi upakowana została gra. Powiem więcej, początek jest dość ślamazarny. U mnie weszło to idealnie bo mogłem spokojnie złapać klimat i nabrać apetytu na historię, jednak nie zdziwię się jeśli komuś średnio to podejdzie. 

 

Plus jeszcze jedna kwestia - z racji możliwości... 

Spoiler

wybierania kim chcemy grać w danej chwili

... niektóre motywy, w tym także te najlepsze, mogą pojawić się zdecydowanie później. U mnie np. najlepsza misja trafiła się po ponad 20h, bo tak ułożyłem sobie scenariusz, a widziałem dziś, że niektórzy odpalają ja już po dosłownie kilku godzinach (3-5 mniej więcej). 

 

@Wredny w punkt. Mechanicznie to troszkę taki TEW2 tylko zrobiony znacznie lepiej i - przede wszystkim - bardziej na serio.

Edytowane przez Amer
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zrobiliście taki mega hajpik, że aż się nim zaraziłem. Jestem już jednym kliknięciem od kupna nowego Alana :D Uwielbiam gry z nietypową rozgrywką, burzące czwartą ścianę itp. Obawiam się jednak bardzo, że bez znajomości Twin Peaks, True Detective i innych produkcji do których AW2 się odnosi, nie będę czuł aż takiego funu, i będzie to dla mnie typowy walking sim. Np. przejście Hellblade zajęło mi prawie 1,5 roku ( po godzinie grania robiłem kilkumiesięczne przerwy...). No i trochę się boję, że nie załapię ocb w  fabule . W Control totalnie nie zrozumiałem, co i dlaczego miało miejsce pod koniec gry...

 

Jest sens brać ten tytuł, czy lepiej nadrobić inne zaległości?

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, vAHeR napisał:

Zrobiliście taki mega hajpik, że aż się nim zaraziłem. Jestem już jednym kliknięciem od kupna nowego Alana :D Uwielbiam gry z nietypową rozgrywką, burzące czwartą ścianę itp. Obawiam się jednak bardzo, że bez znajomości Twin Peaks, True Detective i innych produkcji do których AW2 się odnosi, nie będę czuł aż takiego funu, i będzie to dla mnie typowy walking sim. Np. przejście Hellblade zajęło mi prawie 1,5 roku ( po godzinie grania robiłem kilkumiesięczne przerwy...). No i trochę się boję, że nie załapię ocb w  fabule . W Control totalnie nie zrozumiałem, co i dlaczego miało miejsce pod koniec gry...

 

Jest sens brać ten tytuł, czy lepiej nadrobić inne zaległości?

To nie jest gra klasy Hellblade, jak wyżej brać i grać. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, number_nine napisał:

Tylko jedna rzecz wkurza mnie w tej grze - momentami mega słaba rozdzielczość. Szczególnie w nocnych scenach otoczenie i detale potrafią być mocno rozmyte. W ogóle mam wrażenie, że początek gry jakoś lepiej wygląda

Dzisiaj był jakiś patch, może coś modzili, w każdym razie na PC nie zauważyłem, prócz hintów w sprawie zepsutego FSR AA i przejścia na FSR Quality, ale to się tyczy tylko PCtów, na konsoli i tak nic nie ustawisz. 

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, vAHeR napisał:

Obawiam się jednak bardzo, że bez znajomości Twin Peaks, True Detective i innych produkcji do których AW2 się odnosi, nie będę czuł aż takiego funu, i będzie to dla mnie typowy walking sim. Np. przejście Hellblade zajęło mi prawie 1,5 roku ( po godzinie grania robiłem kilkumiesięczne przerwy...). No i trochę się boję, że nie załapię ocb w  fabule . W Control totalnie nie zrozumiałem, co i dlaczego miało miejsce pod koniec gry...


Control nie rozumieli nawet ludzie z Remedy, więc olej - ważne, że skojarzysz miejsca i postacie oraz samo FBC.
I nie obrażaj mi Alanka, nazywając go walking-simem, a tym bardziej nie porównuj do tego crapa od Ninja Theory :shotgun:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...