Skocz do zawartości

Alan Wake II


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

No i wpadłem. Miałem tylko obczaić jak wygląda graficzka i zostawić sobie Alana na zimowe wieczory, gdy będzie więcej czasu...

 

Absolutnie pochłania. Nie będę się rozpisywał, bo wszystko już tutaj zostało napisane. Gierka jest FENOMENALNA i dostarcza w 120%, a jestem dopiero po 1 rozdziale, który zajął mi prawie 3 godziny.

 

Dobrze, że na oknach mam rolety, które zabijają światło :leo:

Edytowane przez ginn
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Wredny napisał:

Po tym "We Sing" to się zastanawiam, czy Sam Lake to nie jest nowy Kojima :kojima:

Brakowało tylko dłuższej drabiny i subtelnych paru nutek ze Snake Eatera :D

Obejrzyj też wszystkie filmiki z tych co się odblokowuje w "menu", jeden to w sumie cały miniserial z Samem w roli głównej, niezła psychodela xD. 

 

Najlepiej w sumie jak się ma wszystkie to walnąć, wtedy ma się pełen obraz sytuacji :). Bo to chyba w różnej kolejności wpada. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
47 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Obejrzyj też wszystkie filmiki z tych co się odblokowuje w "menu", jeden to w sumie cały miniserial z Samem w roli głównej, niezła psychodela xD.

A widziałeś już jego popis w...

Spoiler

kinie?

To występ który całkowicie można przegapić.

 

Jeśli nie to psychodela dopiero przed Tobą :)

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Amer napisał:

A widziałeś już jego popis w...

  Pokaż ukrytą zawartość

kinie?

To występ który całkowicie można przegapić.

 

Jeśli nie to psychodela dopiero przed Tobą :)

Spoiler

image.png.3da07c09897325d9de979dc67899ba18.png

 

Chyba tak, generalnie wydaje mi się, że Alana zrobiłem całego, kino też, ale czy widziałem wszystkie filmy to nie na 100%, sprawdzę wieczorkiem. 

 

Dałem w spoiler, bo to jednak ważna scena z TP, hehehe. 

 

Nie, ale na TGA to chyba Sam Lake powinien zostać nominowany razem z Ilkką Villi, pytanie kto ma wygrać. 

Edytowane przez KrYcHu_89
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, balon napisał:

Jakiś paczyk wjechał. Coś istotnego czy jakieś pierdy?

Sporo pomniejszych rzeczy, btw. wyszedł też nowy sterownik do kart AMD jak coś trochę poprawił się performance i naprawili flickering w FSR.

https://www.alanwake.com/story/alan-wake-2-update-notes/

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-23-11-1

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, iluck85 napisał:

Ktoś ogarnął ten kod w sklepie? Ja musiałem zajrzeć do neta, ale nadal nie wiem skąd się kod wziął i jak to wychodzi. Ktoś wie? 

W sklepie z pamiątkami? A to proste, rozważane jest w tym samym pomieszczeniu na tablicy obok

Skończyłem kolejny epizod i tu nie ma gorszych momentów, każdy kolejny to sztos nad sztosami, to połączenie Silent Hill i Residenta z domieszką fińskiego Remedy, to kurna ideał gra.

 

Kto uważa że ta właśnie gra zasługuje na 10/10? Przecież to taki tytuł którego od dawna nie było na horyzoncie, tutaj gra wszystko, od grafiki, audio po fenomenalną fabułę, różnorodność, znajdźki a napewno wyjdą jeszcze DLC które ponownie zaproszą do tego sztosiwa! 

Gram dalej bo oderwać się nie mogę :D 

Edytowane przez Whisker
Odnośnik do komentarza

Właśnie przed chwilą ten kod odblokowałem, obyło się pomocy YT i innych( to już w ogóle ostateczność jak kiedyś poradniki do gier wszelakie). Jakieś 5 minut musiałem pogłówkować kto jest kim, ale się udało. Lepiej mi weszło jak posiłkowałem się angielskimi nazwami profesji. Niby prosta ale fajna zagadka. W ogóle nawet zagadka żeby otworzyć pojemnik z kuszą, niby bardzo prosta i podana na tacy, ale mam wrażenie że dzisiejsze pokolenie tego nie nauczone może mieć problem. Nie z ich winy, po prostu game dev mocno jeśli chodzi o zagadki w grach zjechał w dół, a szkoda.

Odnośnik do komentarza

No właśnie zagadki odkrywane samemu to najlepsza opcja, czasem zakręcisz się kilka dłuższych chwil ale później jaka satysfakcja (te matematyczne) . Giera przoduje w każdej kategorii, rzadko się zdarza żebym tłukł do tej godziny a odkąd zdobyłem pewien przedmiot to aż z chęcią robię backtracking żaden na siłę, czysta wyzwolona przyjemność 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, iluck85 napisał:

2 rozdział, obrzyn na ścianie w sklepie, info przy kasie. Za chiny nie mogłem wyczarować tego kodu. 

A to zrobiłem od razu, był w miarę prosty, tzn. tak mi się wydawało. 

 

Ogólnie często w tej grze jak są jakieś kody itp. To warto przylepić sobie te karteczki na ścianę, czasami pojawią się jakiś hint itp. 

To się tyczy chyba tylko fabularnych zagadek, ale jednak, dla nowych - warto pamiętać o uzupełnianiu:). 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

A to zrobiłem od razu, był w miarę prosty, tzn. tak mi się wydawało. 

 

Ogólnie często w tej grze jak są jakieś kody itp. To warto przylepić sobie te karteczki na ścianę, czasami pojawią się jakiś hint itp. 

To się tyczy chyba tylko fabularnych zagadek, ale jednak, dla nowych - warto pamiętać o uzupełnianiu:). 

Nie wydawało ci się, tam była karteczka o ile dobrze pamiętam z informacją gdzie znajduje się kod do gabloty. Ja za to średnio rozumiem te rymowanki, rozwiązałem 3, ale w sumie sam do końca nie wiem jak :D

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, nero2082 napisał:

ja wszystkich znajomych obdzwoniłem jak szukałem hasła admina do kompa w domku z rymowanką (las), a odpowiedź była na karteczce przy monitorze ehh wystarczyło zoom lekki zrobić :)

 

do tego trzeba podejść jak detektyw cnie :p

Z tym dzwonieniem to dobry hint, ale najpierw trzeba mieć koleguf. :gayos:

Na pewno lepsze dzwonienie i forumek niż Yt. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, KrYcHu_89 napisał:

Przecież masz napisane xD 

 

 

  Ukryj zawartość

image.png.267be364fc69c262550f48fa3155b0b2.png

 

 

Można tego nie zauważyć na początku

43 minuty temu, nero2082 napisał:

ja wszystkich znajomych obdzwoniłem jak szukałem hasła admina do kompa w domku z rymowanką (las), a odpowiedź była na karteczce przy monitorze ehh wystarczyło zoom lekki zrobić :)

 

do tego trzeba podejść jak detektyw cnie :p

 

A tego nie widziałem :) Na pewno łatwiej takie rzeczy wyłapać jak gra się na PC przy monitorze. Na TV z 3-4 metrów łatwo taki pierd przeoczyć, tym bardziej, że natywna rozdzielczość nie jest zbyt wysoka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...