Skocz do zawartości

PSX Extreme - THE MOVIE - Zbieramy materiały


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.03.2024 o 13:28, Shen napisał:

Nie wiem czy są jakieś statystyki odnośnie czytelnictwa z podziałem na wiek

Według tej ankiety PE co kiedyś dałem, to najwięcej osób czyta szmatławca między 35, a 40 rokiem życia. A trochę mniej jest między 30-35. Tak wiem, to tylko tyczy się Extrima, a nie w ogóle. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, grzybiarz napisał:

Według tej ankiety PE co kiedyś dałem, to najwięcej osób czyta szmatławca między 35, a 40 rokiem życia. A trochę mniej jest między 30-35. Tak wiem, to tylko tyczy się Extrima, a nie w ogóle. 

To mozna sprobowac uderzyc do boomerów co nie kupuja szmatlawca, jakis deal ze streamerem dla starych ludzi jak ten Rysław

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.03.2024 o 19:31, Ukukuki napisał:

Open Beta jakoś daje radę wydając książki o tematyce growej to i te dwa ostatnia czasopisma jeszcze spory kawał czasu z nami zostaną. 

No właśnie tak pomyślałem że już raczej nie będzie sytuacji że wchodzi kolejny gracz na rynek, nowe pismo dla graczy. Np z zagranicznym budżetem. Mamy nasze polskie gazetki, a wszystko inne na licencji zagranicznej  padło. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.03.2024 o 13:28, Shen napisał:

Nie wiem czy są jakieś statystyki odnośnie czytelnictwa z podziałem na wiek, ale byłem na targach książki jakiś czas temu i masa młodziezy. Wydawnictwa mangowe też się mają bardzo dobrze. Na instagramie czy tiktoku duzo kont o tematyce czytelniczej. Myślę, że z tym czytelnictwem wcale nie jest tak zle, tylko zmienił się sposób dotarcia do takiego czytelnika

 

Przy okazji targów książki co roku słucham audycji, w której mowa o trendach czytelnictwa. Nie jest tak tragicznie jak się wydaje, zwłaszcza wśród nastolatków. Świeża kategoria tzw. young adult, przyciąga sporo młodocianych, bo to książki od młodych autorów dla młodych czytelników. Do niejakiej "Pizgacz" na każdych targach stoją jedne z najdłuższych kolejek.

U osób starszych, gdzie największe przywiązanie do papieru wydaje się czymś naturalnym, liczby spadają.

 

Statystyki czytelnictwa naturalnie istnieją, jak choćby tutaj:

https://www.bn.org.pl/raporty-bn/stan-czytelnictwa-w-polsce/stan-czytelnictwa-w-polsce-w-2022

 

Jeśli zaś chodzi o przełożenie bycia redaktorem na popularność własnego kanału yt - to chyba nie działa tak prosto.

 

Parę lat temu jako jeden z pierwszych próbował HIV i ... klops. Z obecnych to chyba tylko "bez dyskusji" i "poGRAduszki".

Na pierwszy, czyli kanał Adama, trafiłem z jakiegoś linku. Gościł u siebie Ranafe - koleżankę z Polygamii, obecnie autorkę z CD action ;-) Chociaż w FFVII nie grałem i nie zapewne nigdy nie zagram, to jakoś tak przyjemnie się słuchało (a i dla oka też było miło!) tej bitej godziny.

U Konsolite'a czułem się jak po dwugodzinnej wizycie w knajpie, gdzie paru gości gada (z rzucaniem mięchem) o grach przy browarach i kłębach dymu ;-)

 

Dwa różne zupełnie klimaty, a patrząc po liczbach subskrybcji i wyświetleń - nie są to lokomotywy yt ;P

 

Jaki jest klucz do zdobycia wielkiej popularności znikąd? To jest ciekawe pytanie. Zaprosić bardzo znanego gościa.?  Streamować mega popularny tytuł? A bez tego? Bo to, że popularny kanał szybko się rozrasta, to już jest naturalna kolej rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, macGyver napisał:

Parę lat temu jako jeden z pierwszych próbował HIV i ... klops.

 

A no właśnie, już zdążyłem zapomnieć o Zagraniu. Szybko to porzucił, a z tego co pamiętam to wyświetleń miał chyba więcej niż Pograduszki. Wydaje mi się że wszystko zależy od oczekiwań i cierpliwości (o ile te oczekiwania ma się duze) bo nigdy nie wiadomo kiedy kanał zażre.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, LeifErikson napisał:

 

A no właśnie, już zdążyłem zapomnieć o Zagraniu. Szybko to porzucił, a z tego co pamiętam to wyświetleń miał chyba więcej niż Pograduszki. Wydaje mi się że wszystko zależy od oczekiwań i cierpliwości (o ile te oczekiwania ma się duze) bo nigdy nie wiadomo kiedy kanał zażre.

 

6 lat temu ostatni filmik. Rozbieżności tematyczne ogromne: gameplay, testy sprzętu, wywiady, relacje, po jazdę na rowerze ;) Dźwiękowo raczej słabo, a przykładowo trailer zapowiadający wywiad z Mielem - montażowa tragedia, która trwa ponad minutę, a powinna się zamknąć w 10 sekundach. Maksymalnie.

 

Jak kliknąłem sobie wywiad z Rogerem (przy okazji numeru 200; co ciekawe, wywiad nie dotyczył PE, lecz PPE ;-)), to miałem wrażenie, że coś mi tu nie brzmi jak trzeba. Odsłuchajcie najpierw, bo ja tam notorycznie słyszę*... (proszę porównać dopiero po odsłuchaniu):

 

 

Właśnie zdałem sobie sprawę, że poGRAduchy, czyli "cykliczne" rozmowy z kanału ZagraniE były pierwsze. Czyżby Konsolite zainspirował się przy poGRAduszkach? ;-)

 

Czy ksywka HIV bardziej pomogła czy zaszkodziła?

Odstraszyła? ;-)

 

 

 

 

 

 

 

 

* zamiast pe es iks ekstrim słyszę pe-e-sick-ekstrim :D

 

Edytowane przez macGyver
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.03.2024 o 10:56, macGyver napisał:

Na pierwszy, czyli kanał Adama, trafiłem z jakiegoś linku. Gościł u siebie Ranafe - koleżankę z Polygamii, obecnie autorkę z CD action ;-) Chociaż w FFVII nie grałem i nie zapewne nigdy nie zagram, to jakoś tak przyjemnie się słuchało (a i dla oka też było miło!) tej bitej godziny.

U Konsolite'a czułem się jak po dwugodzinnej wizycie w knajpie, gdzie paru gości gada (z rzucaniem mięchem) o grach przy browarach i kłębach dymu ;-)

U Aziego ;) 
Ja tam jestem permanentnym "gościem" / tą gorszą połówką, a obecnie jedną trzecią. Zamysł Podcastów PoGRAduszki był, jest i raczej będzie luźnej rozmowy, bez spiny i parcia na gonienie za aktualnie popularnym tematem niczym wiele chorągiewek w sieci i nie tylko.

 

W dniu 23.03.2024 o 10:56, macGyver napisał:

 

Dwa różne zupełnie klimaty, a patrząc po liczbach subskrybcji i wyświetleń - nie są to lokomotywy yt ;P

 

Jaki jest klucz do zdobycia wielkiej popularności znikąd? To jest ciekawe pytanie. Zaprosić bardzo znanego gościa.?  Streamować mega popularny tytuł? A bez tego? Bo to, że popularny kanał szybko się rozrasta, to już jest naturalna kolej rzeczy.

Klucza nie ma. Wszystko jest kwestią momentu i odrobiny szczęścia. Są kanały które mają po kilka tysięcy filmików i marne statystyki, są co mają mało i ostro pną się w gigantycznych statystykach. Są takie co robią i mają skromne wyświetlenia, ale coś jebnie - jak ta akcja z Boomstick gaming oraz plagiatem IGN, po którym kanał eksplodował. Może gdybyśmy robili PoGRAduszki co tydzień, albo jakieś inne materiały (kroi się jeden mały pomysł, by pojawiało się coś częściej) to było by więcej, natomiast z 2 strony mamy Bez Dyskusji, gdzie materiały pojawiają się o wiele częściej, kilka razy w miesiącu i szału także nie ma. 

W "naszym" przypadku jest także kwestia czasu, wszyscy pracujemy, nawet jak jest opcja zdalnej (przynajmniej u mnie) to i tak mimo to czas jest ograniczony, więc mimo chęci trudno wygospodarować czas na zrobienie czegoś, niby nagranie materiału to nic skomplikowanego, ale trzeba to zmontować, zapodać render i jeszcze sprawdzić, więc trzeba liczyć siły na zamiary. 

btw. jest jeszcze podcast @K.Adamus - linki znajdziesz w temacie ZgredCasty 

 

Edytowane przez Konsolite
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.03.2024 o 15:46, macGyver napisał:

Właśnie zdałem sobie sprawę, że poGRAduchy, czyli "cykliczne" rozmowy z kanału ZagraniE były pierwsze. Czyżby Konsolite zainspirował się przy poGRAduszkach? ;-)

Nazwę wymyślił @Azi91, i chyba był nawet ten temat poruszany w 50tym odcinku.  Mam nadzieję że Azi nie ma mi za złe że "przyjeło się" że PoGRAduszki to mój twór ;)
To nie tak jak było z PPE i "serwisem" Grastroskopia.pl, skąd "zapożyczono" nazwę z naszych podcastów - TomoGRAf, a następnie inne zapożyczenie i koniec "programu" ;)
 

Odnośnik do komentarza

Krok pierwszy - nie robić podcastu xD 

Krok drugi - być popularnym i robić popularne rzeczy. Mordy z pisemka czytanego przez kilka tysięcy osób maks, do tego mordy, których starzy czytelnicy w ogóle nie liczą jako „redakcja”, to żaden wielki head start. 
 

Bez dyskusji rośnie nieustannie. Co miesiąc słuchaczy jest więcej - ale więcej o 20-30 osób. Natomiast przynajmniej wiem, że to nie jest zupełnie przypadkowych 20-30 osób. Acz na status „youtubera” nie liczy u nas raczej nikt ^^

Edytowane przez Piechota
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Konsolite napisał:

btw. jest jeszcze podcast @K.Adamus - linki znajdziesz w temacie ZgredCasty 

Raczej był, Panie świeć nad jego duszą. Ryboludek ubił. Ale niewykluczone, że gdzieś się wepcham raz na pol roku porozmawiać (jal chopoki przyjmą), bo uwielbiam ten format i szczerze mnie boli, że z braku czasu musiałem odciąć tę gałąź ekspresji :D

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, K.Adamus napisał:

Raczej był, Panie świeć nad jego duszą. Ryboludek ubił. Ale niewykluczone, że gdzieś się wepcham raz na pol roku porozmawiać (jal chopoki przyjmą), bo uwielbiam ten format i szczerze mnie boli, że z braku czasu musiałem odciąć tę gałąź ekspresji :D

Spoko, wpadaj , oh wait ;)

Jak znajdziesz czas to zapraszamy, może opowiesz jak to jest grać w stellar blade gdy żona patrzy? ;)

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...