Skocz do zawartości

PSX Extreme - THE MOVIE - Zbieramy materiały


Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, grzybiarz napisał:

Ale Monika mogłabyś czasem jakiś Hyde Park skrobnąć. Bo chyba w ostatnich numerach w ogóle Cię nie ma?

Na ostatnim Extreme Party był giga (a właściwie mini) test gdzie ostatnie pytanie to właśnie było "Czy Monika musi pisać?". Wyniki nie zostały jeszcze opublikowane więc Roger zawsze może nagiąć liczby na korzyść Moniki tak jak swego czasu Ściera na korzyść multiplatform (albo 8- dla MGS2) :Cell:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.04.2023 o 09:39, Domino BoChcieć napisał:

Wywiad z Moniką był świetny. Gadaliśmy godzinę i myślę, że spokojnie na tych wydmach gdy piech wiał na w oczy moglibyśmy gadać kolejną :)

A może by tak w lato skoczyć do Wrocławia na kilka dni i zapukać do lokali kilku starchu zgredów? ^^

Znajdź Aja, Lokiego. 

We Wrocławiu - Myszaqa, Norbyego, Kalego

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

@Domino BoChcieć Cześć, przede wszystkim dzięki za świetny film. Ale może mógłbyś wrzucić na kanał YT wersję reżyserską, która jest dłuższa o 20 minut, dla wszystkich chętnych? Początkowo była tylko dla patronów PE, ale myślę, że każdy kto chciał to już tym patronem został i nowych nie przybędzie z tego tytułu, a szkoda, żeby takie dziedzictwo narodowe było tylko dla garstki wpierających pismo. Jeśli dałoby radę to super, jeśli nie to nie super. Pozdrawiam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy później...
  • 2 miesiące później...
Napisano (edytowane)

Cześć!
Przepraszam Was bardzo, ale dopiero odzyskałem dostęp do forum. I były problemy techniczne i życiowo, wiadomo.
Ogólnie po 2 latach chce opublikować 2,5 godzinną wersję filmu z poprawionymi elementami jakie zostały (i bardzo dobrze) wypunktowane w pierwszej wersji. Te 2 lata to także czas, który był jak najbardziej ok dla patronów by mieli tę publikację na wyłączność.
W związku ze zmianami jakie zachodzą w szmatłwacu to miałem okazję wymienić kilka szybkich informacji z Perezem. I ja i on damy znać jak film zostanie opublikowany. Może nawet w ten piątek.

Dostałem kilka zapytań o wywiady. Wywiady w szerszej wersji pojawią się w filmie, a czy na moim kanale? Raczej nie. Tak naprawdę starałem się wykorzystać absolutnie cały potencjał wywiadów w THE Movie 2.0. Uważam, że zdecydowanie lepiej by wypadło, gdyby teraz powstały wywiady o konkretnych zgredach i ich historiach oraz świecie konsol z ich perspektywy. Drzemie w tym gigantyczny potencjał. Lepiej jest stworzyć serię filmów / podcastów. Jeden wywiad to spokojnie 20-30 godzin normalnej pracy (dojazd, nagrania, zebranie materiałów, montaż, poprawki itp) dlatego muszą iść za tym konkretne decyzje, a nie działania fanowskie jak to było w przypadku tworzenia kinówki. Czy to się stanie i kto będzie to robił? Czas pokaże, ja tylko rzucam temat na tę chwilę :)

Ogólnie PSX Extreme musi zaadaptować się do "nowej" rzeczywistości medialnej i wszystko idzie właśnie w tym kierunku. Jestem bardzo dobrej myśli. Pawła, Rogera i każdą osobę, która zaangażuje się w przekształcenie Extrima czeka tytaniczna praca na wiele miesięcy i wiem co mówię, bo sam zajmuje się social mediami kilkunastu twórców. A tutaj tej pracy będzie dużo więcej.

Podsumowując wierze w to, że gdy ten kolos będzie stał na tytanowych nogach, a nie glinianych, to zaprowadzą go one poza 30 lat.
 

Edytowane przez Domino BoChcieć
  • Plusik 4
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Plejstejsion napisał:

 

Co to znaczy? Możesz napisać coś więcej?

Pracując dużo w social mediach widzę jak na przestrzeni lat zmienia się sposób podawania informacji. Wystawiamy się na bombardowanie informacją (rolki itp.) i przekaz musi być szybki. Nie mam tu na myśli debilnych tresci i dram internetowych z dupy. Przez adaptacje mam na myśli rozszerzenie wachlarza dostępności extrima. Perez to widzi i szmatławic trafi na medialne konta, coś co zostało delikatnie powiedzieć przespane do tej pory. Łatwiejszy dostęp do młodszego pokolenia, które "nie wie" co to kiosk i gazeta^^. Tutaj Monika powiedziała mądre słowa  w wywiadzie własnie o tym, że poznała czytelników, którzy nie mieli pojęcia o zawartosci, a kupili jakiś numer extrima tylko dla kalendarza. Sami wiemy, że jest tam duzo więcej wartościowego druku. Dotarcie do szerszej widowni zapewni przetrwanie szmatławcowa, zwłaszcza teraz, gdy żyjemy w kraju gdzie ceny są bardziej wyśrubowane niż w nie jednym kraju zachodu, czy południa.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Domino BoChcieć napisał:

Tutaj Monika powiedziała mądre słowa  w wywiadzie własnie o tym, że poznała czytelników, którzy nie mieli pojęcia o zawartosci, a kupili jakiś numer extrima tylko dla kalendarza. Sami wiemy, że jest tam duzo więcej wartościowego druku. Dotarcie do szerszej widowni zapewni przetrwanie szmatławcowa, zwłaszcza teraz, gdy żyjemy w kraju gdzie ceny są bardziej wyśrubowane niż w nie jednym kraju zachodu, czy południa.

PE chyba już się poddało z tym szukaniem nowych czytelników i żyje tylko dzięki starej gwardii. Jak jakiś okazjonalny kupiec ma się trafić, jak pisma prawie nie da się kupić. Nakład i dostępność przy CDA wyglądają bardzo slabo. No ale rozumiem, że to pewnie minimalizowanie zwrotów i strat.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, sph! napisał:

Młodsze pokolenie i tak nie potrafi czytać. Jak nie zrobisz filmiku to nie przyswoi informacji.

Nie wiem czy są jakieś statystyki odnośnie czytelnictwa z podziałem na wiek, ale byłem na targach książki jakiś czas temu i masa młodziezy. Wydawnictwa mangowe też się mają bardzo dobrze. Na instagramie czy tiktoku duzo kont o tematyce czytelniczej. Myślę, że z tym czytelnictwem wcale nie jest tak zle, tylko zmienił się sposób dotarcia do takiego czytelnika

Odnośnik do komentarza

tylko weź pod uwagę, że takie eventy skupiają miłośników danej rzeczy, więc wiadomo, że na targach książki będzie dużo czytelników, średni wyznacznik czytelnictwa ogółem. ja też byłem miło zaskoczony frekwencją, ale jakiś dzieciak stojący w kolejce po autograf może być np jedynym z klasy czytającym coś z własnej woli :D 

Odnośnik do komentarza

Bardziej mi teraz chodzi o sposób dotarcia do czytelnika. Wydawnictwa mangowe i książkowe współpracują z influencerami, wysyłają im paczki ze swoimi tytułami.

Ciężko zrobić jakąś kampanie reklamową, gdy magazyn jest ledwo nad kreską i ratuje się patronite, ale nie robić nic też słabo.

Perez ma teraz co robić, ale o jakiejś promocji warto pomyśleć.

Współpraca z jakimś streamerem czy innym youtuberem, co nasmaruje jakiś krótki tekst co miesiąc i zareklamuje pismo na swoim kanale czy dostanie reflinka do prenumeraty np. Tylko nie jakis boomer lewak jak Zoltar czy Warga srający nastolatkom do ust.

Chłopaki tyle czasu siędza w branży, to maja jakies kontakty.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Domino BoChcieć napisał:

Ja myślę, że zgredy mają taka wartości, że sami potrafili by postawić naprawdę solidne kanały medialne. Choć po 30 wywiadach widać, że jednak polowa nie znosi kamery hahah

 

Myszaq wyprzedził swoje czasy. Ten to się nadawał przed kamere.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.