C1REX 16 Posted May 6, 2022 Posted May 6, 2022 Jak w temacie - rozmawiamy o dobrych posiłkach domowych, ale rozsądnych cenowo. Co polecacie? Sam jak chcę tanio samemu zjeść, to ryż z jajkami. Nawet zainwestowałem w maszynkę do ryżu, by nie bawić się w gotowanie w garnku, czy przepłacać za ryż w torebkach. Proste urządzenie, a oszczędność czasu i kasy na dłuższą metę. Jajka i ryż są mega tanie w UK, ale i w PL chyba jest OK. Jak posiłek dla całej rodziny, to ryż, nogi z kurczaka i mizeria (sam ogórek, kwaśna śmietana i sól) wchodzi dobrze. Przez cenę masła i wędlin mam wątpliwości, czy kanapki są tanim jedzeniem. Quote
Popular Post Mejm 15416 Posted May 7, 2022 Popular Post Posted May 7, 2022 Sory C1rex ale w polsce wszyscy zaradni i zarobieni wiec tu leca sniadania za 80zl a nie ku.rwa ryz z jajkiem dla bidul ze zmywaka co robia sobie zdjecie z dystrybutorem jak tylko ceny paliwa troche podskocza. 14 Quote
krupek 15504 Posted May 7, 2022 Posted May 7, 2022 Strączki są tanie, pożywne, wartościowe i można przygotować na milion sposobów. Quote
balon 5389 Posted May 7, 2022 Posted May 7, 2022 Zdecydowanie Sushi i steki z Kobe beef. Tanie, smaczne i pożywne. 1 1 Quote
WisnieR 2782 Posted May 7, 2022 Posted May 7, 2022 A co jest (pipi)a teraz tanie? Nawet ryż jest drogi. Quote
Bielik 755 Posted May 7, 2022 Posted May 7, 2022 Wariacie przepis na udany miesiąc dla ciebie. Spoiler Polska jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100zł miesiecznie. Właśnie kończe taki miesiąc za 100zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzeony, zapchany. Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia a picie to picie i na samą Cole wydałem koło 200zł(2 litry dziennie, czsami jescze wieczorem dokupowałem litrowa Colę). A więc przechodząc do jadłospisu za 100 zł. Aby przezyć miesiąc za 100 zł potrzeba: 1kg ryżu ok.3zł 1kg makaronu ok.2,5 zł 1kg kaszy jęczmiennej około 2 zł 6kg ziemniaków ok.8zł 2kg margarany ok 5 zł 150 bułek około 50zł 10 paczek Chochoszoków ok. 20 15 sosów do potraw jeden po około 50 groszy-około 7 zł, lub kilka sosów gotowych po ok.3 zł. Razem około 100zł. Zostało mi jescze 7 złotych z tej stówy. Nieźle. Jak to jemy? Rano zagtować gar sosu-mamy na 2 dni. Pierwszy tydzień-makaron. 5 bułek dziennie, pół paczki Chocoszoków. Drugi tydzień-ryż. 5 bułek dziennei, pół paczki Chocoszokw. Trzeci tyedzień-kasza jęczmienna, 5 bułek, pół paczki Chocoszokwó. Czwarty tydzień-6 kilo ziemniaków, 5 bułek , pół, paczki Chocoszoków. Zamiast Chocoszoków można kupować krem czekoladowy-400 gr za 2,5zł albo zwykle kulki czekoladowe, można nabyć za 1-2 zł 300 gramów. Także jadłsopsis jest sprawdzony i bardzo sycący-nawet zostało mi jeszcze trochę rużu i kaszy, bo kilogram na tydzień to naprawdę jest aż nadto. Brakowało mi jedynie serków, jogurtów i rybek. Ale bez problemu mogę taki miesiąc powtórzyć-mówię to jako osoba która lubi jeść, objadać się, czy nawet obżerać. Jeden Władysław JAgiełło i masz jedzenie na cały miesiąc. Pozdrawiam. Quote
krupek 15504 Posted May 7, 2022 Posted May 7, 2022 24 minuty temu, WisnieR napisał: A co jest (pipi)a teraz tanie? Nawet ryż jest drogi. W zwykłych sklepach jo, szczególnie te pakowane w woreczki i kartony. Ryż, czy kaszę warto kupować workach 1 kg lub więcej w hurtowniach, albo sklepach internetowych. 1 Quote
Mustang 1783 Posted May 7, 2022 Posted May 7, 2022 4 hours ago, Mejm said: Sory C1rex ale w polsce wszyscy zaradni i zarobieni wiec tu leca sniadania za 80zl a nie ku.rwa ryz z jajkiem dla bidul ze zmywaka co robia sobie zdjecie z dystrybutorem jak tylko ceny paliwa troche podskocza. W końcu najlepiej latać po mieście paliwożernym autem, bo komfort, a potem oszczędzać na jedzeniu, bo drogo. Ale napiszę też do tematu, dla mnie to po prostu dobry sos pomidorowy (może być ze sklepu, ale najlepiej wtedy taki świeży z krótką datą i do trzymania w lodówce) z makaronem, dla smaku ewentualnie trochę oliwy i sera. Świetne ratio ceny/smaku/najedzenia. 1 Quote
Mejm 15416 Posted May 7, 2022 Posted May 7, 2022 8 minut temu, Mustang napisał: W końcu najlepiej latać po mieście paliwożernym autem, bo komfort, a potem oszczędzać na jedzeniu, bo drogo. Daleko mi do tatka ale ten fragment o nogach kurczaka dla rodziny to mnie rozwalil. Szkoda, ze dzieci juz nie posmakuja piersi, kanapek chyba tez nie. Mam tylko nadzie, ze te nogi to chodzilo mu o udka a nie te czesc z pazurami. 4 Quote
MichAelis 5632 Posted May 7, 2022 Posted May 7, 2022 Ze trzy razy wczoraj wieczorem jak temat był jeszcze pusty pisałem posta i kasowałem, za każdym razem klnąc pod nosem „kurwa no nie warto z debilem dyskutować” Nie zawiedliście mnie na szczeście xd 1 Quote
gekon 1787 Posted May 7, 2022 Posted May 7, 2022 Cebula z cebulo. Chociaż to też drogo kurwa, ile absurdów xD Ryż w torebkach jest droższy od ryżu bez torebek? O ile xD? Ale czy jak kupisz ryżowar, czy co to tam, to nie będziesz w plecy na tym biznesie? xD I jeszcze dolicz cenę prądu... Może całe życie żyłem w błędzie i robię coś źle? Jestem frajerem, że przepłacam za ryż:( Ale na przykład kupuję pistacie na kilogramy z netu. A nori na aliexpress w paczce po 1000 płatków, bo u nas w tej cenie jest 3 xd. Czy to januszerka? Quote
WisnieR 2782 Posted May 7, 2022 Posted May 7, 2022 Cebula z cebulo. Chociaż to też drogo (pipi)a, ile absurdów xD Ryż w torebkach jest droższy od ryżu bez torebek? O ile xD? Ale czy jak kupisz ryżowar, czy co to tam, to nie będziesz w plecy na tym biznesie? xD I jeszcze dolicz cenę prądu... Może całe życie żyłem w błędzie i robię coś źle? Jestem frajerem, że przepłacam za ryż Ale na przykład kupuję pistacie na kilogramy z netu. A nori na aliexpress w paczce po 1000 płatków, bo u nas w tej cenie jest 3 xd. Czy to januszerka? Ej z tymi nori to na poważnie? Daj linka do sprawdzonych. Nie niszczą ich w transporcie? U nas 4szt 10zł i to jeden z najdroższych składników sushi. Quote
Mejm 15416 Posted May 7, 2022 Posted May 7, 2022 Godzinę temu, gekon napisał: Ale czy jak kupisz ryżowar, czy co to tam, to nie będziesz w plecy na tym biznesie? xD I jeszcze dolicz cenę prądu... Nie jesli precyzyjnie wyliczysz ilosc ziaren ryzu jaka powinno sie wsypac, co przelozy sie na czas gotowania a zatem i oszczednosc na pradzie. Na bank C1rex zdobyl gdzies taki p o r a d n i k. Quote
Popular Post second 3725 Posted May 7, 2022 Popular Post Posted May 7, 2022 Ja polecam arbuzy, bo i się człowiek naje i napije 1 10 Quote
krupek 15504 Posted May 7, 2022 Posted May 7, 2022 Właśnie, ciekawe po ile będą arbuzy w tym, skoro owoce i warzywa są to w takich pojebanych cenach. 1 Quote
balon 5389 Posted May 7, 2022 Posted May 7, 2022 7 godzin temu, MichAelis napisał: Ze trzy razy wczoraj wieczorem jak temat był jeszcze pusty pisałem posta i kasowałem, za każdym razem klnąc pod nosem „kurwa no nie warto z debilem dyskutować” Nie zawiedliście mnie na szczeście xd Dobrze, że Cirex nie interesuje się NBA Btw. Emigrować, aby kupować ryż w torbie, zamiast w torebkach, bo taniej o 50 gr na kg… Mocne i dające do myślenia. 1 Quote
_Red_ 12094 Posted May 7, 2022 Posted May 7, 2022 1 godzinę temu, krupek napisał: Właśnie, ciekawe po ile będą arbuzy w tym, skoro owoce i warzywa są to w takich pojebanych cenach. Zawsze można posypać ogórka cukrem, jeden wuj 2 Quote
balon 5389 Posted May 7, 2022 Posted May 7, 2022 1 minutę temu, _Red_ napisał: Zawsze można posypać ogórka cukrem, jeden wuj Ewentualnie cukinie jak będzie tańsza za kg niż ogórek. Quote
Mejm 15416 Posted May 7, 2022 Posted May 7, 2022 3 minuty temu, _Red_ napisał: Zawsze można posypać ogórka cukrem, jeden wuj Prosze mnie arbuza nie obrazac. Co do ceny to jak bedzie w dolku po 2zl /kg to bede sie cieszyl. Ale pewnie nie bedzie. Quote
C1REX 16 Posted May 7, 2022 Author Posted May 7, 2022 Ładnie tak z biednych się naśmiewać, że na jedzenie nie mają? Parówki z Lidla + bułeczka hot dogowa. Do tego keczup z majonezem po równo zmieszany na różowy sos burgerowy. W microfali 1 minuta i ma się super przekąskę bez bawienia się w kanapki. Quote
krupek 15504 Posted May 7, 2022 Posted May 7, 2022 Dobrze, że w 2005 miałem 13 lat i nie musiałem emigrować za robotą do UK. Quote
C1REX 16 Posted May 7, 2022 Author Posted May 7, 2022 5 godzin temu, gekon napisał: kurwa, ile absurdów xD Ryż w torebkach jest droższy od ryżu bez torebek? O ile xD? Ryż w torebkach to jakieś 4zł za paczkę 4x100g, czyli 10zł za kilogram. Najtańszy ryż na kilogramy znalazłem za 6.3zł za kilogram. Torebki w tym przykładzie wychodzą 58,7% drożej. Chociaż cena prądu na maszynkę do ryżu vs cena gazu do zagotowania ryżu w garnuszku to dobry argument. Nie wiem jaka jest różnica kosztów. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.