Skocz do zawartości

Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Schranz1985 napisał:

Ja już nie pamiętam ale to chyba 1-1 z psp story, dialogi.
Czuć tą biedę i nie wykorzystany potencjał.
Mogli by te wątki rozbudować, lepiej pokazać postacie.
Ale to pewnie za dużo roboty, i wolą się skupić na FF 16 i 7-2.
Skończyć, zapomnieć.
Ja 2 dni po przejściu już nic nie pamiętam prawie.
Smutne ale prawdziwe.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 

Dla mnie to nawet FF7 Remake wyszedł o generacje za wcześnie. Generalnie devi żeby oddać klimat tamtych gier muszą władować 100x więcej czasu i środków żeby nie było karykatury. Nawet remake cierpi na syndrom pustych lokacji i beznadziejnych misji pobocznych miksując to  z momentami genialnymi wstawkami filmowymi i walkami. Dlatego mocno liczę na 7-2 bo tu już mając podstawy i nie będąc ograniczonym mizerną mocą PS4 powinni dostarczyć mięcho..

Odnośnik do komentarza

Hhhh no dokładnie.
Story w stylu no nie wiemy co zrobić to wrzucimy durne mini gierki albo te zadanie znajdź wózek znajdź drewienko, znajdź kwiatuszek xD.
1 biedna mapa, slumsy na 3 ekrany i z 5npc i przeciąganie żeby z tego chociaż godzina gry wyszła.
To chyba z połową gry dopiero.
Ale tak jak mówisz, jrpg bez jrpg.
Bzdety farmazony, zero konkretów.
Najlepsza jest końcówka gdzie niby story wchodzi w decydujący moment, a tu nagle minigierka z doopy, i celowanie ze snajperki w robociki.
No dramat, wszystko siada.
Owszem ze 2/3 fajne walki z bossami są.
Ale jak nie przejdziesz to nic nie tracisz.
Najlepszy jest ostatni filmik, ale to dlatego że jest wprowadzeniem do ff7.
Bardzo słaba i biedna gra.
Te 7/10 to chyba tylko za markę dałem.
Może na hh to się lepiej sprawdza ale na dużym tv na pc za kilka koła to xD.
Skończyłem po ff7 reunion xenoblade de ze switcha to przecież to nie ma nawet co porównywać.
5/10 to max a to tylko za znajome postacie i kilka spoko lokacji.
Gra sama w sobie to dno.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

No tak Crisis Core to gra z handhelda z 2007 roku. Wtedy gra swoją formą robiła wow ale teraz, kiedy na Switchu możemy odpalić Xeno albo FF7 Remake na Decku nie ma mowy o zachwytach.

Square jest po prostu nienormalne ze swoim cennikiem, ale to żadna nowość. Wg mnie ten CC powinien wyjść po prostu jako port na smartfony i problem z głowy, no ale trzeba wycisnąć dodatkowy hajs z fanów.

 

Cieszę się, że skonczylem to w czasach świetności PSP i mam grę z głowy. Jak na tamte czasy podobała mi się, ale grindowanie do superbossa już sobie darowałem. Już wtedy te questy i powtarzalność misji dawały się we znaki.

Odnośnik do komentarza

Po przejściu Crisis Core jeszcze dobitniej uświadomiłem sobie, że remake jest już nie do odratowania. To co Nomura odjebal z końcówką, przywróceniem Zaka do życia i całym tym Kingdom Hearts Vibe to jest zbrodnia na serii.

 

Samemu CC daje 6/10 - gameplayowy potworek, fabularnie też jest typowy Nomura - skrzydła, irytujący Genesis, mało przekonujący wątek miłosny Zacka i Aerith mimo wszystko tam gdzie są momenty, że po prostu oglądamy ( i słuchamy) Finał Fantasy 7, tam jest dobrze ( zupełnie jak remake).  

 

CC i remake zrobili nieudacznicy, jadąc na sposciznie wspaniałej gry. Jak CC rozgrzeszam bo jest pozycja specyficzną zrobiona na handhelda i jakoś tam minimalnie rozszerzająca wiedzę o uniwersum, tak remake to po prostu kupsztal.

 

Nie dziwi mnie, że chcą uwypoklic Zaka w kontynuacji remaku bo remake to bardziej kontynuacja CC niż CC jest prologiem do oryginalnego FF7. W tej alternatywnej Nomurskiej wersji tej gry przeżycie chłopa, którego praktycznie podziurawili nie dziwi skoro przez 10h mamy opowiastkę o jakiś kopiach, kopii, latających aniołkach i Aerith piszącej 88 listów do chłopa, którego widziała przez 15 minut.  

 

Wracam sobie do ogrywania jedynego, prawdziwego FF7 bez żadnego szajsu w podtytule :)

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pierwsze pół godziny dla mnie to była mordęga, tutoriale dużo pierdololo, potem się trochę rozkręciło. Na razie skończyłem pierwszy chapter i robię misje poboczne. Wciągnęło mnie nie powiem, ale jak zobaczyłem ile trofek jest missable to trochę odechciało mi się wszystko maksowac i lizać ściany xD dziwi mnie tak wysoki procent zdobytych platynek na psn profiles bo aż 30%. 

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Rtooj napisał:

A to jest pewne że reanimowali Zacka? Czy tylko takie narzekanie na postawie scenki z końcówki?

A po co wrzucaliby te scenkę i akurat zremasterowali CC, jeszcze robiąc cały setting pod remake?

 

P.S. No chyba, że po filmiku wkroczą...szeptacze i rozjadą Zacka;)

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.01.2023 o 22:18, Plugawy napisał:

Pierwsze pół godziny dla mnie to była mordęga, tutoriale dużo pierdololo, potem się trochę rozkręciło. Na razie skończyłem pierwszy chapter i robię misje poboczne. Wciągnęło mnie nie powiem, ale jak zobaczyłem ile trofek jest missable to trochę odechciało mi się wszystko maksowac i lizać ściany xD dziwi mnie tak wysoki procent zdobytych platynek na psn profiles bo aż 30%. 

To nie ma po przejściu gry wyboru chapterów?

Nigdy nie gram z opisem 1 przejścia, takie mam zasady;) missable trophies są mega słabe i promują graczy, którzy lecą z opisem (czyli tych gorszych!).

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, michu86- napisał:

To nie ma po przejściu gry wyboru chapterów?

Nigdy nie gram z opisem 1 przejścia, takie mam zasady;) missable trophies są mega słabe i promują graczy, którzy lecą z opisem (czyli tych gorszych!).

 

Nie ma. Trochę to bezmyślnie zrobili dając tyle trofek do ominięcia, a jest ich masa. Więc albo jedziesz z opisem od razu, albo drugie przejście robisz z opisem. Pierwsze lecę zawsze normalnie a jak będę miał siły na drugie to zagram żeby powbijać. Gram na hard i nie jest trudno, więc drugi run na normal bo easy chyba nie ma, powinien nie zająć dużo. 

Odnośnik do komentarza

Ja po 1 chapterze też byłem zajarany bo CC obiecuję dużo a daje huia do doopy .
Ten prolog, cgi, muzyczka.
Myślisz sobie, to ten FF który uwielbiam!
Jest moc!
I system walki/materii też sprawia fajne wrażenie.
Ale im dalej tym gorzej.
Śmieszne te chapterki niektóre.
Ciężko mi uwierzyć że ktokolwiek kto ogra ten tytuł z forumka da więcej niż 6/10.
Ja na poczatku nawet myślałem aby sobie kupić 2 raz i wbić platynę na ps5 xD.
Bo grałem na pc teraz.
Teraz bym się nie schylił po tą grę nawet jakby na chodniku pod domem leżała .

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Może tak, ale póki co mnie wciągnęło na maksa. Mam 7.5h i 32lvl xD jestem zaraz na początku 3 rozdzialu i to jeszcze nie ruszyłem. Robię non stop misje dodatkowe i nie mogę się zatrzymać xD jestem mega koksem, walki są satysfakcjonujące na wyższych lvlach, napierdzielam misje których teoretycznie nie powinienem ruszać a je przechodzę. Nie żeby było tak łatwo, ale trzeba się pilnować cały czas. Do tego super sprawa że po przegranej nie cofa Cie nie wiadomo gdzie tylko od razu na początek danego starcia i można też sobie ekwipunek przed nim zrewidować jeszcze raz jakby co. No wciągnęło mnie to bicie potworków i nabijanie leveli. 

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Plugawy napisał:

Może tak, ale póki co mnie wciągnęło na maksa. Mam 7.5h i 32lvl xD jestem zaraz na początku 3 rozdzialu i to jeszcze nie ruszyłem. Robię non stop misje dodatkowe i nie mogę się zatrzymać xD jestem mega koksem, walki są satysfakcjonujące na wyższych lvlach, napierdzielam misje których teoretycznie nie powinienem ruszać a je przechodzę. Nie żeby było tak łatwo, ale trzeba się pilnować cały czas. Do tego super sprawa że po przegranej nie cofa Cie nie wiadomo gdzie tylko od razu na początek danego starcia i można też sobie ekwipunek przed nim zrewidować jeszcze raz jakby co. No wciągnęło mnie to bicie potworków i nabijanie leveli. 

 

Strasznie banalne są te misje i strasznie wciągające. Nie cisnę fabuły tylko tkwię w tych misjach już z 10 godzinę a dopiero jestem nieco za polową. Masakrycznie ich dużo. I jeszcze mam taki nawyk, że każdy skarb muszę zebrać... Najgorsze są te na junkyard bo się zlewają z otoczeniem, czasami zwiedzam całą mapę po 3 razy bo nie mogę zauważyć.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Post pod postem ale mało się tu dzieje.

 

Owszem widać na każdym kroku, że ta gra była robiona na PSP. Są różne archaizmy, ograniczenia.

 

Ale żadne duże G. to to nie jest. Misje dodatkowe banalne, dają dużo przyjemności. Walka jest prosta i dynamiczna, szybsza niż w ff7:r.

 

Historia nie tak złożona jak w ff7 ale stanowi świetne wprowadzenie do wydarzeń z początku ff7.

 

Co zasługuje na uznanie to końcówka, jest genialna, wzruszająca, świetnie wykonana. Końcowy filmik - mistrzostwo. Bardzo jestem przywiązany do ff7 więc płakałem. Zack świetny bohater, spodobał mi sie bardziej niż Cloud. 

 

Za samą końcówkę daje 2 oczka w górę więc dla mnie ta gra to 7/10. Natomiast sam gameplay pomijając archaizmy to mocne 8/10 bardzo przyjemny i wciągający. I o to chodzi żeby miło się grało.

 

Będę wbijał platynę, tylko kilka rzeczy pominąłem przy 1 przejściu, nie na tyle dużo, aby odpuścić. 

Edytowane przez michu86-
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Strasznie mi się podoba ta gierka, wczesnie grałem w FF VII Remake. Nigdy nie gralem w wersje PSP tejże gry, ale wyglada i gra się w to świetnie przenośnie (Deck). Idealna na krótsze posiedzenia. Całkiem nieźle zapowiada się fabuła, dużo dobrze zrealizowanych cutscenek. To niby mniejsza gra, a jednak technikalia top i co najważniejsze bardzo dobry unikatowy system walki. Niby prostota, a jednak pewna głębia jest. Polecam

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ukończyłem. Główne misje + 15% z tych side questów.

 

Fajna, mała giereczka z całkiem bogatą ilością cinematicsów :). Dla fanów FF VII (szczególnie remake'u) super produkt. Dla innych pewnie max 7/10. Przyjemny slasher z elementami RPGa. Na Steam Decku weszło jak złoto, w końcu to gra z PSP. 

 

Dla mnie mocne 8/10. Pękła w 17h. 

 

Nie grałem w wersję z PSP, ale graficznie gra nie ma czego się wstydzić, widać, że assety głównie z FF VIIR. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też niedawno skończyłem, platynka również wleciała. Na PSP to było dla mnie 10/10, teraz max 8. Fajna gierka o bardzo prostej konstrukcji i z przyjemnym systemem walki. Jedyne co naprawdę boli to krótkie i do bólu powtarzalne sub questy, jest to ewidentnie naleciałość z kieszonsolki, której nikomu nie chciało się zmieniać. Na zakończeniu of course ryczałem jak bóbr.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Josh napisał:

Też niedawno skończyłem, platynka również wleciała. Na PSP to było dla mnie 10/10, teraz max 8. Fajna gierka o bardzo prostej konstrukcji i z przyjemnym systemem walki. Jedyne co naprawdę boli to krótkie i do bólu powtarzalne sub questy, jest to ewidentnie naleciałość z kieszonsolki, której nikomu nie chciało się zmieniać. Na zakończeniu of course ryczałem jak bóbr.

Tak, zakończenie to jest moja ścisła topka. :fsg:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...