Skocz do zawartości

Like a Dragon: Infinite Wealth (Yakuza 8)


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Pupcio napisał:

3,4,5 to są gry dla wąskiego grona japan zjebów

 

Czy zaliczam się do tego grona z racji faktu załatwienia sobie kilka lat temu (specjalnie na potrzebę Y5) konsoli PS3 i zakupienia gry z PSN (swego czasu w pudełku chyba to było niedostępne, nie wiem jak dziś)? Jezu jakie to było męczące doświadczenie, za dużo postaci i to polowanie w lesie xd

Odnośnik do komentarza

Przełączam z ciekawości dub z jap na ang i w sumie oba są dobre, a spodziewałem się popeliny. Aktor głosowy Ichibana nawet nieźle się stara grać takiego trochę półglupka. 

 

Dopiero zaczynam i cringuje na scenie oświadczyn xd

 

Ogólnie tak widzę, że bez grania w część siódma to ani rusz. Cała plejada wraca i jak ktoś ich nie poznał w prequelu to nie ma za bardzo jak poczuć więzi (menel, policjant, hostessa). Chwilę mi zajęło by sobie poukładać kim byli i co robili.

Odnośnik do komentarza

Ale fajnie się ogląda te historyjkę. Wpierw trochę starego świata, szybko wyprawa w nowe nieznane. Narracja cały czas trzyma poziom i chce się brnąć dalej, mimo że pierwsze kilka godzin to trochę chodzenia, walk, dungeon. Na razie feeling jest jakby to było Like A Dragon 1.5 / Yakuza 7.5, ale chcę się to chłonąć. 

 

Tu się tyle dzieje od początku - szemrany taksówkarz, gość na wózku

Spoiler

(szkoda tylko że spojrzałem w necie, że będzie on znaczył coś więcej. Można było się spodziewać, że to nie random NPC),

 

poszukiwanie domu

Spoiler

matki.

 

a to dopiero chapter 2. Gdzie tu w ogóle jeszcze wplecie sie wątek Kiryu :obama:

 

PS

chyba nie obczailem jednego. Kasuga umie mówić po angielsku czy na tych Hawajach każdy japoński zna? Wcześniej nie umiał skleić zdania a po chwili nawija już z białymi NPCami.

 

Odnośnik do komentarza

Wpadłem w syndrom robienia wszystkiego tylko nie głównego wątku. W sumie tu jest tyle side questów i mini gier, że już nie pamiętam po co przyleciałem na te Hawaje. Rowerowa dostawa żarcia, sujimony, klasyczne gry na automatach, kolekcjonowanie ludzi w social mediach, o mamusiu. 3h na jedną sesję to za mało, bo samych dialogów tu jest tyle do przeklikania, że przydałby się urlop albo zwolnienie się z roboty :obama: IMHO tylko jest za dużo random encounterów na ulicach (i zbyt dużo grupek o wyższym levelu chodzi po terenie questów, więc lepiej unikać), ale te na szczęście łatwo można omijać.

No czyli stary dobry yakuza-style. Trochę czasu na to zejdzie.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, _Red_ napisał:

Wpadłem w syndrom robienia wszystkiego tylko nie głównego wątku. W sumie tu jest tyle side questów i mini gier, że już nie pamiętam po co przyleciałem na te Hawaje. Rowerowa dostawa żarcia, sujimony, klasyczne gry na automatach, kolekcjonowanie ludzi w social mediach, o mamusiu. 3h na jedną sesję to za mało, bo samych dialogów tu jest tyle do przeklikania, że przydałby się urlop albo zwolnienie się z roboty :obama: IMHO tylko jest za dużo random encounterów na ulicach (i zbyt dużo grupek o wyższym levelu chodzi po terenie questów, więc lepiej unikać), ale te na szczęście łatwo można omijać.

No czyli stary dobry yakuza-style. Trochę czasu na to zejdzie.

A jak samo miasto? Daje rade czy zagrajmer tęskni potężnym Kamuroczo?

Odnośnik do komentarza

Miasto fajne - oczywiście inny klimat niż neonowe kaczamoro. Tu taki typowy słoneczny aloha-vibe. Koszule w palmy, klapki, plaże, plażowiczki w bikini (:pepegasm:), ale też klasyczne uliczki, sklepy, galeria handlowa itp. Miasto odkrywa się powoli, bo reszta stref albo jest odgrodzona na tym etapie, albo nie ma co się zapuszczać, bo mocarnego legendarnego (lecz wychudzonego coś) Kiryu załatwi nasmarowany olejkiem random, albo gość przebrany za gąsienicę (tak wiem, to wszystko fantazja Kasugi, ale mówię co widzę :[). Poza tym wszystko jak w yakuzowym szablonie, włącznie z melancholijną muzyczką w side questach, gdy pobity przeciwnik nagle odkrywa w sobie tę dobrą stronę xD

Nie pytaj tylko kup, przecież to kosztuje tyle co produkcja klasy AA :lapka:

@addhoc taka jest Yakuza, można 30 minut ciągiem oglądać scenki, ale potem jak wyjdziesz na miasto to jest sporo gameplayu (no chyba, że przelecisz przez same główne misje, to raczej scenka, rozmowy, walka, scenka). Ale nie ma co ukrywać,  że to mocno narracyjna seria, gdzie trzeba trochę pooglądać przerywniki.

Odnośnik do komentarza

Jak to jest z tymi Sujimonami?

Pokonałem mini bossa sumo (Dosukoi Gigantes), zrobiłem sejva, zwerbowalem go.

 

Z ciekawości wgrałem sejwa i już go nie było obok mnie (ani do ponownej walki). Pewnie to taki system zwalczający save-scumming, ale jak miałbym ponownie złapać tego sujimonaw tym przypadku? Chyba nie da się stracić szansy na zawsze?

Odnośnik do komentarza

Oni moga sie spawnowowac w Raid Spotach plus z Gatcha Ticketow dostaniesz 90% bez stresu 

 

Ok gra skonczona zostalo jedno Trophy do Platynki. Swietna gra mam niby chec odpalic NG+ i Legendary ale historycznie wiem ze odpadne pewnie po 5 godzinach xD

 

Co tu gadac topka Yakuz jest co prawda pare zgrzytow np tempo w ktorym dochodza postacie ale ratio dobrze/zle jest 90/10. Gra oferuje tez dobra mieszanke smieszkow i feelsow oraz najlepsze Mini Gierki w historii szkoda ze zrujnowali mi dobre wspomnienia z SpikeOuta boze ale ta gra to gowno xD

 

Wyspa bardzo fajna zabawa na 8h Sujimony tez spoko zdecydowanie lepiej niz Kabaraty czy Majima Constructions ktore byly strasznie nudne. 20 kawalkow na Karaoke tez na propsie Nowe Postacie Chitose i Erik sa super bo nic wracamy do normalnosci i wychodzimy z nory xD

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Lepszy system walki to na duzy plus 

Hawaje to super duza mapa 

Lepsze mini gierki lepsze Karaoke 

 

Gorsze story i tak samo chujowe Dungeony wlasciwie chujowosc tych "Dungeonow" to jest jedyna rysa na diamencie a robic je trzeba bo jest trophy za wbicie 70lvl >< 

 

Wiec tak bigger better more z jedna faktycznie slaba rzecza. 

Odnośnik do komentarza

 

21 minut temu, wet_willy napisał:

Lepszy system walki to na duzy plus 

Hawaje to super duza mapa 

Lepsze mini gierki lepsze Karaoke 

 

Gorsze story i tak samo (pipi)owe Dungeony wlasciwie (pipi)owosc tych "Dungeonow" to jest jedyna rysa na diamencie a robic je trzeba bo jest trophy za wbicie 70lvl >< 

 

Wiec tak bigger better more z jedna faktycznie slaba rzecza. 

A jak trudność platyny w porównaniu do poprzedniej części? Tam ogólnie była bardzo przyjemna, oprócz farmienia job’ów. 
Nic, pozostaje tylko czekać do urlopu i biorę się za tego cukiereczka :banderas:

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Tralalala said:

 

A jak trudność platyny w porównaniu do poprzedniej części? Tam ogólnie była bardzo przyjemna, oprócz farmienia job’ów. 
Nic, pozostaje tylko czekać do urlopu i biorę się za tego cukiereczka :banderas:

Wszystko wpadnie samo po prostu grajac poza lvl 70 jak sprawdzisz Trophy List u mnie bez sprawdzania zostaly mi 4 trofki do dobicia.

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.02.2024 o 23:12, wet_willy napisał:

Wyspa bardzo fajna zabawa na 8h

 

To mnie rozwaliło. Robię questy, chce skończyć na szybko chapter przed spaniem, a tu nagle przenosi mnie do  meta-gierki na wyspie, inne sterowanie, inne mechanizmy, mini sim city. Przeraża mnie ogrom wysiłku włożonego w posklejanie tych wszystkich gierek do kupy w jedną giga grę. Nie wiem czy nie przesadzili bo tu się nie da skupić na fabule xd

Odnośnik do komentarza

Wspaniała jest ta gra
 

Spoiler

Baka mitai i Justice oficjalnie są w kanonie, bo Kiryu śpiewa obie w cutscence fabularnej z voice actingiem. Rozjebalo mnie, ze Kashiwagi nagle wyjmuje tamburyn zza lady by wspierac smoka z reszta ekipy xd


Dawajcie prezenty babie z glownego oddzialu allo-happy tours, bo za wszystkie odpala sie side story w formie mega bekowej cutscenki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...