Skocz do zawartości

Like a Dragon: Infinite Wealth (Yakuza 8)


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to najlepsza Yakuza fabularnie na pewno imho nawet nie jest lepsza niz pierwszy LaD ale... Tak jak Lost Judgement fabularnie jest duzo gorszy niz Judgement czy inne Yakuzy to jest jednak najlepsza Yakuza bo gameplay jest krolem. A gameplay w Infinite Wealth jest na prawde bardzo bardzo dobry i pierwsze przejscie dzieki wlasnie temu robi sie w barszo rozowych okularach. Jak przechodze teraz Legend juz na chillu ogladajac tylko co chce to widac dziwne czasami wrecz glupie prowadzenie historii ale przymykam oko bo moze po prostu cos jest glupie zeby bylo flashy.

 

Niech ktos w RGG zatrudni typa co umie robic jakies dungeony na poziomie dobrych gierek z 2001 roku to LaD wskoczy na kolejny lvl tak jak Persona kiedys kiedy zrobili prawdzie Dungi a nie zlepek gowno kwadracikow na mapie. 

 

Ehhhh chcial bym wbic wszystkie Joby ma 99 ale nie ma po co... Gra nie ma zadnego Post Game LaD mial przynajmniej Final True Millenial Tower ktory w dziwny sposob motywowal bo grindu zeby przelatywac przez niego szybko. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, wet_willy napisał:

 

Ehhhh chcial bym wbic wszystkie Joby ma 99 ale nie ma po co... Gra nie ma zadnego Post Game LaD mial przynajmniej Final True Millenial Tower ktory w dziwny sposob motywowal bo grindu zeby przelatywac przez niego szybko. 

 

 

 

 

Nie ma żadnego uber wyzwania w post game? Szkoda. Przygotowanie, nauka i rozjeżdżanie FTMT w LaD było czymś za(pipi)ivstym :(

Odnośnik do komentarza

Po finałowym Millennium Tower z poprzedniej Yakuzy do dzisiaj mam koszmary, ale mimo wszystko liczyłem, że tutaj też znajdzie się coś podobnego... no trudno. Ogólnie nie miałem jakiegoś ciśnienia na tę gierkę, ale że do premiery FF jeszcze kilka tygodni, a wszystko inne już ograne to się skusiłem.  Bardzo mało jest erpegów z taką stylistyką (w sensie bez żadnych elementów fantasy czy sci-fi), a to już samo w sobie jest dobrym powodem, żeby szarpnąć. 

Odnośnik do komentarza

No ok, grałem w poprzednie Yakuzy i wiem jakie głupoty potrafią ładować do tych gier, zwłaszcza w questach :balon: Ale chodzi mi ogólnie o umiejscowienie akcji we współczesnych czasach i to, że sterujemy normalnymi ludkami walczącymi z gangusami, a nie z demonami, smokami czy kosmitami. Żadnego miksowania person, raidowania grobowców pełnych zombie lub też łapania dziwnych stworków do pokeballi. Takich erpegów praktycznie nie ma, więc jest to bardzo miła odmiana.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Josh napisał:

No ok, grałem w poprzednie Yakuzy i wiem jakie głupoty potrafią ładować do tych gier, zwłaszcza w questach :balon: Ale chodzi mi ogólnie o umiejscowienie akcji we współczesnych czasach i to, że sterujemy normalnymi ludkami walczącymi z gangusami, a nie z demonami, smokami czy kosmitami. Żadnego miksowania person, raidowania grobowców pełnych zombie lub też łapania dziwnych stworków do pokeballi. Takich erpegów praktycznie nie ma, więc jest to bardzo miła odmiana.

image.thumb.png.dca1e9e7fbb852f9f480c7918c500a36.pngwiadomo, ale xD 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dodatkowo dodam jeszcze ze Summony za $5000 Sa super broken nie dosc ze zarzucaja statusy jak Stun czy Poison to do tego nie kosztuja tury robia tyle damage co kazdy skill AoE a 5k w Mid Game to sa grosze. Wiec za kazdym razem Kasuga czy Kiryu czyszcza trash w 2 klikniecia nawet na Legend.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, wet_willy napisał:

Dodatkowo dodam jeszcze ze Summony za $5000 Sa super broken nie dosc ze zarzucaja statusy jak Stun czy Poison to do tego nie kosztuja tury robia tyle damage co kazdy skill AoE a 5k w Mid Game to sa grosze. Wiec za kazdym razem Kasuga czy Kiryu czyszcza trash w 2 klikniecia nawet na Legend.

Brzmi zachęcająco, tym razem chyba zrobię platynę :D. 

 

A ogólnie są jakieś tanie blokady progresu za lvl/ skill wallem w story, jak w "jedynce"? Chodzi mi o te walki jak

Spoiler

Majima/Saejima 

na przykład.

 

 

Odnośnik do komentarza
14 minutes ago, wet_willy said:

Nie ma blokad zreszta w LaD tez nie bylo chyba ze po prostu leciales przez samo Story nie robiac nic wiecej to tak ten Boss toba wycieral podloge. Ja konczac Story mialem wszystkich przeciwnikow na Niebiesko.

Tak robiłem, ale tym razem inna taktyka i będę robił wszystko prócz story :D.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, wet_willy napisał:

Zapamietaj sobie raz na zawsze Yakuzy przechodzi sie ZAWSZE robiac wszystkie Side Stories I duzo Karaoke!

Ja jak koncze granie to przed spaniem zawsze wjezdza jakas ballada od Kiryu-chana na dobry sen. Swoja droga to fajne nowie piosenki sa w tej czesci.

No z tymi podcastami to od(pipi)ali maniane, bo tez mialem takie wtf czemu to po nintendo leci bez napisów.

Odnośnik do komentarza

Warto szybko usprawnić relacje z członkami drużyny, bo potem ułatwi to walkę - będą chętniej dobijać przeciwników i robić z nami combosy poza swoją turą.

 

Dungeony na razie nie wymagają grindu, mam level może o 1 większy niż rekomendowany, do tego najlepsza broń/armor na jaki mnie stać na tym etapie gry i idzie w miarę fajnie.

 

Dużo ułatwia rzucanie charm na wrogów, które działa nieźle. Podczas walki z

Spoiler

Dannym "Maczetą" Trejo

praktycznie od razu oczarowałem cała ekipę minionków wroga i naparzali bossa wraz ze mną xd W Y7 chyba było trudniej, przeciwnicy mieli wyższe wymagania co do levelu a walki z bossami to było w kółko debuffowanie wroga co turę, rzucanie na siebie leczenia podczas gdy jedna postać robiła za atak. Tu jakoś przyjemniej jest.

 

No tylko fabuła dość rozwodniona - bez specjalnych spoilerów, ale w skrócie "znajdź starą na Hawajach" i tak na razie bez większych płot twistow (jak to jednak Yakuza, spodziewam się klasycznie szachów 5D i wtf moments).

Odnośnik do komentarza

Kurcze no fabuła jest tu bardzo ślamazarna. Chapter 8, zwiedzanie, misje fabularne to teraz baseball, karaoke. Jest to uzasadnione wydarzeniami, ale tempo spadło. Dodatkowo zbieractwo wspomnień w mieście, kolejnych dialogów między postaciami i robi się typowe gonienie za śmieciami jak w Y7. Wiem że to Yakuza, ale robi się męczące, a nie lubię pomijać rzeczy pobocznych :f

 

BTW nie skumalem, że aktor głosowy Nanby to też Yagami w Judgment. Kompletnie inna intonacja.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, _Red_ napisał:

Kurcze no fabuła jest tu bardzo ślamazarna. Chapter 8, zwiedzanie, misje fabularne to teraz baseball, karaoke. Jest to uzasadnione wydarzeniami, ale tempo spadło. Dodatkowo zbieractwo wspomnień w mieście, kolejnych dialogów między postaciami i robi się typowe gonienie za śmieciami jak w Y7. Wiem że to Yakuza, ale robi się męczące, a nie lubię pomijać rzeczy pobocznych :f

 

BTW nie skumalem, że aktor głosowy Nanby to też Yagami w Judgment. Kompletnie inna intonacja.

Coo Nanba i Yagami to ten sam Japończyk gada? W życiu bym nie odgadnął, lol :D. 

 

Też zacząłem ostatnio grę, ale dopiero początek więc wiele nie mogę napisać, zapowiada się dobrze, jeszcze nawet nie jestem na Hawajach (tamten pączek co wrzucałem to nie mój sujimon :D). 

 

Na plus już widzę technikalia, Dżakusa w HDR chyba pierwszy raz i całkiem fajnie te kolorki wyglądają, do tego żadnych trybów grafika/performance po prostu 60 fps/1440p typowa edycja konsolowa na PS5, wszystko śmiga miło bez grzebania. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Coo Nanba i Yagami to ten sam Japończyk gada? W życiu bym nie odgadnął, lol :D

 

Nie dopisałem, że chodzi mi o angielski dubbing. Ale aktor to koreamerykanin Greg Chun więc w sumie podciągnąć możemy pod japonczyka xd

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...