Skocz do zawartości

ASUS ROG Ally - Handheld PC


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Czoperrr napisał:

Szkoda, że nie ma etui w zestawie. W Steam Deck to miły dodatek i po zakupie praktycznie nie musimy wykładać $ na dodatki.

No dokladnie. Przy takich rozmiarach urzadzenia nie ma w ogole mowy o zabieraniu tego gdzies bez porzadnego etui. To nie zabawka za 250zl zeby miec wyjebane na to co sie stanie podczas transportu w plecaku.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Gdybym nie miał w domu Decka to poważnie bym się zastanawiał nad zakupem, bo na papierze i w testach wygląda to spoko (oprócz baterii). Ale dwa PC-handheldy albo podmiana Decka raczej nie wchodzą w grę. Brak trackpadów też może trochę boleć.

Odnośnik do komentarza

Co do mocy. Czy ja wiem, czy to takie potężne? Niektóre gry chodzą dość kiepsko. Tutaj 720p w Low, tryb najwyżej wydajności Turbo czyli bateria padnie zanim dojdzie do pierwszego bossa:

image.thumb.png.c2baf58059727a1b8d22dff456c5dc97.png

 

Generalnie większość testów w 720p w Low. Na Steam Deck jest podobnie, a cena 2x mniejsza. Bateria kiepska:

image.thumb.png.225218844cc5ddcaee77b0bf9ab6421b.png

 

Na dobrą sprawę jedyne co jest dla mnie zaletą w Asus to lepszy ekran i Gamepass.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Homelander napisał:

W Stanach 699$ czyli z taxem po dzisiejszym kursie 3100zł. No trochę taniej

Tańsza wersja dostępna dopiero w Q3 i chyba TYLKO w BestBuy. Pewnie jakaś umowa z nimi.

 

EDIT. Sorry, ta wersja 599. No taniej, jak to zwykle w USA tylko oczywiście tam ceny bez taxów na stronie.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Po testach wogole nie widać tych terafankow, a w trybie poboru jak deck działa praktycznie tylko trochę lepiej niż deck. Do tego brak trackpadow i największa wada dla mnie - brak możliwości szybkiego uśpienia gry i wybudzenia co jest podstawą sprzętu przenosniego.

 

Backlog na decku mam tak gigantyczny wśród gier które deck ogarnia świetnie, że po przemyśleniu pasuje zakup premierowy

Odnośnik do komentarza

Na SD naciskasz guziczek Power w trakcie gry, odkładasz urządzenie, wracasz za 7 dni, naciskasz guziczek raz jeszcze i startuje gra tam, gdzie ją zostawiłeś. Na Ally chyba system idzie w kimę zamykając przy okazji otwarte aplikacje.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Bzduras napisał:

Na SD naciskasz guziczek Power w trakcie gry, odkładasz urządzenie, wracasz za 7 dni, naciskasz guziczek raz jeszcze i startuje gra tam, gdzie ją zostawiłeś. Na Ally chyba system idzie w kimę zamykając przy okazji otwarte aplikacje.

 Tak zadziała to na każdej grze bez dostępu ciągłego do serwera czy to SD czy to Asus :). Zrób tak z gra na New Order wywali cię po 10 minutach. :)

Hibernacja w Win11 działa dobrze. Więc nie wiem czy Asus faktycznie ma ten problem.

Edytowane przez Assassins_78
Odnośnik do komentarza

Do mnie w ogóle ten Asus nie przemawia.

 

Może nie jestem odbiorcą docelowym, bo dla mnie SD to nie PC, tylko zabawka dodatkowa. Dlatego trochę mocy w tę i we w tę nie ma dla mnie aż takiego znaczenia, przy założeniu, że i tak ogrywam mniej wymagające tytuły.

 

Żeby używać tego na kablu dla lepszej pracy baterii, czy podłączenia zewnętrznej karty graficznej, kompletnie mija się moim zdaniem z celem. Już wolę zainwestować wtedy w lapka do gier, albo normalnego PC usprawnić. Natomiast jako zabawka przenośna dużo cech o których jednym okiem czytam raczej działa na niekorzyść Asusa w konkurencji z Deckiem. Tudzież w drugą stronę - poza samą mocą nic mnie by tu nie kusiło do zakupu zamiast Decka.

 

Ogólnie cały czas patrzę na to i widzę kolejnego przenośnego PC na windowsie jakich wiele. Po prostu model Asusa jest bardziej rozdmuchany, niż reszta "konkurencji". Temat niech się jak najbardziej rozwija, ale przyznam nie pojmuję rzucania się, czy ekscytowania wszystkim, co nowe.

Odnośnik do komentarza

Do mnie też to na razie nie przemawia. Chyba jedyny motywator to byłby ekran OLED a tu go również nie ma. Biblioteka z gamepassa jest dobrym argumentem ale większość gier z GP które będą dobrze chodziły (FHD - 60fps) na Ally są i tak za grosze na steam. Do tego brak OSa i powieszenie wszystkiego na Windows to już PC pełną gęba.

 

Na decku korzystając ze steam OS czuje własnie HH vibe bo spokojnie to działa (łącznie ze standby) jak na innych HH. W tryb pulpitu wchodze cholernie rzadko. 

 

Na dzisiaj dla mnie to kolejny sprzęt który coś próbuje ale nie wiem czy powalczy z Deckiem. Może kiedyś. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Daffy @Bzduras

 

Trochę poczytałem, i wieć to nie wina softu - M$ dalej zwanego Win11, to wina AMD nie dodali pewnych instrukcji do SOC z powodu oszczędności. Wiadomo kasa musi się zgadzać. Tak więc uśpienie czy też hibernacja na dzień dzisiejszy nie działa i działać nie będzie. Być może dadzą jakąś łatkę, ale co harwdware ma wyciete to czy soft zastąpi ? Chyba nie :) 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...