Opublikowano 23 stycznia23 sty W kwestii cen to moim zdaniem obniżka o 5 czy nawet 10 zł niczego by nie zmieniła. Ostatnio miałem dyskusję z jakimś typem na youtube, który napisał, że 30 zł za PE to za dużo, on kupował gdy było 7 zł. Odpisałem, że ostatni raz PE kosztował 7 zł na początku 2004 roku, dziś kosztuje 25 zł i biorąc pod uwagę najniższą krajową wtedy a dziś to dzisiaj za wypłatę mógłby kupić dwa razy więcej numerów. Ale ludzie tego nie rozumieją, zwłaszcza jak te 7 zł to płaciła mama a nie on sam.I podejrzewam, że nawet gdyby PE był po 3 zł jak Tele Tydzień to takich ludzi i tak by to nie skłoniło do zakupu. Dużo też widzę takich komentarzy w stylu "za starej ekipy to się czytało hehe a dzisiaj ich nie ma" i nie wiem czy zdjęcie Ściery na okładce trzymającego verbatimy coś by tu zmieniło. Kiedyś to były czasy, dziś ni ma czasów.
Opublikowano 23 stycznia23 sty 7 godzin temu, Perez napisał(a):Zainteresowani ludzie info o prenumeracie mają do bólu - sociale, newsletter, forum. Zupełnie nie rozumiem, o czym piszesz... Prenumerata na 6 miechów jest grzana co 2 miesiące - newsletter, sociale itd. Czemu uważasz, że nagle prenumerata, która jest 50 subskrypcją w dobie Netfliksów, ma być atrakcją dla ludzi, którzy pisma nie znają? Co mamy kierować promo do randomów, którzy nie mają pojęcia, co to PSX Extreme?Nie nie nie, kompletnie nie zrozumiałeś xd Promka na 3 miesiące była by kierowana do osób które pismo znają ale nie kupują (tak jak pisałem mogli się sparzyć przebojami za czasów Łapusza czy czymkolwiek innym) dla których prenumerata na 6 miesięcy to z jakiegoś powodu to za dużo zobowiązanie i nie chcą wtopić z kasą. Wyrzucenie jednorazowo 60 zł na próbę to mniej niż 120. I tak jak pisałem to że pismo jest w empiku nie znaczy że ktoś specjalnie do niego wstąpi, a tak komuś może rzucić się w oczy baner/reklama/post "PE 3 numery za 60zł" i pomyśli "Dobra za tyle mogę sprawdzić czy coś się zmieniło". No już prościej nie mogę wytłumaczyć.
Opublikowano 23 stycznia23 sty 1 godzinę temu, Ukukuki napisał(a): No ale z atari bym tego nie robił, na to dobrym miejscem będą przychodnie, senatoria czy gdzie tam starzy ludzie się spotykają.No, poczekałbym na innego specjala i książkę o residencie, zgrać to z promką na prenumerate i wjechać na łowców. Nie wiem czy oni biorą kasę za wpis, czy % z reflinków, ale może @Chadovsky by Perezowi doradził na privie jak ta współpraca wyglada.
Opublikowano 23 stycznia23 sty Takie classicauto kosztowało w 2018 14zł. Do grudnia 2022 stopniowo podnosili ceny i doszli do 22zł. Od kolejnego numeru kosztowało 30zł i ta cena póki co się utrzymuje. Wtedy, kiedy zrobili sporą podwyżkę, o 30% też było na ich fb pełno głosów "już nie kupuję, za drogo". A pismo jakoś dalej trwa. Polecam się cofnąć w temacie o innych pismach do 2022 kiedy ekszyn został kwartalnikiem. Ile było postów że długo nie pociągną? Sporo. A jednak też tak trwają 4 rok.
Opublikowano 23 stycznia23 sty A ja tylko dodam, bo jakoś umknęło - ktoś napisał, że nie wie czemu, ale info o Atari nie ma na żadnym forum/peju o Atari. Myślę że tu możnaby popracować. Książki fajnie zagrały i nawet to tłumaczenie na włoski się pojawiło, bo Komodo m.in. pchał to na każdy polski i zagraniczny pej, jaki istnial.Nie doradzam, bo jak bym był kumaty w hajsy to bym w fabryce nie robił, ale tu można się przyjrzeć bardziej punktowej promocji/wrzuceniu informacji tam, gdzie siedzi korowy odbiorca
Opublikowano 23 stycznia23 sty 9 hours ago, Perez said:Zainteresowani ludzie info o prenumeracie mają do bólu - sociale, newsletter, forum. Zupełnie nie rozumiem, o czym piszesz... Prenumerata na 6 miechów jest grzana co 2 miesiące - newsletter, sociale itd. Czemu uważasz, że nagle prenumerata, która jest 50 subskrypcją w dobie Netfliksów, ma być atrakcją dla ludzi, którzy pisma nie znają? Co mamy kierować promo do randomów, którzy nie mają pojęcia, co to PSX Extreme?A jak było że sprzedażą ze świątecznych promocji? Pakiety były spoko, do tego pdf po 5 zł.
Opublikowano 23 stycznia23 sty 3 godziny temu, Grześ napisał(a):.I podejrzewam, że nawet gdyby PE był po 3 zł jak Tele Tydzień TT kosztuje już 4,59zł
Opublikowano 23 stycznia23 sty Godzinę temu, Nonname napisał(a):TT kosztuje już 4,59złTen papier ulega samozniszczeniu po dwóch dniach otwarciu z pudełka
Opublikowano 23 stycznia23 sty @oFi a papier w Piłce Nożnej za 9zł widziałeś? Można 2 strony przeczytać na tej samej kartce bez jej odwracania.
Opublikowano 23 stycznia23 sty Mkze warto założyć temat o PS1 Extreme? Moze to juz czas kiedy czytelnicy z forum mogą podrzucić jakieś propozycje co miałoby się znaleźć w takim wydaniu specjalnym? Chodzi o oczekiwania. Bo chyba wszyscy wychowaliśmy się na PS1.
Opublikowano 23 stycznia23 sty 11 minut temu, Axelio napisał(a):Mkze warto założyć temat o PS1 Extreme? Moze to juz czas kiedy czytelnicy z forum mogą podrzucić jakieś propozycje co miałoby się znaleźć w takim wydaniu specjalnym? Chodzi o oczekiwania. Bo chyba wszyscy wychowaliśmy się na PS1.Dodam też prośbę od siebie - rąbek tajemnicy o książce nt. Resident Evil został już uchylony, kiedy oficjalna zapowiedź?
Opublikowano 23 stycznia23 sty 35 minut temu, Axelio napisał(a):Mkze warto założyć temat o PS1 Extreme? Moze to juz czas kiedy czytelnicy z forum mogą podrzucić jakieś propozycje co miałoby się znaleźć w takim wydaniu specjalnym? Chodzi o oczekiwania. Bo chyba wszyscy wychowaliśmy się na PS1.Jeszcze moment :) Jak się potwierdzi to odpalę wcześniej. 32 minuty temu, TomciooPL napisał(a):Dodam też prośbę od siebie - rąbek tajemnicy o książce nt. Resident Evil został już uchylony, kiedy oficjalna zapowiedź?Koniec lutego/początek marca. Premiera zaplanowana na 22 maja. Aktualnie ekipa dostarcza teksty i z początkiem lutego ruszamy ze składem to gdzieś w drugiej połowie lutego będzie już co pokazać :) Przedsprzedaż pewnie gdzieś właśnie z początkiem marca. 4 godziny temu, łom napisał(a):Nie nie nie, kompletnie nie zrozumiałeś xd Promka na 3 miesiące była by kierowana do osób które pismo znają ale nie kupują (tak jak pisałem mogli się sparzyć przebojami za czasów Łapusza czy czymkolwiek innym) dla których prenumerata na 6 miesięcy to z jakiegoś powodu to za dużo zobowiązanie i nie chcą wtopić z kasą. Wyrzucenie jednorazowo 60 zł na próbę to mniej niż 120. I tak jak pisałem to że pismo jest w empiku nie znaczy że ktoś specjalnie do niego wstąpi, a tak komuś może rzucić się w oczy baner/reklama/post "PE 3 numery za 60zł" i pomyśli "Dobra za tyle mogę sprawdzić czy coś się zmieniło". No już prościej nie mogę wytłumaczyć.Nie no luz, to zrozumiałem intencję dobrze, tylko nie do końca rozumiem czemu to by miało zachęcić tych, którzy nie kupują, skoro zamiast wydawać 60 zł na prenumeratę mogą sobie kupić za 25 numer w kiosku czy jeszcze taniej PDF-a, a i tak tego nie robią. Stąd bardziej myślę nad jakimś darmowym PDF-em, żeby sobie taki ktoś, kto albo nigdy na oczy nie widział, albo nie kupuje od X czasu, mógł przejrzeć i ocenić, czy mu to pasi. Bo zakup prenumeraty, nawet trzymiesięczne, to jednak jest zakup w ciemno, jeśli od X lat nie widziałeś pisma na oczy.
Opublikowano 23 stycznia23 sty W ps one Extreme fajnie jakby napisał coś ściera i hiv. A ten ściera to gdzie w ogóle hyde park z nim? Miał być chyba?
Opublikowano 23 stycznia23 sty A Ściera w ogóle jeszcze działa w branży? Bo długie lata pracował chyba przy gazecie o ezoteryce, czarach czy cos w tym stylu? ;) Edytowane 23 stycznia23 sty przez LeifErikson
Opublikowano 23 stycznia23 sty 39 minut temu, LeifErikson napisał(a):A Ściera w ogóle jeszcze działa w branży? Bo długie lata pracował chyba przy gazecie o ezoteryce, czarach czy cos w tym stylu? ;)Działa prężnie w branży, ale piekarniczej (sic!), wydając czasopismo Mistrz Branży. Może niektórych z Was ta wiadomość zdziwi, ale - wolę uprzedzić! - to nie jest żart. I cenowo też znaaaacznie wyżej, niż PE - bo 38 zł! Edytowane 23 stycznia23 sty przez TomciooPL
Opublikowano 24 stycznia24 sty A myślicie, że dlaczego wplatam do recenzji te kulinarne metafory?Jak Perez się zawinie to będę aplikował do szefa wszystkich szefów ;)
Opublikowano 24 stycznia24 sty Chciałbym żeby PS1 Extreme nazywał się po prostu PSX Extreme i miał logo oraz styl okładki jak te początkowe numery
Opublikowano 25 stycznia25 sty Perez, nigdy nie rozdawaj pisemka za darmo w ramach promocji, bo... to taka desperacja. Coś jak gry z Epic gdzie każdy bierze nikt nie gra. A darmówkę magazynu podobnie - każdy se weźmie, potem gdzieś rzuci i tyle. Co innego tanio kupione, wtedy ciągle coś ma wartość. Dlatego też... nie rób za często promocji. Jeśli coś jest regularnie przeceniane, to nikt nie kupuje za pełną cenę. Trudna ta psychologia, ale niestety tak to działa. Jak coś jest wartościowe to z pewnością warto za to zapłacić, a PSX EXTREME z pewnością takie jest. Osoby co się tłumaczą, że nie kupią, bo za drogie, bo kiedyś za 7 zł kupowały to była spoko cena... Prawda jest taka, że nawet gdyby się im podsunęło pismo za 7 zł by nie kupiły. Tu trzeba sprawić żeby dana osoba poczuła coś co sprawi, że pismo nabierze dla niej wartości. Dlatego warto śledzić trendy i uderzać w tym kierunku. Okładka Fortnite i felietony o grze. Pokemony wciąż na topie. Stranger Things to nawet z toalety wychodzi, ale prawda jest taka, że to obecnie absolutnie topowa marka. A równocześnie trza badać co przeciąga boomerów. Szkoda, że w styczniu nie było okładki z Terminatorem, sporo znajomych w moim wieku uwielbia ten brand.
Opublikowano 25 stycznia25 sty Perez obiecaj że prędzej pociągniesz za spust niż dasz fortnite i inne gówna na okładke
Opublikowano 25 stycznia25 sty Minecrafta nigdy nie było w sumie…Oj chyba będzie przy xbox360 Extreme :)
Opublikowano 25 stycznia25 sty Ciekawe jakby się sprzedała okładka z Tifą z bimbołami na wierzchu 1 minutę temu, grzybiarz napisał(a):Minecrafta nigdy nie było w sumie…Oj chyba będzie przy xbox360 Extreme :)W empiku co jakiś czas widzę czasopismo Minecraft. Ciekawe jaką to ma sprzedaż. Swoją drogą wymyślanie pomysłów na pisanie tekstów o jednej grze też jest nie lada wyczynem.
Opublikowano 25 stycznia25 sty Kontrowersyjna opinia moze, ale jeśli taki Fortnite na okładce mialby sie pojawić w ramach dobrego deala dla Szmatlawca, to nie widze przeszkód. Inna sprawa, ze Fortnite i jemu podobni raczej nie potrzebują obecności na okładce Szmatlawca. ;)
Opublikowano 25 stycznia25 sty Już widzę jak Epic wykupuje okładkę xd Inna sprawa było by to świetne paliwo dla osób które piszą "to już nie PSX Extreme", "upadek po przejęciu przez PPE", "dobrze że przestałem czytać" itd.
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.