Skocz do zawartości

Wydania specjalne - temat ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, [InSaNe] napisał:

Nintendo 64 jeszcze i wtedy może być koniec ;) Reszta "dużych" konsol stacjonarnych jest dobrze znana i w miarę świeża, więc za wcześnie na takie numery specjalne.

 Niestety może to być mylne wrażenie, ostatnio gadałem o grach z kilkoma typami 25+ ale przed 30tka. Każdy niby mocno wciągnięty w gry i ze zdziwieniem się przekonałem ,że era ps2, X, GC to dla nich prehistoria.

Odnośnik do komentarza

Te numery nikt nie kupuje żeby poczytać historie czy recenzje. Wszystko jest w necie lacznie z filmikami z premiery konsol, unboxingi itd. 
Ludzie kupują dla posiadania takiego magazynu, wsparcia i ogólnie „fanu”

Skoro Dreamcast czy GB nie ma sensu, to kupowanie magazynu nie ma większego sensu. Wszyscy wiemy jak jest. 
 

Pomysł magazynu poświęcony serii jakiegoś tytułu tez mocno spoko.

Na 100-130 stronach można już wcisnąć historie molochów.

Edytowane przez iluck85
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Jak numer specjalny o danej konsoli jest niszą to o danej serii tym bardziej. Tego jest masa na necie i praktycznie nie ma możliwości dodania czegoś od siebie tak jak w reckach. No i jeszcze raz powtórzę, żeby te numery specjalne były bardziej popularne to muszą po pierwsze być wydawane w dobrej jakości (bo papier i korekta w Saturnie to tragedia), a po drugie ludzie muszą wiedzieć że coś takiego istnieje. Tylko jak już o tym się dowiedzą i zamówią to nie mogą dostać tego co ostatnio bo 'randomów' nie będzie obchodziło to że papier drogi, czy że Konsolite siedział po nocach ogarniając Saturna, czy że drukarnia znowu nawaliła, zapłacą te 30zł, zobaczą co dostali i dadzą znać w necie co za chłam do nich przybył nie patrząc na treść. I taki sparzony klient na 100% już nie zamówi kolejnego pisma, a pewnie też da znać innym żeby nie zamawiali (co już widać po opiniach o Saturn Extreme).

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem formuła się nie wyczerpała i długo się nie wyczerpie, ale hajp i przychody przypuszczalnie już nie będą takie, jak przy zerowym, więc pytanie czy komukolwiek będzie się chciało w to angażować finansowo, jeśli przedsięwzięcie wychodzi na zero czy tam na niewielki plus. Pewnie trzeba by się mocno pochylić nad marketingiem. Ten pomysł z youtuberami, który się przewijał, wydaje się spoko, zakładając, że są jeszcze jacyś użytkownicy YT czytający prasę. :D

A kompendia wiedzy, ciekawostek, gier i felietonów na temat starych platform zawsze znajdą amatorów, ludzie kupią nawet z czystej ciekawości, ale no właśnie - jakość tego musi być na przyzwoitym poziomie, żeby nie zniechęcać do kolejnych wydań. 

Odnośnik do komentarza

"Teraz Rock" regularnie wydaje numery specjalne poświęcone największym gwiazdom rocka i chyba dobrze na tym wychodzą. Tylko że zarówno forma jak i treść jest top. Grubsza niż w zwykłym numerze okładka, więcej stron, klejony grzbiet no i czysto warsztatowo topka, czuć że robią to ludzie potrafiący pisać. Więc taki gruszczyk nie załapałby się u nich nawet na parzenie kawy:balon:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

No nie wiem. Podejrzewam, że jednak więcej znajdzie się chętnych randomów na wydanie specjalne o AC/DC, Metallice czy Nirvanie, niż na gazetkę o Saturnie, nawet jeśli okładka byłaby ze złota i z dołączonym brelokiem. Oprócz małej grupy zapaleńców reszta ma raczej w dupie niszowe w Polsce konsole sprzed blisko 30 lat. Dlatego moim zdaniem niech zrobią to wspomniane przez Rogera PS2Extreme, które przynajmniej ma szansę się trochę lepiej sprzedać, a potem coś bardziej niszowego w stylu N64 lub Game Boy i niech na tym zakończą temat. 

Numery specjalne o konkretnych seriach to fajny pomysł, ale zapewne jeszcze mniej opłacalny.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, iluck85 napisał:

Te numery nikt nie kupuje żeby poczytać historie czy recenzje. Wszystko jest w necie lacznie z filmikami z premiery konsol, unboxingi itd. 
Ludzie kupują dla posiadania takiego magazynu, wsparcia i ogólnie „fanu”

Skoro Dreamcast czy GB nie ma sensu, to kupowanie magazynu nie ma większego sensu. Wszyscy wiemy jak jest. 
 

Pomysł magazynu poświęcony serii jakiegoś tytułu tez mocno spoko.

Na 100-130 stronach można już wcisnąć historie molochów.

Ale mów za siebie. Ja kupiłem numer zerowy i pegususowy, żeby poczytać. A Saturna olałem bo mam w piździe ten sprzęt. Jak będę chciał wesprzeć magazyn to im przeleje hajs na patronite, a gazetka ma być ciekawa.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Pix napisał:

No nie wiem. Podejrzewam, że jednak więcej znajdzie się chętnych randomów na wydanie specjalne o AC/DC, Metallice czy Nirvanie, niż na gazetkę o Saturnie, nawet jeśli okładka byłaby ze złota i z dołączonym brelokiem.

no właśnie te widokówki, naklejki czy inne pierdoły, to może lekko zwiększają cenę, a komu to potrzebne? 

Odnośnik do komentarza

Przy zerówce trzeba pamiętać, że była trochę tańsza i też nałożyła się z numerem 300, więc siłą rozpędu ogrzała się jego blaskiem, który w zasadzie jest takim pół-specjalem, tylko w standardowej cenie i był dostępny też w kiosku. Także ciężko coś takiego powtórzyć drugi raz, można się zbliżyć, ale takiego uderzenia już nie będzie.

Generalnie w pierwszej kolejności(poza strzałami po kasę) czyścił bym wszystko przed pierwszym numerem PSX-a, pomijając kompletną niszę i wynalazki, ale po saturnie, już gorzej jeśli chodzi o popularność, nie będzie. N64/gameboy/dream nie zrobią pewnie większego szału niż choćby pegazus, ale powinno być lepiej niż teraz.

Recki, felietony, szczególnie te drugie, to jest sól takich wydań. Rzeczy, które są osobiste i unikalne i których nie powtarzasz po kimś, po raz setny.

Odnośnik do komentarza

Patrzę se w pdfa nowego numeru, a tam "Extreme Plus" o Sim City, widzę też że to już 27 wydanie.

Może zrobić jakiś Extrime Plus w wersji papierowej z tym wszystkim co było? :)

Głupio że te teksty widzi małe grono prenumeratorów i tylko w PDFie.

Kserówki na papierze dostają Patroni?

Jest tam sporo dobrych tekstów, a tylko garstka to czyta, ja osobiście wolę mieć na papierze i miętolić strony, wąchać itp. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...