Skocz do zawartości

PlayStation 2 Extreme


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej, upomniałem się nieco ponad tydzień od ogłoszenia na FB. Po wiadomości poprzez Allegro błyskawiczna wysyłka.

Cała sytuacja wzbudza we mnie ambiwalentne uczucia - niby fuckup z okładką odkręcony, ale i tak musisz pilnować/prosić się...Nie o takie standardy obsługi nic nie robiłem :/

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dziwi mnie, że niby taki limitowany nakład, a jednak od tygodni ewidentnie zalega im to w składowaniu i nic/wiele z tym nie robili. Więc nie wiadomo, czy to nakład dla patronów, czy wysyłka wybiórcza, czy co.

 

Faktem jest, że gdybym na forum nie przeczytał info, to nawet bym nie wiedział o dodruku "poprawnej" okładki.

 

No ale mniejsza, ważne, że załatwione. Po prostu należy się upomnieć.

Odnośnik do komentarza

Może Roger chciałby wykupić to czasopismo od Łapusza poprzez jakąś zbiórkę? Gość chyba tak średnio angażuje się w życie czasopisma. Przy CDA się to udało, mamy co prawda kwartalnik ale do tego lepsze czasopismo, retro jest wydawane częściej z pomysłem na regularne wydawanie (sic!), magazyny tematyczne jak za starych czasów CDA kiedy takie twory pojawiały się co jakiś czas. 

 

Tak średnio to wszystko ostatnio wygląda, toczy się to do przodu ale czytając te wszystkie historie to wygląda czasem jak klejone na taśmie. No i samo podejście wydawcy do czytelnika jest marne? 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Ukukuki napisał:

Może Roger chciałby wykupić to czasopismo od Łapusza poprzez jakąś zbiórkę? Gość chyba tak średnio angażuje się w życie czasopisma.

 Nie angazuje sie bo jest wydawca i ma od tego ludzi czyli naczelnego.

 

Tak samo ekipa cda nie wykupila go od bauera ale trafila szczesliwie na ogarnietego wydawce. Nikt nie zaryzykuje tysiecy zlotych w niepewny interes jakim stal sie print. To wykupywanie wraca cyklicznie a jest calkowicie nierealnym pomyslem. I jeszcze siorbanie ze zbiorki. Jak by to mialo wygladac? "Dej 80k, prenumerata bedzie na czas"?

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Mejm napisał:

 Nie angazuje sie bo jest wydawca i ma od tego ludzi czyli naczelnego.

 

Tak samo ekipa cda nie wykupila go od bauera ale trafila szczesliwie na ogarnietego wydawce. Nikt nie zaryzykuje tysiecy zlotych w niepewny interes jakim stal sie print. To wykupywanie wraca cyklicznie a jest calkowicie nierealnym pomyslem. I jeszcze siorbanie ze zbiorki. Jak by to mialo wygladac? "Dej 80k, prenumerata bedzie na czas"?

 

A faktycznie to była zbiórka. 

Odnośnik do komentarza

Dzięki panie PSX Extreme za to wydanie. Czytałem i czytałem, aż przeryłem mordą przez ostatnią stronę, a co za tym idzie przex nieskończenie wielki zawód, że to już koniec. Na Wyspy moje wydanie z Snake'iem dotarło nieco później (dzięki kochanej mamuni), ale warto było czekać. Mmmmmiodzio!!

Edytowane przez Yap
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jest jeszcze jedna modyfikacja o której Majk nie wspomniał: Mechapwn, czyli przeprogramowanie mechacona. Wymaga multiregionalnego FMCB do wykonania, i da się zrobić tylko na konsolach slim. Daje w zasadzie ten sam efekt co modchip, tylko bez rozbierania konsoli. Dobra opcja dla tych, którzy kupują gry z innych regionów. Sam tego używałem, ustawiłem sobie konsolę na DTL NTSC, choć fabrycznie jest PAL.

 

Skoro już wspominam o FMCB, to zanim pojawiła się wersja multiregionalna dorwałem konsolę NTSC i kombinowałem jak to tam zainstalować. Ostatecznie musiałem zrobić obraz płyty amerykańskiego 007 Agent under fire, podmienić jeden plik na uLE, wypalić, zablokować oba czujniki klapki w konsoli, odpalić oryginalną grę i w pewnym momencie zrobić swap tricka, żeby uruchomić loadera. Kombinatorka niesamowita, ale się udało. Po drodze przy próbowaniu innymi sposobami uwaliłem jedną memorkę.

Odnośnik do komentarza

MechaPwn śmiga też na ostatnim modelu fatki i moim zdaniem daje efekt lepszy niż modchip: na czipie gry z innych regionów potrafią świrować z obrazem, wyświetlać się w złym miejscu, choć najczęściej w przypadku gier z PS1, itd. Do samego MechaPwn nie potrzebujesz w ogóle FMCB, choć zawsze jest miłym dodatkiem. Osobiście też śmigam na debugowym ustawieniu NTSC, bo mam sporo gierek z japońskiego rynku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Możesz zainstalować bez, potrzebne jest cokolwiek co odpali Ci instalator, na przykład Swap Magic albo FreeDVDBoot. Co do sieczki logotypowej: jeżeli pamięć mnie nie myli, logotyp PS2 jest zakodowany na każdej płycie z grą i w przypadku gdy odpalasz pozycję z innego regionu niż ustawiony na konsoli to logotyp się wysypie. Ale mogę się tutaj mylić. U mnie też się wysypują logotypy przy PAL gierkach, natomiast NTSC działają normalnie.

Odnośnik do komentarza

U mnie mega dziwna sytuacja. Numer w wersji Okami brałem z Allegro jak wszyscy, przesyłka do paczkomatu. W sobotę 06.01 popołudniu napisałem przez ich formularz, że nie dostałem tej wersji klejonej, która była obiecana i 09.01 było do odbioru w paczkomacie. W międzyczasie 04.01 na adres domowy została wysłana identyczna paczka, która dotarła 10.01.

Patronem nie jestem od dawna, więc do końca nie wiem skąd to, ale w tej chwili mam łącznie trzy egzemplarze :cfaniak:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...