Skocz do zawartości

PlayStation 2 Extreme


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, don LOV napisał:

Jakoś M@jka nie trawiłem od samego początku, miał człowiek nosa. :teehee: Jest to dość podobne i może pewne zwroty mimowolnie zapamiętał z filmiku. Nie wiem. Trza zamieścić sprostowanie, Majkiemu podziękować i jechać dalej. Zbyt dużo ludzi pracuje na sukces Szmatławca, żeby teraz płakać nad rozlanym mlekiem.

Czy w takim razie z filmiku parafraza nie ok, ale z wikipedii tłumaczenie już ok?
Widzę podwójne standardy.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Azi91 napisał:

Czy w takim razie z filmiku parafraza nie ok, ale z wikipedii tłumaczenie już ok?
Widzę podwójne standardy.

Co do parafrazy, zamieszczam screen.

 

Co do wiki, jest ona internetową, ogólnodostępną encyklopedią (czasami wątpliwej jakości), tworzoną przez społeczność do powszechnego wykorzystywania. A nie prywatnym projektem osoby na YT. Posługiwanie się nią przez osoby zaznajomione z tematem (w tym przypadku growym), może wywoływać u mnie tylko współczucie, ale nie zniesmaczenie.

IMG_20231219_182839.jpg

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, don LOV napisał:

Co do parafrazy, zamieszczam screen.

 

Co do wiki, jest ona internetową, ogólnodostępną encyklopedią (czasami wątpliwej jakości), tworzoną przez społeczność do powszechnego wykorzystywania. A nie prywatnym projektem osoby na YT. Posługiwanie się nią przez osoby zaznajomione z tematem (w tym przypadku growym), może wywoływać u mnie tylko współczucie, ale nie zniesmaczenie.

 

No to o braku źródeł jako o problemie pisałem już wyżej.

Edytowane przez Azi91
Odnośnik do komentarza

Ja pisałem maila do Pani Marleny, bo zamawiałem przez Allegro z Allegro boksem, a że nie ma mnie teraz w miejscu zamieszkania (dokąd wysyłano szmatławca), to poprosiłem o przekierowanie na normalną skrzynkę pocztową. Dostałem maila od razu na drugi dzień (wczoraj), że właśnie biorą się za wysyłkę i wyjdzie ona pocztą na wskazany adres, więc pewnie u wszystkich będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza

W apce Inpostu zero informacji jak na razie. Niemniej przeczytałem już całość i stwierdzam, że numer idealnie się sprawdza jako motywator do ruszenia z nadrabianiem biblioteki czarnulki. W tamtych czasach grałem głównie na przemian w Tekkena 5 oraz Gran Turismo 4, więc ominęło mnie bardzo dużo pozycji. Z recenzowanych pozycji przeszedłem ich mniej niż dziesięć, ale w planach jest nadrobić to co opisaliście na łamach magazynu. Na szczęście, prawie wszystko jest od dawna na półkach, tylko nie wleciało jeszcze do czytnika konsoli. Same recenzje były interesujące, choć czasem irytowały zbędne powtórzenia informacji czy dziury w tekście spowodowane błędami przy składzie. Dżujo odstawił potężny kawał roboty już przy Saturn Extreme, a tutaj uderzył ze zdwojoną siłą wysmażając potężne teksty pełne ciekawostek, szczególnie przydatnych w dzisiejszych czasach (jak wspominanie o Progressive Scanie, o którego obsłudze w tamtych czasach większość z nas mogła jedynie pomarzyć). Mazzi, Piechota, Komodo i Roger również strong. Fajnie było również poczytać super entuzjastyczne teksty Kaliego. Na forum ktoś wcześniej pisał o słabym doborze screenów w numerze i ciężko się z tym nie zgodzić. Mieszanie zrzutów z konsoli, PC oraz emulatora średnio wygląda i dla osób nieobeznanych z tematem może wprowadzić niezły dysonans. Tematów na końcu magazynu było ciut za dużo. To znaczy, lepiej jak jest więcej, ale zabrakło autorom stron na rozwinięcie swoich myśli. Ten tekst o reklamach aż się prosił o kolejne kilka stron (o japońskich reklamach nic nie było! A tam były przecież piękne spoty jak chociażby ten z całusem z wysuwającą się tacką napędu!), podobnie jak i ten o dodatkowych kontrolerach.

 

Czekam na kolejny numer PS2 Extreme, który nie wyjdzie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, grzybiarz napisał:

Jakiś gość się ciągle dopomina o ten konkurs Saturna. Pewnie jedyny wysłał zgłoszenie. Szkoda mi go że lapusz ma go gdzieś ;( 

Spoko jakoś sobie poradzę bez wyników tego konkursu :rofl:

Edytowane przez czapa
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Fajni ten gość Azi - "murem za złodziejem!". Przypomina mi się sytuacja jak bandyci z Waffen-SG katowali uchodźców na zielonej granicy i od razu zaczęły się cyrki - "murem za mundurem", "murem za bandytą". Teraz zaczęły się komedie "murem za złodziejem". Słusznie zrezygnowałem kiedyś ze Szmaty, trzeba było zostać przy tym postanowieniu. Kupie jeszcze numer z kalendarzem i przerzucam się na regularnie kupowanie CD-Action. Nie będę wspierać złodziei cudzych treści. Ave!

  • beka z typa 11
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Grif napisał:

Fajni ten gość Azi - "murem za złodziejem!". Przypomina mi się sytuacja jak bandyci z Waffen-SG katowali uchodźców na zielonej granicy i od razu zaczęły się cyrki - "murem za mundurem", "murem za bandytą". Teraz zaczęły się komedie "murem za złodziejem". Słusznie zrezygnowałem kiedyś ze Szmaty, trzeba było zostać przy tym postanowieniu. Kupie jeszcze numer z kalendarzem i przerzucam się na regularnie kupowanie CD-Action. Nie będę wspierać złodziei cudzych treści. Ave!


Widać łatwiej niż użyć merytoryki jest po prostu ad personam i równię pochyłą. Szkoda, że odchodzisz, bo jeszcze bym zobaczył trochę błędów logicznych i gwałtu na logice, z drugiej strony to nie jest lotnisko, żeby zapowiadać swój odlot. Ale niech będzie:
Grif 851, PSXE Forum Ground, taxi to Runway 26

Edytowane przez Azi91
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Grif napisał:

Fajni ten gość Azi - "murem za złodziejem!". Przypomina mi się sytuacja jak bandyci z Waffen-SG katowali uchodźców na zielonej granicy i od razu zaczęły się cyrki - "murem za mundurem", "murem za bandytą". Teraz zaczęły się komedie "murem za złodziejem". Słusznie zrezygnowałem kiedyś ze Szmaty, trzeba było zostać przy tym postanowieniu. Kupie jeszcze numer z kalendarzem i przerzucam się na regularnie kupowanie CD-Action. Nie będę wspierać złodziei cudzych treści. Ave!

 

A to czytałeś? :leo:

 

https://wykop.pl/link/7031915/jak-nie-dac-sie-oszukac-przy-wspolpracy-z-cd-action-silvaren-crpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Grif napisał:

Fajni ten gość Azi - "murem za złodziejem!". Przypomina mi się sytuacja jak bandyci z Waffen-SG katowali uchodźców na zielonej granicy i od razu zaczęły się cyrki - "murem za mundurem", "murem za bandytą". Teraz zaczęły się komedie "murem za złodziejem". Słusznie zrezygnowałem kiedyś ze Szmaty, trzeba było zostać przy tym postanowieniu. Kupie jeszcze numer z kalendarzem i przerzucam się na regularnie kupowanie CD-Action. Nie będę wspierać złodziei cudzych treści. Ave!


Nie wiem szczerze skąd aż taka nienawiść z Twojej strony. Sytuacja miała miejsce w numerze specjalnym, nie regularnym, związana jest z jednym redaktorem, nie całą redakcją, która naprawdę dała sporo serducha tworząc numer po godzinach praktycznie probono, ogrywając na nowo stare gry. by jak najlepiej oddać klimat. Zostało to wszystko wyjaśnione z autorem filmiku, który pisze nawet tekst do jednego z kolejnych numerów i dalej chce nas wspierać (a to w końcu on powinien tu odczuwać największa zadrę), a Majk sprostuje sytuację osobiście w kolejnym numerze. Generalnie nie chcę tu pisać więcej, bo źle się stało, ale są w życiu ludzi różne okresy, czasami mocno dołujące zwłaszcza gdy pojawi się splot takich nieszczęść naprawdę największego możliwego kalibru odbierających motywację do czegośkolwiek i łatwo wtedy popełnić głupi błąd. Dla osób z zewnątrz to sytuacja zerojedynkowa i rozumiem to doskonale, dla mnie wygląda to trochę inaczej, ale nie moja rola by o tym pisać. Błąd jest błędem, marka straciła wizerunkowo, numer specjalny stracił, ja jako naczelny, redaktorzy, którzy tworzyli magazyn i przede wszystkim Majk, którego zaufanie wśród części czytelników zostało zachwiane. Konsekwencje są dla nas bolesne, co zapowiedź Twojego odejścia tylko to potwierdza. 

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza

Jakiej merytoryki kartofelku? Wszystko zostało wyjaśnione przez samego autora, który czarno na białym wyjaśnił, że go okradziono. A, że po kilku gromach czytelnicy tego pisemka zaczęli uprawiać błazenadę broniąc złodzieja to wypada tylko im współczuć. Podobnie jak złodziejowi z CD-Action (PSX-tfu-Fana nic nie przebije).
Tak, czytałem te przeboje. Tylko Neo+ trzymało formę i było nie do pobicia.

 

Spoko Rogerro, ja Cię naprawdę lubię i szanuję. Pewnie musiałem się wygadać jak zwykle. To pewnie ta czwórka z przodu, która mi dziś wpadła do metryki.
Boli mnie to, bo sam napisałem w życiu ponad tysiąc recenzji filmowych i plagiat (nawet w małym stopniu) to jest dla mnie coś nie do wybaczenia. Wiem, że dziś wierszówki są śladowe, sam piszę okazjonalnie z pasji do kina czy gier, ale w juchu mi drze, że ktoś może kraść cudzą własność. Dlatego tak się uruchomiłem.

Nie musiałeś cholerykowi Grifowi nic odpisywać. Sam fakt, że to zrobiłeś, świadczy o tym, że zależy Ci na czytelnikach, za co masz u mnie szacunek. Spoko, strzelę klina dobrej berbeluchy i kupię wasz magazyn w następnych miesiącach. Już Ci pisałem, że zostanę do z wami do końca. Tja, chyba tez cierpię na syndrom sztokholmski wobec Szmaty.
Pozdro!

  • Plusik 1
  • beka z typa 3
  • WTF 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...