Skocz do zawartości

Backlogowe Goty


Pupcio

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie w tym roku Mario Galaxy 2, ta gierka nic się nie zestarzała, nieśmiertelny opus magnum gatunku platformerow 3d

 

Xcom2 jeszcze nieskończone ale na pewno już teraz mogę napisać że to król gatunku i spokojnie kandydat do goty w czasach kiedy wyszedł z dodatkiem war of chosen

 

Na 2024 biorę się wreszcie za cyberka po patchach bo kiedyś tam odpuściłem po 15h więc zacznę od nowa

 

No i wstyd przyznać ale rok skończę najpewniej z nieskończonym totk i Bg3 więc werdykt co bardziej tarmosilo siusiaka muszę przełożyć na 2024 bo w obu jeszcze sporo mam do endingu

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O, temat dla mnie. Za 10-15 lat może napiszę coś o Elden Ringu, albo innym Baldurze 3. ;)

 

Ten rok u mnie ciężki. Mało gier zaliczonych, ale kilka zaległych "goty" bym wymienił:

 

Deemo -Reborn-

 

Gra rytmiczna z połączeniem przygodówki. Oczarowała mnie zarówno muzyką, jak i atmosferą/fabułą. Bardzo sympatyczna, poruszająca, nawet jeśli trochę przewidywalna. Taka interaktywna baśń w klimatach muzycznych, która wywoływała szczere emocje. Polecam i zachęcam nawet dla samego segmentu przygodówkowego, tym bardziej, że jest to multiplatforma.

 

Link do wrażeń - https://www.psxextreme.info/topic/96750-własnie-ukonczyłem/page/443/#comment-5142414

 

Cyberpunk 2077

 

Kupione na premiere, ukończone dopiero w tym roku. Ale wciągnęło mocno i wrażenie zrobiło pozytywne, niezależnie od tych wszelkich potknięć, niespełnionych obietnic, bugów itp. Gra jest super, świat jest niesamowity, postacie zapadające w pamięci, plus wiele fajnych wątków pobocznych. Przed zakupem dodatku powstrzymuje mnie wyłącznie brak czasu/głowy póki co na ponowne zagłębienie się w tak obszerny i wciągający tytuł. Ale PL nadrobię raczej prędzej, niż później.

 

Krótkie wrażenia - https://www.psxextreme.info/topic/96750-własnie-ukonczyłem/page/447/#comment-5163568

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

1. Yakuza Ziro (2015) PS5 we wstecznej - lepsze gra niż życie i zdecydowane GOTY tego roku, w zasadzie zacząłem ją w 2022, ale skończyłem w styczniu, więc się liczy. Dla fanów gier komputerowych, Japonii, mordobicia, dobrych kryminałów i dawnych czasów pozycja obowiązkowa. 

2. Grim Dawn PC Ultrawide (2016) - wybitny hack&slash z niesamowitą ilością contentu i pauzą, lepsza gra niż Diablo 4

2. Persona 3 w wersji Portable pod kołderką na SD z jakimiś modami podstawowymi przywracającymi, to co zabrał remaster (oryginał jakoś w 2006, Portable jakoś w 2009) - fabuła lepsza niż w Personie 4 i 5, znakomite postacie i klimacik, tylko te dungeony, niemniej teraz, znając datę premiery Remake'u jednak bym się wstrzymał i poczekał na tenże. 

 

Edytowane przez KrYcHu_89
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mimo tylu premier udało się sporo ograć starodawnych GOTY

 

W tym roku przeszedłem po raz pierwszy Gears 1(Ultimate), 2, 3 + Judgement i jakie to było dobre. Wszystkie części GOTY.  Nie mam sentymentu do żadnej i grając jedna po drugiej najbardziej mi się podobała trójka, szczelanko i egzekucje satysfakcjonujące jak nie wiem co. 4 i 5 będzie grane dalej.

 

Halo MCC single wszystkie części z wyjątkiem czwórki jeszcze. Kolejne GOTY singlowe FPS, z części na część coraz lepsza, Reach najlepsze. Gunplay i poruszanie przyjemne od części pierwszej mimo tylu lat na karku. Będzie grane dalej, czwórkę włączyłem i czuć że jest trochę...inaczej póki co.

 

Forza Horza Horizon 3,4 - Nienawidzę samochodówek z wyjątkiem gier o kartach, ale co tu się odjebowuje to głowa małą, uwielbiam  ten arcadowy feeling jazdy, otwarty świat, możliwość cofania dla mnie cieniasa idealna opcja.

Odpalasz i jedziesz. Po prostu. Piątka będzie grana

 

Rayman Origins - To jest najlepsza platformówka 2D IMO razem z kongami returns i celeste na pierwszym miejscu. Styl graficzny, muzyka, platforming najwyższa półka. Czuć pasję twórców. Jak nie kochać gry w której jest taka muzyka?

 

Smutne że Ubisoft nie wypuszcza kolejnych części serii, jedzie z asasynami tylko 

 

 

Metroid Fusion - aż ciężko uwierzyć że gra ma tyle lat i wyszła tylko na gameboya. Poruszanie się, poziom trudności idealny, jedynie mały minus że gra pokazywała gdzie iść dalej na mapie zamiast zostawić rozeznanie graczowi.

 

Teraz będzie hit.

 

Residen Evil Remake

 

Klimat nie do podyebania, spaniałę zagadki i stresik przy kolejnym przemykaniu się korytarzami rezydencji. Każda miejscówka majstersztyk, tak jak i muzyka. Pierwsze przejście zajęło mi 20h - też byłem, w szoku. Mam jeszcze 0 na płycie z jedynką, będzie grane.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Niestety nic nie zasługuje na takie miano. Nadrobiłem w tym roku kilka gier z lat poprzednich, a największą z nich była chyba Zelda Breath of the Wild, ale jednak nie zrobiła na mnie tak dużego wrażenia, jakie myślałem, że zrobi. Persona 5 Royal była wspaniała przez jakieś 60-70h i przez jakieś dwa tygodnie grałem w nią jak głupi, ale następne 20h były już wyraźnie gorsze, aż w końcu zostawiłem i już nigdy nie wróciłem. I chyba nie wrócę, bo usunęli z game passa. 

 

Dark Souls było spoko, ale szczyt osiągnęło jakoś w Sen's Fortress, a później było już stopniowo gorzej. Deathloop to kolejny fajny tytuł, gdzie miło się spędziło te 20-kilka godzin, ale takich fajnych gier to jest jednak sporo. O, Far Cry 2. To jest gra, która mnie miło zaskoczyła. Strasznie powtarzalna i ze sporą ilością rzeczy, które irytują, ale klimacik pierwsza klasa i z przyjemnością przemierzałem ten świat. Troszkę mi Zelda przypominała tę grę podczas takiego powolnego zwiedzania świata i takim spokojnym wsłuchiwaniu się w dochodzące uszom dźwięki. Bez wątpienia najlepsza gra w serii. 

 

Najlepsza grą, w jaką grałem w tym roku, był oryginalny RE4, hehe, ale to żaden backlog, bo człowiek przechodzi tę grę co roku. God of War II z PS2 mnie zaskoczył, bo zagrałem ponownie po latach i okazało się, że to kawał dobrej gry, a nie 6/10 jak kiedyś myślałem (lol). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A to już w tamtym roku było, bo pamiętam, że jakoś w okolicach wszystkich świętych w to grałem.

 

Nawet sobie przypominam, że pisałem, że to najlepszy Resident, w jakiego grałem. Z perspektywy czasu chyba jednak trochę za bardzo się podpaliłem, bo chyba jednak nie, ale to kawał dobrej gry. Typ gry, która sprawia, że się stresuję, bo nie jestem pewny, czy dam radę ja przejść (no normalnie jakbym znowu był gówniarzem z podstawówki). W ostatnich latach tylko Metroid Prime 2, Bloodborne i właśnie ten Remake wprowadził mnie w taki stan. Potężne gry.

Odnośnik do komentarza

Kurde ale ten czas leci byłem pewny że pisałeś o nim z 2 miesiące temu max :wujaszek: ja doszedłem do etapu gdzie dajemy andidotum temu ziomkowi i ogólnie gra ma dojebany klimacik, gameplay też mi się mega podobał ale przez to małe eq i wracanie co chwilę do skrzyni to miałem dosyć bo ta willa na mnie stresująco działała. Muszę wrócić chociaż mi już w tym roku chyba wystarczy residentów xD

Odnośnik do komentarza

Jako że u mnie dopiero w tym roku pojawił się switch to chyba nie bedą zaskoczeniem te tytuły, akurat z podsumowania roku od N.

 

Zrzut_ekranu_2023-12-13_o_20.29.48.png?e

 

Kolejność raczej dowolna, wszystko się super podobało. 

 

Z innych rzeczy Alien Isolation. Co prawda już nie najlepsza wersja przenośna :) tylko ta druga w ultra/60. Jakoś mnie ten tytuł nie przyciągnął jeszcze w erze PS3 a w tym roku przy odświeżaniu po latach filmów siadło bombowo. 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie takim zaległym Goty byłby Dragon Age Początek. Grałem z dekadę temu, kawałek przeszedłem. W tym roku postanowiłem nadrobić, no kurwa kozak gierka. Ale nie chce powielać tego co już pisałem w odpowiednim temacie.

Pozytywne odczucia miałem też z SH Homecoming, też bardzo porządny tytuł.

 

Z nowszych to skończone niedawno Super Mario Odyssey, pure fun.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Pupcio napisał:

Kurde ale ten czas leci byłem pewny że pisałeś o nim z 2 miesiące temu max :wujaszek: ja doszedłem do etapu gdzie dajemy andidotum temu ziomkowi i ogólnie gra ma dojebany klimacik, gameplay też mi się mega podobał ale przez to małe eq i wracanie co chwilę do skrzyni to miałem dosyć bo ta willa na mnie stresująco działała. Muszę wrócić chociaż mi już w tym roku chyba wystarczy residentów xD

 

chłopie, to Ty jeszcze nic nie widziałeś

 

AKCJA to tam się dopiero zacznie

 

Odnośnik do komentarza

Ogółem pierwszy raz od podstawówki siedzę w gamingu pecetowym z racji decka i tak sobie kupuje na promocjach gierki i kupuje i już się uzbierało chyba ze 140. Część skończyłem, część kończę, część kupiłem choć kiedyś dawno temu skończyłem ale chcę sobie kiedyś odświeżyć, a były w cenie harnasia.

 

Ale głównie pisze to w celu że uświadomiło mi to jak yebitny mam backlog sztosow mimo że tyle lat byłem aktywnym graczem i dalej jestem i zawsze starałem się co bardziej oczekiwane gry ogrywać od razu na premierę

 

A tu w kolejce mam yakuze0, c2077, days gone, psychonauts2, sleeping dogs,castlevanie lords of shadow, death stranding, rdr2, rozkopany Bg3 czy xcom2, milion indyków czy goty gierek ze starszych konsol (pgr4, lost odyssey, xeno x, wind waker itd). 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Daffy napisał:

Ogółem pierwszy raz od podstawówki siedzę w gamingu pecetowym z racji decka i tak sobie kupuje na promocjach gierki i kupuje i już się uzbierało chyba ze 140. Część skończyłem, część kończę, część kupiłem choć kiedyś dawno temu skończyłem ale chcę sobie kiedyś odświeżyć, a były w cenie harnasia.

 

Ale głównie pisze to w celu że uświadomiło mi to jak yebitny mam backlog sztosow mimo że tyle lat byłem aktywnym graczem i dalej jestem i zawsze starałem się co bardziej oczekiwane gry ogrywać od razu na premierę

 

A tu w kolejce mam yakuze0, c2077, days gone, psychonauts2, sleeping dogs,castlevanie lords of shadow, death stranding, rdr2, rozkopany Bg3 czy xcom2, milion indyków czy goty gierek ze starszych konsol (pgr4, lost odyssey, xeno x, wind waker itd). 

To jest właśnie ta klęska urodzaju. Już przestałem liczyć ile kupiłem staroci na gogu w cenie piwa, albo te gry z epica których nigdy nie odpaliłem xD kurde kiedyś za takie gry to bym się dał pociąć. ehh ta dorosłość okrutna :nosacz2:

Odnośnik do komentarza

W tym roku ograłem kilka wspaniałych gierek mających swoje premiery w przeszłości bliższej lub dalszej i gdybym miał wybrać jedną, to byłaby to rozgrywka pomiędzy tą czwórką:

Splinter Cell Chaos Theory 

Yakuza Like a Dragon 

In the Hunt

Fear Effect 

 

Jeśli można wskazać tylko jedną, to wybieram Splinter Cell Chaos Theory.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chyba Resident Evil 2 Remake z 2019. Świetna gra. Tak samo w sumie można tutaj dać Metroid Prime Remastered - chociaż nie wiem czy traktować ją jako nową grę czy też starą. W sumie podrasowano tylko grafikę. Edytując dodałbym jeszcze Disco Elysium - takie trzy najlepsze gry jakie w tym roku grałem. 

Edytowane przez KJL
Odnośnik do komentarza
On 12/16/2023 at 6:27 PM, marcinwks said:

W tym roku ograłem kilka wspaniałych gierek mających swoje premiery w przeszłości bliższej lub dalszej i gdybym miał wybrać jedną, to byłaby to rozgrywka pomiędzy tą czwórką:

Splinter Cell Chaos Theory 

Yakuza Like a Dragon 

In the Hunt

Fear Effect 

 

Jeśli można wskazać tylko jedną, to wybieram Splinter Cell Chaos Theory.

te Fear Effect to gra 9/10 czy mozna sobie spokojnie odlozyc zakup tego tytulu na za 2-3 lata?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...