Skocz do zawartości

PSX EXTREME 316


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.01.2024 o 18:54, Marcin Duda-Gracz napisał:

Faktycznie. Zwracam honor autorowi. Karta pamięci miała 1 Mb, a nie 1 MB co znaczy, że miała 1 megabit, czyli 128 kb.

 

Czyli 128k;)

Co zabawne, memorki Sony do pierwszego plejaka nie miały podawanych wartości jednostek informatycznych - bitów czy bajtów, ale (o ile w ogóle) jednostki funkcjonujące w menu karty pamięci, czyli bloki. O ile mnie pamięć nie myli, to Sony tylko na tej karcie poprzestało (w różnych opcjach kości w środku), więc pewno nie widzieli potrzeby informowania, bo nie było z ich perspektywy czego odróżniać. Ale przynajmniej były pewne, bo te innych marek (pojemniejsze, lecz zazwyczaj kompresowanymi danymi) miały awarie sejwów. Szlag mnie trafiał, więc robiłem kopie na standardowych. Sporo kart miało "1 mega", ale nie doprecyzowano czego (zapewne celowo) ;P

Odnośnik do komentarza

Udało mi się nadrobić całość. Tekst o PSP bardzo napisany na korzyść Sonki, choć to wtedy Nintendo krul ale spoko, przeżyję. Ale tekst o sejwach... merytorycznie tak se, aż musiałem wylać swe żale.

 

Zelda miała sejwy najpierw na dyskietkach (1986, Famicom Disk System!), nie na kartridżu z bateryjką. I nie w 85, a dwa lata później wyszedł kartridż. Co do innych form sejwów, wcześniej chociażby był Famicom Data Recorder (1984), pozwalający na zapisywanie danych na kasecie. A z późniejszych: na przykład Ten no Koe 2 do PC Engine, przystawka na baterie, wyszło to kilka lat przed Saturnem. Memorki nie skończyły się na pierwszym Xboxie - przecież miał je też Xbox 360. I tak dalej, i tak dalej...

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...