Skocz do zawartości

PSX EXTREME 316


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Kmiot napisał:

Tak, wiemy, robiłeś to Mordo, gratki i zazdro, Ty łóżkowa Bestio

Ale tylko raz, zona nalegała na potomstwo, kazała.

 

Kolega Grabarczyk zdecydowanie zalicza progres. Ten dotychczasowt chaos to chyba na początku publicystycznej drogi (a w PSX swiezakiem jesres przez pierwsze pol dekady :D) problem każdego z autorów, którzy mają jakąś okreslona ilość znaków. Czy poświęcić 2, 3 ciekawostki w imie budowania tekstu? Czy odwrotnie, złożyć kompozycje na informacyjnym ołtarzu. Krzysztof widzę powoli z tego klinczu wychodzi.

 

Jest też trzecia droga - regularne przekraczanie znaków/pozorowane przepraszanie Rogera i zapewnianie że to ostatni raz/unikanie rozmowy o limitach. Ale tego nie polecam, bo jak inni zaczną to mi się ukróci XD

 

I tekst Dżuja o DVD najlepszym tekstem numeru. Swietny oldschoolowy vibe

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Kmiot napisał:

Głos Ludu. Jestem Farming Simulatora w plecy, ale profilaktycznie uznajmy, że odczekam jakiś czas przed wywiązaniem się z umowy, aby nie okazało się, że za dwa miesiące Głos Ludu umrze, a ja będę Farming Simulatora w plecy. Perez, aby nie było, że mam szmatę zamiast mordy, to kupuję Ci kolejnego premierowego Farming Simulatora. Chyba że wolisz aktualnego, to się dogadamy. Dobrze mieć Cię z powrotem. “Czytelnik poleca” do wyjebania, definitywnie.

 

Oczywiście, zaczyna się - miał być Farming, a teraz już "a może za dwa miesiące, może pięć" - nie taka była umowa! Rezygnuje! ;). 

 

A tak poważnie co będzie dalej to wyjdzie w praniu, ale na najbliższy numer właśnie sklejam GL. Tak że poczekajmy z tym Farmingiem, niech Ci będzie! No i na ten numer już bez Polecanych, najpewniej wjedzie Właśnie ukończyłem, bo sporo tam dobrych treści i jest z czego wybrać. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Kmiot napisał:

GOTY 2023. Rozumiem chęć poczynienia zmian w skostniałej formule. Chęć postawienia na prostotę i przejrzystość. Ale mimo wszystko pozostaję zwolennikiem klasycznej formy. Co z tego, że większość kategorii była przez Zgredów omijana i że niektóre gry trudno sklasyfikować gatunkowo. Lubiłem ten chaos i kreatywny rozpierdol, który zdolny Zgred potrafił dobrze wykorzystać, by wyróżnić więcej niż jeden tytuł. Nawet małą czcionkę lubiłem. Teraz jest… banalnie? Niewyróżniająco. I lektura jakoś szybko mija. Spis Top100 gier oddaje trochę miejsca oraz sprawiedliwości tym mniejszym perełkom i nawet jeśli bywa chaotycznie rozplanowany, to przynajmniej pozwala wyhaczyć kilka tytułów, o których się już zapomniało czy przegapiło w tumulcie hitów. Z rzeczy “dyskusyjnych”, to Butcher wskazujący PS5 za “rozczarowanie roku” trochę razi. Jestem po stronie Piechoty, który za rozczarowanie wskazał po prostu Sony, bo to ono zawiodło. Na PS5 w zeszłym roku wciąż można było ograć najgorętsze tytuły roku i było konsolą tak samo dobrą, jak XSX - ot, platforma - miałeś PS5/XSX miałeś w co grać. Zabrakło exów bezpośrednio od Sony, które zamiast tego popisało się innymi dziwnymi ruchami (PS Portal, nikłe zaangażowanie w PSVR2). Ale nie można powiedzieć, że mając PS5 w domu nie było w co grać. Może czepiam się słówek, ale tak mam wpisane w CV.

No i klasycznie - Zax i jego “za kilka lat Starfield zostanie włączony do grona klasyków RPG-ów” to trochę, jak to młodzież mówi, COPIUM. No to czekamy. Za kilka lat już na pewno!

Przepraszam że zabrakło wzmianki o Guilty Gear ;)
Nowa forma ma swoje zalety, choć nie jestem pewien czy nie lepiej by było w kolejnym GOTY, dać każdemu autorowi stronę lub 1/2 strony na opisanie swoim słowami zeszłego roku i jakieś TOP10 dla tradycji, po prostu 10 gierek bez podziału na gatunki, które od dawna się już zlewają ze sobą ...
 

11 godzin temu, Kmiot napisał:

Warhammer 4k: Stary Najebany Wstał. Czy to tylko ja, czy ten cały Warhammer co miesiąc, dwa dostaje nową grę? Bo mam wrażenie, że tak. Pojebane. Rozbowi się już pewnie te gry pierdolą we wspomnieniach, skoro co miesiąc ogrywa nową. 

Nie co miesiąc ;)
Spalić heretyków ;)

 

11 godzin temu, Kmiot napisał:

BAKA. Wiem, że Konsolite ma to w piździe, ale wciąż proporcje treść/grafika w kąciku są zaburzone. A Pluto pewnie obejrzę, więc przynajmniej w tej materii sukces.

Nie mam, ale przypominam że Ja tego nie składam...
Zamysł od początku był, by dział kilka większych screenów aby można było zobaczyć i ocenić design/styl bez potrzeby lupy czy googlania. Jednak z oryginalnego projektu został jedynie zarys...
Więc albo znowu przygotuje layout, który zostanie zlany, albo sam bym musiał to składać aby wyglądało poprawnie...
Strach się bać jak wyjdzie materiał, który pojawi się (?) w kolejnym numerze ;)
 

11 godzin temu, Kmiot napisał:

 

Bardzo dobry numer. Bardzo dobra robota. 

 

Dziękuję(my)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, K.Adamus napisał:

Ale tylko raz, zona nalegała na potomstwo, kazała.

Dobrze, nie daj się omotać. Niech zasłuży.

Pozdrawiam ją przy okazji, jak zapyta "co tam na forumku?".

 

3 godziny temu, Perez napisał:

 

Oczywiście, zaczyna się - miał być Farming, a teraz już "a może za dwa miesiące, może pięć" - nie taka była umowa! Rezygnuje! ;). 

 

A tak poważnie co będzie dalej to wyjdzie w praniu, ale na najbliższy numer właśnie sklejam GL. Tak że poczekajmy z tym Farmingiem, niech Ci będzie! No i na ten numer już bez Polecanych, najpewniej wjedzie Właśnie ukończyłem, bo sporo tam dobrych treści i jest z czego wybrać. 

Jesteś na okresie próbnym, jak się sprawdzisz, to za trzy miesiące masz Farminga. Daję Ci po prostu czas na wycofanie się bez konsekwencji. Nie chcę byś czuł się zobowiązany do pozostania, bo dali Farminga. Z "właśnie ukończyłem" da się coś wygrzebać, bo temat od lat dość solidnie eksploatowany i ciągle aktywny, więc i w przyszłości nie powinno zabraknąć materiału.

 

2 godziny temu, Konsolite napisał:

Nowa forma ma swoje zalety, choć nie jestem pewien czy nie lepiej by było w kolejnym GOTY, dać każdemu autorowi stronę lub 1/2 strony na opisanie swoim słowami zeszłego roku i jakieś TOP10 dla tradycji, po prostu 10 gierek bez podziału na gatunki, które od dawna się już zlewają ze sobą ...

O ile tradycyjna forma dawała Zgredom więcej miejsca, z którym często nie wiedzieli co zrobić (gatunki, które ich nie interesują), tak nowa formuła wydaje się za ciasna, by każdy oddał w niej swoje wrażenia, szczególnie po takim sytym 2023. Strona czy 1/2 strony do dyspozycji dla każdego to z kolei może być za dużo, bo pomnożone przez15-16 autorów daje już parę stron. Może chociaż 1/3 strony? Cóż, przekonamy się za rok. Na tę chwilę chciałem tylko obwieścić, że spośród tych dwóch formuł wolałem jednak starą i zabałaganioną.

 

3 godziny temu, Konsolite napisał:

Nie co miesiąc ;)

Miesiąc temu była recenzja Warhammera, ale tego fantasy, więc w sumie niech Ci będzie, że to nie to samo.

 

3 godziny temu, Konsolite napisał:

Nie mam, ale przypominam że Ja tego nie składam...
Zamysł od początku był, by dział kilka większych screenów aby można było zobaczyć i ocenić design/styl bez potrzeby lupy czy googlania. Jednak z oryginalnego projektu został jedynie zarys...
Więc albo znowu przygotuje layout, który zostanie zlany, albo sam bym musiał to składać aby wyglądało poprawnie...
Strach się bać jak wyjdzie materiał, który pojawi się (?) w kolejnym numerze ;)

Wiem, że nie składasz. Bardziej mi chodziło o to, że zapowiadany był nowy layout i chyba machnąłeś na to ręką. A ten obecny jest dziwny w proporcjach: ogromna czcionka we wstępniaku, malutka w treści recenzji, wystarczy trochę zmniejszyć ten pierwszy, a recenzja zyska odrobinę miejsca. Chciałbym jednak zaznaczyć, że się na tym nie znam i czasem trzeba rzeźbić w gównie od strony składu, żeby wyszło cokolwiek.

A Pluto dzisiaj sobie zapuściłem, zaraz chyba idę odpalić drugi epizod, więc jeden mały potwierdzony sukces kącik może sobie dopisać do życiorysu.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Kmiot napisał:

Retrorecenzja. Z Croca pamiętam, że niezwykle słodziuchno kiwał mu się plecaczek podczas biegu (przynajmniej w Croc 2). U Lary tego nie było. No i widzę, że wrzucanie rozpikselowanych logotypów to już mała tradycja. W ogóle nie przestaje mi się podobać idea tego kącika. Bo oto gry, które wtedy dostawały recenzje autorstwa prostych chłopaków z podwórka czy oderwanych z Manieczek, teraz doczekały się sprawiedliwości i na operacyjny stół biorą je fachowcy sprawnie władający słowem. Rozgrzebują i oglądają sumiennie. 


Dział ma już rok, a również czuję, że jego potencjał tylko rośnie. Choć jest też ta strona czytelników, która twierdzi, że to strata miejsca, zauważmy uczciwie. Ja bym to najchętniej rozszerzył na trzech potrafiących się zobowiązać autorów i trzaskał 6 takich stron, z czymś stacjonarnym, czymś przenośnym i czymś pecetowym. No ale wiadomo - to była moja idea, moje dziecko, chciałbym, by rosło.

 

Drugi odcinek podcastowego cyklu o pismach będzie też jego „marketingowym” testem, bo bez znanych ksywek nie pofrunie tak mocno w necie, jak ten z Kalim i Norbim. Ale zapowiada się ciekawie, bo właśnie - nie będzie o czymkolwiek, co jako starzy czytelnicy JUŻ WIEDZIELIŚMY. Piszesz, że się wycofuję z PE, to fakt, tak będzie przynajmniej do wakacji, ale te rozmowy, wywiady (których chcę dziesięć w 2024 roku) to spory kamyczek do naszego oczka wodnego. 
 

Dziękuję za Twój post, do usłyszenia, do przeczytania. Kiedy organizujemy forumkowe pubowanie btw? :dance2:

  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Czy z wersją cyfrową magazynu to są jakieś jajca czy niektórzy mają po prostu na nią wywalone?
Jakieś lorem ipsum, brakujące strony. Wtf? 
Dopiero co wykupiłem prenumeratę i się zastanawiam czy aby na pewno dobrze zrobiłem. 
Weźcie nie róbcie sobie jaj i dajcie poprawny plik

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

O, dołączam do przedmówcy. Specjalnie wlazłem na forum, odszukałem ten temat i przewertowałem go od początku po znalezieniu powtorzonej recenzji "The GAP" żeby ustalić czy jest jakaś szansa na poprawke pdf'a. Albo chociaz dosłanie Extreme Plusa, bo temat o Carmacku mnie akuratnie dość interesuje teraz.

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.01.2024 o 23:39, kr4wi3c napisał:

Czy z wersją cyfrową magazynu to są jakieś jajca czy niektórzy mają po prostu na nią wywalone?
Jakieś lorem ipsum, brakujące strony. Wtf? 
Dopiero co wykupiłem prenumeratę i się zastanawiam czy aby na pewno dobrze zrobiłem. 
Weźcie nie róbcie sobie jaj i dajcie poprawny plik

Ciekawe czy ten niekompletny PDF jest do kupienia na stronie czy tam jest wersja poprawiona?

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.01.2024 o 14:49, dominalien napisał:

Kilka dni temu już się z nami żegnałeś. Po co cię tu znowu przygoniło?


Żebyś dymił z niemocy :) (BTW, przyimek "po" w twym zdaniu całkowicie zbędny ;)
Korekty brak (Detroid, noż kufa, miasto Detroid), ludzie którzy mają prenumeratę dostają niekompletny materiał, kalendarz nie nadaje się do niczego (zrobiony po taniości, kartki cienkie jak twój sik i karbuje się straszliwie), dymanie ludzi na jakieś "specjalne numery", które przychodzą inne niż zamawiali, przepisywanie tekstów z kanałów YT-bowych. Faktycznie to już nie jest pikowanie. To już upadek. Teraz następuje faza pełzania po powierzchni.

Ja rozumiem, że wyznawcy tego magazynu są jak sekta (jeszcze gorsza niż katolicka zaraza), ale to już trzeba być Panem Magoo, by nie zauważyć co się odjaniepawla :)
Ale spoko, pójdę sobie, ten numer jeszcze kupiłem, ale to już naprawdę ostatni. Hej!

Edytowane przez Grif
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nope. CDA nie, ale ich specjalne wydania RETRO kupuję. Swoją drogą, nawet Koso wysłał im tam swoje stare teksty :)
Jest alternatywa w równoległym wszechświecie - Neo+ wciąż się ukazuje i wciąż jest najlepszym czasopismem na rynku :) No dobra, czas kończyć leżakowanie, budzimy się!!
Ja też toleruję tylko papier, jestem pierdołą starej daty. I ja nie życzę nikomu upadku. Dla mnie wszystkie pisma mogą sobie wychodzić do końca świata (Extasy musi wychodzić!! ;), naprawdę życzę im jak najlepiej. Ale Szmata to chyba już nie moja bajka. CDA tym bardziej nie. Zostanie mi chyba tylko Teraz Rock i Nowa Fantastyka. Trudno...

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, PiotrekP napisał:

a ich forum to cmentarzysko

Fora internetowe powinno się traktowac z takim szacunkiem jak parki narodowe :P Cale mlodziencze lata spędziłem na Tawernie RPG i poznałem tam ludzi, z którymi do dziś utrzymuje kontakt w "realu", zresztą z kilkoma osobami z forumka tez udało się piwo strzelić. Stary dziad ze mnie ale "soszjale" wydają mi sie bardziej jakimś chaotycznym marketingowym bagniskiem niż platformą do wymieniania myśli. Ale ja to już chyba boomer który coraz mniej rozumie (zona mi dzis tlumaczyla o co chodzi z pełzaczami w galeriach handlowych) i takie fora to dla mnie internetowy odpowiednik kocyka i grzanego winka ;]

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wielkim minusem grup na FB jest ich chaos. Posty rozmieszczone w zależności od tego, gdzie został napisany najnowszy komentarz, ciężko coś znaleźć za pomocą wyszukiwarki, zazwyczaj brak moderacji, a gdy grupa się rozwinęła to zaraz została wykupywana i stawała się ścianą reklam. Nigdy nie była to dla mnie alternatywa dla for internetowych, ale niestety chyba byłem nieliczny w takim myśleniu patrząc na to, że prawie żadne forum, na którym byłem aktywny, już nie istnieje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...