Skocz do zawartości

Balatro


Rekomendowane odpowiedzi

Jest wśród fanów Balatro obecnie spora dyskusja właśnie o tym, bo fani takich gier często nad tym myślą. Same gry karciane w pewnym sensie są oparte czysto na szczęściu, ale bez wątpienia niektórzy gracze są "dobrzy" i zarządzają szansami tak, że wygrywają znacznie częściej. Nigdy jednak nie mogą nic zagwarantować.

 

Na razie nie jest tak, że jak to się mówi ktoś "rozwiązał grę" i wygrywa każdy run. Na pewno jednak dobrzy gracze mają znacznie wyższy procent wygranych. Co jest typowe w tradycyjnych karciankach.

 

Tutaj jest jak w np. pokerze - możesz obliczyć szanse na wszystko i wybrać najlepszy ruch. Ten, który ma największe szanse sukcesu. Gra mocno nagradza myślenie o wielu możliwościach, zamiast schematami. Nagradza to wyższymi szansami na powodzenie talii.

Odnośnik do komentarza

Ja najczęściej gram na trójki, wcześniej je oczywiście dopalając kartami z planetami. Udało mi się maksymalnie dopakować trójkę do 11 poziomu. Dzięki temu dość przyjemnie wjechało 8 wejście. No ale potem zgrzyt, karta nie szła i zaczynamy od nowa :)

 

Pierwsze przejście wciąż przede mną :hi:

Odnośnik do komentarza

Mój obecny rekord to 39 milionów przy zagraniu jednej ręki z flushem deckiem z tylko dwoma kolorami i to na maksymalnym poziomie trudności. Sam start był absurdalny, bo dostałem skipa z darmowym sklepem i trafił się w nim joker Madness ze zdolnością eternal. Ten joker niszczy innego i dodaje mnożnik x0,5 do siebie. Do zestawu doszła bezpłatna paczka Spectral ze zduplikowaniem losowego jokera i zniszczeniem innego więc pod koniec runa miałem mnożniki po kilkanaście tysięcy z dwóch Madnessów.

Odnośnik do komentarza

Ja mam wrażenie, że dopadło mnie jakieś totalne nieszczęście, legendarnego jokera to nie widziałem od kilkudziesięciu runów, a często miewam tak, że przy jeszcze równej talii równej trzy razy diskardując po pięć kart nie udawało mi się dobrać dwóch kart do flusha (sic).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gram od premiery, kokaina na pełnej. DLC czy updaty w takiej grze to pewnik, choć już teraz jestem pod wrażeniem pomysłów zaimplementowanych przez twórców.
Przydałaby się na pewno większą różnorodność "bossów", bo tu jest jeszcze spora przestrzeń moim zdaniem. Póki co koszmarem dla mnie jest ten obniżający level danej ręki i ten, który obniża wartość multow i chipsów o połowę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie grasz w Balatro nawet śniąc, to nie jesteś prawdziwym graczem.

 

 

"Moim głównym zainteresowaniem w Balatro zawsze będzie design; i liczba sugestii, krytyki i ciekawych dyskusji naprawdę mnie zainspirowała do tego, by znowu myśleć. Pracuję obecnie nad portem na telefony i uaktualnieniem balansu, które zapewne wniesie też trochę całkiem ciekawych zmian zawartości. Myślę, że naprawdę docenicie, jak wpłyną one różnorodność i ogólne doświadczenie na wyższych poziomach trudności.

 

Wiem, że gra nie jest obecnie idealna, i widziełm wiele pytań o to, ile będę nad nią pracował. Wiedzcie, że mam zamiar długo przy tym być, i już teraz mam masę pomysłów na kolejne fajne rzeczy. Konkrety ujawnię dopiero wtedy, gdy będą jakieś konkrety do ujawnienia - ale gra na pewno nie będzie porzucona, zbyt dobrze się z nią bawię".

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.03.2024 o 17:19, Rozi napisał:

Gra ktoś w to jeszcze? Do tej pory udało mi się wygrać dwa razy tylko, skupiam się na odblokowywaniu kart, stąd niektóre runy robię tylko pod to. Ciekawe, czy w przyszłości będziemy dostawać DLC z nowymi kartami, blindami, itp.

 

Gra i to jeszcze jak. 

 

 

Zrzut ekranu 2024-03-26 082356.png

Zrzut ekranu 2024-03-26 082607.png

Odnośnik do komentarza

Taki run się udało wykręcić.

dXjolpY.jpeg

Plasma deck, dwa jokery retriggerujace pierwszą kartę, jeden dający x2 multi pierwszemu punktujacemu face'owi i jeden podbijający level pierwszemu diskardowanemu handowi (który pod koniec podmieniłem na retrigger wszystkich aktywnych niezagranych kart w ręce). Do tego blueprint który latał między levelovaniem ręki, a retriggerowaniem. Jak widać pocisnąłem najzwyklejszego high carda którego poziom wyżyłowałem do około 70, namnożyłem steel cardów które razem ze szklanymi face'ami pięknie srały mnożnikami.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W sumie spodziewałem się, że dłużej mi zajmie "ukończenie" gry na tych 8 ante, ale dzisiaj szczęście dopisało i wpadł pierwszy zakończony run. A raptem w sumie 5 godzin grałem, więc już kupiłem okulary przeciwsłoneczne i się zapisałem na profesjonalne zawody w pokerze za poważne stawki.

 

1711999200177.thumb.jpg.509567688412b3e1530dc59453dbf908.jpg

 

1711999200185.thumb.jpg.61f238f00d762dca1208c53b6549d422.jpg

 

Dobra, wiem, chuj nie wynik, na 9 ante i tak mnie boss zgładził, ale drobną satysfakcję czuję, tego mi nie odbierzecie.

 

Ale co? Generalnie się nie znam, ale chyba dobrą metodą (przynajmniej dla początkujących) jest podbijanie levelów tych niskich układów (para, dwie pary, trójki, full), bo pozostałe i bez tego mają na tyle wysoki mnożnik (+zdarzają się znacznie rzadziej), żeby run zaliczyć? Nawet tutaj po temacie widać, że niskie układy odpowiednio zbuffowane robią robotę. 

 

Pisałem już, że Balatro na dotykowym ekranie Switcha to frajda do sześcianu? 

 

Odnośnik do komentarza

Podstawą jest mieć jokera robiącego multy (super jest Red Card), jokera robiącego chipsy (np. Banner) i jokera robiącego mnożenie. Jak do tego wpadnie np. Blueprint to w ogóle. Wtedy zwykły High Card robi mega wyniki, bez potrzeby działania Planetami.
Inna opcja jest jak trafi się joker łączący kolory (kiery i karo oraz piki i trefle), wtedy warto inwestować w Planety dla kolorów. Albo ten pozwalający układać kolory czy strity z czterech kart - wtedy należy dawać Planety w te właśnie układy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...