Skocz do zawartości

SONY PSP - temat ogólny


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Używam go do obsługo PS Store na PC, przydaje się do ściągania różnych pierdół. Co ciekawe, na 5.03 bez problemu PS Store działa, ale już przeglądanie zawartości naszego PSP na kompie nie, prosi o apdejta.

Dziwne, ale cóż. Program chyba jeszcze jakieś inne funkcje też ma, nie wiem.

Odnośnik do komentarza

zdecydowanie największe hiciory zbliżającego się okresu które nie będzie można odpalić na przerobionych psp(no chyba,że Dark Alex dokona cudu lub znajdzie się sposób na ich patchowanie):

 

- Metal Gear Solid Peace Walker

- Gran Turismo Portable

- Assasin Creed

- LittleBigPlanet

- Motorstorm Arctic Edge

- Jak & Dexter Lost Friontier

- Persona

- Valkyria Chronicles 2

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

zdecydowanie największe hiciory zbliżającego się okresu które nie będzie można odpalić na przerobionych psp(no chyba,że Dark Alex dokona cudu lub znajdzie się sposób na ich patchowanie):

 

- Metal Gear Solid Peace Walker

- Gran Turismo Portable

- Assasin Creed

- LittleBigPlanet

- Motorstorm Arctic Edge

- Jak & Dexter Lost Friontier

- Persona

- Valkyria Chronicles 2

 

I od dziś to już przeszłość, GT i Motorstorm działają na GENach, a nawet na m33.

Odnośnik do komentarza

jak i inne gry wymagajace 5,55 lub 6,00.... (pipi)a tam... ta wiadomosc zepsula mi dzien :/

 

Chociaż sam gram na ISO to już trochę zaczynam się głupio czuć. Odpaliłem Motorstorma i kurdę... profeska. Wszystko spolszczone, eleganckie tryby, elegancka rozgrywka, turnieje i staty online, chłopaki się napracowali, a tu (pipi), banda gówniarzy będzie się jarać, że ma ISO (jak czytam te komentarze na pspoland to mi się płakać chce) i nie musi kupować oryginała.

 

Mi się marzy coś takiego, żeby na CFW odpalać gry z UMD przy zachowaniu braku możliwości odpalania ISO. Szkoda, że to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Mi się marzy coś takiego, żeby na CFW odpalać gry z UMD przy zachowaniu braku możliwości odpalania ISO. Szkoda, że to niemożliwe.
Średnio dobre to rozwiązanie. Dla mnie właśnie jedną z największych zalet CFW to możliwość uruchamiania gier z karty, nawet będąc w posiadaniu oryginału. Po prostu loadingi skracają się do tego stopnia, że w niektórych przypadkach powrót do UMD jest zwyczajnie bolesny. Gdyby Sony jeszcze wykombinowało jakąś opcję, dzięki której sam bym mógł sobie legalnie skopiować moje UMD na kartę, to by było dobrze, ale na chwilę obecną są tytuły, których nawet mi do głowy nie przyjdzie uruchamiać z płyty. Do tego warto dodać fakt, że czytnik kiedyś w końcu siądzie, a karta raczej nie. Tym samym nie dość, że cieszymy się szybszym wczytywaniem danych, to jeszcze ograniczamy zużycie napędu.

 

O ile faktycznie są gry, w których nieco dłuższy loading nie jest jakoś szczególnie uciążliwy, tak w innych przypadkach takowe potrafią psuć zabawę. Final Fantasy I i II posiadam oryginały, jednak gdy zobaczyłem, że każda potyczka potrzebuje paru sekund aby wgrać się z UMD to stwierdziłem, że chrzanię to, i zrzuciłem wszystko na kartę. A to jedynie przykład. No i nie wspomnę nawet o wygodzie posiadania kilku gier w samej konsoli, bez konieczności żonglowania płytami. Choć należę do osób, które kupują oryginały dobrych gier, to bardzo często właściwa płyta pozostaje w pudełku na półce.

 

Faktem jest, że coraz więcej gier teraz posiada lub będzie posiadać opcję Data Install, ale nie zmienia to faktu, że z tymi już wydanymi grami wiele zdziałać się nie da. Dlatego też z cfw nieprędko zrezygnuję - prędzej kupię drugą konsolę dla samego ofw.

 

A że tak ogromna ilość osób perfidnie piraci i jeszcze się tym chwali... No cóż, nic się na to nie poradzi. Bo zrozumiem jeszcze chęć sprawdzenia tytułu przed zakupem (sam tak robiłem). Ale komentarze typu "po co kupować skoro można ściągnąć??" przyprawiają mnie o mdłości.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj miałem w robocie niezłą rozkminę grając w Motorstorma. Zastanawiałem się nad... zrezygnowaniem z firmware'u 5.03 i co za tym idzie, z dobrodziejstw Custom Firmware Enablera. Zauważyłem, że największą przyjemność sprawia mi maksowanie poszczególnych gier, zamiast skakania między nimi jak kangur. I tak od początku posiadania PSP wygrałem 30 godzin w Monster Huntera, ponad 40 w Final Fantasy VII, ponad 30 w Dissidie. Teraz pykam już kolejną w Motorstorma i doszłem do wniosku, że od kiedy mnie stać na te gry, brakuje mi tego krążka UMD w napędzie. Dodatkowo na 6.10 pogram sobie w miłość mojego życia, Gran Turismo 4 w obciętej dla PSP wersji, oraz w przyszłości w Little Big Planet. Gry na PSP nie zabijają ceną i aż żal nie kupować sobie hitów za grosze.

 

Z drugiej strony nic powyżej 5.03 nie zostało złamane i upgrade to jak na razie droga w jedną stronę. Tak więc oznacza to rezygnację z oglądania YouTube na PSP, z przeglądania zawartości mojej karty w menedżerze, z czytania plików txt, ze zgrywania UMD na kartę, z zamieniania kolejności ikon w zakładce Game itd. Właściwie korzystam tylko z menedżera i ostatniej opcji, jednak nie ukrywam, CFW czasami się przydaje.

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza

tak jak pisałem na bank znajdą sposób by odpalać iso wszystkich gier wymagających wyższych softów na psp 3k(na chwilę obecną to działa w kratkę-motorstorm chodzi,gt nie) a jeśli nawet nigdy tego nie złamią to ja bym już na twoim miejscu poszukał jakiegoś starszego slima lub fata-nie dość,że już teraz pograsz na nich w iso GT to jeszcze przy pomocy pandory da się w facie wrócić do wcześniejszych softów nawet jakbyś zainstalował oficjalny soft 6.10

 

 

GRAN TURISMO DZIAŁA TYLKO NA PSP Z TRWAŁYMI PRZERÓBKAMI,NA 3K NIE RUSZY

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy mam ochotę męczyć się z cegłą jaką jest PSP-1000 + nie chce wydawać siana na drugie nie do końca mi potrzebne PSP. Zastanawiam się, czy w ogóle jest mi potrzebne CFW.

 

W to, czy znajdzie się sposób na odpalenie GT na PSP-3000 wątpię, do dziś nie udało się zrobić trwałej przeróbki. Wszystko zależy od tego, czy uda się znaleźć jakiś exploit na 6.00 i 6.10, a potem stworzyć pod niego jakiś Custom Firmware Enabler, który działa na PSP-3000. Jeśli tego się nie uda, możliwe, że nie zadziała to na 5.03 (być może temu softowi brakuje bilbiotek, które są w wyższych i z których GT korzysta).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...