Skocz do zawartości

SONY PSP - temat ogólny


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

dwa największe zalety CFW to oczywiście piraty oraz pełno emulatorów

 

Jeśli chodzi o pierwszy bajer cwf to oczywiście stoimy przed wyborem etycznym czy piracić czy nie,Jeśli jednak chodzi o drugi aspekt to tu CFW ma niesamowitego plusa-zagramy na nim w każdy tytuł z psx.Sony w tej kwestii spieprzyło sprawę bo na PS Store konkretny tytuł z szaraka ląduje średnio raz na kilka miesięcy więc na dobrą sprawę lepiej samemu go odpalić niż czekać aż Sony go wypuści lub nie.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie CFW to tylko granie z karty, zmienianie kolejności ikon w XMB, czytanie poradników w txt na karcie jak nie mam pod ręką neta i emulator PSX. Bez tych pierwszych trzech przeżyje, to ostatnie to duża strata dla mnie, choć i tak często ten emulator się kaszani i ciężko zagrać w zaawansowane technicznie gry jak FF VIII czy IX bez odpowiednich pluginów, które pod CFE często trudno albo się nie da włączyć.

 

Myślę, że CFW pozbędę się w dniu, kiedy w domu wyląduje u mnie Gran Turismo i Motorstorm, czyli za jakiś tydzień. Chyba już podjąłem decyzję.

 

(Coati: na komórce nie pogram w Finala VII i nie przejrzę zawartości karty z PSP ;]).

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

serio tak bardzo potrzebny wam cfw? mnie sie wydaje, ze tylko dla piratow... no chyba, ze psp robi u was jako zamiennik drogich e-readerow i macie manie robienia screenshotow z gier :F na obecna chwile, dostepne hb dla psp maja swoje, czesto lepsze, odpowiedniki na gsm'ach.

emulatory - głownie gba, snes i psx, mam sentyment do starych rpg

no i czytam komiksy na psp, swietnie sie do tego nadaje, wlasnie mecze wszystkie numery the amazing spider-man ktorych jest ponad 600 ;p

Odnośnik do komentarza

CoATI, czy przypadkiem jeszcze parę miesięcy temu sam nie byłeś posiadaczem CFW i użytkownikiem piratów?

 

Zabawne też, że wszyscy CFW utożsamiają tylko i wyłącznie z piractwem, co jest moim zdaniem śmieszne. To tak jak przeróbki konsol stacjonarnych, które ludzie często sobie organizują aby odpalać gry innych regionów, a które z zewnątrz postrzegane są jako narzędzie do piracenia. Na takiej samej zasadzie nóż to tylko i wyłącznie narzędzie mordu.

 

Wspomniałem już o tym w jednym z poprzednich postów - wolę odpalać gry z karty ze znacznie większą prędkością, niż męczyć się z UMD. Wiele w tym przypadku zależy od gry - Disgaea bardzo ładnie działa z UMD, ale Final Fantasy, Super Robot Wars czy Puzzle Quest to porażka, szczególnie jeśli ma się porównanie. Poza tym nie należę do osób, które sprzętów się pozbywają, dlatego chcę aby PSP posłużyło mi jeszcze długo. Uruchamiając gry z karty oszczędzam napęd UMD. A co jeśli ten pewnego razu zwyczajnie siądzie? CFW pozwoli mi nadal na cieszenie się konsolą, bez konieczności wydawania astronomicznych sum na naprawę.

 

Dalej, emulacja. Nie posiadam PSX, Emulatora na PC nie lubię, a PS2 nie odpali mi gier z innych regionów niż PAL. Zostaje w tym przypadku PSP, co jest bardzo wygodne przy posiadaniu japońskich gier. Pozbywając się CFW tracę możliwość uruchamiania części swoich gier. Nie wspominając już o ogólnej wygodzie grania dajmy na to w łóżku, zamiast przed monitorem.

 

Z homebrew nie korzystam zbyt dużo, ale kilka programów okazało się już przydatnych na PSP. Poza tym, co do wspomnianej komórki, nie należę do osób, które koniecznie muszą mieć super hiper nowoczesne i zaawansowane aparaty. Posiadam starą komórkę, która działa, dzwoni i ma budzik - nie widzę powodów do zmiany. Tym samym niektóre opcje oferowane przez CFW na PSP mimo wszystko też okazują się przydatne. Warto mieć na uwadze, że nie każdy musi posiadać wypasiony telefon.

Odnośnik do komentarza

Suavek - nadal mam CFW i nadal moje granie na psp nie jest w 100% legalne...

 

Ja rozumiem te wszystkie plusy cfw [ktos nie rozumie?], nikogo nie atakuje itp.... poprostu wiem, ze wiekszosc ludzi posiada wgrany cfw tylko dla 1 celu, a takie zaslanianie sie dobrodziejstwami homebrew, ktore zwykle bawi przez pierwsze 2 dni, tez jest troszke smieszne.

 

ps. Remek serio sluchasz mp3 na psp czy to tylko taki argument z dupy?

Odnośnik do komentarza

Suavek - nadal mam CFW i nadal moje granie na psp nie jest w 100% legalne...

 

Ja rozumiem te wszystkie plusy cfw [ktos nie rozumie?], nikogo nie atakuje itp.... poprostu wiem, ze wiekszosc ludzi posiada wgrany cfw tylko dla 1 celu, a takie zaslanianie sie dobrodziejstwami homebrew, ktore zwykle bawi przez pierwsze 2 dni, tez jest troszke smieszne.

 

ps. Remek serio sluchasz mp3 na psp czy to tylko taki argument z dupy?

Swego czasu słuchałem, i to dość sporo - jak mi siadł najpierw telefon z tą funkcją, a potem jak mi ktoś zakosił doń słuchawki. W sumie z dwa miesiące jechałem na LightMP3. A, jeszcze sporo korzystam z RemoteJoya, naprawdę wygodny sposób do nagrywania gameplayów.

Odnośnik do komentarza

Właśnie, remotejoy też jest genialny. Nie miałbym tego dylematu, gdyby GT działało na 5.03 bez żadnych wielkich kombinacji alpejskich, kupiłbym oryginał i grał korzystając z dobrodziejstw PSP.

 

Zastanawiam się właśnie, czy już zrezygnować z CFW bo i tak nie za bardzo korzystam z jego dobrodziejstw (w gry też gram może ze 3, które na dodatek planuję kupić) i już sobie pykać w Gran Turismo, z drugiej strony kiedyś jak będę chciał coś nagrać na kompa albo posłuchać swojej muzy podczas jazdy w GT to się nie da. Można jeszcze czekać na cud i zdekryptowane dla 5.03 Gran Turismo...

Odnośnik do komentarza

Siemka all. Mam małe pytanko. Otóż za 3 miechy ojciec obiecał mi psp, zależało by mi na psp 2000, ewentualnie może być 3004 ale z softem 5.03 i nie bardzo wiem gdzie je jeszcze mogę dostać (allegro odpada bo konsolkę ojciec weźmie mi na raty). Wie może ktoś czy jakiś sklep na terenie Gliwic lub Rybnika ma takie konsolki na składzie ????? :confused:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wczoraj zrobiłem sobie update'a do 6.10, co oznacza w przypadku PSP rezygnację z CFW. I wiecie co? Nie zadrżał mi nawet palec :). Gram sobie właśnie w grę z Minis, bawię się SensMe i sprawdzam demo Peace Walkera. Mam kilka gier w posiadaniu, zamierzam sprawić sobie Monster Huntera Freedom Unite (tak, Yano, pomogę im powiększyć już i tak świetną sprzedaż, żeby więcej MH w Europie było :) ) i jest dobrze.

 

Dopadł mnie chyba syndrom pirata, nie chciało mi się grać. Miałem także ochotę na gry z minis i... jest dobrze :). No i wreszcie mogę bez żadnej straty wyłączyć PSP :D.

 

I zawiodłem się na jednym: to wychodzenie do XMB podczas gry ma chyba tylko PSP Go!... a wszystkie PSP oprócz 1000 nie różnią się sprzętowo ;/.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...