Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu nałogowo oglądałem "samurajskie" anime, fajna rzecz.

 

Polecam Detroit Metal City (zarowno mangę jak i anime): http://en.wikipedia.org/wiki/Detroit_Metal_City

 

Negishi Soichi leaves his family's farm in Oita Prefecture for the bright lights of Tokyo. While there he swaps his taste in Swedish pop for the totally out-of-character death metal and takes the role as vocalist in the trio, Detroit Metal City, adopting the name Johannes Krauser II. Through the story, he is placed in countless situations caused by his new alter ego, Krauser and at some point he develops a sort of schizophrenic relationship with Krauser, such as if his temper is pushed he will turn into Krauser, or if he is being pressured to make a decision or fans bother him too much he draws Krauser out to save himself. After the fact, he feels bad about what 'he' did and tends to lock himself in his apartment until he can overcome his regret.
Edytowane przez Powstały Bokser
Odnośnik do komentarza

sie powtórze (temat 'aktualnie oglądam') :

 

- Tengen Toppa Gurren Lagan -za(pipi)iste anime o mechach z przymrużeniem oka, dobrym humorem, przyjemną fabułą z dobrym twistem i za(pipi)istymi bohaterami ;] 27 Epów do wciagnięcia.

 

- Trigun - anime o wielkim kolesiu, w czerwonym płaszczu, który niszczy wszystko czego sie dotknie... przynajmniej tak o Vashu the Stampede mówią plotki - jedna z lepszych anime jakie widziałem - osadzona w świecie klimatem przypominające Wild Arms - dziki zachód i parowe machiny.

Takich gagów jak sa w tym anime nie ma nigdzie, Vashu jest przegenialnym kozakiem, mistrzem rewolwerów i zasadą, że nie mozna zabijać - i nie robi tego. Do ogarnięcia, pierwsze 2-3 eopy wciagaja na całą serie. ;]

 

 

 

BTW - uwielbiam anime które mają góra dwie serie.

Odnośnik do komentarza
sie powtórze (temat 'aktualnie oglądam') :

 

- Tengen Toppa Gurren Lagan -za(pipi)iste anime o mechach z przymrużeniem oka, dobrym humorem, przyjemną fabułą z dobrym twistem i za(pipi)istymi bohaterami ;] 27 Epów do wciagnięcia.

 

- Trigun - anime o wielkim kolesiu, w czerwonym płaszczu, który niszczy wszystko czego sie dotknie... przynajmniej tak o Vashu the Stampede mówią plotki - jedna z lepszych anime jakie widziałem - osadzona w świecie klimatem przypominające Wild Arms - dziki zachód i parowe machiny.

Takich gagów jak sa w tym anime nie ma nigdzie, Vashu jest przegenialnym kozakiem, mistrzem rewolwerów i zasadą, że nie mozna zabijać - i nie robi tego. Do ogarnięcia, pierwsze 2-3 eopy wciagaja na całą serie. ;]

 

 

 

BTW - uwielbiam anime które mają góra dwie serie.

 

to z grupowca M&A (po co on w ogóle jest ? o_O)

Odnośnik do komentarza

Ja ze swojej strony mogę polecić Soul Eater (tak się powinno robić adaptacje mangi, muzyka autora OST do TTGL i Kenshina) oraz Gintamę (mimo iż shonen z WSJ, to absurd, łamanie czwartej ściany i nawiązania do wszelakich innych anime oraz historii Japonii są boskie; dla obczajenia klimatu polecam zacząć od OVA z Jump Festy 05; miewa poważniejsze momenty).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem gdzie się spytać to tutaj napiszę. Jaka jest jakaś taka dupna strona o mandze i anime? Wiem że była jakas ale nie pamietam nazwy i google tez mi nie pomogło. Ze swojej strony polecam spice and wolf. Bardzo klimatyczne anime, a postać horo mnie urzekła. Jak ktoś by chciał odejsc od anime z walkami w kazdym odcinku to polecam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hmm dziś ściagnałem coś dziwnego, nie nastawiając się na to że to może być prawdziwe: Specjalny nowy 33 minutowy Dragon Ball z postaciami z końca serii Z. Czyżby nowy dragon ball sie szykował?

 

Dodam że świetnie narysowany, ze starym, sprawdzonym podkładem muzycznym i wszystkimi postaciami. Tak jakby seria GT w ogóle nie istniała (dzięki Bogu).

 

Fajnie jakby nowa seria zaczeła powstawać. Ostatni Special Epizod wyszedł lata temu więc można snuc pewne domysły.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ufff, właśnie skończyłem trzecią (i ostatnią) serię Mahou Shoujo Lyrical Nanoha :]

Wrażenia ?

 

1sza seria - dobra, przyjemnie się ogląda

2ga seria (A's) - zacytuję z 4chana: PURE AWESOMNESS

3cia seria (Strikers) - ciężko powiedzieć - przez pierwsze 10-15 odcinków tylko kilka dobrych się przewija. Ale potem jest coraz lepiej, i ogląda się naprawdę zaj'ebiście :D

 

Ogólnie, to jak najbardziej polecam. Był to mój pierwszy kontakt z typowym klimatem Magical girls (Moetana pomijam, to była parodia :P), ale wspominam to naprawdę dobrze, i na pewno jeszcze wrócę do tej serii :)

Odnośnik do komentarza

Pumpkin Scissors !

Właśnie skończyłem, i jestem pod ogromnym wrażeniem :D

Nie jestem za dobry w opisywaniu anime, więc po prostu wrzucę reckę z netu.

 

http://www.anime-planet.com/anime/pumpkin-scissors

 

Ogólnie, polecam to każdemu, komu podobało się FMA (bardzo podobny klimat), oraz każdemu fanowi klimatów militarnych (chociaż wojny samej w sobie nie uświadczymy)

Plus

eksperymenty na ludziach, przywodzące na myśl nazistowskie kombinacje z okresu Drugiej wojny, w wyniku czego dostajemy kolesia potrafiącego zsolować czołg

 

 

A jak nie zrobią drugiego sezonu, to mnie szlag trafi, bo zakończenie zostawili chamsko otwarte.

 

Enyłej, warto warto i jeszcze raz warto ;)

Odnośnik do komentarza
Pumpkin Scissors !

 

 

Ogólnie, polecam to każdemu, komu podobało się FMA (bardzo podobny klimat), oraz każdemu fanowi klimatów militarnych (chociaż wojny samej w sobie nie uświadczymy)

Plus

eksperymenty na ludziach, przywodzące na myśl nazistowskie kombinacje z okresu Drugiej wojny, w wyniku czego dostajemy kolesia potrafiącego zsolować czołg

 

 

A jak nie zrobią drugiego sezonu, to mnie szlag trafi, bo zakończenie zostawili chamsko otwarte.

 

Enyłej, warto warto i jeszcze raz warto ;)

 

 

uhuhu, no to ciekawe ciekawe, obadam zapewne.. kiedyś tam :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...