Skocz do zawartości

Telefony


ShtaS

Rekomendowane odpowiedzi

Wkurza mnie, że prawdziwy wybór zaczyna się od 5 cali, a to jest dla mnie za dużo. Miałem chwilę telefon o takiej wielkości i się nie przekonałem.

To musialbys dluzej go potestowac,bo na chwile to kazdy telefon wydaje sie wielki ale po paru dniach mozna sie przyzwyczaic.

 

 

W tym momencie mam 5,2 cale i jest idealnie.

Odnośnik do komentarza

Hehe, ja zaliczałem ewolucję mniej-więcej taką: dumbphone, iPhone 4 (3.5"), SGS3 (4.7"), SGS4 (5"), OnePlus One (5.5"), Nexus 6 (6") - i w sumie do mniejszych nie chcę wracać. U mnie też przy telefonie 5" i zakupie tabletu 8" stwierdziłem, że tablet nie sprawdza się zupełnie w moim przypadku i że wolę większy telefon i to się u mnie sprawdza. Mam nawet iPad Air 2 i go niemal nie używam. Ale oczywiście ok 5" w zależności od wielkości rąk to racjonalna granica pełnej kontroli telefonu jedną ręką. Natomiast Jobs się pomylił (i niektórzy inni również) twierdząc, że ludzie MUSZĄ mieć możliwość obsługi telefonu jedną ręką - jak widać nie muszą i przestało to być kryterium doboru dla wielu ludzi, zaczęło się chyba od Azji gdzie telefony powyżej 5" rok czy dwa lata temu to było ok 30% sprzedaży a u nas poniżej 10%. Teraz trend doszedł do nas ale napędzają go też producenci bo po prostu nic małego i sensownego nie produkują. Nie będę ukrywał, że nie sięgam jedną ręką w każdy zakątek mojego telefonu i... co z tego? Jak muszę to biorę go w 2 ręce a jak czytam to nie potrzebuję klikać w każdy róg. Przeszkadza mi to CZASEM, dosłownie CZASEM. Za to więcej miejsca na ekranie jest po prostu warte tego poświęcenia (dla mnie przynajmniej).

 

Jeśli szukasz czegoś <5" to chyba IP6 czy może zaraz 6S bo wygląda na to, że będzie miał taki sam rozmiar.

Odnośnik do komentarza

 

Wkurza mnie, że prawdziwy wybór zaczyna się od 5 cali, a to jest dla mnie za dużo. Miałem chwilę telefon o takiej wielkości i się nie przekonałem.

To musialbys dluzej go potestowac,bo na chwile to kazdy telefon wydaje sie wielki ale po paru dniach mozna sie przyzwyczaic.

 

 

W tym momencie mam 5,2 cale i jest idealnie.

 

Używałem mniej więcej tydzień, po czym wróciłem na chwilę do Lumii 710 3,7 i przesiadłem się na LG F60 4,5. I teraz to 4,5 to jest maks do wygodnej obsługi jedną ręką. Może telefony będą rosnąć, ale moja dłoń już nie.

 

Dla mnie jest to o tyle denerwujące, że jak zabieram telefon na rower czy na narty, to po to żeby być dostępnym albo by móc zadzwonić gdybym się wywalił i połamał. A nie po to, żeby oglądać filmy w 1080p. Tak samo zawsze jak wychodzę, to przecież 90% czasu telefon trzymam w kieszeni, więc niech lepiej nie zajmuje tam wiele miejsca. Z kolei jadąc w podróż zawsze mam jakąś torbę czy teczkę, gdzie spokojnie zmieści mi się tablet.

 

Dla mnie cały trend jest niezrozumiały. Jasne, niech smartfony robią coraz lepsze zdjęcia, niech obsługują bez zmuły coraz to bardziej zaawansowane aplikacje. Ale podejście wyścigu na ekrany jest dla mnie bezsensowne, czemu ludziom nie zależy na baterii, na wygodzie przy noszeniu telefonu, na wygodzie obsługi? Smartfon o przekątnej 5, 6 cali dalej jest mniej wygodny niż tablet do filmów, grania czy przeglądanie neta, za to zaczyna dużo tracić na polu przenośności.

Odnośnik do komentarza

No to jest twoja opinia. Tak samo się zastanawiałem dlaczego ludzie wolą cieńsze telefony zamiast grubszych z lepszą baterią? Co dziwniejsze - większe telefony im już nie przeszkadzają. Jak widać jakoś sobie ludzie radzą ale pisałem - to chyba też kwestia braku dostępności odpowiednich produktów. Tylko Sony idzie trochę pod prąd i robią dodatkowo wersje Compact które nie są upośledzone jak wersje Mini wielu producentów. A tak to w zasadzie nic innego na rynku nie ma. Moto G 1st gen ma 4.5 ale już każdy następny ma 5". Ten większy rozmiar daje też większe możliwości umieszczenia/rozmieszczenia podzespołów w środku - to też może być czynnik który ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza

Serio ktoś to jeszcze poleca? Polecam. W gumowym etui i folii od nowości (maj 2014), spadał wiele razy, stan idealny. Regularnie zalewany potem i deszczem, po przetarciu szmatką i przedmuchaniu kompresorem jest jak nowy. Tylko Spotify trochę wolno chodzi, a przy odpalonej nawigacji bateria starcza na 2-3 godz.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Ktoś posiada s6 edge? Czy wam też zżera baterię jak szalony?

Ja mam i muszę to niestety potwierdzić. 2600 to za mała bateria do tych bebechow. W nocy potrafi na czuwaniu zjechać 20% przy włączonym WiFi. Za dnia jak coś robię na nim to też bateria topnieje w oczach a oszczędzanie baterii na ON wcale nie pomaga. Stamina w soniaczach lepiej sobie radzi.
Odnośnik do komentarza

Nie kumam tego ciśnięcia na te wysokie rozdziałki. Miałem w rękach Huawei Mate 7 czyli 6 cali i fullhd i naprawdę - starczy. OnePlus i FHD na 5.5 też super. Żałuję, że mój Nexus 6 ma taką rozdziałkę, jakby miał FHD pewnie pół dnia by dłużej trzymał.

Odnośnik do komentarza

Na 5 wystarcza, na 5.5 czy 6 już nieco widać (miałem chwilę Note 2 i trochę było widać). Ale FHD i żre mniej i wygląda ok. Na OnePlus 5-6h miewałem. Zastanawiam się nad ZUK Z1 dla żony - FHD i bateria 4100 - jej w sumie zależy na baterii i aparacie więc może to być dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jak najlepiej reklamować telefon. Jaka gadkę strzelić ? Padł mi Soniacz Xperia Z2 Compact. Wyświetlacz zgasł i nie chce sie rozświetlić. Tak, jakby ktoś go przyciemnił ponad skale - ledwie, ledwie widać. Na dniach byla tez aktualizacja softa, może zgonić na nia ?  Tak miedzy nami to prawdopodobnie woda sie dostała, podczas czytania forumka w wannie. Niby nie powinna, bo wodoszczelny, ale jednak.  

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...