Skocz do zawartości

Telefony


ShtaS

Rekomendowane odpowiedzi

Po Galaxy Nexus za sprawą Lumii 735 wskoczyłem ponownie w świat Windows Phone (poprzednio WP 7,5 i HTC mozart). Jestem bardzo zadowolony, mam w sumie wszystkie aplikacje, z których korzystałem na Androidzie. Sprzęt jest naprawdę solidnie wykonany, do tego 2 dni baterii przy średnim użytkowaniu, spokojnie 1 dzień z hakiem wytrzyma przy ostrym katowaniu. GPS działa fenomenalnie, można offline korzystać z pełnych, darmowych map Here. WP 8.1 posiada też w końcu to, czego nie miał wcześniej: licznik danych, możliwość łatwego przenoszenia danych z telefonu na kartę, świetnie działający GPS, możliwość blokowania przychodzących rozmów i sms-ów. W końcu też użytkownik ma wpływ na dość szczegółowe ustawienia telefonu. Fakt, nie ma natywnej appki na Youtube, ale jest darmowy Metrotube, który obsługuje to, co oryginalny klient i dodatkowo pozwala nam na ściągnięcie danego klipu ta telefon.

 

No i ta płynność działania. Po tygodniu użytkowania bardzo polecam.

 

 

 

inna sprawa, że dostałem go za 30 zł w abonamencie, w dodatku pomarańczowego (co w sumie nie jest takie straszne), sugerowanych 7 stów pewnie bym nie zapłacił  :cebula:

 

 

MICROSOFT ma teraz program casback i zwraca od 50 -200 zl za ich telefony. Kupiłem właśnie Lumie 630 za 459zl i minus 100zl cashback. Daje to mam uber plynny telefon, gdzie w końcu po androbiedzie, wszystko działa. WP jest świetne i bardzo intuicyjne. Polecam

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dobry telefon to taki który pociągnie ten jeden dzień bez NEMOfskich sztuczek ;D

 

Jeśli to prawda to przemysł już dawno wynalazł znacznie lepsze baterie, które pozwalałyby  na użytkowanie telefonów przez wiele dni, problem  w tym że wprowadzenie ich zniszczyło by rynek urządzeń ze starymi bateriami.

Odnośnik do komentarza

W to wątpię. Baterie są podobne w telefonach, laptopach i tabletach w tej chwili i jest to główny hamulec. Nowy Macbook składa się w 70% z baterii. Jeden dzień to teraz dobrze :-P 3 rzeczy które żrą najwiecej: GPS, ekran, lte/3g. Twój stary telefon pewnie działa po 2g, ma bardzo mały i słaby wyświetlacz plus nie ma GPS w ogóle. Tak to teraz działa. Poza tym na starych telefonach raczej dzwoniłeś i czekałeś na telefon, teraz po prostu z niego korzystasz do czytania, netu, gry, poczty. On chodzi cały czas. Zrób tak, nie czytaj, wyłącz 4g/3g, wyłącz GPS i tylko dzwoń. Wtedy 2-3 dni wytrzyma. To my zmieniliśmy sposób używania urządzeń, teraz to all-in-one z funkcją dzwonienia.

 

Napisane z OnePlus One ;-)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Dobry telefon to taki który pociągnie ten jeden dzień bez NEMOfskich sztuczek ;D

 

Jeśli to prawda to przemysł już dawno wynalazł znacznie lepsze baterie, które pozwalałyby  na użytkowanie telefonów przez wiele dni, problem  w tym że wprowadzenie ich zniszczyło by rynek urządzeń ze starymi bateriami.

 

LOL.

Technologie istnieja ale nikt ich nie wprowadza dlatego ze przeskok na nowy typ baterii to dla producentow urzadzen mobilnych milionowe wydatki. Wszyscy wielcy gracze obecnie testuja i czekaja na potencjalnie najlepsze rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza

Hmm, ja się pozbywam S4 w świetnym stanie + bateria 3000 mah zerolemon (oryginalna w komplecie) i karta 32gb. Napisz do mnie jak jesteś zainteresowany - przesiadłem się na OnePlus One. Mój S4 to model i9505 kompatybilny z największą ilością romów (TW, Google Play Edition 4.3, 4.4.4, 5.0), kupa AOSP, dobry i stabilny CM. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No dobra, umowa mi się kończy i przy odnowieniu oferują mi takie telefony:

- Sony Xperia M2

- Samsung Galaxy Ace 4

- HTC Desire D510

- LG Leon

 

Rozumiem, że to totalna budżetówka, ale czy któryś z nich wybija się nad poziom mułu? Nie mam chyba wielkich wymagań: głównie korzystam z przeglądarki/maila/RSSa/YouTube. Aparat zlewam - byłoby miło gdyby grał znośnie (to robiłby za zapasowy odtwarzacz), ale też nie zdziwiłbym się gdyby żaden z nich taki nie był. Jak na razie skłaniam się ku Sony, choć nie za bardzo miałem czas poszukać opinii i wieczorem zrobię jakiś większy risercz. :)

Odnośnik do komentarza

Wszystko z Androidem, więc zaorałbym.

 

Jeśli masz zamiar przeglądać internet to przydałoby Ci się coś z dobrym ekranem (rozdzielczość). Przeglądanie neta na ekranie qHD 540x960 to katorga. Polecam zapoznać się z polskim MyPhone Infinity. Kosztuje ok. 800zł, a ma ekran 720p, niezły aparat i zbiera naprawdę świetne opinie. Wygląda fantastycznie jak na sprzęt w tej cenie.

Odnośnik do komentarza

Mamie padł mikrofon w jakiejś starej ceglanej Nokii (nikt nie wie co to za model, bo pudełko dawno w śmieciach). Na smartfona nie chce się przesiąść, więc próbuję jej znaleźć coś "klasycznego".

Wypadłem zupełnie z obiegu - co jeszcze jest na rynku godnego polecenia ze staroszkolnych komórek? Czarna, w miarę elegancka mała Nokia albo Samsung z klawiaturą.

Odnośnik do komentarza

Właśnie możesz rozważyć modele z klawiaturą. Mama też nie chce smartfona, ale od 2012 używa Ashy 302 z pełną klawiaturą i jest bardzo zadowolona, bo pisze całkiem sporo smsów. Oczywiście ten model już wypadł z obiegu, ale jest teraz jakaś Asha 210 - nic o niej nie wiem i nie mówię, że to dobry wybór, ale może warto rozważyć.

Odnośnik do komentarza

 

Jeszcze jedno - HTC Desire 620? Być może dałoby się wziąć (kwestia ile będą za niego chcieli). Tu jestem trochę niepewny, bo z jednej strony znajomy mówi że dobre rzeczy o nim słyszał, a z drugiej dwóch innych stwierdziło bez poddawania żadnych szczegółów że HTC "unikać jak ognia" (z czego jeden jest serwisantem, więc może ma jakieś nieprzyjemne wspomnienia związane z naprawą lub ilością ich telefonów przychodzących do niego?).

Odnośnik do komentarza

Mamie padł mikrofon w jakiejś starej ceglanej Nokii (nikt nie wie co to za model, bo pudełko dawno w śmieciach). Na smartfona nie chce się przesiąść, więc próbuję jej znaleźć coś "klasycznego".

 

Wypadłem zupełnie z obiegu - co jeszcze jest na rynku godnego polecenia ze staroszkolnych komórek? Czarna, w miarę elegancka mała Nokia albo Samsung z klawiaturą.

 

 

Nokia 515 , Samsung S5610 ... czy jakoś tak Nokie poleciłbym dla mamy , świetnie wykonana. Biała ładnie sie u kobiet prezentuje a to przeciez klasyczny tel. Nie bierz żadnej Asha bo to żal.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...