Skocz do zawartości

Telefony


ShtaS

Rekomendowane odpowiedzi

HTC M8 jest raczej dobrze oceniany poza aparatem i ramką. Na M9 nie czekaj, już wiadomo że nagrzewa się do prawie 55 stopni więc Samsung nie oszukiwał jak stwierdził że nie wsadzi do S6 Snapdragona 810 bo się przegrzewa. Jest jeszcze OnePlus One ale zaraz zdrożeje przez spadające euro :-(

 

Lol, serio HTC się nie nauczyło po One X i Tegrze 3? Miałem kiedyś i przy niektórych grach telefon prawie parzył w ręku :)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Nauczyło się, mój m8 prawie wcale się nie grzeje, m7 dziewczyny rownież. Z tym grzaniem m9 bym poczekał do premiery, ten obrazek na necie to może być marketing konkurencji wypuszczony anonimowo w sieć. HTC ma najlepiej dopracowane słuchawki na androidzie i żaden alpha tego nie zmieni - to tylko kopiowanie w stylu samsunga. Polecam zobaczyć speedtest M8 vs IP 6 vs S5, ten ostatni jest jakieś dwie generacje do tyłu.

Edytowane przez Smiti
Odnośnik do komentarza

Wiesz co, te testy są syntetyczne. Prawdę mówiąc na mojego s4 i ludzie na m7 nie mają co narzekać. Gry chodzą, wszystko chodzi. Dla mnie jedyne co się zmieniło to zużycie energii przez co Snap 801<600. Gdyby nie to to bym nie zmieniał. A Snapa brałem bo mają dobre sterowniki i jest kupa dobrze działających romów aosp. Przy innych chipach jest z tym często gorzej.

 

Startowałem rano ale resetowania koma raz bo xposed instalowałem. Mama łącznie ze 4.5h sot a jeszcze 30% więc jestem zadowolony. A grzanie się może być, nie mówię że tak jest ale już Snap 600 grzał się ostro czasem więc jestem w stanie uwierzyć. Ale masz rację, trzeba poczekać do ostatecznych testów. A czy m8 i s5 nie mają prawie tego samego w środku?

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, nie twierdzę, że to wina sprzętu tylko wina ogólnie samsunga. Wiesz tutaj chodzi o to, że pewnie 98% osób używających smartfony nie bawi się w żadne zmiany softu czy wrzucanie GPE na swoje słuchawki. Prawda jest taka, że za taką samą cenę samsung w poprzedniej generacji flagowców proponował plastikowego i mulącego S5 a HTC  aluminiowego i szybko działającego M8 ( po wyjęciu z pudełka, pomijam mody ).  Jak widać teraz już samsung nauczył się i wyda aluminiowego s6, mam nadzieję, że nie będzie przymulać bo jestem nim zainteresowany (wreszcie dobra jakość wykonania ufff).

No i na koniec dodam jeszcze, że samsung miał ogromną przewagę nad innymi dzięki wyrobionej marce - większość znajomych kupiła flagowca samsunga. Ta sama większość po zabawie M8 czy nawet M7 zaczęła przeklinać swoje zabawki za 2k, bo wyglądały i chodziły jak by je kupili na odpuście. Samsung przez takie zagrywki stracił bezpowrotnie część swoich potencjalnych klientów.

Odnośnik do komentarza

Skoro ich sprzęt schodzi jak świeże bułeczki to sztucznie windują ceny w górę. To samo tyczy się ich największego konkurenta, czyli Apple. Całe szczęście obydwa koncerny mają ogromną konkurencję co przekłada się na to, że topowe smartfony można kupić od 1200-1400zł.

Odnośnik do komentarza

I nikt jej nie chce kupować. Miałem kiedyś lumie - 3 dni i myślałem, że ją rozdeptam bo nie było apki YT ani żadnej klawiatury oprócz systemowej (nie wiem jak teraz} toż to podstawy są, co dopiero jak bym chciał coś bardziej skomplikowanego pobrać. Sprzedałem szybciej niż kupiłem.

Niestety ale dużo recenzentów powiedziało o tej L930, że fajna ale ne za takie pieniądze. O Iphonie mało kto tak mówi.

Odnośnik do komentarza

Tu dochodzimy do innego tematu: osobistych preferencji. Zwłaszcza, że lwia część recek opisuje 930 jako genialny sprzęt.

 

Na mojej Lumii, którą kupiłem za ok. 600zł mam świetną przeglądarkę, pakiet przydatnych aplikacji i na prawdę intuicyjny interface. Mogę narzekać na aparat. Nie widzę powodu dla którego miałbym przeskoczyć na świetnego iPhone'a, skoro 930 zapewni mi wszystko czego potrzebuję, a nowy kosztuje teraz lekko ponad 1200zł.

Odnośnik do komentarza

Jak się trochę człowiek pobawi to dla mnie ceny Apple ciężko wytłumaczyć. Szczerze, wiem, że zabrzmi jak obrona ale to OSOBISTE PREFERENCJE - jak plastik jest ok to... jest to dla mnie ok. Miałem IP4, mam w pracy styczność z IP 5, 5s, 6 i jak się rozpadnie to się rozpadnie. Walniesz o ziemię to się stłucze i tyle. Ja więc i tak noszę telefony w Etui i w sumie to na tą piękną obudowę patrzę przez pryzmat obudowy więc dla mnie jest to w sumie dodatek. 2 lata mam S4 i nic złego się z nim nie stało. Oczywiście jest plastikowy tylko co z tego? Wymieniłem baterię na większą i długo było ok, zapragnąłem zmiany i kupiłem OnePlus One i w sumie widzę, że TOPOWI producenci są lepsi czy to Samsung czy LG czy SONY czy Apple. Ich produkty nie mają takich rzeczy jak jakieś dziwne zachowania dotyku czy żółta poświata na pół centymetra na dole ekranu. Oczywiście przygotowałem się na to ale też chcę zaznaczyć że to nie plastik jest problemem ale ogólne podejście i budowanie telefonów porządnie. 

 

Tak jak porównuję to AMOLED to jednak świetny ekran dla mnie, tej czerni nic nie przebije po prostu :-)

 

A jeszcze wracając do Samsunga to zgadzam się że jest zamulony. Ale też nie jakoś ultra, czuć ale da się z tym żyć. Ale jak ktoś umie zmieniać romy to Samsung u inni topowi producenci mają zaletę w postaci OGROMNEJ sceny. Sony ma fajny program AOSP ale wymaga to otwierania bootloadera co z kolei może się skończyć usunięciem klucz DRM itp. Mi się w to nie chciało bawić np. 

 

Natomiast zgadzam się że za ok 1500 da się teraz kupić telefony które spokojnie starczą w zasadzie do WSZYSTKIEGO, poważnie. Galaxy Alpha jest przyjemny jak ktoś lubi aluminium, jest M8 który spada z ceną, Nexus, Opo to podobna cena, S5 spadło sporo (za 1500-1600 można urwać). Tak samo można poszukać IP5 czy 5S, pewnie w podobnej kwocie się można zamknąć. Nie kumam wydawania 2600-3000 za naprawdę niewielkie zmiany. Vide Z3 vs. Z2 - prawie NIC się nie zmienia i cena o prawie 1000 wyższa. Nie są to usprawiedliwione podwyżki jak dla mnie.

 

Mi się z kolei nie podoba to, że Samsung zabrał SD. Rozumiem że to staroć ale na zdjęcia wystarczy. LG, SONY, HTC albo mieli SD od początku albo go dodali. Koszt żadej, obudowa też nie problem patrz SONY czy HTC. Opo przy zmianie z 16gb na 64gb bierze więcej tylko 50usd/50eur. A Samsung czy Apple traktuje te braki SD i większe pamięci jako dodatkowy element powiększający marżę. No i jeśli za Apple nie chcę dawać 2600 to TYM BARDZIEJ nie dam tyle za telefon innego producenta. Zastanawiam się tylko jak rynek to zweryfikuje. Na razie mieli spadki, pytanie czy to o to chodziło ludziom i czy tych S6 sprzeda się więcej. Wydaje mi się, że nie, szczególnie za tą cenę. Jeśli cenowo to jest teraz prawie Apple to chyba ludzie wybiorą Apple.

Odnośnik do komentarza

Po Galaxy Nexus za sprawą Lumii 735 wskoczyłem ponownie w świat Windows Phone (poprzednio WP 7,5 i HTC mozart). Jestem bardzo zadowolony, mam w sumie wszystkie aplikacje, z których korzystałem na Androidzie. Sprzęt jest naprawdę solidnie wykonany, do tego 2 dni baterii przy średnim użytkowaniu, spokojnie 1 dzień z hakiem wytrzyma przy ostrym katowaniu. GPS działa fenomenalnie, można offline korzystać z pełnych, darmowych map Here. WP 8.1 posiada też w końcu to, czego nie miał wcześniej: licznik danych, możliwość łatwego przenoszenia danych z telefonu na kartę, świetnie działający GPS, możliwość blokowania przychodzących rozmów i sms-ów. W końcu też użytkownik ma wpływ na dość szczegółowe ustawienia telefonu. Fakt, nie ma natywnej appki na Youtube, ale jest darmowy Metrotube, który obsługuje to, co oryginalny klient i dodatkowo pozwala nam na ściągnięcie danego klipu ta telefon.

 

No i ta płynność działania. Po tygodniu użytkowania bardzo polecam.

 

 

 

inna sprawa, że dostałem go za 30 zł w abonamencie, w dodatku pomarańczowego (co w sumie nie jest takie straszne), sugerowanych 7 stów pewnie bym nie zapłacił  :cebula:

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.