Skocz do zawartości

Telefony


ShtaS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Oran

W sumie nie chce już smartfona :P Chciałbym andka tego nowego, a tak to wale to :P

 

Na tej nokii ofkors nie ma symbiana, nie chce nawet tego syfu, fajny był za czasów "świetności" 6680, hehe.

 

Tylko chodzi mi czy się nie psują te c2-02, prosty i tani telefon więc mógłby teoretycznie się sypać, a z tego co czytam to ponoć się nie psuje, ale nie wiem ile on na rynku w ogole jest :P

 

Poza tym, co do szajsunga - on fajnie na tym 2.2 (samdroid) śmigał mi, tylko miałem zj.ebany wyświetlacz, więc sprzedałem. Ale naprawdę z tych słabych telefonów jakie miałem w ręku to debeściak.

 

Ja nie potrzebuje gierek żadnych na telefonie, ani nic z tych rzeczy, w sumie najbardziej to mi by się przydało blackberry, ale... Nie stać mnie, pobawie się tą nokią najwyżej pogonie i kupie coś innego, tylko właśnie nie wiem co :)

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ostatnio zastanawiam się sam nad kupnem czegoś - o zgrozo - do robienia zdjęć i "wideofilmowania" w rozsądnej jakości (jednak posiadanie dzieci do czegoś zobowiązuje), miałem Galaxy S, ale poszło na IPada (też dzieci najwięcej korzystają). Trafiłem na Galaxy Wave S8500 (Bada OS, nie jest źle) i okazuje się, że telefon ten spełnia wszystkie moje wymogi, co więcej, praca na baterii to 3-4 dni przy umiarkowanym użytkowaniu. Parametry? Właściwie to samo to Galaxy S, pamięć wbudowana 2GB (od czego są w końcu karty), procek: 1GHz Hummingbird, ekran S-AMOLED. Można wyrwać za ~550 zł. Recenzje mówią za siebie, jak dla mnie bomba.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Oglądałem dzisiaj w sklepie Lumię 800 i bardzo mi się spodobała. Naprawdę ładny design, materiały i ogólny feeling. Przy tym przeglądarka działa szybciutko, a WP Mango rzeczywiście sprawia wrażenie niezłego systemu. Tylko cena wysoka. Z kolei Lumia 710 nie wygląda aż tak efektownie, ma mniej pamięci, gorszy aparat i wyświetlacz, ale identyczny system operacyjny i podobno takie same wnętrzności. Czyli na co dzień w zasadzie to samo i 1000 zł taniej.

Jak myślicie, jak zmieniać się będzie cena 710, teraz oficjalnie kosztuje 1400-1500, spadnie niebawem do nieco ponad 1000 na allegro za nówki? Ewentualnie są jakieś porównywalne telefony z tym samym systemem operacyjnym i w podobnej klasie cenowej co 710?

Odnośnik do komentarza

Ogólnie Lumie są super telefonami z WP7, ale powtórzę już to, co kiedyś mówiłem - te system to totalna porażka IMO, która nie zasługuje nawet na miano systemu smartfonowego. Telefonom z WP7 bliżej do ficzerfonów niż smartfonów, nic nie można zmienić, ustawić. Nie mówię już o modyfikacjach 4fun, ale poczytajcie sobie to:

 

http://bezprzyciskow.pl/7-x-7-powodow-by-nie-kochac-windows-phone-7

 

Tragedia. iOS jest lata świetlne przez WP7 jeśli chodzi o konfigurowalność i możliwości.

Odnośnik do komentarza

ja mialem podobny dylemat zdecydowalem sie jednak na samsung galaxy s2, nokia lumia 800 jest swietna tylko wlasnie system jeszcze malo rozwiniety, trzeba czekac az wypuszcza windows 8( apollo) i zobaczyc jak sie sytuacja wyklaruje,

 

mialem duze obawy odnosnie androida, a na chwile obecna jestem mega zadowolny!

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście zaczne chyba wyznawać Androida, nie wiem jak w porównaniu z Apple bo iOS nie bawiłem się od czasów któregoś iphona touch ale to co można robić na androidzie, wow. Już sama integracja z facebookiem i sposób w jaki łączą się kontakty w telefonie, możliwość udostępniania wszystkiego, zawsze, na wszystko, dropbox czy sugarsymc, prędkość youtuba, map i wszystkiego innego, plynna emulacja wszystkiego co do grania, google googles, any.do, milion innych po prostu brak mi słów jakie to wszystko jest za(pipi)iste.

 

Tylko niech się gry rozkręcą.

Edytowane przez Mikes
Odnośnik do komentarza

Ja osobiście zaczne chyba wyznawać Androida, nie wiem jak w porównaniu z Apple bo iOS nie bawiłem się od czasów któregoś iphona touch ale to co można robić na androidzie, wow. Już sama integracja z facebookiem i sposób w jaki łączą się kontakty w telefonie, możliwość udostępniania wszystkiego, zawsze, na wszystko, dropbox czy sugarsymc, prędkość youtuba, map i wszystkiego innego, plynna emulacja wszystkiego co do grania, google googles, any.do, milion innych po prostu brak mi słów jakie to wszystko jest za(pipi)iste.

 

Tylko niech się gry rozkręcą.

 

Dokładnie - nie jest już tak źle, bo sporo dobrych gierek można już mieć na Androidzie (Asphalt 6, Real Racing 2, World of Goo, Cut the Rope, Modern Combat 2 i 3 itd.), ale do iOS absolutnie nie ma startu. Co do emulacji - bajka. Normalnie, za darmo i legalnie, bez rootowania i niczego takiego można mieć w 3 minuty emulatory GBC, GBA, SNESa i innych Genesis, które na dodatek działają świetnie nawet na takich Xperiach X8 (nie mówiąc już o HD2 czy SGS II). Ostatnio zrobiłem jb mojego iPoda Touch 4G i byłem srodze zawiedziony emulatorem GBA, który po prostu nie wyrabiał. Na Androidzie nie dość, że śmiga pięknie, to jeszcze ma dużo, dużo więcej opcji konfiguracyjnych (i nie trzeba do tego robić jb czy roota). Dość powiedzieć, że ostatnio nie istnieją dla mnie natywne gry, tylko bez przerwy napierdalama w Pokemony :D.

 

Androidowi po prostu brakuje tego cool factor - używając iOS można się zakochać w 30 sekund - wszystko wygląda tak obłędnie... dobrze. Android najpiękniejszy nie jest, ale pozwala praktycznie na wszystko, co sobie wymyślić. Mając iPhone'a byłbym zachwycony interfejsem i grami, ale w(pipi)iałbym się każdego dnia praktycznie.

Odnośnik do komentarza

Ale ICS wygląda już naprawdę ładnie, jestem ciekaw jak będi zie wyglądał ten Soniakowy.

 

Też na(pipi)iam w Pokemony XD

 

Mi najbardziej z iPhone'a szkoda gier i programów muzycznych, android ma z(pipi)ane audio latency przez co nie da się zrobić ich zbyt dobrze, na iPhonie takie programy to konik...

 

trzeba załozyć temat o aplikacjach bo market to (pipi)oza, brb

Odnośnik do komentarza

wedlug mnie to smartfony kiepsko spisuja sie do gier akcji itp, obojetne czy to iOS, android czy wp7, sterowanie kulawe, zaslania sie palcami ekran ;) jedynie to spisuje sie w grach karcianych, logicznych, jednopalcowych ;) i turn based rpg, strategy tylko ze tego jak na lekarstwo na androidze. z drugiej strony od momentu zainstalowania free heroes2 nic innego nie uruchamiam.

 

co prawda taki dead space wyglada rewelacyjnie ale jednak sterowanie mnie odpycha i przez to nie moge przekonac sie do GTA III majac w pamieci chinatown wars na ios

 

szkoda ze nie ma jakiejs wersji samsung galaxy s2 na wzor xperia play heh

Odnośnik do komentarza

No dokładnie - i tak sterowanie dotykiem jest zje,bane, ale co z tego? W kieszeni noszę Pokemony Emerald i Fire Red, działające na 100% prędkości z dźwiękiem bez zająknięcia. Już to jest dosyć ultra sprawa. No i tak naprawdę, to mało RPGów i spokojnych gier na GBA było? Rzeczywiście, próbowałem grać w Mario i wychodziło mi to naprawdę średnio, ale mija własnie 50h grania w Poki na moim telefonie i nie narzekałbym za wiele :).

 

Nawet próbowałem coś kombinować z dokupieniem sobie takiego dołączanego pada, ale tak naprawdę dopóki smartfon fabrycznie niczego takiego nie posiada (jak Xperia Play) to można sobie odpuścić kombinowanie, bo transmisja danych przez bt zżera energie, pewnie są lagi i jeszcze problemy z konfiguracją (nie wspominając o chorej cenie ok. 260 zł).

 

W ogóle podziwiam tych, co namiętnie pykają na iPhonie - próbowałem grać w Pocket RPG, przez dwa kciuki na ekranie zasłaniają praktycznie 1/3 tak małego ekranu O_o. Da się grać, bo czułość i dokładność dotyku jest świetna, ale na dłuższą metę nie odnajduję w tym jakieś dużej przyjemności. Co innego gry, w których dotyk jest naturalną formą interakcji (jak Cut the Rope czy Angry Birds), a co innego gry z wyświetlanymi touchpadami i przyciskami.

Tutaj też jest fajnie z SGS2, bo dzięki temu, że na fullscreenie po bokach są jeszcze czarne pasy, to tam wyświetla się połowa d-pada i jeden z dwóch przycisków, więc naprawdę mało ekranu sobie zasłaniamy (i tak samo będzie na wielu telefonach z Androidem dzięki proporcjom, jakie daje rozdzielczość 480x800).

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jak zabezpieczacie telefony? Plastikowe lub silikonowe futerały nakładane na telefon, czy oddzielne etui? Oddzielne etui lepiej chroni telefon kiedy z niego nie korzystamy, ale niewygodnie do niego pakować telefon. Poza tym telefon spaść może też podczas korzystania. Z drugiej strony zachowujemy "oryginalny" wygląd.

A nakładka z kolei nie jest tak estetyczna, w plecaku nie zabezpiecza ekranu, ale za to jest wygodniej i telefon jak nam się wymsknie z ręki jest chroniony.

Sam się waham w sumie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

ktos mi podpowie jak zainstalowac Arc S na windowsie 7 64bitowym ? bo w ogole nie wykrywa mi telefonu, nawet jak zainstaluje PC Companion.

 

Edit: W ustawieniach podlaczania urzadzenia na telefonie nalezy dac, by widzial jako pamiec masowa.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.