Skocz do zawartości

Telefony


ShtaS

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Biegałem sobie dzisiaj w deszczu i kieszeń trochę przemokła w środku był galaxy s3. Z tyłu mam pokrowiec, więc nic się nie stało, z przodu ekran pokryty bardzo delikatną wilgocią, może jakaś kropelka dostała się do głośnika ale wszystko działa jak powinno. Czy mam się jednak martwić lub coś robić? Teoretycznie nic złego nie powinno się z nim stać bo ta ilość wody była minimalna, nawet nie było widać dużych kropel.

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Najsłabszy z najsłabszych, szybkie odparowanie wody powoduje osadzenie się minerałów na płycie głównej telefonu, które jak wiadomo zawiera co może prowadzić do zawarcia. Najlepszym sposobem jest wyjęcie bateri, rozkręcenie telefonu i wrzucenie do ryżu na ok dwa trzy dni, który wchłonie wodę. Jeśli nie masz wkrętaków po prostu wrzucić w całości, to co da radę się odsączy.

Edytowane przez gamerTHC
Odnośnik do komentarza

Prawdę mówiąc jakiekolwiek suszenie jest złe. Jeśli zacznie się proces korozyjny to tak naprawdę jedynie kompleksowe wyczyszczenie może coś zaradzić, żeby nie postępował. To, że zaraz po wyschnięciu telefon działa nie oznacza, że korozja się nie zaczęła bo ten proces nie jest taki szybki. Generalnie dobrze jest oddać taki telefon gdzieś do serwisu który WIE co robić, oni rozkręcają taki telefon i czyszczą płytę specjalnymi mieszankami alkoholi a potem zabezpieczają jakimiś dziwadłami żeby ew. korozję zatrzymać.

 

Z ciekawostek powiem wam, że jedna za najgorszych rzeczy to zalanie czerwonym winem. Jest tak żrące, że jeśli pozostanie na dłużej na płycie, potrafi wyżreć plastik czy nawet punkty lutownicze. W takim przypadki najlepiej dostarczyć sprzęt do czyszczenia NAJSZYBCIEJ, czekanie a tym bardziej suszenie tylko pogarsza sprawę. Mówię na przykładzie laptopów ale myślę że dotyczy to dowolnej elektroniki.

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio tzn z jakieś pół roku temu ryżem uratowałem Galaxy Ace po dość solidnej kompieli w wodzie. Fakt że ryż pod ręką, torxy też i reakcja natychmiastowa. Przeleżał tak dwa dni w całkowitej rozsypce w całej misce ryżu i działa do tej pory. Ryż jest o tyle dobry że wchłania cała wodę z minimalnym parowaniem jej a co to zdąży odparować wchłoną ziarenka z racji higroskopijności i tak w kółko. Należy tylko pamiętać o mieszaniu co jakiś czas "zupy". :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...