Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Leżały. Dwa ostatnie lata Ikera w Realu to było zazwyczaj drżenie ze strachu o to czy ten zdoła w końcu wybić piłkę z rożnego lub przy dowolnym dośrodkowaniu, czy jednak znowu się z nią minie w powietrzu. Navas też bez skazy nie jest, jego babole albo kosztowały szansę na Puchar Króla, jak w meczu z Sevilla ponad rok temu, albo mogły kosztować LM jak z Juventusem w tym roku w rewanżu na Bernabeu. 

 

Tak jak napisał Wełna, Perez żydzi hajs na nowych grajków z przodu. Jak przy swojej pierwszej kadencji ściągał same gwiazdy, tak teraz idzie w drugą stronę i ściąga samych młodzików, którzy może kiedyś zabłysną. Mało równowagi w tym postępowaniu.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

No dobra ale mówimy o ostatnich kilku latach a nie cofaniu się do ery raula czy innego butrageno. Moim zdaniem kupno Curtoisa to jeden z najgłupszych ruchów transferowych ostatnich lat. Prawie jak kupienie Dembele za ponad 100 baniek 

Odnośnik do komentarza

No a ktoś się cofa do czasów Raula czy Butrageno? Ja mówię, że w ostatnich latach obsada bramki w Realu to nie było nic pewnego i pomimo, że Navas miał kozackie interwencje, to też miał sporo baboli. Ja do Thibaut nic nie mam, daje większą pewność na bramce niż Keylor, a to że trafił na okres ostrej s(pipi)iny w klubie, szczególnie w postawie formacji obronnej, no to cóż ma pecha :reggie:

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Kupno takiego Bramkarza jak Curtois , za cene jaka zaplacili, w wieku w jakim on jest to bardzo dobry ruch transferowy. A ze przy okazji s(pipi)il wzmocnienia przez ostatnie 3 sezony , szukajac nowego Neymara w Brazylii i nie inwestujac w sklad to inna sprawa. Przykryte to zostalo przez sukcesy w LM, niestety Lucas Vasces , czy to jak prezentuje sie Bale, czy Benzema to jest ogromny problem. Zreszta Luka i Toni tez oposcili sie w tym sezonie. 

 

Lewandowskiego trzeba bylo kupic 2 sezony temu, trzeba bylo jedna moze bardziej naciskac na Mbappe. Łatwo sie mowi po fakcie , ale prawda jest,ze ten real od 2ch lat gra słabo ale potrafil sie spiac na LM. (I przy okazji mial duzo szczescia , Finaly z Atletico, półfinal Z Bayernem , czy Juve)

Odnośnik do komentarza

To odwazne pisac ze zespol zdobywajacy 3 razy z rzedu LM zapisujac sie w historii i zdobywajacy dwa lata temu mistrzostwo hiszpanii gra w ostatnich latach slabo. Nie, nie gral slabo, mial kryzyse, chwile slabosci ale w wiekszosci wypadkow gral naprawde dobrze czasami swietnie. I nie zajmowal 6 miejsca po 13 kolejkach PD tylko walczyl zawsze o mistrzostwo kraju. O bilansie bramkowym 20-19 nie wspominajac bo to zenada jesli chodzi o real ktory na koniec sezonu miewal grubo +50 jesli chodzi o bilans. Slabe transfery w ostatnich latach? Byl Ronaldo, po co kupowac Lewego? Na lawke? Watpie. Perez zje,bal tylko i wylacznie ostatnie okienka. Hazard czy Mbappe to byl mus zeby po mistrzostwach kupic jednego plus jakis srodkowy typowa 9. 

A moze chodzi o to ze w zespole nie ma lidera? Nie ma komu krzyknac, pchnac druzyny. Moze w tym rzecz. Ale kto mialby nim byc? Benzema? :yao:

Odnośnik do komentarza

Real w zeszłym sezonie skończył prawie 20 punktów za Barceloną, zdobył najmniej punktów od 10 lat i spędził całą środkową część sezonu na czwartym miejscu w tabeli.

 

 

 

Mniejsza o stare tematy. Tomasz Vaclik wyrasta na jednego z najbardziej cenionych bramkarzy La Liga. Czech nie zwracał jakoś mojej uwagi i nie spodziewałem się jakiegoś upgrade'u względem Rico, ale takie mecze jak dzisiaj windują jego pozycję bardzo wysoko coraz szybciej. Na powtórkach najwięcej powtarza się jego wyciągnięcie w doliczonym czasie, ale była to tylko jedna kolejna z wielu obron w kolejnych kluczowych momentach. Przy dużym udziale Czecha, Sevilla znów wygrała (jako jedyna w tej kolejce z czołowej szóstki) i powraca na fotel lidera.

 

Jeden z bardziej zaskakujących herosów początku sezonu, w lidze, w której Messi i Suarez są w rankingu strzelców za Cristhianem Stuanim.

 

 

 

Barcelona powinna prowadzić w tej lidze, przy takich rywalach. Ale takie mecze jak z Betisem potrafią przegrać tytuły najlepszym drużynom. Męki na stadionie Atletico czy Eibaru to jeszcze dla mnie normalna rzecz, jest antyfutbol, jest ciężko, jeszcze oni ci coś wbiją ze stałego fragmentu, życie. Ale tracenie 4 goli z Betisem to jest to, czego teoretycznie lepsza drużyna powinna umieć uniknąć, zawsze. W tym momencie, Barcelona traci prawie półtora gola na mecz - jak na nich to jest ogromnie dużo; dla kontekstu, przez ostatnie 10 lat tylko raz Barca traciła w sezonie choćby jednego gola na mecz, a półtora to w ogóle rzadko w historii im się zdarzało.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
W dniu 1.12.2018 o 22:33, MYSZa7 napisał:

Czibo dzisiaj na przekór hejterom dwie sytuacje sam na sam wybronione i czyste konto zachowane :xboss:

Mysza to nie tak, że ja go uważam za słabego bramkarza, po prostu absurdalna sytuacja kiedy odchodzi Ronaldo a na jego miejsce wbija Czibo, Viniczjusz i Mariano :pawel: jeszcze do tego styl Kurtuła jak (pipi)ł z Londynu był żenujący.

Odnośnik do komentarza

Jeden z najbardziej przedramatyzowanych postów użytkownika Ludwes, jakie widziałem. Hej, Barcelona nie straciła gola w meczu. Zero straconych goli przez 90 minut. Kiedy to się ostatnio zdarzyło? W sierpniu. 

 

 

Navas coś tam gada że mu źle, ale drama jest niewielka. Media hiszpańskie raczej spodziewają się, że odejdzie najwcześniej latem 2019. To jedno być niezadowolonym, a drugie znaleźć faktycznie klub. Navas ma 31 lat, zarabia podobno 4 mln euro rocznie na rąsię, a za bycie grzecznym powinien nawet dostać od Florentino lekką podwyżkę i przedłużenie. To ogranicza do bardzo niewielu liczbę klubów, które mogłyby być nim zainteresowane. Ponadto trener pewnie się za jakiś czas zmieni (inbefore Solari okazuje się drugim Zidane'em, wygrywa wszystko itd.).

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Messi z tego miejsca to jest jak karny. Ten drugi z nie tak oczywistej dla niego pozycji mnie bardziej rozwalił.

 

Messi w ostatnich 4 latach zdobył 19 goli z rzutów wolnych. Żaden klub (cały klub) w dużych ligach nie strzelił tyle w tym czasie.

 

 

Tymczasem najlepszy piłkarz świata, Luka Modrić, dzisiaj poprowadził Real do triumfu na terenie Hueski, 20. zespołu w tabeli. W drugiej połowie Królewscy głównie się desperacko bronili, potrzeba było bardzo dużo Kurtuazji, ale udało się wyciągnąć 1-0 i wyprzedzić Alaves w walce o czwarte miejsce. Dobre losowanie na Mundialu, bycie 11. najlepszym piłkarzem ekipy wygrywającej Ligę Mistrzów,  teraz trofeum Huesca Cup, komplet najbardziej wymagających dowodow piłkarskiej wielkości... A Messi co osiągnął w życiu?

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No wiadomo ze wszystko co osiagnal Ronaldo czy Modric z reprezentacja bylo zbiegiem okolicznosci, fartem, udanym losowaniem. Tylko to co zrobil Messi to wola walki , ciezka praca i talent! 

Podsumujmy.

Fartowne 3 razy z rzedu ligi mistrzow

Przeslizgniecie sie i wygranie mistrzostw europy

Udane losowanie sprzyjajace dojsciu do finalu mistrzostw swiata

 

Mistrzowskie 16 goli w rzutow wolnych w ciagu 4 lat :banderas:

 

Te pieczenie o to ze messi nie dostal zp chyba nigdy nie bylo tak zabawne jak teraz.

Szkoda ze jak trwaly mistrzostwa a w decydujacych momentach typu rzut karny albo kompromitacja z chorwacja nikt nie wspominal nawet slowem ze w tym roku tylko i wylacznie messiemu nalezy sie zlota pilka. No ale mozna byc idiota i pisac sarkazmy o wygrywaniu z huesca. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, kanabis napisał:

Te pieczenie o to ze messi nie dostal zp chyba nigdy nie bylo tak zabawne jak teraz.

Ja nawet nic o tym nie powiedziałem xD A ty jeszcze Modrića dorzucasz, który podobnie jak Messi maksymalnie co osiągnął z reprezentacją to finał MŚ, gdzie tu sens? 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, kanabis napisał:

No a ja sie odnosilem o postu ogora nie twojego wiec gdzie tu sens?

No a ja się odniosłem do twojego postu o reprezentacji w której Messi osiągnął dokładnie tyle samo co Modrić i więcej niż Cristiano jeśli chodzi o MŚ. 

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, _Be_ napisał:

No a ja się odniosłem do twojego postu o reprezentacji w której Messi osiągnął dokładnie tyle samo co Modrić i więcej niż Cristiano jeśli chodzi o MŚ. 

Ronaldo poprowadzil swoj zespol do wygrania w mistrzostwach europy , z tego co wiem messi nigdy nie wygral duzo mniej prestizowego copa america. Messi nigdy nie wygral nic z reprezentacja, Cr7 owszem wiec o co ci chodzi? 

Jaki fanboy Messiego xD

Poza tym moj post byl skierowany do glupawego pisania ogora o Modricu najlepszym pilkarzu swiata i huesca cup ale jak zawsze ty musisz wpasc i zaczac swoje madrosci i lapanie za slowka xS

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...