Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Derby Europy bez kareła, teraz to już sam nie wiem jak to się skończy. Szczerze to nie widziałem żadnego meczu białych w tym sezonie, ale wystarczy mi już oglądania zachowawczego futbolu w wykonaniu Barcy. Ktoś coś? Brak gościa, który potrafi wykończyć akcję czy ogólny paraliż? 

 

Dla odmiany obejrzałem wczoraj drugą połowę Villarreal-Atletico i co tam za akcje szły, to głowa mała. To tempo, ta technika i polot... No ale chyba wszystkim brakuje jakiegoś Krystyny czy kareła, bo bramek jak na lekarstwo. 

 

Odnośnik do komentarza

O co chodzi Valverde z Malcomem i Vidalem (no okej, pewnie o te emotikony, ale to byla odpowiedz na mala ilosc gry), ze niemal wcale nie graja, to nie mam pojecia. Alena tez mial byc zawodnikiem pierwszej druzyny zaraz po tym, jak wyleczy kontuzje, a zdazyl juz zagrac kilka meczow w Barcelonie B, a nawet na jeden mecz nie dostal powolania (zaraz dostanie na mecz Copa del Rey, hehe). Decyzje tego trenera sa niekiedy mocno niezrozumiale. Wczoraj znowu zdjal Arthura, a do konca gral Rakitic, ktory, niespodzianka, znowu byl beznadziejny (chuy mnie obchodzi jego gol). Oczywiscie zamiast Vidala (tego ziomka, ktory gral pierwsze skrzypce w Juventusie i Bayernie) wpuscil Roberto, ktory do pomocy sie nie nadaje. 

 

Dembele wczoraj mial calkiem niezle wejscie (zaliczyl kilka dobrych podan), ale im dalej w mecz, tym bylo gorzej. Tracil pilke w taki sposob, jakby gral na boisku szkolnym, dodatkowo wtedy,  kiedy nie za bardzo mu sie chce. Nieakceptowalne. Coutinho to niestety kolejny pilkarz, ktory jest rozczarowujacy. Fajnie, ze strzelil. Fajnie, ze ma liczby, ale im dluzej ogladam jego gre, tym dochodze do wniosku, ze z niego to nie jest ani skrzydlowy, ani pomocnik. 

 

Wczoraj na plus zdecydowanie Ter Stegen (wybitny zawodnik), Pique (czyscil jak skur.wysyn, a w powietrzu byl bezbledny) i Suarez (kilka swietnych podan, a poza tym widac, ze mocno mu sie chcialo po zejsciu Messiego). 

 

Niestety, ale nie moze byc tak, ze na Camp Nou przyjezdza Sevilla (swietna druzyna, bez watpienia, ale c'mon), ktory dominuje i to tak bardzo. W pewnym momencie drugiej polowy posiadanie pilki wynosilo 60 do 40 na korzysc Sevilli, a Barcelona nie mogac wyjsc z pola karnego wykopywala pilke do przodu. I nie, to nie byl wyjatkowy mecz. Pod Valverde w kazdym meczu przychodza momenty, kiedy druzyna jest kompletnie zdominowana. 

 

Zobaczymy, jak poradzi sobie ten wybitny trener bez Messiego. 

Odnośnik do komentarza

Czas na dziwne Gran Derbi. Barcelona w razie choćby remisu pozostanie liderem, ma też 9 punktów w dość trudnej grupie w LM. Myślę, że nie można przesadzać z czepianiem się kogoś, kto dosłownie jest na pierwszym miejscu i być może nadal gra w piłkę lepiej, niż ktokolwiek inny na świecie. Ale przebieg tych meczów przyprawia fanów o widoczne i na forumie zatrwożenie.

 

No i nie ma Messiego. Rafinha chyba dobrze wypadł na tym miejscu z Interem, ale nie trzeba komentować czym jest Messi.

 

 

Real, jeśli nie wygra, skończy tydzień na 8. miejscu w tabeli. To trochę prawdziwszy kryzys. Czarną passę przełamało nieprzekonujące zwycięstwo u siebie z Viktorią Pilzno. Zazwyczaj jednak w lidze nie grają tak źle. Atakują może bardziej, niż Barcelona. Brakuje skuteczności. Barki Benzemy i Bale'a okazały się jednak dość wąskie do dźwigania ofensywy, obaj potrafią ostatnio zasępić widza bezradnością. Ponadto Lopetegui jakby nie miał kogo wpuszczać z ławki, Mariano i Asensio nie robią ostatnio dobrego wrażenia. Jeden z najbogatszych klubów świata jakoś w ogóle na taki nie wygląda.

 

Dzisiaj będzie dobrze, jeśli przynajmniej zaprezentują równą walkę, w pewnym sensie nie ma ciśnienia na zwycięstwo. Kto wie, może to trochę odblokuje psychicznie Królewskich i zobaczymy zwroty akcji.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...