Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Ludwes napisał:

 

wszystko spoko, ale jaki sens ma ten post? gdyby nie odwgizdal tego karnego, to Valencia i tak stracilaby gola po strzale Messiego

 

Juz nie wspominajac o golu Gameiro, ktory padl po ewidentnym i nieodgwizdanym faulu na Leo

 

Post ten ma na celu pokazać niedopuszczalne i karygodne zachowanie w piłce nożnej zawodnika FC Barcelony, Rubena Semedo.

 

Nie wiem w jakim celu przywołujesz w odpowiedzi dwie zupełnie niezwiązane z tym sytuacje. Jedną gdy Messie strzelił na bramkę po odgwizdanym faulu (xD) i drugą gdy Messi został sfaulowany i stracił piłkę 80 metrów od własnej bramki :)

Odnośnik do komentarza

Messi sie juz skladal do strzalu, gdy sedzia zagwizdal. Spojrz na te sytuacje. Wszyscy, ktorzy byli w poblizu Messiego, byli dalej skupieni na grze.

 

I wybacz, ale nie ma znaczenia, ile metrow od bramki Messi byl faulowany. Fakt jest taki, ze sedzia nie zagwizdal, mimo ze powinien, Barca powinna dostac wolnego (kontra Valencii nie mialaby miejsca), a ty siedzialbys obs.rany, bo do rzutu wolnego podchodzil Messi :)

 

Jasne, rozumiem, ze to nie ten sam "ciezar gatunkowy", bo jednak karnego jest strzelic latwiej niz wyprowadzic taka wspaniala kontre, ale to tylko gdybanie. Zreszta, to tylko glupi mecz, nie klocmy sie :lapka: 

Edytowane przez Ludwes
Odnośnik do komentarza

Czasem się zastanawiam jak wygląda taki brefing takiego Bayernu przed meczem ze słabym zespołem typu Leverkusen. 

Wchodzi trener do szatni i pewnie mówi :

"Lewy dzisiaj masz mieć wy*ebane, bo pieniązki postawiłem na drużyne przeciwną, Muller ty również. Jutro gazety nas obsmarują  guwnem rozmazanym, ale w następnym meczu zrobimy taki comeback, że dostane przedłużenie umowy o prace na kolejne 50lat"

 :notbad: 

Odnośnik do komentarza

Naprawdę ciekawy okres przed nami. Real Madryt znalazł lepszą formę, a teraz zagra po kolei z Barceloną, Atletico, Ajaxem, a zanim minie miesiąc od dziś - jeszcze dwa razy z Barsą i rewanż z Ajaxem. Generalnie czas próby. Zwłaszcza, że piłkarze wydają się pogodzeni, że liga jest przegrana, i odgrażają się, że dołożą wszelkich sił na wygranie w Pucharku Króla oraz Lidze Mistrzów.

 

 

Już przegrany mecz z RSSS był dobry, tylko pechowy. Zabrakło skuteczności. Od kiedy gra Vinicius, ta skuteczność się znalazła. Benzema gra dobrze i gdy są bramki jako dowód, to łatwiej ludziom wspomnieć, że to najlepszy piłkarz Realu w tym sezonie. A sam Vinicius? Jak trudno uwierzyć, że ma dopiero 18 lat. Już wszyscy zapomnieli, jak nazywali absurdem jego transfer, gdy on jeszcze nawet nie zaczął kariery, a już pokazał w Realu większą przydatność, niż niejeden sprawdzony grajek. Ale najgorsze (dla mojej szydery) jest co innego. Otóż Luka Modrić gra teraz bardzo dobrze. Akurat gdy skończył się rok, za który dostał wagon nagród dla najlepszego piłkarza na świecie, to on zaczął grać dobrze. Dobra pomoc, niezła obrona, a w ataku dwóch nietragicznych graczy w postaci Benzemy i Viniciusa - to już inaczej wyglądająca ekipa.

 

 

Rywale jednak nie byli bardzo mocni. Ciekawe, co Real pokaże przeciwko lepszym. Jutro Barca pewnie nie wyjdzie tak żądna krwi, mówi się, że i Messi, i Dembele zaczną na ławce. Ale znając historię tych meczów, trudno uwierzyć, że będzie się kończyć w pokojowej atmosferze.

 

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pierwsza połowa całkiem ciekawa. Vincek mógł być bohaterem, ale oprócz jednej pięknej wrzutki, która przyniosła gola popisywał się raczej bardzo złymi zagraniami/decyzjami. Starał się szarpać lewą stroną, ale jak na nowego-lepszego Neymara to drybling jak u Deulofeu. Częściej był kiwany przez Semedo niż odwrotnie. Coś w nim jest, ale jednak widać, że potrzebuje jeszcze czasu. 

Zupełnie nie rozumiem niskich ocen dla Busiego, w moim odczuciu zagrał świetne spotkanie, dałbym mu nawet najwyższą notę w zespole obok Szakiry. Fantastycznie rozprowadzał piłkę, doskonale radził sobie z pressingiem królewskich, momentami ośmieszających ich tym swoim dryblingiem na balans i oczami dookoła głowy. 

Malcolm zaskakująco dobry. Jak zrąbał setkę to sobie pomyślałem, że jest jak zawsze, ale nie było. Z minuty na minutę grał coraz lepiej i ostatecznie był najlepszym ofensywnym graczem na boisku. W GD. To już więcej niż zrobił wspomniany Deulofeu w Barcelonie. Szkoda mi go było, kiedy próbował się cieszyć z kolegami po golu, a ci byli zajęci kłóceniem się z sędzią. 

Z drugiej strony mamy Lengleta, faceta który w najlepszym przypadku gra "ok", ale zazwyczaj tak jak wczoraj. To wystarcza na pewne miejsce w pierwszym składzie. Umtiti wracaj. 

Dobrą zmianę dał Vidal, Arthur ok i tyle z pozytywów. 

 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, pajgi napisał:

Umtiti wracaj

Nie prędko to się stanie, czytałem ostatnio, że jednak będzie musiał przejść operacje. Co do Malcoma to ja mam nadzieje, że Valverde wypier,dala po następnym sezonie i chłopak dostanie więcej szans do gry bo jak tak dalej będzie to skończy się na wypożyczeniu do Evertonu. 

Odnośnik do komentarza

Z cała sympatią dla Malcolma i wiary w jego dobre chęci (każda cieszynka jakby dopiero co wygrał z rakiem), ale nawet po wczorajszym występie nie widzę w nim gościa na pierwszy skład, może na ławkę jak ustabilizuje formę. Nawet nie chodzi o to, że nie ma szans być topem, ale profilem bardziej pasuje pod Real niż Barce. W Barcelonie na skrzydłach bardziej sprawdzają się uniwersalni, kreatywni gracze, a nie typowi skrzydłowi. 

Odnośnik do komentarza

ale on nie jest typowym skrzydłowym, wez sobie obczaj jak gral w bordeux

 

i o co chodzi z narzekaniem na lengleta? gosc jest na tyle dobry, ze nie zauwazam braku umtitiego, z ktorym chuy wie co sie dzieje; wczoraj przy golu spozniony (imo bardziej winilbym albe), ale ogolnie zaprezentowal sie ok 

 

najgorszy pilkarz to zdecydowanie rakitic (ewentualnie jordi alba) - gosc gra za wolno po prostu; niech on juz odejdzie, plis

 

busi faktycznie zagral dobry mecz (oprocz tej jednej powaznej straty); w ogole nie rozumialem narzekan komentatora (to juz kolejny mecz, gdy go krytykuje chuy wie dlaczego)

 

gameiro :obama:

Edytowane przez Ludwes
Odnośnik do komentarza

Sprawdzałem. Trudno mi się w nim doszukać jakiegoś kreatora gry. Szybki, z niezłym dryblingiem, podejmującym raczej zbyt często decyzje o strzale z dystansu, broniła go dobra skuteczność. W Hiszpanii te atuty łatwo stracić, co widać i w tym wypadku. Nie widzę w nim magika robiącego z piłką cuda (krytykowany Coutinho gasi go w tym aspekcie), czy też gościa, który zawsze widzi gdzie są ustawieni koledzy i dogrywa im z milimetrową precyzją. Może nadrabiać pracowitością i zacięciem w grze, jak swego czasu Pedro,  ale też widać, że jest to dla niego nowa sytuacja. Po meczu sam powiedział, że zszedł z boiska bo był zmęczony. 

 

Jak dużo kluczowych dla wyniku błędów musi popełnić Lenglet, żeby móc go źle ocenić? Takie gapiostwo w podobnych sytuacjach (miał przewagę i pozycji i fizyczną) jest u niego zbyt częste. Bojaźliwy w pojedynkach 1 na 1, mało agresywny w odbiorze, do tego jak na środkowego obrońcę Barcelony to z wprowadzaniem futbolówki do gry radzi sobie średnio. Niby podobny profil do Pique (co nie jest typowym doborem w tym klubie), ale w każdym elemencie gorszy od niego. Powszechnie wiadomo, że nie jestem fanem Szakiry i właściwe w prawie każdym z kilku ostatnich sezonów, ktoś inny ze stoperów był dla mnie pewniejszy: Umtiti, Mascherano, nawet Bartra kiedy miał sezon w którym dawali mu pograć. W tym chyba nie tylko ja nie mam wątpliwości, że najlepiej gra Pique, jednocześnie nie lepiej niż w poprzednich latach.

Jedyna wyjątkową właściwością Francuza jest to, że nie ma kontuzji. 

Odnośnik do komentarza

A dlaczego nie? Z tego co da się zaobserwować w mediach Malcolm wydaje się być skromnym, skupionym na piłce gostkiem, który potrafi cieszyć się, że spotkał Neymara i ten był tak dobry, że rozwalił jego team tylko 7:1. Nie wygląda na zadufanego w sobie gwiazdora, raczej ziomka, który jest smutny bo nie umie w Barcelonie, a by bardzo chciał. Smutny, nie obrażony. Jak miałbym go nie lubić? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...