Skocz do zawartości

T0MEK

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że większość sensownych gier wymaga drugiego nunchuka.

Sensownych = shootery na szynach, króliki + Lego ;)

Inne: Mario Party 8, Red Steel, wszystkie FPSy

 

Nie wymagają: gry z gitarką, Wii Sports (poza boksem), gry z VC (te z kolei często wymagają 2 innych kontrolerów: klasycznego albo tego od GC x_X), Wario Smooth Moves (tylko kilka gierek wymaga nunchuka, wystarczy 1)

 

Gdy ktoś znajdzie listę, to może by tu podlinkował?

Odnośnik do komentarza

Kupiłem, teraz już tylko zapłacić i czekać na kuriera. Gdzieś ostatnio czytałem, że wii jest kompatybilne od niedawna z jakimiś większymi kartami pamieci. Po co one są â jak wystarczy normalnemu userowi, jak jest max?

 

Lista gierek na wii balance board http://en.wikipedia.org/wiki/Wii_Balance_B...ompatible_games

Edytowane przez sznurek
Odnośnik do komentarza

Wii po aktualizacji obsługuje karty SD do 32GB.

Od kiedy można trzymać gry z VC na karcie, to wreszcie posiadanie większej karty ma jakiś sens.

 

Choć to tez kwestia liczby gier: ja mam 6 gier z VC + komplet zapisanych stanów gier i nadal mam miejsce na dysku Wii. 1GB karta SD służy wyłącznie jako backup.

 

Jeśli planujesz instalowanie większej liczby dużych gier z VC (np. z N64) to może karty 2GB-4GB mają sens. W innych przypadkach wsadź w Wii co masz pod ręką :)

Odnośnik do komentarza
Co myślicie o czymś tkaim jak Wii zapper - chodzi mi o ten pistolet. Albo ewentualnie kupic na allegro jakiś za 30zł, bo na firmie mi nie zalez. Ma ktos coś a'la pistolet i shotgun, co lepsze?

 

fajna sprawa jeśli grasz w "celowniczki", np. HoTD, RE:UC - naprawdę gra się dużo wygodniej

 

najbardziej polecałbym oryginalnego Zappera (jakość wykonania), ale jeśli nie chcesz tyle wydawać, proponuję nieoryginalne zappery z dealextreme - ponad dwukrotnie tańsze, a przy tym prawie identyczne ze sprzętem N (tylko plastik gorszy, ale jest ok)

Odnośnik do komentarza

I ja mam Zappera, używam go tylko do "Ghost Squad", bo nic innego nie mam.

Zapper tworzy wrażenie grania na automacie i zdecydowanie gra się fajniej niż bez niego, ale nie jest 100% potrzebny. Zwłaszcza, że oryginalny zapper jest drogi (zwłaszcza że go pakują razem z jakąś słabieńką grą z Linkiem)

 

Nie wiem, jak sprawdzają się inne plastikowe pistolety, nie posiadam.

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Ogólnie to myślę nad tym: http://www.allegro.pl/item618324127_pistol...gun_begiga.html

 

Obecnie gram w wii sports. Fajnie wkręca. Nie wiem tylko czy muszę machać tak jak bym naprawdę grał w tenisa czy baseball, czy wystarczą zwykłe lekkie machania. Remote control wykrywa także kąt pod jakim trzymam\macham nim? Czy to normalne, że jak celuje na TV to ta ręka wskaźnik tak się lekko „trzęsie”? Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia by wskaźnik stał w miejscu czy może jakaś jego wada? Co do wii play to nie porywają mnie te gierki za bardzo. Moze to kwestia przyzwyczajenia się do sterowania. Nie wiem. Trochę się jeszcze na nich pobawię i sprzedam jako zestaw remote + wii play, bo mam 3 remote.

 

Odnośnik do komentarza
Gdy oprzesz rękę o cokolwiek (blat, zagłówkę) to wskaźnik na ekranie nadal się trzęsie? Mój stoi spokojnie.

 

Takie gierki jak Wii Sports czy Wii Play dają więcej radości, gdy grasz z ekipą. Więc może jeszcze nie sprzedawaj, zaproś luda i zobacz, co się będzie działo :-)

 

Jest ok, widać mam jeszcze mało wprawy w machaniu willotem :) Mam jeszcze pare nerdowskich pytań:

Gdzie najlepiej postawic wykrywacz ruchu? Mój stoji pod tv, gram z odległości 2-3m.

Jest jakaś konkretna giełda internetowa wii gdzie można sie wymieniać\kupować gry? Na x360 jest cała kupa a tutaj lipa.

Jest jakaś inna możliwosć podłączenia wii do internetu poza pc i wii adapter np modem od tepsy?

Odnośnik do komentarza
Gdzie najlepiej postawic wykrywacz ruchu? Mój stoji pod tv, gram z odległości 2-3m.

Nie ma znaczenia, czy stoi na TV czy pod, grunt, żeby był poprawnie skonfigurowany (w menu Wii: pozycja sensorbara + kalibracja).

Jest jakaś konkretna giełda internetowa wii gdzie można sie wymieniać\kupować gry? Na x360 jest cała kupa a tutaj lipa.

Ja stosuję mieszankę tu/swapzilla/allegro :)

Może jakieś dedykowane forum o Wii (wiicenter czy cuś)?

Jest jakaś inna możliwosć podłączenia wii do internetu poza pc i wii adapter np modem od tepsy?

Wii to nie Xbox 360, MA wifi :D

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam wii od jakiegoś czasu. Głupie pytanie jak ja mam na tym grać? :) Mam tylko wii sports i wii play i np wcześniej jak grałem w tenisa to wygrywałem cały czas a teraz mam 600 pkt i te piłki jakoś mi chu.jowo latają. W boxie podobnie doszedłem do jakiegoś etapu i ciągle baty dostaję. Wii fit gdzie mierzy wiek za pierwszym razem mialem coś 40 lat, a teraz juz niby wprawiony mam 88 :ali_g: Jak tym machać np w tym tenisie? Czasem jak uderzę piłkę to leci tak jak chcę a za innym razem mi na aut wyskakuje. Czy to jak trzymam wiilota, wykrzywiam go z jaką prędkością i na jakiej wysokości ma znaczenie, czy wystarczy nawet lekko machaćbyle jak. Nie kumam tego.

Odnośnik do komentarza

Jest kompatybilny, działa bezproblemowo z grami na Wii które go obsługują. Osobiście gram na nim w Super Smash Bros. Brawl i spisuje się znakomicie. Nie jestem na 100% pewien ale działa chyba też w Mario Kart na Wii. Inna sprawa to granie na nim na VC. O ile w grach z NES-a nie sprawia problemów o tyle w zręcznościówkach ze SNES-a jest niewygodny (złe rozmieszczenie guzików x i y skutecznie utrudnia gre - sprawdzone na Super Mario World).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

To już kumam. Bo się trochę zastanawiałem czemu sterownaie jest troche dziwne, ale to chyab dlatego, ze nie jest wszystko takim jakie sobie wyobrażałem... Dopiero ta nowa przystawak moze to zmieni.

 

Czy to normalne ze naped glosno czyta plyte i slychac jak cos dogrywa? Wczoraj wrzucielm mu manhunta, oryginal, i w porownianiu do wii play czy sports to to calkiem halasowalo.

Odnośnik do komentarza

Niestety czytnik jest cholernie głośny czasami. Nie przypominam sobie żeby GC był aż tak hałaśliwy. Nie każda gra "hałasuje" tak samo, ja na przykład miałem problem przy Bully - narzeczona się irytowała gdy chciałem sobie grać po cichu jak ona zasypiała a tu co chwila jakieś doczytywanie.

Odnośnik do komentarza

huh, no to troche mnie pocieszyłeś, bo myślałem, że nowa konsola a już ma coś z z czytnikiem ;) Nie wiem czy hałasem nie przebija x360. Obecnie z tym nie mam problemu, bo wszystkie gry lądują na dysku. Dobrze by było gdyby N też coś z tym zrobiło skoro udostepnili obsługę kart do 32giga. A apropo tego to ktoś wie jaka wersja softu pozwala na obsługe kart wiekszych niz 2giga, mam soft 3.4E (czy jakoś tak).

Odnośnik do komentarza

Dziwne, mam Wii 1,5 roku i w porównaniu z nowiusieńkim X360 nadal jest oazą spokoju i ciszy. Jasne, bezgłośny nie jest, ale generuje wyłącznie lekki szum, niezauważalny przy hałasie generowanym przez PS2 czy właśnie Xsa.

Może wasze są jakieś gorsze / starsze / uszkodzone?

 

Próbowaliście Wii położyć na boku? W przypadku Xsa zabiegł pomógł i już nie zagłusza mi muzyki ;)

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...