Skocz do zawartości

Silnik forum


Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego już czasu przekaz jaki idzie od władz FPE do użytkowników brzmi jednoznacznie:

 

Mamy was w dupie więc dajcie nam spokój i spierdalajcie stąd

Właściwie to ja to rozumiem, bo prowadzenie tego forum i użeranie się z userami o jakieś głupie wycieki haseł to nędzna robota. Z drugiej strony byłbym wdzięczny jakbyście to uzytkownikom oznajmili otwartym tekstem.

Wyciek haseł na stronie forum. No ja pierdolę, to brzmi jakby chirurg zamiast woreczka żółciowego wyciął pacjentowi wątrobę, po czym stwierdził "Sorki stary, starałem sie naprawdę ale weź już idź i nie zawracaj mi dupy"

To jest jebana farsa, kompromitacja, jakiś gwałt analny na zaufaniu na lini Forum-użytkownicy.

 

Wiesz co, jakby miał takie podejście, to odkąd jestem na forum te 2 lata, to bym tu nic nie robił. Fakt, może i nie byłoby takich chorych akcji jak dzisiejsza, a może byłoby tak, że forum leżałoby sobie 2 lata bez aktualizacji i któregoś pięknego dnia byłoby to samo co dzisiaj, tylko wtedy nikt by nie ruszył palcem, bo "miałby w (pipi)e". Nie usprawiedliwiam się, bo ten babol z hasłami to kosmos, ale nie pisz, proszę, że to wynik tego, że ktoś ma to gdzieś. 

 

Nie wiem jak przywracacie forum, ale neich ktoś z zewnątrz oceni czy przy przywracaniu nie ładuje się jakieśbadziewie bo tak odnosze wrażenie, że ciągle jest ładowany jakiś dziurawy backup, który powoduje te problemy z serwerem.

 

Może trzeba wyczyścić baze to wtedy contentu do wycięcia jest masa i trudno, nie będziemy czytać o pokemonie i final fantasy 4 na psx. 

 

Może też czas olać te badziewne wtyczki jak statusy, jakieśwlasne blogi, reputacje, plusiki chu josiki, i inne badziewia bo sąwiększe fora, które nie majątego gówna a jeśli to ma być dziurawe tylko po to aby gimberiada pisałą o swoich nowych aczikach to sorry, ale chyba lepiej to wyciąć.

 

Dokładnie tak jest - forum ogarnia osoba z zewnątrz, która naprawdę się na tym zna. Same wtyczki to też nie problem - gdy całość działa OK, to i one nie sprawiają problemów. 

 

Czy te "awarie" nie sa tak naprawde spowodowane jakimis atakami?

Ktos sie uwzial?

 

Wspominałem, że w skrypcie była dziura, ale wciąż sprawdzamy, w jaki sposób zostało to wykorzystane (czy jakiś celowy atak, czy inny bot...). 

 

Aż dziw mnie bierze jak to możliwe, że to forum ciągle się tak pier doli. Takie PurePC stoi na tym samym a tam o takich rzeczach to nikt nie słyszał. IPB zasadniczo jest dość dobrym silnikiem i nie pie rdoli się ot tak sobie i ludzie stawiają na tym silniku takie kombajny, które wciągają połowe wszystkich for z całej Polski jedną dziurką od nosa.

 

IPB jest bardzo dobre, ale pod warunkie, że jest sprawne. Do tego dążymy i naprawdę sporo rzeczy już zostało poprawionych, tylko ten nieszczęsny błąd z hasłami to jakaś farsa. Docelowo zależy nam, aby właśnie i to forum było w 100% sprawne. Niespełna dwa lata temu, gdy przechodziło do nas, miało wieczystą licencję bez opcji upgrade'u, kilka wtyczek nieaktywnych, "bo obciążały forum", skórki też zminimalizowano do dwóch sztuk, bo "też źle wpływały na całość". Na tyle co wiem, a też na kilku forach jestem tego typu, to one dużo mogą, ale trzeba je wyprowadzić na prostą. 

 

Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za forum zdają sobie sprawę, że przechowują bazę danych osobowych i za jej wyciek grożą bardzo dotkliwe konsekwencje finansowe ze strony GIODO. Niekompetencja osoby/osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo naszych danych musi zostać przykładnie i oficjalnie (czyt. odpowiednimi notkami na forum i portalu ppe.pl) ukarana. Jeżeli ktoś nie potrafi zadbać o jakość oferowanej usługi oraz odpowiednie środowisko testowe (tak się robi przed dużymi aktualizacjami albo ciągłymi problemami technicznymi). Nie może być takiej sytuacji, że jakość działania tak dużego forum jak to PSX Extreme jest testowana live. Skoro były problemy to trzeba było wyłączyć je i odpowiednio przetestować (tak jak sugerowały to osoby przede mną). Dodatkowo postawiliście forum na serwerze firmy, której usługi nadają się jedynie do stawiania blogów z niską ilością wejść. Nie wiem kto go Wam polecił, ale też powinien dostać niezłą burę. Ogarnijcie się albo zlećcie zajmowanie się forum firmom/osobom z odpowiednim zapleczem i umiejętnościami.

 

O testowaniu wspominałem - nie wszystko da się zrobić offline. O serwerze - hmm... no nie wiem, czy OVH to taka "firemka" od serwerów pod blogi. A co do personaliów - nikt tu nie mówi, że wszystko jest dziełem przypadku i konsekwencje zostały już wyciągnięte choćby wobec poprzedniego admina, który mimo dobrych referencji, po prostu gdzieś czegoś nie dopilnował w procesie stawiania nowego serwera. 

 

@MaZZeo: listę, którą wkleiłem, dostałem od osoby, która poprawia forum i dopytam precyzyjnie o klucz tych nicków. 

Odnośnik do komentarza

Nie no, bez przesady już z tą odpowiedzialnością karną czy coś, bo Perez w ogóle ten burdel rzuci w cholerę i ucieknie do jakiegoś kraju z niepodpisaną umową o ekstradycję. Wtopa jednak jest nieziemska, trochę przykro, że OFICJALNE forum takiego magazynu które swego czasu miało ogromny wpływ na gazetkę i dostarczało wielu treści jest doprowadzone do takiego stanu i naprawy tego są średnio skuteczne.

 

Fakt, idzie to mozolnie, bo się zbiegło z problemami z serwerem (które też sporo bałaganu zapoczątkowały wcześniej). Liczę jednak, że naprawdę niebawem (kwestia kilku dni) uda się zamknąć temat forum w kwestii poprawek (już bez takich wtop jak dzisiejsza) i niebawem będzie działało jak należy.

Odnośnik do komentarza

Siema, piszę w imieniu Aiszy ma problem z logowaniem, nie ma jej na liście zresetowanych haseł, a nie może się zalogować po za tym czeka już ponad godzinę na przpomnienie hasła. Doczeka się kiedyś? Ktoś miał podobnie, jakieś pomysły...

Masz komunikat na górze:

W związku z pracami na forum oraz wyciekiem małej ilości haseł użytkowników logujących się na forum w ciągu  ostatniego czasu postanowiliśmy zresetować wszystkie hasła użytkownikom.

 

Jak ma problem to niech napisze do Ukyo na GG: 4311095 albo do Pereza na email: perez@psxextreme.pl

Odnośnik do komentarza
Gość sutpl

mógłby jakiś admin wysłać mi na te konto adres email na jaki jest zarejestrowane konto Suteq? Niestety, myślałem, że mam na nim główny email, którego używam, myliłem się i teraz po wylogowaniu się nie mogę odzyskać hasła, bo nie wiem na jaki email założyłem konto :D, do tego jak wpisałem email to przyszło mi odzyskanie na to konto, a nawet nie pamiętam, że je zakładałem. ;]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...