Skocz do zawartości

PS2 FAQ - najczęściej zadawane pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Przymierzam sie do importowania Playstation 2 z regionem USA (co by pograc w suikodeny 3 itp) i mam w zwiazku z tym kilka pytan:

 

1)Jak wyglada sprawa z napieciami,musze miec konwerter czy wystarczy adapter od konsoli EU zamiast tamtego US?

2)Nie bedzie problemow z kolorami na typowym HD ready 32" ewentualnie monitorze?

3)Powinienem o czyms wiecej wiedziec? ;p

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam taką sprawę : chcę podłączyć PS2 do monitora LCD, który ma następujące wejścia :

 

http://www.funtech.n...275w_zlacza.jpg

 

Edycja : już w sumie wiem co i jak. Problemem jest podłączenie dźwięku, bo monit nie ma głośników, a głośniki jakimi dysponuję to 2.1. Jakbym się uparł, bo z przejściówką na jacka i przedłużaczem podłączę to do karty muzycznej w PC, czyli siłą rzeczy musiałby być on włączony w czasie grania na PS2.

Odnośnik do komentarza

Mam taką sprawę : chcę podłączyć PS2 do monitora LCD, który ma następujące wejścia :

 

http://www.funtech.n...275w_zlacza.jpg

 

Edycja : już w sumie wiem co i jak. Problemem jest podłączenie dźwięku, bo monit nie ma głośników, a głośniki jakimi dysponuję to 2.1. Jakbym się uparł, bo z przejściówką na jacka i przedłużaczem podłączę to do karty muzycznej w PC, czyli siłą rzeczy musiałby być on włączony w czasie grania na PS2.

Ja podlaczylem dzwiek (w PS3 ale zasada pewnie ta sama) takim kablem + przejsciowka z czincz na jacka i jacka od razu do glosnikow. W ten sposob zeby byl dzwiek potrzebuje tylko wlaczonych glosniki. Ale skoro masz 2.1 to pewnie przejsciowka powinna wyladowac w subwooferze.

Odnośnik do komentarza

Ok, to by pasowało. Sęk w tym, że moje 2.1 wyglądaja tak : głośniki wchodzą jackiem do suba, od suba idzie zasilanie i jack do karty dźwiękowej. Kabel od PS2 po przejściówce na jacka mógłbym podłączyć do suba, ale miałbym dźwięk tylko z niego (w subie mam tylko jedno wejście jack, więc albo głośniki, albo PS2). No chyba, że coś dałoby użycie jakiegoś rozgałęziacza jack.

Jeśli dobrze kminię, to potrzeba mi tych dwóch sprzętów :

 

6bac646dc4a62de65ae02d48584496d0.jpg

 

11.99.4440_m.jpg

Odnośnik do komentarza

Ok, to by pasowało. Sęk w tym, że moje 2.1 wyglądaja tak : głośniki wchodzą jackiem do suba, od suba idzie zasilanie i jack do karty dźwiękowej. Kabel od PS2 po przejściówce na jacka mógłbym podłączyć do suba, ale miałbym dźwięk tylko z niego (w subie mam tylko jedno wejście jack, więc albo głośniki, albo PS2). No chyba, że coś dałoby użycie jakiegoś rozgałęziacza jack.

Czy ten jack ktory idzie od suba do karty dzwiekowej jest na stale przymocowany do suba? W sensie czy laczysz suba z karta dzw. kablem z jackiem po obu stronach? Bo jesli tak to ja rozumiem, ze sub ma wtedy 2 wejscia jack - jeden na glosniki a drugi na karte dzw. Wtedy do tego od karty dzw. ladujesz przejsciowke i do tej przejsciowki wpinasz kabel od karty dz. oraz druga przejsciowke z PS2. Bedzie troche dziwnie wygladac ale masz wtedy i dzwiek z kompa i dzwiek z ps2 na raz.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Witam! A ja mam problem z grą Call Of Duty: Finest Hour. Ostatnio postanowiłem zaliczyć tą część CoD niestety podczas gry mam ogromne spadki FPS i gra się tak jak by w zwolnionym tempie przez co fatalnie to wygląda nie idzie grać. Zupełnie jak bym czasami włączył ''Bullet Time'' :/ Najlepsze jest to, że oglądam gameplaye z tej gry na PS2 i tam takich spadków płynności obrazu nie ma. Wiecie co jest tego przyczyną? W ogóle spadek FPSów wygląda nietypowo bo pierwszy raz gra działa mi z mniejszą prędkością a nie chrupie tu i tam. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Mam pytanie w kwestii save'ów z gier PS2. Mam save z Killer 7, którą ogrywałem na kopii w wersji NTSC. Niedawno zaopatrzyłem się w oryginalną wersję PAL. Oczywiście zapisu nie widzi gdy odpalam wersję PAL. Pytanie: Czy istnieje możliwość przekonwertowania (czy coś w tym stylu) save'a z amerykańca, aby widziała go PALowska wersja gry? Z góry dzięki za ewentualny odzew.

Edytowane przez ciwa22
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie SNESStation. Ogarnąłem już sobie FMCB (sam bez drugiej przerobionej PS2, jestem z siebie dumny :)), sam emulator odpalam z pendrive', ale... jest czarno-biały :(. Domyślam się, że działa w NTSC, a mój TV jest PAL oczywiście. Da się jakoś emulator przestawić? Do gier .iso jest program, który wszystko załatwia (zwie się ps2_vfix jakby ktoś się zainteresował), ale jest coś takiego do programów .elf?

 

Kolejne pytanie: czy ten emulator emuluje SNES-a z pełną prędkością czy zdarza mu się gubić klatki? Zastanawiałem się, czy to Chrono Trigger sam z siebie, czy to wina wolnego pendrive'a czy emulatora.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Głupol jestem, w głównym menu po naciśnięciu trójkąta można zmienić system z NTCS na PAL, kolorki wróciły :).

 

Inna sprawa, że emu właśnie ma problemy ze sobą, gry nie chodzą w 60 fps. Chrono Trigger wyraźnie, wyraźnie chrupie. Zawiodłem się trochę, myślałem, że PS2 da radę z emulacją SNES-a. Chciałem pograć w klasyki tak, jak to się grało w oryginale, czyli na zwykłym SD TV z padem w łapie, nie garbiąc się przed monitorem laptopa czy z lupą i smartfonem w rękach :P.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Kolega zamierza sobie kupić PS2. Ma telewizorek 14 calowy : D

Da radę na czymś takim komfortowo grać? Bez przyklejania nosa do ekranu?

 

@edit

Kolega ma też monitor 16 calowy, najprawdopodobniej lcd, jedyne wejście jakie ma z tyłu to te normalne PC

Jeśli da się to jakoś podłączyć z PS2, to co lepsze?

 

http://www.okazii.ro/monitoare-lcd/monitor-belinea-17-quot--a42433348

Taki ma

Edytowane przez QstomPL
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Kupiłem sobie PS2 Fat. Sprzedawca mówił, że laser był wymieniany niedawno cośtam cośtam, a jak do mnie konsola przyleciała to żadna płyta nawet nie jest wyłapywana :|. W Browserze jest przez pół sekundy "Reading Disc..." i nic, żaden program też nie chce płytek czytać. Np. HDLoader prosi o włożenie poprawnej płyty z grą na PS2. Rozumiem, że to z tym laserem to była ściema i po prostu mam trupa?

 

Jestem trochę zły, bo myślałem, że sobie powrzucam swoje gierki na twardziela i będę grać, a tutaj nie mam jak tego zrobić. Dysku też nie mam jak podłączyć do komputera, a przez USB 1.1 to pewnie pół dnia jedno .iso mi się będzie zrzucać (nawet dobrze nie wiem jakim programem taki dump płyty zrobić na lapku).

Odnośnik do komentarza

Zajrzyj tutaj:

http://sksapps.com/index.php?page=hd.html

 

Co do samego podłączenia dysku do lapka, kup coś takiego na ebayu/allegro:

http://allegro.pl/4world-usb-2-0-do-ide-2-5-i-3-5-z-zasilaczem-i3023322484.html

 

Nie reklamuję sprzedawcy, pierwszy tańszy wynik z wyszukiwania. 

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Strasznie mnie to męczyło i coś znalazłem :). Można wysyłać sobie gry przez kabel Ethernet, zupełnie jak do X360. Nie testowałem tego, ale sam fakt, że jest to na stronie sksapps jest dla mnie wystarczającym poleceniem. Jedyna wada to to, że dość długo to trwa podobno, jedno ISO około godziny idzie. Jak dla mnie wystarczająco. Najważniejsze, że mimo zepsutego napędu i bez wydawania dodatkowych pieniędzy będę w stanie na lapku sobie ripować swoje gry i wrzucać je później na dysk w PS2.

 

http://www.sksapps.com/index.php?page=FapLink_Tutorial.html

 

EDIT:
Połączenie jest banalnie proste, wpisujemy w pliczku (bądź już w programie na konsoli) IP konsoli (tu dowolnie jakie chcemy i jakie jest wolne), maskę podsieci i IP naszej karty sieciowej do której podpinamy konsolę, w programie na kompie wpisujemy tylko wcześniej wybrane IP konsoli, klikamy connect, wybieramy ISO do wysłania i już :D.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...