Skocz do zawartości

PS2 FAQ - najczęściej zadawane pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

O proszę, ktoś zarzucił mój temat na innym forum :P Tutaj chyba też go wrzucałem, choć nie jestem pewien.

Generalnie jak w powyższym. Ze standardowych rozwiązań najlepiej component. Jak lubisz "gadżety" i masz trochę kasy, to na alledrogo są przejściówki PS2>HDMI, które podobno jeszcze trochę poprawiają sytuację. Ale czy za te bodaj 100zł warto? Ja osobiście zostałem przy componencie i w zupełności mi starczy. Tyle, że ja mam leciwy 32 calowy LCD, który jest jeszcze z tych, co były "łagodniejsze" dla starszych konsol.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 2/15/2018 o 16:18, xtik napisał:

Posiada ktoś network adaptor gamestar? Dostępne na allegro. Są tańsze od oryginalnych sony, brakuje im tylko złącza rj45. Warto zamówić czy to chińskie badziewie?

 

Mam taki z podłączeniem SATA zamiast starego IDE, dziala bez problemu

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Kupiłem sobie tą przejściówkę

 

 

I mam problem, bo nie mam obrazu tylko jakiś zielony syf:

 

nb4pcw.jpg

 

W menu ps2 opcja obrazu przestawiona jest ypbpr tak jak powinno być. Dźwięk z konsoli jest prawidłowy. Sprawdzałem na różnych wejściach hdmi i jest to samo, kabel jest ok, bo przepiąłem go z ps4. Robię coś źle czy po prostu przejściówka przyszła zje.bana? Działa bez podłączania zasilania przez kabelek usb dołączony do zestawu, ale nawet jak go podłącze to i tak nic to nie daje.

 

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
Odnośnik do komentarza

W starych TV styknąłby mi tylko ten kabel:

https://allegro.pl/kabel-do-tv-component-playstation-ps3-ps2-av-hd-i7236778128.html

Ale jak po latach podpinałem PS2 pod ampli i z niego HDMI pod TV, to lepiej było na tym droższym kablu. 

 

Tamten kabel co ma "dziwne" wejście, to jak napisali w aukcji, do TV philipsa i raczej tylko tam będzie kompatybilny. 

Chcesz dziś grać na PS2?

- podepnij się pod CRT

- możesz też podpiąć się pod ampli i z niego puścić kablem HDMI pod TV.

- chyba najlepiej będzie po prostu kupno miniPC:

201604191158463mr5vl1.jpg

o coś takiego np. (zdjęcie podglądowe), podpięcie pod TV, emu PS2 i jechana. Na pewno obraz będzie najlepszy, a dodatkowo rozdzielczość natywna zwiększona x4 zrobi z obrazu - istną miazgę.

Wiem, że to nie oryginalny sprzęt, ale ja tam uewielbiam stare gry i wydaje mi się, że takie rozwiązanie będzie najlepsze. PS4 do gier, a taki miniPC do retrowspominek przy piwku :)

 

I można normalnie pykać na 60. calach :)

PS. A co z tym zielonym obrazem?

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Plugawy napisał:

 

A i czym się różni ten kabel

https://allegro.pl/kabel-tv-component-do-ps3-ps2-av-hd-dzwiek-i7046497791.html

 

od tego

 

https://allegro.pl/kabel-do-tv-component-playstation-ps3-ps2-av-hd-i7236778128.html

 

Ten drugi ma tylko trzy rozwidlenia, czyżby nie dawał dźwięku?

 

Pierwszy to component, mam takiego chińczyka i na telewizorze narzeczonej była ogromna poprawa jakości obrazu. Ten drugi to zwykły composite, a nie component. Daje dźwięk (biały i czerwony), obraz idzie żółtym.

 

15 godzin temu, Plugawy napisał:

Do tego podłączysz tylko kabel RGB. Są przejściówki z componenta na EURO, ale nie widzę na allegro takich, które puszczałyby jeszcze dźwięk (jest sam obraz). Podaj model telewizora to sprawdzę w manualu czy nie ma jakichś filipsowych przejściówek do podłączenia componenta.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, grzybiarz napisał:

W starych TV styknąłby mi tylko ten kabel:

https://allegro.pl/kabel-do-tv-component-playstation-ps3-ps2-av-hd-i7236778128.html

Ale jak po latach podpinałem PS2 pod ampli i z niego HDMI pod TV, to lepiej było na tym droższym kablu. 

 

Tamten kabel co ma "dziwne" wejście, to jak napisali w aukcji, do TV philipsa i raczej tylko tam będzie kompatybilny. 

Chcesz dziś grać na PS2?

- podepnij się pod CRT

- możesz też podpiąć się pod ampli i z niego puścić kablem HDMI pod TV.

- chyba najlepiej będzie po prostu kupno miniPC:

201604191158463mr5vl1.jpg

o coś takiego np. (zdjęcie podglądowe), podpięcie pod TV, emu PS2 i jechana. Na pewno obraz będzie najlepszy, a dodatkowo rozdzielczość natywna zwiększona x4 zrobi z obrazu - istną miazgę.

Wiem, że to nie oryginalny sprzęt, ale ja tam uewielbiam stare gry i wydaje mi się, że takie rozwiązanie będzie najlepsze. PS4 do gier, a taki miniPC do retrowspominek przy piwku :)

 

I można normalnie pykać na 60. calach :)

PS. A co z tym zielonym obrazem?

 

Skrzyneczka może fajna, ale mam konsolę, sprawne pady i masę gier. Nie bawiło by mnie granie na emulatorze, nawet w lepszej jakości, tak jak wrzucenie płytki. 

Grzybiarz, ten ps2 to hdmi jednak działa, ale nie z moim telewizorem. Sprawdziłem na 32' TV LG i jest wszystko ok. Tylko co z tego skoro tamten TV ma wejście EURO i jakbym chciał ps2 do niego podłączyć to bym przejściówki nie kupował. W każdym razie z moim TV nie działa.

 

1 godzinę temu, ProstyHeker napisał:

 

Pierwszy to component, mam takiego chińczyka i na telewizorze narzeczonej była ogromna poprawa jakości obrazu. Ten drugi to zwykły composite, a nie component. Daje dźwięk (biały i czerwony), obraz idzie żółtym.

 

Do tego podłączysz tylko kabel RGB. Są przejściówki z componenta na EURO, ale nie widzę na allegro takich, które puszczałyby jeszcze dźwięk (jest sam obraz). Podaj model telewizora to sprawdzę w manualu czy nie ma jakichś filipsowych przejściówek do podłączenia componenta.

 

Dobra to ten kabel na dziwny wtyk sobie odpuszczę i wezmę ten pierwszy component, bo TV ma takie wejście, więc mam nadzieję, że będzie wszystko grało.

Mam Philipsa 43pus6162 i on tego wejścia nie ma jeśli chodzi o tą przejściówkę EURO. Kabel component będzie chyba najprostszym rozwiązaniem bez zabawy w przejściówki i pewnie utratę jakości po drodze.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

@Plugawy to jest niska rozdzielczość, więc może być efekt lekkiego zamglenia. Upewnij się, że w TV nie masz ustawionych żadnych "polepszaczy" obrazu, czyli trybu gier czy tam innego filmowego. Największą różnicę względem zwykłego composite zauważysz w napisach - na componencie są duuużo bardziej czytelne. Efekty progressive scan chyba najbardziej będą zauważalne jeśli je włączysz/wyłączysz w opcjach gry. Może nie będzie to powalająca różnica, ale da się wyczuć. Niemniej, miłej gry! :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
  • 9 miesięcy temu...

Witam! Ostatnio zakupiłem adapter "PS2 to HDMI" do mojej konsoli PS2 (SCPH-75008). Problem polega na wyświetlanym obrazie. Widoczne są zielone znaczki. (Zdjęcia poniżej). Czy spotkał się już ktoś z takowym problemem? Czy może to być wina padniętego układu graficznego na PS2? Dodam również, że konsola nie była modowana. Pozdrawiam!

 

https://iv.pl/image/GrbrKKB

https://iv.pl/image/GrbrO0r

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, ccamilus napisał:

Witam! Ostatnio zakupiłem adapter "PS2 to HDMI" do mojej konsoli PS2 (SCPH-75008). Problem polega na wyświetlanym obrazie. Widoczne są zielone znaczki. (Zdjęcia poniżej). Czy spotkał się już ktoś z takowym problemem? Czy może to być wina padniętego układu graficznego na PS2? Dodam również, że konsola nie była modowana. Pozdrawiam!

 

https://iv.pl/image/GrbrKKB

https://iv.pl/image/GrbrO0r

 

Wina tv albo adaptera pewnie. Mi ps2 to hdmi w ogóle nie działało, był dźwięk, ale obraz cały zielony, przestawianie opcji w konsoli nic nie dawalo.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...