Skocz do zawartości

Premier League


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Bartg

    1278

  • c0ŕ

    1202

  • ogqozo

    1199

  • Zwyrodnialec

    1112

Den Haag to miasto, ten Hag to trener.

 

 

Trochę mnie zadziwił komentarz o szansach na LM. Ktoś myślał do tej pory, że Man United ma szanse na LM? Bez żartu śmiesznego, po prostu od tak dawna nie myślałem o nich w ten sposób. Cały sezon i Aston Villa, i Tottenham wyglądają nieporównanie mocniej. To raczej cała reszta może walczyć o szóste miejsce, bo różnica nie jest spora. Sam fakt, że United na nim jest, mając minusowy bilans bramek, mówi za siebie. 

 

To może być pierwszy sezon od 1990, kiedy Man United straci więcej bramek, niż strzeli (dwa lata temu wyszli na zero).

 

 

 

To takie abstrakcyjnie sobie czasem przypomnieć, że to faktycznie jest największy klub Anglii, najbogatszy, z najwyższym budżetem płacowym dla piłkarzy, nawet z roczną amortyzacją transferów wyższą niż ktokolwiek poza Chelsea.

 

Bo na boisku nic nie sugeruje nic takiego. Obecnie trzy kluby są dominująco mocne, szalenie dopracowane, kapitalnie grają, Man United nie ma do nich żadnego porównania. Ot jeden z klubów, nie myślę o nich nigdy że niby powinni być wysoko. No ale tak... POWINNI, z takim budżetem.

 

 

BBC zrobiło wczoraj mały raport pokazujący też, jak bogate są topowe kluby. Chociaż ludzie narzekają, że te wielkie wydają "za dużo", "przepłacają" - to te kluby i tak są zdecydowanie w najzdrowszej sytuacji finansowej (na długą metę). Mniejsze kluby wydają znacznie więcej kasy relatywnie do swoich przychodów. Man United wydaje się ciągle po prostu dojony przez swoich właścicieli, mimo że teoretycznie ich wyniki to koszmar w porównaniu do budżetu - kurde, Man United nie jest w stanie nawiązać walki z żadnym klubem, który ma chociaż PÓŁ ich budżetu. Ale... są tak bogaci, że i tak nie jest to relatywnie problem.

 

Zwłaszcza ogromnym problemem IMO jest to, jak duża różnica jest w zarobkach między Premier League a drugą ligą, a przecież spadek się może zdarzyć znienacka. Taki Leicester wydawał się stabilnym pewniakiem, CO NAJMNIEJ średniakiem na bank - i bach, spadł, i ich budżet średniaka nagle okazał się gigantycznym problemem.

 

Może Man City oszukuje/oszukiwało ze sponsorami, tak naprawdę dającymi dary sułtana, i też dostanie karę. Bo nie wolno ot tak dawać kasy swojemu klubowi. Ale to już zupełnie co innego, niż po prostu niewyrabianie finansowo, po prostu niewypłacalność, że tej kasy po prostu nie ma. Dla takich ekip jak Everton, Nottingham, Leicester, na pewno zapowiadają się kolejne kary, bo nadal spełniają na nie warunki.

 

Everton ma ostatnio czarną passę, nie wygrał jeszcze meczu w tym roku - co jeśli spadnie akurat dlatego, że mu zabrano punkty za niewyrabianie finansowo? To jeszcze bardziej dobije ich finanse. Everton nie był w drugiej lidze od ponad 60 lat...

 

Ciężka sprawa dla klubów IMO, bo z jednej strony trzeba inwestować w piłkarzy, żeby zwiększać szanse na utrzymanie w PL. Z drugiej strony - jak się nie utrzymasz, to te inwestycje mogą ostro zaboleć.

 

Doceniać trzeba jak ktoś osiąga tyle co Wolves, którzy nie szaleją z kasą, ostatnio odchudzili nawet mocno kadrę, a trzymają się od pięciu lat dość solidnie środka tabeli.

 

 

Premier League clubs' wage bill to income ratio (Fulham is 2022 Championship season so an outlier)

 

 

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wrzucam małą laurkę dla Artety. 

 

Cytat

Rob Edwards, trener Luton na konferencji prasowej po meczu z Arsenalem: "Nie dają żadnych szans przeciwnikom. Widzieliśmy ich przeciwko prawdopodobnie najlepszej drużynie, topowej, topowej drużynie w weekend i ograniczyli [Manchester] City do bardzo niewielu [szans]". To bardzo jasne, jak atakują, ale naprawdę trudno ich powstrzymać. Zawsze mają [w danej strefie] odpowiednią liczbę zawodników i mogą cię naprawdę udusić. Myślę, że być może są jedyną drużyną z całej trójki, która walczy [o tytuł], która może zagrać w każdy sposób - jeśli chodzi o grę fizyczną, grę w piłkę nożną, grę biegową, cokolwiek to jest - mają odpowiedź. Nie widzę żadnych słabych punktów".

Dla Mikela Artety takie słowa muszą być nie lada komplementem. Trener Arsenalu właśnie w taki sposób zbudował zespół. Kanonierzy nie tylko przerastają rywali pod względem technicznym, ale także są gotowi na walkę fizyczną, na której bazują w meczach z najsilniejszymi przeciwnikami.

 

Pomijając wyścig o tytuł, trzeba przyznać, że Arteta wykonał niesamowitą robotę. Jestem pod jeszcze większym wrażeniem, jeżeli pomyślę, że to jest jego pierwsza poważna robota jako trener. 

Edytowane przez ginn
  • This 1
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, ginn napisał:

Będzie coś z tej Chelsea na następny sezon? Wiekowo - kadra z wielkim potencjałem. Jakościowo? Sam nie wiem.

nie z pochettino, gość ma mentalność przegrywa i nie pasuje do takiego klubu, sam długo milczałem i czekałem na POPRAWĘ, ale tutaj nic nie idzie ku lepszemu, totalny random i przebłyski niektóych zawodników, każdy jego kolejny wywiad tylko mnie w tym utwierdza i pogrąża go. rozwiązania kadrowe i taktyczne też przeważnie ciężko zrozumieć.

Odnośnik do komentarza

Jak na razie to ten Haaland coraz mniej podbija świat jak dla mnie.

Oczywiście jak ktoś ma 20 lat, to wydaje się oczywiste, że jeszcze znacznie lepszy się stanie. Ale jak na razie, Haaland gra najsłabszy sezon w karierze. Liczba meczów, albo przynajmniej połów, w których prawie go nie widać, jest naprawdę niespotykana wcześniej od czasów debiutu w BVB.

 

Może bez sensu to mówić o kolesiu, który pobił już teraz masę rekordów i pewnie pobije wszystkie inne. Kto inny mógłby wbić PIĘĆ GOLI w meczu i w sumie mało kto by jakoś strasznie to mu wspominał, bo to wydaje się w miarę normalne. Ale... no, nie sądzę, by nawet którykolwiek fan Man City powiedział, że Haaland to obecnie najlepszy piłkarz Man City. Może Foden, może Rodri... w sumie chyba tych dwóch obecnie to jedyni kandydaci. I to od dawna, a w ostatnim czasie ma tylko więcej takich "meh" meczów, nawet czasami takich gdzie jeden gol mu wpadnie.

Nie wiem no, nie czuję tego klimatu najlepszego piłkarza na świecie, jak to ludzie w internecie mówią. Wiadomo, że tak się gra na szpicy, że zagrażasz, zagrażasz, czasem nic z tego się nie dzieje. Zaraz Haaland może wbić hat-tricka zanim skończę pisać posta. ALE... czy w takim razie ktoś taki zależny na szpicy może być "najlepszym piłkarzem świata"?

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Jednego na pewno nie można mu odmówić. Ma niesamowity timing w polu karnym przeciwnika. Urodzony lis. Do tego bardzo dobre przyspieszenie i zaraz za tym umiejętność inteligentnego urywania się obrońcom.Co by o nim nie mówić i czego nie oczekiwać wydaje mi się że ma pewne miejsce w top 3 napastników worldwide w przyszłych latach. Zwłaszcza że gra gdzie gra także... sytuacji mu na pewno nie będzie brakowało. Edit: no i z bramką... :sapek:

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza

Chelsea już SIÓDMY mecz z rzędu gdzie OBIE strony strzelają po 2 gole, prawie zawsze ze zmianą wyniku w końcówce, nie wiem jak oni to robią, czasem jest wiele okazji, czasem mniej, ale zawsze musi to tak wyglądać że coś randomowo wpada.

Odnośnik do komentarza
“The draw today is fair result, it’s correct”.
“This is a new team and we are learning. The process always takes time. It's not a magic thing. It's a project, a three or fiv year process to build a team”.
 
no debil, po prostu debil. nie można już grzeczniej i z szacunkiem o nim. on nawet nie ma umiejętności wciskania kitu tak, żeby nie brzmiał żenująco. nawet nie zauważa, że zaciął się i jak katarynka wciska to samo gówno po każdym meczu, bez względu na jego przebieg.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...