Skocz do zawartości

Tekken 6 / Bloodline Rebellion


albrechtus

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Solo, w każdej grze jest anulacja ruchu. W nie jednej taka sama jak w tekkenie.

 

A w tekkenie równie mocno wykorzystuje się bufering czy to w combosach czy to w karaniu. A są bijatyki w których buforuje się znacznie mniej bo okienko jest szalenie małe i nawet kary trzeba robić timingowi, a w online to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza

z mojej strony, gdyby, w ogóle to pomogło to nawet chciałbym, by serwery były płatne - ale tylko w tedy gdyby "Robiły Robotę".

ale nie taka, jak w przypadku X360, ponieważ oni płaca dodatkowo, za coś, co nie działa poprawnie, a tego bym nie chciał :)

Edytowane przez mevek
Odnośnik do komentarza

Szyper ty masz cos na rzeczy z tym 'wyj ebane'... naprawde :o Niespecjalnie pojmuje twoj slang i nie wiem czy powininiem sie martwic ze ominelo mnie cos waznego i jestem do tylu, czy po prostu usmiechnac sie pod nosem.

 

Solo, 'kazdy' najezdza na namco, poniewaz odwalili FUSZERKE. I to straszliwa. Poczawszy od oprawy audiowizualnej, na najwazniejszym obecnie aspekcie konczac - online. Ja rozumiem ze 'nie potrafia' zrobic kodu w ktorym anulowanie movementa dzialaloby sensownie, no coz mowi sie trudno, nie mialbym nic przeciwko gdyby podczas step dance gra zaczynala lagowac, animacja rwac i generalnie bylaby glupawka, ale lag jest wszechobecny nawet gdy stoje i nic nie robie.

 

Nie ma sie co oszukiwac, namco jest MOCNO w tyle jezeli chodzi o online, zreszta wiekszosc japonskich gier jest, a obrona slabego online poprzez argument ze tekken ma taki a nie inny movement mija sie z celem. To niech uniemozliwia anulowanie movementu az do tego stopnia, ale uczynia online grywalnym, w ten sposob NIEKTORZY beda narzekac ze ich postac 'slabiej sie porusza' (co w T6 i tak zeszlo na margines) ale przynajmniej WIEKSZOSC bedzie mogla pograc. Bo w obecnej sytuacji ani jedni ani drudzy nie moga pograc. Zamiast grac i reagowac na to co sie dzieje, musisz bawic sie w proroka i zgadywac co bedzie. Jest to tak tragiczne ze az wrecz komiczne.

 

Nie kupuje argumentu 'tekken jest inny niz reszta gier i nigdy nie bedzie w nim dobrego online', takie gadanie jest w czasach majstersztykow technicznych nie do przyjecia. Niech obniza response, oslabia movement, zmniejsza mozliwosci cancelowania, czy cokolwiek tam jest 'powodem' slabego online, ale niech do jasnej cholery uczynia go grywalnym, a jak nie to wyj ebane i czekamy na lepsza bijatyke (chyba dobrze uzylem tego slowa? :o ).

 

I tak, patrzac na to co oferuje soba T6 w porownaniu do innych gier to mozna odniesc wrazenie ze te gre kodowaly matki programistow z namco a nie oni sami.

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

dla mnie to br moze miec i 20 lat czy ile oni go tam robili xd mniejsza, wracajac do tematu ja bym byl szczesliwy gdyby online wygladal tak jak w sc4 (moze to i inne odzialy ale jedna firma wiec mogli by miedzy soba skonsultowac to online chociaz) i zrobic na ranked 2-osobowe sesje i wtedy widze z kim gram i na jakim polaczeniu: nie podoba mi sie to won, podoba mi sie to gram i juz. ja na nedznej radiowce, w sc4 na 4 paskach gram "prawie" normalnie xD na 5 to juz wogole magia jest xD da sie grac i juz. ale nie wiem czy tak zrobia xD

Odnośnik do komentarza

To niech uniemozliwia anulowanie movementu az do tego stopnia, ale uczynia online grywalnym, w ten sposob NIEKTORZY beda narzekac ze ich postac 'slabiej sie porusza' (co w T6 i tak zeszlo na margines) ale przynajmniej WIEKSZOSC bedzie mogla pograc.

Ale pytam się, po co? Przecież stary dobry T3 ma prawie te same możliwości movementu, jedynie trochę inaczej się część wykonuje. Na dodatek buffering tam jest dużo gorszy, i taki step musi być wykonywany już po recovery a nie w trakcie jak w nowszych tekkenach, co za tym idzie przy takich panczach dashowanych też f,f musi być wpisane po recovery Zresztą ja tobie tego mówić nie muszę bo w T3 nie mało grałeś.

Mimo tego wszystkiego w T3 online gra się naprawdę bardzo dobrze, a na lepszych łączach jest ponoć tak, że lepiej być nie może.

 

...ale niech do jasnej cholery uczynia go grywalnym, a jak nie to wyj ebane i czekamy na lepsza bijatyke (chyba dobrze uzylem tego slowa? :o ).

Bardzo dobrze ;].

Odnośnik do komentarza
Mimo tego wszystkiego w T3 online gra się naprawdę bardzo dobrze, a na lepszych łączach jest ponoć tak, że lepiej być nie może.

W sumie... przypomniała mi się kaillera p2p. Z tego, co wiem to grało się spoko nawet na mojej upośledzonej radiówce :)

Oby wszyscy zostali zaskoczeni tym, że jeszcze w T6 będzie się dało pograć online na przyzwoitym poziomie.

Odnośnik do komentarza

Wszyscy wielcy (pipi) madralinscy, a ze swoim programistycznym skillem nie dostaliby sie na sprzatanie klawiatury po najnizszej rangi programiscie w Namco. i to mnie w(pipi)ia, napierdalanie na nich w kolko, bez JAKIEJKOWLIEK ZNAJOMOSCI TEMATU. 

zauwaz ze nam nie placa za programowanie i nie zyjemy z tego wiec nie musimy sie na nim znac tak jak panowie z namco. i nie musimy byc specjalista w dziedzinie by wyglaszac swoje zdanie chyba ze ktos zyje wg zasady ze podoba mu sie kazdy film bo sam lepszego nie nakrecil. w sc4 gralo mi sie online lepiej z jakiegos powodu wiec moge powiedziec ze tam bylo lepiej i chce minimum tego nawet jesli moj "programistyczny skill" ogranicza sie do wiedzy gdzie jest reset na obudowie. skoro pokazali w t5dr i sc4 ze potrafia lepiej to racje maja ci ktorzy mowia ze namco odwalilo fuszerke.

Odnośnik do komentarza

Żeście pojechali z tym "anulowaniem movementu" i "rozbudowanym systemem", normalnie Polska. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. ;)

 

Niech mnie ktoś poprawi, jeżeli się mylę, ale z dobrym online w bijatyce to nie jest czasem tak, że opiera się on tylko na wysyłaniu czystej informacji o inpucie (wciskanych kneflach w danym momencie) prosto do drugiego racza i vice versa, mając w (pipi)e czy tym samym przerywasz czacze czy inne tango w dowolnym kroku? Czy to nie tym szczycili sie ludkowie od GGPO i VF? No właśnie.

Edytowane przez Action
Odnośnik do komentarza

Żeby zrozumieć insta-anulacje, proponuję zrobić "mikro-stepa" :D

a dla reszty, proponuję poczekać aż wyjdzie emu PS3, a do niego plugin net-play'u, tam zarządzi kaillera i będzie wszystko w porządku :)

Według mnie, jedyną rzeczą która mogłaby poprawić online w T6 jest rezygnacja z tak dokładnego sprawdzania poprawności danych wysyłanych przez graczy. Nie wierzę, że same inputy wprowadzane przez graczy są tak wielką ilością informacji, że łącza nie dają rady, z pewnością jest to spowodowane przez sprawdzanie poprawności tych danych przez samą grę. Podejrzewam że twórcy pluginu kaillera do epsxe pod ktorym działa np T3 nie przyłożyli do tego aż tak dużej wagi i dla tego częściej może się tam zdażyć "OOS" (out of sync) niż jakieś poważne lagi, jednak jest to według mnie dużo lepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Żeście pojechali z tym "anulowaniem movementu" i "rozbudowanym systemem", normalnie Polska. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. ;)

 

Najlepsze jest to że samo namko nigdy nie podało że problemem przy online jest elastyczny movenemt:P. Za to mówili jeszcze przed wydaniem T6 że problemem przy robieniu online jest to, że ich gra (jako jedyna bijatyka) rejestruje i wyświetla inputy w pierwszej klatce po naciśnięciu guziczka. A to już jest totalnym laniem wody bo to wszystko trwa 4 klatki i w T3o jest tak samo, i w BB jest tak samo, i w dziesiątkach innych gier jest tak samo a w niektórych jest nawet lepiej:P.

Odnośnik do komentarza
zauwaz ze nam nie placa za programowanie i nie zyjemy z tego wiec nie musimy sie na nim znac tak jak panowie z namco. i nie musimy byc specjalista w dziedzinie by wyglaszac swoje zdanie chyba ze ktos zyje wg zasady ze podoba mu sie kazdy film bo sam lepszego nie nakrecil

 

No wlasnie, dlatego o tym wspomnialem, ze pisanie jacie to namco z(pipi)ane, lamerskie, nie potrafiace programowac jest dla mnie nie halo. tak samo to wyglada, jak pisza jakies lolki "ale ten kubica (pipi)owy kierowca" itd; o.

 

Co do samego T6:BR - im dluej w niego gram, tym bardziej mnie do siebie mocno przekonuje. Juz na poczatku mi sie bardzo podobal,w koncu kilka lat filmikow (i kilka gier na arcade itd). Ale tak odpalilem sobie DR i chwile pogralem i momentalnie wrocilem do T6. Szybciej, dynamiczniej, wiecej 'opcji'. A motion blur ciezko bylobymi wylaczyc teraz - jak sie czlowiek przyzwyczai i potem odpali T6 bez blura czy T5:DR to od razu 'razi' po oczach. Tutaj chyle czola Namco, sadzilem, ze zrobia prosty 2klatkowy motion,ktory przy 60 fps niewiele by dal, a tam generuja posrednie klatki z 3-4 razy (czyli generuja w 1 klatce tak naprawde 4 postacie na jednego gracza), dodatkowo fullblending i efekt jest fajny. Na starcie roznie widac 'jakos tam',ale po dluzszym graniu (najlepiej na wiekszym ekranie) widac od razu.

 

Komandos - rzeczywiscie tak jest, wyglada na bug do poprawienia.

Edytowane przez solo/ng
Odnośnik do komentarza

Action - a ty co, somalia? chcesz podyskutowac, to trzymaj sie tematu, na drugi raz wyraze sie zwiezlej, aby nie bylo niejasnosci o co mi chodzilo (anulacja ruchu byla przenosnia do ilosci wysylanych inputow).

 

nawiasem w ranking games sam matchmaking nie jest zly - zagra sie znacznie wiecej gier w czasie niz w klasycznym roomie, zapewne tez gra dobierajac gracza filtruje po randze i pingu miedzy graczami (mam nadzieje), co i tak nie zmienia faktu. W ogole fajnie graja Ci ludzie online, kazuya to jak wyzej ktos pisal uf,4,4,4,4, lawik to oczywiscie wysok, jak pawel to oczywiscie bar na starcie rundy itd itp Wszystko aby jak najlepiej wykorzystac laga; o. zagralem sobie raz online, po 30 grach 30 winsow, jedna gre mialem dobra ('normalna' czyli bez lag spamu, z polakiem TagTeam-PL xywa, Christi, pozdrawiam).

Edytowane przez solo/ng
Odnośnik do komentarza

No wlasnie, dlatego o tym wspomnialem, ze pisanie jacie to namco z(pipi)ane, lamerskie, nie potrafiace programowac jest dla mnie nie halo. tak samo to wyglada, jak pisza jakies lolki "ale ten kubica (pipi)owy kierowca" itd; o.

 

No bez przesady.

Jak nam się maluch zepsuje i ktoś będzie psioczył na złom, to Ty powiesz, by sobie sam lepszy samochód zrobił?

 

Nikt z nas nie umie napisać lepszego kodu, ale my jesteśmy klientami na rynku, gdzie jest cholernie silna konkurencja. A namco bardzo wyraźnie z konkurencją przegrywa.

Rozumiem, gdyby gra była za darmo. Jednak namco za ten online karze sobie płacić tyle samo, ile swego czasu inne firmy za znacznie lepszy kod.

Odnośnik do komentarza

Hej Punisher, gracie w 6tkę na Olimpie?:).

 

''Pograliśmy'' parę godzin na Xboxie i uznaliśmy,że to mija się z celem.

Ja jeżdżę od czasu do czasu po znajomych(Frizen,Tundra,K'^^) grać w to na PS3 i obczajać juggle przez 5 minut.

Na Olimpie nie ma funduszy ,a czasem nawet czasu(praca i inne sprawy) na pogranie w wersję tej gry na PS3,żeby coś poobczajać i sensownie grać :wacko:

Poza tym chłopaki są ostro wkręcone w Lineage'a więc to już nie ta wczuwa co za czasów TK5.

Wszyscy naokoło mają i grają oprócz nas :lol:

Jak tak dalej pójdzie to na Łódź nie zdążymy się przygotować :sweat:

Edytowane przez Punisher
Odnośnik do komentarza

Może dodam trzy grosze:

 

Tekken 6 to niedopracowana gra. Co rusz odnajduję nowe bugi zarówno u mojej postaci, jak i w systemie. I mówię o bugach z prawdziwego zdarzenia, rażących w oczy oczywistością, będące równoznaczne z małym nakładem pracy włożonym w Tekkena, bo wystarczyłoby trochę więcej bugtestów i byłyby one wyeliminowane. (BTW, praca zawodowego bugtestera jest dobrze płatna, może tym razem skorzystali z usług jakiś randomowych ludzi z ulicy?)

 

Przykłady:

Bug systemowy:

uderz przeciwnika zwykłym d+4 i każ mu od razu zrobić jakiegoś low'a. Nie możesz parować będąc w FC (nawet mimo że po d+4 nie przytrzymałeś dołu, a zrobiłeś n~d/f - Tekken wciąż zalicza Ci FC/WS.). Musisz się pofatygować i scancelować FC, aby sparować. To samo prawdopodobnie tyczy się quick rolla. Po quick rollu jesteś w FC i nie możesz parować. (nie testowałam tego, ale wiele razy nacięłam się na ciosy na low, mimo iż byłam pewna, że parowałam). Tak nie było w Tekkenie DR.

 

Yoshi-specific:

1. Unblockable KIN b+1+2. Można robić albo od razu (1+2~b+1+2), albo trzeba sztucznie przedłużyć KIN (1+2~f,b+1+2). Jeśli choć trochę się poczeka, zawsze wyjdzie KIN 1+2. Bardzo wyraźny bug, z innymi ciosami można poczekać.

2. Postawa bez miecza: zrób u/f+4, szybko podbiegnij i 1+2+3. Yoshi zrobi cios... z mieczem (a potem miecz zniknie). Powinien zrobić wersję bez miecza.

3. Postawa bez miecza, f,f+1+2~u+2+3 - Yoshi znowu zrobi cios z mieczem. A powinien zrobić bez miecza.

 

Tego będzie pewnie jeszcze więcej.

 

EDIT: No i bugi z przechodzeniem przez ściany :)

Edytowane przez Tenshi:)
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...