Skocz do zawartości

Killzone 2


filipekcipek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, tego nie powiedziałem. Jest jednak ciekawsza, niż w tych wszystkich najnowszych shooterach typu COD4, GOW, Resistance itd.

 

Przynajmniej się coś dzieje i są jakieś punkty zwrotne.

 

Killzone 2 też się zapowiada na coś więcej niż tylko młócenie kolejnych przeciwników. Wiadomo - MGS4 to to nigdy nie będzie, ale może być interesujące i czasem zaskoczyć.

 

Moim zdaniem, ogromnym błędem jest to, że będziemy mogli sterować tylko Sevem, a nie jak w jedynce, czyli 4 postaciami.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza

Jeśli postać będzie ciekawa, czemu nie? Fajnie jakby się spotykało podczas gry "starych bohaterów"

Mam nadzieję że K2 będzie takie jak COD, bierzesz udział w regularnej walce, a nie jak K1 prawie wszystkie msje należały do tych "cichych"

Jacobss znajdź sobie jakiegoś kumpla co też gra w Killzone`a, ustawcie Assualt, siebie jako ISA, boty hard, i jak najdłużej :) Ahh te rajdy z armatą (tak nazywam broń rico :P) kiedy kolega siedzi w bazie ze snajpą i mowi z której strony Helghasty nadchodzą :D

Odnośnik do komentarza

Q&A:

http://community.eu.playstation.com/playst...;message.id=269

 

1) Q: What resolution and frame rate does the game run at?

A: 720p at 30fps

2) Q: Will PlayStation Trophies be supported in game?

A: Yes definitely, there will be unique trophies to be won, earned both in the offline game and while playing online.

3) Q: Will there be a public Beta Trial for Killzone 2?

A: Yes, we are planning on running a closed public beta later this year.

4) Q: How many online maps will there be at launch?

A: The game will include 8 maps each with their own style and setting, some will be smaller, to suit 16 players others will be much bigger, designed for 32 player matches. If you want to get an idea of what some of these look like, check out the new video on the PLAYSTATION®Store.

5) Q: How does the lobby system online work?

A: We have taken to heart all the feedback from the first Killzone game and aim to give players as much flexibility as possible. You can list all the games currently being played, and then filter that list. We are busy putting as many different filters in as possible, so you can find a game which is perfect for you.

6) Q: Does playing offline unlock stuff in the online game.

A: Not directly no, however, there are absolutely loads of things to unlock within the online game, from badges/classes to medals and ribbons.

7) Q: Media Molecule did a video trailer for LittleBigPlanet featuring Sackboy in a killzone outfit, any plans to do something similar, including Sackboy in a Killzone trailer?

A: *laughter* Great idea! No-one had thought of that, so no… no plans.

8 ) Q: Which aspect of the game are you most proud of, which you feel sets Killzone ahead of the competition?

A: There are two things, which we are really very proud of. Firstly the level of customisation available for users to create games exactly how they want them, so we have put many, many different options in there. Secondly we have worked really hard on the community aspects of the game. Clan support and Tournaments are key, also the game integration with killzone.com. Players will be able to manage their clans, check their stats and follow tournaments all online through the killzone.com web site!

9) Q: With so many options and different classes and weapons, what are you doing to ensure that the game is fully balanced at launch?

A: This is so important that we really have dedicated masses of time to play testing and QA processes. The whole team logs in and plays during our “Friday Frag-fest” every week, then feeds back their experiences for updates to the code. Also Alpha testing has been intensive, with tests being done for hours and hours at a time. Finally, we think that the Beta Trial will be key to polishing off the games balancing. So feedback from that will help us make the final touches.

10) Q: Do you plan on making Downloadable content available after launch?

Yes, certainly we will release additional online maps after launch, we are also looking at other options as well, hopefully we can bring you more information later in the year.

11) Q: In Killzone on the PS2 you could play the online maps off line against bots, do you plan on doing this in Killzone 2?

A: Yes certainly, in fact we have expanded this feature so now you will be able to include bots in your online games to! Players will be able to set the difficulty level of the bots in the game, so teams can practise tactics against the bots before inflicting them on the greater public.

12) Q: What can you tell us about the games ranking system?

A: Players will be able to rank up by gaining points within online games. We have made sure that you will always know how many points you have, as well as how many you need to reach the next level. One feature, which we are very happy with, is the addition of “Honour Ranks”, this will work by calculating who the best players are each week, and this will give people who buy the game later on a chance to be rewarded for great game play.

13) Q: Will the game support Home?

A: Yes definitely, although we don’t have any details for this right now.

14) Q: Many developers have chill out rooms in their buildings, do you?

A: We don’t have a chill out room inside the building, but we do have a lovely Garden which is always nice to sit in and relax.

15) Q: Have you spent a lot of time working on the story for Killzone 2?

A: We have worked really hard on the entire storyline for the Killzone universe, linking together all the games and offering players much to discover. We are constantly working on the back story as well, with information and details available in the http://killzone.com/kz/storyline.psml web site.

Odnośnik do komentarza
Przy okazji po mocnym potestowaniu K2 na GC dodam, że zapowiada się niezły hicior (choć są drobne uwagi, co do paru spraw, ale gra jest zaje(piii)ście intensywna!).

W koncu jakis "smiertlenik! gral w KZ2! :)... no i jak ta gra wyglada na zywo? Czy rzczywiscie osiagnieto render? Czy zamiata konkurencje jesli chodzi o oprawe av? Czy "cove system" dobrze sie sprawuje? etc

Odnośnik do komentarza
Przy okazji po mocnym potestowaniu K2 na GC dodam, że zapowiada się niezły hicior (choć są drobne uwagi, co do paru spraw, ale gra jest zaje(piii)ście intensywna!).

W koncu jakis "smiertlenik! gral w KZ2! :) ... no i jak ta gra wyglada na zywo? Czy rzczywiscie osiagnieto render? Czy zamiata konkurencje jesli chodzi o oprawe av? Czy "cove system" dobrze sie sprawuje? etc

 

Na targach zapuszczona była wersja pre-beta

 

Render to to nie jest choć ocenić ciężko bo grało się na moim zdaniem syfiastych lcd z odległości dużo za małej przez co grafa  nie wyglądała tak pięknie jak na filmikach z gametrailers. 

 

 

Rozgrywka jest dużo przyjemniejsza i klimatyczna niż w konkurencyjnym Res2 (moim zdaniem :)). Przycięcia gry podczas doładowywania się lokacji zwalam na wczesna wersje (pre-beta), poza tym gra jest płynna, niezłe wybuchy, wokoło pałęta sie mnóstwo śmieci i odłamków, fajny filtr graficzny daje poczucie wszędobylskiego pyłu, brudu i syfu.

 

Rozgrywka jest dużo szybsza niż w Killzone1, szybki sprint i świetna animacja ruchu ciała bohatera jak i przeciwników (przeładowywanie itp). Udostępniony level pokazywał wąskie ulice lub pomieszczenia zamknięte (liniowość). Helgaści wzorowo krzyczą tym swoim zachrypniętym głosem, wybuchy, dzwięki strzałów itp dają radę. Trafiani serią przeciwnicy malowniczo sieją posokę (można rozbryzgami dostać po oczach :)) i realistycznie padają na glebę. Widoki takie jak latający Helgast którego siła wybuchu granatu wyrzuciła przez okno, wybuchajęce beczki, beczuszki, butle z gazem, rozsypujące się w drzazgi elementy barykad, różnych pomniejszych przedmiotów czy walący się budynek (skrypt) cieszą serce każdego gracza. Środowisko ma sporo zniszczalnych elementów choć chciało by się więcej (Red Faction 3 to to nie jest ale może się czepiam ;))

 

Dostępnych było kilka rodzajów broni. Udało mi sie wyczaić standardowy assalut rifle od Isa i jego helgastowy odpowiednik, jakiś trochę cięższy karabin z pojemnym magazynkiem, bazokę z 1 pociskiem :) oraz działka stacjonarne. Niestety nie było lub nie znalazłem snajperki. Zwyczajnym karabinem ciężko ustrzelić, z dużej odległości, wystający czubek głowy przeciwnika mimo idealnego mierzenia, broń ma spory odrzut i pierwszy strzał niekoniecznie leci w sam środek celownika.

 

Gra się bardzo przyjemnie i "płynnie", rozgrywka przypomina CoD4, wszystko wygląda i rusza sie realistycznie, to nie ten typ rozgrywki co w UT3 gdzie postacie od biegu do przodu do biegu do tyłu przechodzą w milisekunde.

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza
No to fajnie, że macie takie pozytywne opinie o KZ2 :).

 

Ale nie o tym chciałem. Publiczna beta zbliża się wielkimi krokami. Na oficjalnym forum już się przebąkuje, że to niedługo. Także panowie, jeszcze dwa, może 3 miechy i sami się przekonamy jak się gra w KZ2 na własne oczy i palce.

Ja na jakimś amerykańskim forum przeczytałem (ale już usunięto tego newsa z tej strony ) , że Demo KZ2 trafi na PSS dokładnie wtedy kiedy premierę będzie miało Gears OF War 2. Jak już wspomniałem tekst ten został usuniety , ale wydaje sie to bardzo możliwe ze względu na to ,że zwykłe demo gry może zrobić duże zamieszanie i skutecznie odciągnąć uwage od konkurencji. Listopad to bedzie miesiąc od którego zacznie się szał zakupów, a Sony nie chcac ponieść strat będzie może nawet naciskać na GG aby dostarczyli demko właśnie wtedy.

Odnośnik do komentarza
A ja słyszałem od Sony czy innego ważniaka, że przyznają się killzone 2 mogłoby spokojnie wyjść, ale za dużo jest już killerów i specjalnie przesunęli datę premiery by nie konkurował szczególnie z resistance 2...

Powiem tyle - LOL, na E3 zapowiadali Resa 2 jako Multi killera, a Killzone jako graficznego, i single-owego killera. Chyba że to raczej Guerilla obawia się Insomniac .

Odnośnik do komentarza

Haha, normalnie ręce opadają.

 

http://www.joystiq.com/2008/08/22/killzone...bots-confirmed/

 

Ke? Pojazdy w multi i co-op będą zawarte dopiero w łatce wydanej po premierze gry? Ładnie sobie żartują, oj ładnie :evil:.

Normalny chwyt marketingowy. Zapewne zechcą sobie płacić za dodatkowy content, więc nie dodadzą tego do gry. Nie ma się czym przejmować. Za miesiąc usłyszymy, że zmienili zdanie. Przypomnę również, że to, iż będzie dodatkowy content w KZ2 było zapowiedziane na początku 2007 roku.

 

A ja słyszałem od Sony czy innego ważniaka, że przyznają się killzone 2 mogłoby spokojnie wyjść, ale za dużo jest już killerów i specjalnie przesunęli datę premiery by nie konkurował szczególnie z resistance 2...

:lol:

Powiem tyle - LOL, na E3 zapowiadali Resa 2 jako Multi killera, a Killzone jako graficznego, i single-owego killera. Chyba że to raczej Guerilla obawia się Insomniac .

Nikt się nikogo nie obawia, bo Insomniac, Naughty Dog oraz wszystkie studia Sony (między innymi Guerilla) współpracują ze sobą i Sony chce zrobić tak, żeby zjeść ciastko i je dalej mieć. W natłoku tytułów, nie ma sensu na rzucanie wszystkiego do jednego wora. Tak samo jak GTA IV miała osobną premierę, MGS4 czy też Resident Evil 5 będzie miał. Gra będzie wolna od konkurencji, a gracze będą mieli dość kasy na kupno wszystkich tych tytułów. Pomijam już to, że gdyby KZ2 wyszło w tym samym momencie co RES 2, to resa mało kto by kupił więc... Resa 2 czeka konkurencja w postaci COD 5, GOW2 i innych mniejszych tytułów, więc starcza. Trzeba dodać, że te 4 miesiące developingu pozwolą zrobić KZ2 "more polished". Będzie beta, więc feedback fanów pozwoli jeszcze na perfekcyjne dopracowanie multi, a tego przecież wszyscy chcemy.

 

Zresztą sam szef Insomniaca ma respekt przed KZ2, bo powiedział w wywiadzie, że faktycznie wygląda "amazing".

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza
Zdaje mi sie, że chodziło mu o dwóch głownych konkurentów GeoW2 i COD:WaW i resztę innych strzelanek jakie wyjdą w tym terminie.

Dokładnie o to mi chodziło.

 

Taki GOW2 i COD5 mają dużą bazę fanów i hype, więc sprzedadzą się bardzo dobrze. Inne, mniejsze strzelanki, to np. Left 4 dead (jakoś wielkiego parcia na ten tytuł nie ma).

Odnośnik do komentarza

Ja mysle ze KZ 2 przy dodatkowo odppowiedniej kampanii reklamowej moze sie sprzedacc wrecz rewelacyjnie..wroze ze lepiej niz MGS4..dlaczego?? Po pierwsze osoby ktore pamietaja owiany juz legendą trailer kupią gre choćby z ciekawosci, po drugie giera zapowiada sie na najlepszą strzelanke na ps3 a po trzecie przy odpowiednim hypie i sporej bazie uzytkownikow + to ze KZ 2 to gra bardziej dla wszystkich a nie jak MGS4 dla wybrancow( ;) ).

Odnośnik do komentarza
Ja mysle ze KZ 2 przy dodatkowo odppowiedniej kampanii reklamowej moze sie sprzedacc wrecz rewelacyjnie..wroze ze lepiej niz MGS4..dlaczego?? Po pierwsze osoby ktore pamietaja owiany juz legendą trailer kupią gre choćby z ciekawosci, po drugie giera zapowiada sie na najlepszą strzelanke na ps3 a po trzecie przy odpowiednim hypie i sporej bazie uzytkownikow + to ze KZ 2 to gra bardziej dla wszystkich a nie jak MGS4 dla wybrancow( ;) ).

Długo na tym musiałeś myśleć. :P:D Heh, jedyne w sumie co można spaprać przy KZ2 to kampania reklamowa, bo sama gra będzie wyborna. Sony niestety czasem lubi zaspać przy reklamowaniu produktów. Tutaj w Niemczech, MGS4 był ledwo zauważalny. To już Oblivion był lepiej reklamowany, nie mówiąc o Halo 3. ;)

 

Na temat sukcesu, to wam powiem jedną rzecz: George Lucas przy tworzeniu nowej trylogii Star Wars, powiedział coś takiego - będziemy się starać zrobić to najlepiej, ale sukcesu Titanica nigdy nie przebijemy. I tak właśnie nasuwa mi się KZ2 - Sony postara się dostarczyć najlepszego FPSa na PS3, ale sukcesu GTA IV nigdy nie przebiją. Na pewno uda się pokonać COD 4 na PS3 (sprzedaży COD 4 z wszystkich platform raczej nie przebiją), Halo 3 jest też trudne (mimo, że tylko na X360, to jednak Hype i kampania reklamowa, sprzedała perfekcyjnie ten tytuł), ale GTA IV jest nie do przebicia.

 

Wiadomo, że gra jest dla mas (nie tak jak Snejk 4 :P ), będzie się go kupować, żeby sprawdzić jak wygląda najładniejsza gra na PS3 (tak jak Gearsy kupowano), będzie świetny multi i filmowy single, to wszystko da dużo, ale musi o tym usłyszeć praktycznie każdy gracz. Więc wszystko leży w rękach kampanii reklamowej.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza
Ja mysle ze KZ 2 przy dodatkowo odppowiedniej kampanii reklamowej moze sie sprzedacc wrecz rewelacyjnie..wroze ze lepiej niz MGS4..dlaczego?? Po pierwsze osoby ktore pamietaja owiany juz legendą trailer kupią gre choćby z ciekawosci, po drugie giera zapowiada sie na najlepszą strzelanke na ps3 a po trzecie przy odpowiednim hypie i sporej bazie uzytkownikow + to ze KZ 2 to gra bardziej dla wszystkich a nie jak MGS4 dla wybrancow( ;) ).

Z ciekawości to sobie obejrzę filmiki na Youtube ;)

Odnośnik do komentarza

Uff wlasnie wrocilem z GC. Udalo mi sie pograc w KZ 2. Jako ktos kto nie mial do czynienia z jedynka za bardzo, mowie, ze gierka wedlug mnie jest naprawde git. Jest tylko jedno ale... A mianowicie sterowanie. To co jest na ta chwile mnie przerazalo, wycelowanie w hellghasta to jakas porazka, ma sie to nijak do perfekcyjnego wedlug mnie sterowania w CODzie 4.

Edytowane przez napletator
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...