Skocz do zawartości

Lost Odyssey


Yaxa

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio spędziłem kilkanaście godzin na zdobycie achievementa "Treasure Trove".

Przeszedłem wszystkie lokacje po kilka razy, obklikałem już całą grę (łącznie z dnem morza i DLC) i jeszcze go nie mam. Już nie mam pomysłu gdzie mogłem cokolwiek przeoczyć... Jakieś sugestie może?

Odnośnik do komentarza

Aukcje pewnie już obleciałeś. Niestety ta gra jest podła bo itemy są poukywane wszędzie - trzeba zrywać plakaty, walić z bara w drzewa, obkopywać kosze na śmieci, zrywać jakieś jabłka ehhh. Najpierw obleć Numarę w poszukiwaniu owoców, potem idź do Ipsilon Mountains - w pierwszej lokacji pod sam koniec jest bardzo słabo widoczna ścieżka w prawo (macaj ścianę) gdzie znajdziesz drzewo do obkopania. Sprawdź też podwodne skarby - sam byłem pewien ze wszystko zebrałem i zdziwiłem się gdy jednak znalazłem coś jeszcze. Reszta raczej na luzaku.

 

Mój brakujący przedmiot był w Burning Cave w bodajże 3ciej lokacji - skrzynka której wcześniej nie zauważyłem - mniej więcej w środku pomieszczenia, maks po prawej.

 

Aha, współczuję Ci jezeli przeoczyłeś coś w Temple of Enlightment;].

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Niestety ta gra jest podła bo itemy są poukywane wszędzie - trzeba zrywać plakaty, walić z bara w drzewa, obkopywać kosze na śmieci, zrywać jakieś jabłka ehhh. Najpierw obleć Numarę w poszukiwaniu owoców, potem idź do Ipsilon Mountains - w pierwszej lokacji pod sam koniec jest bardzo słabo widoczna ścieżka w prawo (macaj ścianę) gdzie znajdziesz drzewo do obkopania. Sprawdź też podwodne skarby - sam byłem pewien ze wszystko zebrałem i zdziwiłem się gdy jednak znalazłem coś jeszcze. Reszta raczej na luzaku. Aha, współczuję Ci jezeli przeoczyłeś coś w Temple of Enlightment;].

Wiem, że trzeba znaleźć wszystkie jabłka, plakaty itd. i jestem pewien (korzystając z map poradnika Primy), że obklikałem już wszystko co tylko się da - łącznie z podwodnymi. A ToE robiłem gapiąc się na videoguide z youtuba, na końcu którego koleś dostaje właśnie tego achievementa, więc jestem pewien, że nic tam mnie ominąłem.

 

Teraz jedyne co przychodzi mi do głowy, to myśl, że może przegrałem jakiś przedmiot jeden na aukcjach na 2-giej płycie i to zaprzepaściło moje szanse na calaka.

Odnośnik do komentarza
Nie, tego achievementa nie da się ominąć. Jak przegrałeś coś na aukcji, to na pewno będziesz miał okazję to jeszcze raz kupić.

 

Primy jest słabe bo brakuje w nim 5 przedmiotów - 1 w Crimson Forest, 1 w Burning Cave i 3 w posiadłości Gongory.

Fajnie, że nie da się ich przegapić na aukcji, ale dom aukcyjny od dawna zamknięty, więc przegapiłem coś w polu... Co do brakujących przedmiotów z Primy, to wyczytałem to już w internecie i wszystkie 5 z nich już mam. Chyba sobie daruje dalsze szukanie, bo za dużo nowszych dobrych gier na mnie czeka.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Dokładnie. Przy pierwszych dwóch bossach mogą być problemy, ale potem siekasz wszystko ;)

 

Yup pierwsi dwaj bossowie ze wskazaniem na drugiego i potem do końca gry nie miałem już wipe-a. No poza Immortalem z areny i panem K z DLC :rolleyes:

Immortal poleciał u mnie za pierwszym razem,ta gra była prosta.Ale teraz praktycznie same takie jrpg robią(no wyłączając Last Remant).

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Sprawa ma sie tak,ze jezeli masz ustawione PL w dashu,to beda krzaki.Jezeli zas zmienisz wszystko na english (lub tylko jezyk) to krzaczki zamienia sie w napisy po angielsku,ale tu uwaga,jedna wazna rzecz.Po zmianie musisz wejsc w account management albo przywracaanie gamercarda albo nawet zresetowac konsole zeby "zalapalo".Wtedy Ci wszystko przeskoczy i nazwa gry w czytniku powinna juz byc po angielsku.

Co do achievementow,tu jest haczyk...achievy ktore zdobedziesz na jezyku angielskim,beda po angielsku,aczkolwiek te ktore masz jako krzaczki,juz na zawsze nimi zostana.Symulujac,grasz na jezyku PL,zdobyasz 2 achievy,ktore sa krzakami,zmieniasz na eng,zdobywasz achievy,juz po angielsku,ale poprzednie zostana juz krzakami.W ten oto sposob mozna sobie zrobic mix,ja przynajmniej taki mam.Zapomnialem 2 razy ustawic eng i mam z 3-4 achievementy jako krzaki.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Nie masz paragonu ze sklepu na to?Jesli masz to postaraj sie zareklamowac w sklepie.

 

Istnieje tez cos takiego jak reklamownie gry do microsoftu,wymieniaja Ci wtedy uszkodzona plyte na nowa,tyle ze u nas jest to odplatne i kosztuje...wiecej niz cala nowa gra (przynajmniej rok temu jak sie pytalem to chcieli ode mnie 80zl za czwarty CD,a za sama gre dalem 70).

Odnośnik do komentarza

Od biedy jak nie wymienisz możesz próbować jakiejś regeneracji czy cuś.A ostatecznie można próbować sposobu ala "jestem hardkorem" czyli "gotowania" płyty .Kumpel niedawno kupił LO z jakże by inaczej zwalonym 4 dvd i to pomogło(z tego co można znaleźć u wujka G można wywnioskować,że jako ostatnia deska ratunku się sprawdza of coz jeśli naprawdę nie ma opcji wymiany itp i wtedy wóz albo przewóz),ja w najbliższym czasie też pewnie spróbuje bo reklamacja niestety nie wchodzi w grę,a nie wiem czy regeneracja na bank by sprawiła,że zrzucenie D4 na HDD było by możliwe.

Odnośnik do komentarza

Wiekszosc ludzi wie o tym ze felerna plyta dziala na jednej konsoli a na drugiej juz nie,bylo duzo takich przypadkow.I nie,plyta nie jest sprawna bo to wada zapewne tloczenia,sam fakt ze nei na wszystkich konsolach dziala mozna uznac za to ze NIE JEST sprawna.

 

Co do regeneracji,ja probowalem i jak pamietam nic to niestety nie dalo.Problem rozwiazalem kupujac kolejne egzemplarze LO az wkoncu trafilem na dzialajacy jak to opisalem kilka stron temu,wersja 3xA z UK. Dwie wersje PL mi nie dzialaly.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Od biedy jak nie wymienisz możesz próbować jakiejś regeneracji czy cuś.A ostatecznie można próbować sposobu ala "jestem hardkorem" czyli "gotowania" płyty .Kumpel niedawno kupił LO z jakże by inaczej zwalonym 4 dvd i to pomogło(z tego co można znaleźć u wujka G można wywnioskować,że jako ostatnia deska ratunku się sprawdza of coz jeśli naprawdę nie ma opcji wymiany itp i wtedy wóz albo przewóz),ja w najbliższym czasie też pewnie spróbuje bo reklamacja niestety nie wchodzi w grę,a nie wiem czy regeneracja na bank by sprawiła,że zrzucenie D4 na HDD było by możliwe.

 

jak mam rozumieć pojęcie " gotowania: ? :)

Odnośnik do komentarza

Aż za dosłownie w tym przypadku :whistling:

Tu po angielskiemu http://www.gamespot.com/xbox360/rpg/lostodyssey/show_msgs.php?topic_id=m-1-44488726&pid=928334

Nie wiem czy to działa bo sam obecnie nie mam LO,ale jak do mnie wróci to of coz spróbuje natomiast kumplowi pomogło(zresztą nie tylko jemu pewnie sądząc po tym co google zwróciło)choć mówił,że podgotował ją "troszkę" więcej niż kilka sec.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zaraz mnie trafi... czy jest gdzies w tej grze miejscowka gdzie moge polevelowac?

 

Jestem na 4 DVD i mnie szlag trafia.

 

Meczylem sie z tymi smokami atakujacymi Numare, ale je przelazlem. Niestety czolgow nie jestem juz w stanie na 37lvl. Czy moge udac sie do jakies miejscowki i polevelowac? Gdzie jest ta miejscowka?

 

Czolg jednym atakiem z canonna zabija mi 75% odzialu

 

 

UP

Mnie tez 4DVD nie chcial dzialac, ale udalo sie zainstalowac i dziala

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...