Skocz do zawartości

najlepszy zg(Red.)


AumaanAnubis

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Hiv to specyficzny człowiek. Z jednej strony na zasadzie Edisona- "999 prób to fiasko, ale za tysięczna się uda". To dewiza ludzi sukcesu. Ale druga strona medalu to realizacja. Np jego strona mająca kojarzyć właścicieli psów i zbiórka kasy- on ustalił jakąś absurdalną kwotę, która po prostu zniechęcała.

Konsolowisko Śp- za tamtych czasów ksywa Hiv to było wciaż coś na rynku. Nie potrafił tego zmonetyzować, dogadać się z dystrybucją w Polsce, a mowa o czasach gdzie YT jeszcze nie rządził tak mocno, a portale zdawały się wyrastać na nr 1

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Niestety wielu nie czytam bo są po prostu kolejnym powtarzanym tematem. Ostatni np- sex sell. Wow, wow, naprawdę? To już było w PE kilka razy, a sieć od tego pęka. Czytam ludzi mających coś do powiedzenia, a Komodo ma.

 

Ja mówię, takie zrzynki z sieci jak silniki gier, znajdzki w grach to ja bym mógł trzaskać hurtem- z dwa dziennie mogę podesłać. Otwieram google, w godzinę mam koncept, w drugą tekst piszę. Fin. Tylko naprawdę was to ciekawi?

Ot mam pomysł na mega ciekawy felieton- złe postacie w grach, które jakby się zastanowić były dobre. Chcecie? Gry Online zrobiły taki filmik. Posłucham, wynotuje, dodam coś z googla i 200 zł proszę.

Albo znajdźki w grach: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=znajdźki+w+grach

 

 

Och, ale to trudne.

 

Naprawdę tak mało oczekujesz od profesjonalistów? Chmielarza czy Miąsika się za(pipi)iście czyta- dają ci przykład znajdźki, mówią co dana wywołuje u gracza, gdzie się je daje, kiedy daje a kiedy nie, za(pipi)ista analiza. A nie takie coś.

 

Sorry, ale nie jest tak, że prasa się kończy bo internet. Jasne, on robi swoje ale to połowa medalu tylko.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Tarantino napisał:

Ot mam pomysł na mega ciekawy felieton- złe postacie w grach, które jakby się zastanowić były dobre. Chcecie? Gry Online zrobiły taki filmik. Posłucham, wynotuje, dodam coś z googla i 200 zł proszę.

A potem do drzwi zapuka pan plagiat i zażąda 200 zł, boś pan wykorzystał moją pracę, aby się na niej wybić. ;)

 

Umiejętność napisania ciekawego tekstu nie jest mega wymagające, ale trzeba mieć jeszcze pomysł na ten ciekawy tekst. Sam z doświadczenia wiem, że pisanie w regularnych odstępach czasowych, bo gonią terminy, nigdy nie jest dobre, bo nie zawsze ma się coś ciekawego do powiedzenia. Formuła PSX wymaga jednak, aby ci sami redaktorzy pisali teksty na tyle samo znaków w takim samym odstępie czasu i to jest moim zdaniem przysłowiowy gwóźdź do trumny, bo czasami po prostu nie ma się pomysły na tekst lub weny a pisać trzeba. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
W dniu 24.10.2018 o 12:44, grzybiarz napisał:

Mam nadzieję, że nie będzie podobnie jak z Gulaszem, czy jak ten typ się zwał, co zwinął cały hajs ze zbiórki.

 

Srki za odkop, ale świeży tutaj jestem (tutaj, bo ikstrima czytam już trochę lat) i właśnie dotarłem do tego posta przeglądając foruma

Mógłbyś dobry człowieku rozwinąć tą myśl? Bo jako dawny miłośnik Neo z plusem bardzo mnie w sumie do dziś ciekawi to ich zagadkowe zniknięcie z rynku i dziwna atmosfera z chorobą (?) Gulasza. O co chodzi jaki hajs jaka zbiórka? Co się naprawdę stało z rednaczem N+?

Odnośnik do komentarza

Ciekawa i do dziś niewyjaśniona sprawa co się tak naprawdę stało z Neo+. Pewnie wie to tylko sam Gulash i wąski krąg współtwórców magazynu (albo i nie). Kiedyś czytałem to pismo na równi ze Szmatławcem ale potem przestałem, kiedy po paru latach szperałem po necie aby się dowiedzieć co się wydarzyło, że gazeta zniknęła z rynku, to forum NeoGo jeszcze istniało i tam był właśnie spory temat odnośnie pisma i jego problemów. Nie pamiętam nic o żadnej zbiórce i zawiniętym hajsie ale to tak dawne czasy to może już wyleciało z głowy lub już o tym nie przeczytałem, a potem forum zniknęło z sieci i nie można było wrócić do lektury. Za to pamiętam, że pisali tam (ktoś z redakcji), że były problemy finansowe, tworzenie magazynu od iluś numerów kosztowało ich więcej niż na tym zarabiali, sprzedaż spadała, nawet mieli problem z uzbieraniem reklamodawców i zapełnieniem magazynu tekstami, podobno w końcowym okresie większość tekstów pisało 2 osoby ale nie pamiętam czy wśród nich był wymieniany Gulash. Było też wspomnienie o tym, że i tak nic z tego dalej nie będzie i o chorobie Gulasha ale nic szczegółowo. Z drugiej strony czytelnicy proponowali, że będą pisać im teksty za free aby tylko pismo przetrwało. Tyle wspomnień. Nie wiem co było dalej ale jak się ostatecznie skończyło to wiemy, Neo+ zniknęło z rynku, a wraz z nim Gulash, który przez lata nie dawał znaku życia. Możliwe, że ludzie tam zorganizowali jakąś zbiórkę na ratowanie pisma, a pieniążki poszły na długi, w sumie nie zdziwiłbym się, mając na uwadze kiedy po latach Gulash ponownie wystąpił publicznie w filmiku z okazji 20 lecia Playstation, a w komentarzach pod nim jego była żona wyzywała go od bydlaków, który od 4 lat nie płaci alimentów na dzieci :)  Ale jak było i co było z Neo+? Nie wiadomo, można tylko snuć domysły.

Wspomnień czar. Nadal są tam te komentarze, trzeba tylko zjechać na sam dół, hehe.

 

Później był redaktorem naczelnym jakiegoś innego pisma ale już nie pamiętam jakiego, a dalej się tematem nie interesowałem.

 

W sumie w czasach mediów społecznościowych pewnie znalezienie go nie jest jakimś wielkim problemem, jak ktoś zainteresowany to niech do niego napisze i zapyta, kto wie, może się dowie :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.04.2020 o 17:23, grzybiarz napisał:

O tej zbiórce czytałem tutaj:

Polecam przeczytać cały ten wątek.

 

Omg, to jest ponad moje siły, uwierz mi próbowałem, doszedłem do dwudziestej tam którejś strony i bania mi paruje, chyba nie dam rady więcej ;p

Człowiek sobie przez lata czytał papier w błogiej nieświadomości, podczas gdy na forumie się takie brudy odjaniepawlały, pardon, odshivały :obama:

 

A co do Gulasha to post #Czemsi przypomniał mi, że pewnego pięknego dnia 2015AD dostałem zupełnie niespodziewanie wiadomość na messengrze od niejakiej Joanny Góreckiej - dokładnie tą samą, którą ktoś wkleił w cytowanym przez #grzybiarza wątku (o tym że jej były mąż jest złodziejem, oszustem, nie płaci alimentów i takie tam). Domyślam się że ta pani wysyłała takie wiadomości do wszystkich udzielających się na fejsowym profilu N+

 

Myślę, że na temat tego co się naprawdę stało z N+ oraz Gulashem na pewno mógłby nam co nieco powiedzieć długoletni współpracownik i przyjaciel redakcji PE Michał Mielu Mielcarek. Gdyby tylko chciał się nią podzielić. Albo Roger albo jakikolwiek zgred, bo na pewno dobrze znają tą historię

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.04.2020 o 11:55, siniak GT napisał:

 

Myślę, że na temat tego co się naprawdę stało z N+ oraz Gulashem na pewno mógłby nam co nieco powiedzieć długoletni współpracownik i przyjaciel redakcji PE Michał Mielu Mielcarek. Gdyby tylko chciał się nią podzielić. Albo Roger albo jakikolwiek zgred, bo na pewno dobrze znają tą historię

 

Temat się wydaje tak grząski, że nie sądzę, aby ktokolwiek chciał go poruszać. Ale sam chętnie bym poczytał, nie przeczę. :D

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, LeifErikson napisał:

 

Temat się wydaje tak grząski, że nie sądzę, aby ktokolwiek chciał go poruszać

 

Myślę, że nie bardziej grząski niż te poruszone i opisane na wszelkie możliwe sposoby w cytowanym przez #Grzybiarza wątku (Verbatim czy jajko - co było pierwsze...)

A od zakończenia przygody zwanej Neo + minęło już prawie 8 lat, rany (jeśli jakieś były) raczej dawno się zabliźniły i myślę, że ktoś wtajemniczony mógłby podzielić się tym i owym z fanami. Myślę, że zasługujemy na to

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, siniak GT napisał:

 

Myślę, że nie bardziej grząski niż te poruszone i opisane na wszelkie możliwe sposoby w cytowanym przez #Grzybiarza wątku (Verbatim czy jajko - co było pierwsze...)

A od zakończenia przygody zwanej Neo + minęło już prawie 8 lat, rany (jeśli jakieś były) raczej dawno się zabliźniły i myślę, że ktoś wtajemniczony mógłby podzielić się tym i owym z fanami. Myślę, że zasługujemy na to

 

To fakt, ten temat to solidne bagienko. :D Ale w większości wypowiedzi są tam chyba anonimowe, nie licząc Shivy, ale on sprawiał tam wrażenie pisania pod wpływem emocji. Pytanie czy na chłodno też by taki temat wyrósł. :) A jakby Mielu, czy ktokolwiek inny, miał teraz o tym na chłodno i pod swoim nazwiskiem pisać, to nie wiem, jakoś tego nie widzę. Ale powtórzę się, że chętnie bym poczytał. :D

Odnośnik do komentarza

Pamiętam typka, niestety psx extreme miało u mnie wiecej miejsca w serduszku niż neo. 

 

Psxextreme też już zostało wchłonięte przez większego wydawce, gdyby nie to to pewnie już tylko to forum by się ostało utrzymywane z donacji userów. 

Swoją drogą Gulash miał trochę za uszami jak afera alimentacyjno - bombelkowa wypłyneła aż do środowiska gierkowego.

Odnośnik do komentarza

olał nierentowne pismo, zawinął kasę od prenumeratorów i ewakuował się bez słowa a współpracownicy musieli za niego świecić oczami. Czyli cała ta gadka z chorobą to może być ściema a reszta kumpli go solidarnie broni?

 

jak sięgam pamięcią ostatnie numery N+ były złotem, petardami wypełnionymi tłustą treścią.  Pamiętam też żale Miela, że jest wykończony bo cała praca nad magazynem jest na jego głowie.

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, nieobchodzimnieto napisał:

olał nierentowne pismo, zawinął kasę od prenumeratorów i ewakuował się bez słowa a współpracownicy musieli za niego świecić oczami. Czyli cała ta gadka z chorobą to może być ściema a reszta kumpli go solidarnie broni?

 

Tak ludzie gadali, bo coś zawsze trzeba gadać, ale to tylko dociekania... Może tak było, chociaż ciężko mi uwierzyć, że tak kultowa postać w naszym światku czasopism i konsol po wielu latach wywinęłaby taki numer. Gdyby zrobił redakcyjnym kolegom takie świństwo to o jakiej solidarności i bronieniu mówimy? W imię czego? A przecież oni go wspierali, pisali o tej jego chorobie jakiś czas, a po latach jeszcze go miło wspominali na fejsowym profilu. Z drugiej strony te afera alimentacyjna i bicie piany na wszelkie możliwe sposoby jego ex... No kupy się to wszystko nie trzyma, coś jest/było na rzeczy, a prawda leży po środku :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...